Screening v 1. trimestru - nemocnice Kladno - zkušenosti

wildy
17. únor 2014

Chtěla jsem se zeptat, zda byl někdo na 1. screeningu v Kladně. A podělil by se se mnou o zkušenosti. Jdu za týden a budu 11+1.

wildy
autor
17. únor 2014

.

wildy
autor
18. únor 2014

Opravdu tu není žádná kladeňačka??

hopeto3
19. čer 2014

Zdravim. .chtela bych se zeptat zda jste na tom Kladne byla🙂 Ted me to ceka a nevim kam jitr🙂

wildy
autor
19. čer 2014

@hopeto3 Jj, byla jsem tam. Ale nevím, jak to popsat.. 🙂) Jak je to tam teď předělané, je to pro mě bludiště. Vím, že jsme prošli hlavní budovou a šli jsme jakoby tím atriem doprava. Nevím přesně vchod, myslím, že C. A tam v přízemí jsou dveře s okénkem a tam už si mě sestřička přebrala a vyzpovídala a pak jsme šli na UTZ. Jinak před UTZ následoval odběr krve, který mi dělali v tom CAMu. A to bylo myslím týden nebo dva před tím.

hopeto3
20. čer 2014

Tak nakonec jdu do gennetu 🙂 Kladna už se trochu bojim !🙂

lupinpupin
6. črc 2014

@wildy dali Vám v Kladně i nějaké fotečky? Byli příjemný a pečlivý, vysvětlovali a povídali u toho?

wildy
autor
7. črc 2014

@lupinpupin Fotečky jsme dostali myslím 2 (ale nebylo tam moc vidět. protože když se "šlo fotit" prcek přestal spolupracovat.. 🙂)) Přitom ze začátku vyšetření tam byl hezky vidět.
Co se týče přístupu personálu, tak si nemůžu stěžovat. Porodní asistentky byli moc milé a pak paní doktorka (Dita Drimlová, nebo tak nějak) byla strašně moc milá. Mluvili v samých zdrobnělinkách ("tak se podívíme na to vašem miminečko" atp.. 🙂)
Cítila jsem se tam příjemně.
Na druhém screeningu jsme byli už v genetu a tam je pravda, že ty přístroje mají vymakanější, ale i na Kladně je vše hezky vidět.
Vše nám vysvětili a popsali. Koukáš celou dobu na obrazovku, a vidíš, co dělá, takže ti to i popisuje a vysvětluje co to znamená.

lupinpupin
7. črc 2014

@wildy diky za info! Uvidim co mi pak navrhne moje doktorka. Pani doktorka o ktere pises je vyborna! Mam sni vlastni zkusenosti. 🙂

wildy
autor
7. črc 2014

@lupinpupin JJ, je moc příjemná! Mě můj dr. automaticky napsal vyšetření na Kladno, ale pak jsem mu řekla, že jsme měli v rodině vrozenou srdeční vadu, tak nás na 2. screening poslal do Genetu.

lupinpupin
7. črc 2014

@wildy aha, no uvidim jak to ma moje dr. Prvni tehotenstvi jsem chodila k dr.v Praze. Druhe uz tady v Kladne, ale bohuzel nedopadlo a ted doufam, ze se miminka dockame.

lupinpupin
8. črc 2014

@wildy můžeš mi prosím ještě prozdradit kolik stojí screening tady na Kladně?

kripli
8. črc 2014

Já jsem na Kladně rodila a příště nepudu jinam. Sestřičky jsou zlatý a doktoři pečlivý. Porodní oddělení je malé, takže na každého mají dost času. Jsem z Prahy a jela jsem tam na doporučení. Musím říct, že Kladeňačky často ani neví, jaký poklad mají.

Co se týče screeningu v 1. trimestru, ten jsem osobně odmítla. Zjišťují se tam vady plodu, hlavně downův syndrom. Potrat pro mě nepřicházel v úvahu, tak proč se zbytečně stresovat pravděpodobnostmi, že malýmu něco bude. Všechny testy, který přímo nesouvisely s průběhem těhotenství a kvalitou porodu jsem proto odmítla. A jsem za to ráda.

lupinpupin
8. črc 2014

@kripli na porodnici a dětské oddělení, bohužel i na dětskou Jipku taky nemůžu říct ani slovo. Byla jsem krom jedné sestřičky z dětského spokojená...takže super a podruhé určitě nejdu rodit jinam.

kripli
8. črc 2014

@lupinpupin já jsem tam strávila tři týdny, malej byl dva tejdny v inkubátoru a tejden na nedonošencích. Nepříjemný pro mě bylo až to nedonošenecký oddělení, tam jsou sestřičky trochu víc od rány a lehce vyhořelý, ale to se není čemu divit, když mají pořád na starosti ty chuďátka.

Ale nebýt starostlivosti tamního personálu tak snad malej Jáchym ani není na světě.

wildy
autor
8. črc 2014

@lupinpupin Stálo to asi 1000,- Kč. Ale protože jsem u ČPZP, tak mi to proplatili. 🙂

007viktorie
1. bře 2016

Pro budoucí maminky, které by jako já hledaly aktuální informace...tak já byla na screeningu na Kladně, je zde velmi milý a ochotný personál, vše mi krásně vysvětlili a platila jsem 1.000,-Kč, měla jsem vypsané doporučení od gynekoložky, na pokladně v nemocnici mi vystavili doklad o zaplacení, ten jsem odnesla do pojišťovny ČPZP a celé mi to proplatili (posláno na účet). Opravdu jsem byla velmi spokojená 🙂 🙂 🙂

patsimacek
2. led 2017

Prosím o radu, jsem objednaná na screening na Kladno na 17.1.2017, to budu 10+2. Moje gyn. mi zatím neudělala ani mě neposlala na žádný odběr krve a na dalši prohlídku k ní jsem objednaná na 25.1., s tím, že mi při poslední návštěvě u ní řekla, že toho 25. už určitě budu mít výsledky screeningu. Je mi to divné a chtěla bych se zeptat, kdy v nemocnici Kladno odebírají krev a kdy se dělá ultrazvuk. Jaké časové rozmezí mezi tím cca je a jestli se to do toho 25.1. dá vůbec stihnout 🙂. Moc děkuji za odpovědi.🙂

nikinoo
2. led 2017

@patsimacek ahojky meal jsem to take tak Byla jsem objednana tak jsem prisla udelali mi Jen rychli ultrazvuk a na papirek napsali kdy mam jit na krev a kdy na screening....nechapala jsem nebot ten jsem tam byla da se rict zbytecne...kdyby see chtela na cokoliv zeptat napis

patsimacek
2. led 2017

@nikinoo aha, takze si te pak pozvali jeste jednou na krev a za jak dlouho na ultrazvuk? Davaji snimky? 🙂

nikinoo
2. led 2017

@patsimacek jj tak za tyden na krev a zza 3 tydny na ultrazvuk...na obouch ultrazvukach hsem dostala fotku.a stal 1000kc

patsimacek
30. led 2017

Byl s vami na screeningu u UTZ i partner? 🙂

nikinoo
30. led 2017

@patsimacek ano byl 🙂 I dcera

linee
30. led 2017

@patsimacek ja jsme vzala na screening manzela az podruhe ve 23tt. Poprve nebylo nic moc videt,podruhe uz to vypadalo vice jako miminko.Ale podle mne muzes pokazde.

andvejka
2. kvě 2017

Ahojky 🙂 Pro maminky, které by to hledaly po mě jako jsem to teď nedávno hledala já 🙂 První screening na Kladně stojí 1000 Kč (podle pojišťovny kterou máte vám to buď pak proplatí zpět, nebo alespoň část - VOZP - kokrétně 800 Kč vrací). Dají Vám nejdřív první termín, ten jsme měli ráno, kde půjdete se sestřičkou jen na rychlý ultrazvuk, kde miminko změří (poprvé mi dělali ultrazvuk přes bříško - jaká úleva ) a dostanete papíry na odběr krve a taky další termín. To je už termín na velký ultrazvuk, který trvá cca 20-40 minut, kde miminko budou podrobně zkoumat 🙂 A na základě výsledků z krve Vám pak i rovnou sdělí výsledky 🙂 Tam jdeme až zítra 3,5,2017, ale musím říct, že jsem byla moc spokojená i ten první den 🙂 Tak mi držte zítra palce ;) Hezký den 🙂

llenka_li
16. čer 2017

Ahojky, jsem objednana 29.6. na ten rychlý utz a to budu 10+4, za jak dlouho mě pak objednají na krev a už ten velký utz? Screening by se měl stihnout do 12+6 tuším....
Furt zvažuji, zda nejit raději do Gennetu nebo do Rakovnika....

prisil
16. čer 2017

@llenka_li ahojky...byli jsem v Kladne na screeningu pred mesicem a s partnerem jsme byli nadseni s pristupu personalu.Jsou skvely,na krvi a mensim utz jsem byla cca 14dni pred velkym...vsechno pekne popisuji,vysvetluji,vazne parada 😉

fidorka89
16. čer 2017

@llenka_li me objednala moje gyndarka,přijdeš udělají rychlý utz,pokud odpovídá miminko stáří,jdeš rovnou na krev. Sestřička ti rovnou dá termín na utz,pak se výsledky spojí. Neboj dají termín,tak ať je to v pořádku.na tom utz ti pak rovnou vypíše termín na triple test(pokud chceš) a termín na utz v 21 týdnů. S prvním jsem byla v gennettu ,sice krásné prostředí a určitě lepší utz.ale v kladně mi to doktor všechno lépe vysvětlil atd 🙂

llenka_li
16. čer 2017

A jak se jmenovali doktoři, kteří vám screening dělali? Takže cca za 14dnu ten malý utz a krev a za mesic velký utz a to už budou i výsledky krve. No už abychom to měli za sebou..🙂

Pohlaví vám asi neřekli, co 🙂

prisil
16. čer 2017

@llenka_li Tak jsem vytahla tu zpravu a vysetrujici byla Dita Drmlova (vis ji taky nekdo vychvaluje),ale byli tam s nami myslim 3lide,nejaky pak doktor a sestra...krev uz byla k dispozici,dali dohromady vysledky a vysel vysledek screeningu.
Pohlavi nerekli a nas ani nenapadlo se zeptat,byli jsme stastni,ze ma prstiky a na srdci nic nechybi atd.,takze jsme vdecne odchazeli 😉 Jsem na konikovi od prosince myslim a sledovala jsem tvuj pribeh,moooc drzim palce,at vse pokracuje v poradku 🙂 🍀

llenka_li
16. čer 2017

@prisil fakt? To je hezky 🙂 no zrovna v prosinci jsem zjistila mimodelozni, tak tentokrat to snad už bude všechno v pořádku..včera utz dopadl dobre. To mě jen tak napadlo s tím pohlavím, vím, ze někomu to už řeknou takhle brzy 🙂) ale jak píšeš, hlavně ať je mimi zdravé 🙂 mám před sebou ještě dlouhý mesic. Pak si budu moc snad konečně trochu oddychnout 🙂)
A s tou doktorkou, pravé si myslím, ze ona je na Kladné jediná, kdo screening muže provádět, ale úplně jistá si tím taky nejsem, proto se ptám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru