Screeningové testy, jak vám vyšly?

sallysally
10. čer 2013

Holky , ja bych chtela poprosit , zda by byl nekdo ochoten napsat mi vysledky testu - trizomie , downov atd .
Jak vam vyšly testy ? Chtela bych porovnat moje s nekým kto je ma taky , moje doktorka je dobrá ale pokazde rekne , jo dobrý a nic víc . Proste nemam žadne informace a pokud bych to mohla s nekým porovnat , moc by mi to pomohlo a uklidnilo , Dekuji Sally 18tt

petulka26
10. čer 2013

@sallysally Já myslím že to stejně moc neporovnáš. V těch testech se zohledňuje hodně věcí, jako třeba tvůj věk, váha, kolikáté je to těhotenství atd. Takže tý výsledky budou různé, já mám vysledky z prvního a i teď z druhého těhu a porovnat to fakt nejde, teď mám samozřejmě riziko o něco větší, protože jsem o 4 roky starší než při prvním těhotenství. Spíš se podívej na ten papír, a měla bys tam mít položku. Riziko, nebo míra rizika a za tím slovní hodnocení, nízké, velmi nízke atd. podle toho poznáš jestli je to v pohodě.

arrowka
10. čer 2013

@sallysally Požádej doktorku, jestli by ti mohla sdělit riziko číselně. Mně ho doktorka sdělila - riziko na Downa mám 1:15000 a na rozštěp neurální trubice 1:6800. Ale nevím, co na tom chceš porovnávat, přece je jasné, že riziko např. 1:10000 je dobré a riziko 1:50 je špatné. Proč se vlastně chceš uklidňovat, když ti doktorka řekla, že máš výsledky dobré?

sallysally
autor
10. čer 2013

@arrowka Protoze z ní mám práve pocit , ze mi poví na vsechno , ze jeto dobré , chodila jsem k ní kdyz jsem byla poprvé tehotna a to nepoznala zamlklé tehotenství ! Spíš je to asi na vymenu doktorky ☹ dekuji holky

arrowka
10. čer 2013

@sallysally Aha, no tak když doktorka nekomunikuje, tak je to naprd, to je fakt na výměnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru