Screening ve III. trimestru, kdy se na něj chodí?

coreprincess
21. kvě 2014

Holky kdy se chodí na 3 screening? Je to v 30-32 týdnu těhotenství? Já jsem zítra 30 tt a zjišťuji, že mi sestra ani doktor neřekli, že se na něj mám objednat (ani mi nevypsali tedy žádanku) :D A do toho jsem dostala ještě vynadáno, že jsem nebyla na injekci ve 28 tt ohledně tvorbě protilátek jelikož jsem Rh-. A to mi taky nikdo neřekl, že mám jít na nějakou injekci. :D

luciesofi
21. kvě 2014

@coreprincess Screening ve 3. trimestru si většinou dělá sám obvodní gynekolog a nikam neposílá, dělá to při standardní poradně. Jinak já jsme byla u obou dětí až ve 32. týdnu

coreprincess
autor
21. kvě 2014

ano? takže už mě na screening nebude posílat do nemocnice jako na předešlé dva? :O

ajjkavv123
21. kvě 2014

No pokud ma ultrazvuk, tak ti ho udělá sám.

anulilinkaaa
21. kvě 2014

Na třetí se neposílá do fakultní nemocnice. Podívá se na malého v ordinaci na svém ultrazvuku. 🙂

jjiittyy
21. kvě 2014

Pokud nebyl nějaký problém na tom druhém screeningu, tak už se na třetí nechodí a dělá si to Tvůj gynekolog u sebe v ordinaci. A k těm protilátkám, bych řekla, že se injekce dává až při druhém a potom dalším těhotenství, u prvního Ti je píchnou v porodnici až budeš mít po porodu 🙂

ivi88
21. kvě 2014

Já dostala injekci na protilátky v 28.tydnu, strašně si to hlídali, aby to bylo přesně..

makiska1
21. kvě 2014

@coreprincess Ahoj, mě taky na III. screening neposlala dr, prý si to dělá sama v rámci poradny... a protilátky mi bude píchat v 29tt, jelikož jsem také Rh- a byla jsem už jednou na revizi...

coreprincess
autor
22. kvě 2014

no já už sem 30 tt a nikdo mi ani neřekl kam bych se měla na nějakou injekci objednat :( ach jo . Je to hodně důležitý když jsem poprvé těhu na ní jít před porodem?

babka
22. kvě 2014

@coreprincess Buď klidná. Dřív se dávala injekce všem až po porodu, až v poslední době ji někdo doporučuje už v tom 28tt. Já ji taky dostala až v porodnici. Moje doktorka I doktorka v rizikové poradně to tak pořád dělají.
A ten poslední screening opravdu dělá obvykle normálně gynekolog. Mně ho dělali v nemocnici jen proto, že jsem tam chodila do rizikové poradny.

pisisvori
22. kvě 2014

@coreprincess já bych si to vyžádala. Obvodní gynekolog prostě nemá tolik zkušeností jako ve specializovaných centrech. Bohužel dnes všichni jedou na prachy..proč by si je neměli nechat vyplatit oni a měli je dát nějaké nemocnici, že. Dělá se v 31-32tt.

jenny97
22. kvě 2014

Ahoj holky, jsem také poprvé těhu a na injekci jdu příští týden - to bude 28 tt. Chtěla jsem se zeptat, vy co už jste ji dostali, jak jste to snášeli? Byla hodně bolestivá? Nebo měla nějaké vedlejší účinky? Mám totiž z injekcí od malička hrůůůzu 😒 .

tereza1612
10. říj 2016

Ahoj, ja jdu na screening ve 30.-32. týdnu a gynekolog mi vypsal zadanku do nemocnice jako na předešlé dva. Asi je to u každého trochu individuální 🙂

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru