Sekli se u některé z vás při určení pohlaví na UTZ?

danka1984
28. čer 2012

Maminky je mezi Vámi některá, u které se sekli při určení pohlaví?
Byla jsem na velkém ultravuku a nechtěla jsem vidět co to bude,ale Dr. se chudák nechtěně jednou přeřekl a řekl mi ,,holčička je v naprostém pořádku".......chtěli jsme chlapečka, tak si dávám ještě naději, ale asi v dnešní době je to nepravděpodobné že?

petrunka01
28. čer 2012

je to klidně možné..příbuzné takhle celé těhotenství říkali,že čeká holčičku a na posledním UTZ to byl najednou kluk..mají kluka.Naději bys sis spíš měla dávat,že bude mimčo zdravé,na pohlaví snad až tolik nezáleží..

diviska
28. čer 2012

@danka1984 holčičky jsou super 🙂 možné je sice všechno, ale jak píše
@petrunka01 přála bych si hlavně zdravé a spokojené miminko 🙂

danka1984
autor
28. čer 2012

Já vím, ale moc jsme si přáli k Nellince bratříčka. Ale hlavně, že je zdravé.

katavav
28. čer 2012

Byla jsem minulý týden s miminkem na kardiu a byla tam také jedna maminka, která si chtěla nechat potvrdit, že čeká chlapečka, kterého jí řekl jiný doktor před 3 týdny a tento doktor na kardiu jí řekl, že je to na 100% holčička, tak maminka byla celá paf, protože už začala nakupovat pro chlapečka 😅

danka1984
autor
28. čer 2012

@katavav No asi tomu velkému ULZ budu muset věřit. Sama jsem tam ,,pindíka" nezahlédla.

fori
28. čer 2012

mě řekli ve 13 tt že je to kluk.... a ted ve 21tt, že je to holka... tak taky nevím.... uvidím co mi řekne za 3 týdny 🙂

llllucka
28. čer 2012

@danka1984:ani na velkém UTZ to nemusí být na 100%.Ale neodpustím si jednu věc,celé těhotenství jsem doufala,že se mi narodí zdravé miminko a ne v to,jestli tam ten pindík bude nebo ne.

rozarka65
28. čer 2012

@fori u prvního mimíska jsem chtěla vědět....paní dr říkala,že kluk a pan dr,že holčička,tak už jsme pak nepátrali a nechali se překvapit....a u druhého jsme to nechtěli vědět vůbec....hrozně moc semi líbila ta věta: "tak maminko,máte...🙂" Ale u drhého mimi jsme se nemohli dohodnout na jméně kluka,tak nevím,co bych dělala...asi bych zavolala tatínkovi a předala doktorů,ať to rozhodne....😀 Přeji zdravé, krásné miminko... 😉

kalo
28. čer 2012

@danka1984 No velkému UTZ.v 21tt věř 🙂 (tam, když dokáží spočítat miminku prsty, tak v tomto se skoro nikdy nepletou...)

zoditka
28. čer 2012

@danka1984 Naději si klidně dávej 😉 . Manželova sestřenice čekala holčičku, řekli jí to i na genetice, dokonce to měla napsané v nějaké zprávě z genetiky, že pohlaví je ženské... no a vloni na podzim se ta holčička narodila a jmenuje se Matýsek 😀 😀 😀 . Bylo jim to sice jedno, jestli to bude holčička nebo chlapeček, ale byl to pro ně hroznej šok, sestřenice se furt ujišťovala, jestli jim to děťátko nevyměnili... a doma samozřejmě všechno v růžovém... no ale přežili to 😀 a Matýsek je samozřejmě největší miláček rodiny 🙂 😉

Jinak i já se můžu podepsat pod to, že "nejdůležitější je zdravé miminko", na ničem jiném mi fakt nezáleží. Čekáme teď třetí dítko, první dva jsou úžasní chlapečci a hrozně mě vytáčí otázky některých lidí, že jestli to bude "konečně ta holčička" 😠 😠 😠 . Mě to je ale fakticky jedno 😉 . Hlavně ať je mimiško zdravé a ať už je říjen a ať už je tu s námi, už se toho prcka nemůžu dočkat 🙂 !

katcha21
28. čer 2012

@danka1984 U mě se nespletili 😉
A koukám, že pro holčičku máte krásné jméno Jasmínka a pro kluka jste zatím nevěděli, že by znamení 😀 😵 😵 😵
Přeji zdravé mimí ať s pinďourem nebo bez 😉

fori
28. čer 2012

@kalo no já právě věřím tomu velkému ult. musím tam jít znova na kontrolu.. tak se těším jestli nám jí potvrdí...

katcha21
28. čer 2012

@zoditka Matýsek je hezký jméno pro holčičku 😀 😵

adenka84
28. čer 2012

mě prozradili pohlaví už ve 13. týdnu a nesekli se..v 18. tdýnu jsem byla na plodovce a to už pak byla 100% jistá cácorka..ketrou jsme si mooooc přáli..
Mudr nám říkal, že se dá krásně rozeznat zda mimi bude holčička..u chlapečka je to prý těžší..holčičky nejdříve vypadají jako chalpeček..mají mezi nožičkami něco jako bimbásek, který pak ale právě u holčiček mizí..no a to je pak jasný důkaz, že to bude holčička.

saminomimino
28. čer 2012

mně tedy vždy co řekli také bylo,tedy teď ještě nevím 😅 ,ale tentokrát si byli nejvíce jisti už ve 12tt mi bez mrknutí oka řekli HOLKU,to by byla prča kdyby byl kluk 😀
u syna mi to definitivně potvrdili ve 32tt,pořád říkali asi kluk,u dcery nejspíš holka,ve 20tt už to bylo jisté a 27tt na 3D nám to jasně ukázala všem 😀
zdravoučké je nejlepší,pohlaví je zcela jedno,a holky jsou stejně super 😵

rydal
28. čer 2012

@danka1984 Trochu UZ rozumim a za me muzu rict, ze jestli MUDr., co ho delal, je skutecne dobre skoleny, tak sance je pod 10%, ze by se tam ten pindik jeste objevil. Takze Te asi nepotesim, ale realisticke je, ze to na 90% holcicka opravdu bude..

petra.happyday
28. čer 2012

Přesně tak, nejdůležitější je zdravíčko a jestli to bude chlapeček nebo holčička, tak na tom už nezáleží 🙂

ronyx
28. čer 2012

Mě řekli první,že holčička ale na velkém ultrazvuku se to změnilo v kluka jako buka.Viděla jsem i pindíka,takže jsem nepochybovala.Myslím,že v pokročilém těhotenství už je šance,že se doktor splete minimální,ale stát se to může. 😉

danka1984
autor
28. čer 2012

Já vím holky, hlavně zdravíčko. Tak pak do třetice 😀 zkusíme chlapečka.
No se jménem Jasmínka ted s manželem bojuji. Už se mu nelíbí. Chce Nikol nebo Natálku. Ale chudák neví, že vybírá TO pravé jméno které budem v následujících letech používat. Musím si to obhájit 😀

zoditka
28. čer 2012

@katcha21 Viď že jo 😀 😀 😀 ?

@danka1984 U nás probíhá taky boj o jméno 😀 , manžel chce Žanetku, já chci Michaelku a náš starší pětiletý syn chce Izabelku 😀 . Tak přeji, ať si to obhájíš, u nás nejspíš vyhraje muž, protože on na mě nechal výběr jména už 2x, tak by asi bylo fér to tentokrát nechat na něm... buéééé ☹ 😀

ladenka
28. čer 2012

Nám se malá na 20tt neukázala, měla skřížené nožičky, tak jsme jeli na 3D UTZ, tam nám doktor jasně ukázal kávové zrno, že je to holčička a můj dr to na 30tt potvrdil.

slundo
28. čer 2012

dokud mimčo nebudeš sama držet v náruči, není nic jistého 🙂 Znám dokonce případ ( z nedávna), kdy maminka jela rodit, dělali ji ještě nějaký ultrazvuk a potvrdili jí pohlaví ( tuším, že chlapeček) a jak byli překvapený když se za pár hodin narodila holčička 😀 Ale je pravda, že jsou to spíš výjimky a dnes se to většinou pozná. 🙂

palomitacheca
28. čer 2012

U syna mi poprvé řekli, že je to kluk asi v 18.týdnu a pak to při každém ultrazvuku potvrzovali. Teď jsem pohlaví vědět nechtěla, přála bych si holčičku, tak uvidíme, co se narodí. Přítel a babičky sice přemlouvali, že by to vědět chtěli, ale měli smůlu 😀 Nejvíc si teď přeju, aby byl porod stejně pohodový a bez komplikací jako poprvé a ať jsme oba v pořádku 🙂

martickanela
28. čer 2012

Já byla na odběru plodové vody, takže si myslím, že tam je to stoprocentní 🙂

ined77
28. čer 2012

u mladší dcerky to bylo od začátku jasné, pokaždé říkali že to bude holčička, dokonce ve 32tt to poznal na UTZ sám manžel...a to je co říct! 😀
u synka to bylo horší....ten byl každý UTZ něco jiného 😀 ...až den před porodem (byl vyvolávaný) a my se teda rozhodli, že si necháme překvápko se dr. prokecla a řekla, že chlapeček je pěkně nachystaný 😝 😀 .
ale naprostý souhlas s holkama...hlavně ať je bobíšek zdravoučký 😉 .
i nám každý říká, jak jsme určitě rádi, že se povedl páreček...a nám to bylo tááák šumák 😅 ...jako jo, holčička je taky super, ale dva kluci/holky mají taky něco do sebe 😉 .
a z praktické stránky...už jen to oblečení jak po sobě vynosí 😉 😀

wanesa03
25. říj 2012

Ahoj holky jsem 21tt také jsem byla na velkém utz a doktor nám řekl holčička trochu mě to zklamalo protože jsem doufala přála si i jsem se tak cítila jako by tam prostě měl být kluk... nevím moc se mi tomu nechce věřit.. jakoby vnitřní instinkt říkal něco jiného... je možné že se doktor mohl splest ? na tom utz to nebylo pro mě uplně zřetelně jasné.. dívala jsem na ruzné obrázky kde bylo něco dost podobného, ale k obrázku bylo uvedené pohlaví kluka.. tak fakt nevím...

markyzka84
22. bře 2013

@wanesa03 Mohu se zeptat copak se vam narodilo? Holcicka nebo chlapecek? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru