Screening ve 13tt, má taky větší procento zjištění?

sssmisek
31. bře 2014

Ahojky chtěla jsem se jenom zeptat jestli vyšetření screeningu ve 13tt má taky větší % zjištění všeho možného i nemožného 😢 někde jsem četla,že se dělají jenom v 11a12 tt!Potom ty výsledky prý nejsou tak přesné ☹ děkuji moc

faminka
31. bře 2014

To nevim,ale ja byla na odberech ve 13.tydnu a na screeningu az 13+3 a netvarila se doktorka,ze by bylo na tom neco spatneho... riziko Downa nam vyslo 1:16 tis a NT 1,3

arrowka
1. dub 2014

Stačí zadat do googlu těhotenský screening a začít číst. V dnešní době snad není nutné zakládat diskuze na téma "někde jsem slyšela, někde jsem četla, že..." Existuje spousta odborných stránek s relevantními informacemi v češtině.

selverin
1. dub 2014

nějak nechápu proč reagují maminky místo odpovědí zprdnutím, že se máme naučit googlovat... o googlu ví všichni a v tom případě by celý koník mohl být zrušen ne? tyhle diskuze jsou tu přesně od toho a kdo se jich nechce účastnit, tak to přeci není podmínka ne? někoho něco zajímá a potřebuje zjistit, tak se zeptá, kdo chce googlit a má času nazbyt (což většinou maminky moc nemívají) tak si mohou hodiny pročítat odborné články, na googlu jich je totiž tisíce a dost často se v hodně věcech rozcházejí....
a k tématu, ano pokud se screening dělá předčasně nebo pozdě, tak už výsledky mohou být dost nepřesně. mě krev odebírali v 10.tt a ve 13.týdnu (12+3) vyhodnocovali spolu s UTZ, takže ten 13.tt je ještě dle mě v pořádku, tak mi to aspoň vysvětlovat doktor a výsledky byly down 1:15000 a ty další syndromy 1:35000 a 1:37000 a holčička je v pořádku 🙂 držím palečky

wildy
1. dub 2014

Já byla na odběrech krve 11+1 a na UTZ, kde dali výsledky dohromady mě pozvali na 12+6 (sestra říkala, že na UTZ si mě pozvou v rozmezí 12+5 - 13+3).

rioko
1. dub 2014

Brlai mi ve 13 tt krev i dělali UTZ a bylo to včas, takže to je myslím v pořádku.
Jinak souhlasím s
@selverin že od toho snad MK je, aby se zakládaly diskuze a kdo potřebuje se ptal, nechápu proč to někomu vadí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru