Seznam vyšetření v těhotenství. Kde ho sehnat?

pindruska
20. kvě 2008

Marně se snažím dopátrat seznamu vyšetření, které těhulky během těhotenství absolvují. Jaká vyšetření se během těhu dělají a kdy (ultrazvuky, vyšetření u zubaře, EKG ...)? Co je hrazené pojišťovnou a co si musíme hradit sami? 😉

krista
21. kvě 2008

Tady je vyšetření v raném těhu:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

A tady další vyšetření:
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/prohlidky-...

Já jsem byla na UTZ 4x, u zubaře 2x, 1x u obvodního doktora a 1x na EKG - tohle mi řekla Dr., že je povinné a neplatila jsem za to a ani po novém systému by se prý za to platit nemělo 🙂 😉

jihajiha
15. kvě 2012

@krista to je super tabulka, přesně tohle jsem hledala i když taky tam není všechno, aspoň člověk ví, co ho čeká

krista
22. kvě 2012

@jihajiha to je fajn, že to i po 4 letech co je to tu vložený někomu pomůže 😀 😵

jihajiha
23. kvě 2012

@krista no vidíš, toho datumu jsem si ani nevšimla!!!

anyzka
5. kvě 2013

Uběhl rok a nyní to pomohlo i mně🙂
Děkuji 🙂

grenn
5. kvě 2022

Jsem ve 25.týdnu těhotenství a všechna screeningová vyšetření jsem si nechala udělat v Centru prenatální diagnostiky v Brně na Veveří 39. Byla jsem nadmíru spokojená, od recepce až po lékaře. Recepční byla milá a pomohla mi skloubit termíny vyšetření s mojí prací a prací mého manžela. Sestřičky profesionální a emaptické a nadmíru šikovné - bojím se jehel a můj stres se projevil, ale odběr jsem od nich vůbec necítila. Vyšetření mi v I. a II. trimestru prováděl pokaždé jiný lékař, ale vždy mi bylo vše vysvětleno. Navíc vyšetření I. a II. screeningu, která jsem si hradila, mi pojišťovna bez problémů proplatila- jelikož jsou superkonziliární pracoviště. Už teď se těším na poslední vyšetření.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru