Špatná viditelnost na NT sreeningu. Máte zkušenost?

breberuska
10. bře 2010

Ahojte všichni, chtěla bych poprosit o radu. Byli jsme 2x na NT sreeningu na konci prvního trimestru. Poprvé pan doktor řekl, že je extrémě špatná viditelnost a vyšetření neudělá, že máme přijít za 14 dní. A po dvou týdnech zase, že je naprosto hrozná viditelnost a vyšetření více-méně odhadoval 😠 Ke všemu malý ani trochu nespolupracoval – schoval se jak nejníž to šlo a ztočil do klubíčka 😉 Prosím vás, setkali jste se taky s tím, že se vyšetření nedalo provést pro tu extrémně špatnou viditelnost? Co to vlastně je? Mně ani nevysvětlili, čím je to způsobené, jen mi řekli, že to není běžné. U mojeho Dr. Jsem nikdy neměla problémy 😒

handm
10. bře 2010

Ahoj breberusko,
tak přesně něco podobného se mi stalo minulý týden na NT screeningu. Dr říkal, že je to tam jak "sněhová vánice", ale nazoomoval a nakonec naměřil. tedy jen NT, o NB nic neříkal a hlavičku taky nakonec změřil, ale říkal mi taky, že "nejsem moc vhodná na UTZ"... což nevím, jestli znamenalo, že jsem mooc tlustá (protože nejsem 😀) anebo co.. každopádně musel hodně tlačit na břicho a nakonec se doměřil. naše mimi ani nevím, jak spolupracovalo, jsem z toho byla tak vystreslá, že jsem ho ani nemohla sledovat, furt jsem koukala na doktora jak se mračí!
Některé holky říkaly, že se to - když je špatně vidět - dá dělat i vaginálním UTZ, ale u mě to nezkoušel. Tak nevím.. A co ti naměřil tedy?!

breberuska
autor
10. bře 2010

nakonec jsou prý výsledky v pořádku, ale změřil jen hlavičku a odhadem délku. ale fakt odhadem, měřil to 3x a pokáždé úplně jinak, hodnoty lítaly nahoru a dolů. Mně taky nedělal vaginální a ani se s ním nenabízel 🙂
taky jsem byla vypleštěná na doktora a sledovala ho, jak pořád říkal, že je to strašně vidět a tak...manžel mi pak musel všechno o mimi říct 😎

handm
10. bře 2010

tak to je dobře, hlavně že se doměřil! Jo, délku mi taky změřil, vlastně..
Muj manžel si stěžoval, že skoro nic neviděl... taky byl v šoku z dr 😀 čekali jsme krásný zážitek a místo toho jsme byli pěkně přešlí...

strouzek
10. bře 2010

ahojky mě o tom vyprávěla jedna těhule v poradně že měla to samé, dokonce ten den byla u svojí gyndošky a ta jí udělala pěknej utz, měla ho novej tak jí jakoby udělala předběžně screening ale stejně jí poslala na specializované pracoviště protože jen tam na to mají oprávnění no a tak šla ještě ten den a tam mimiš vůbec nespolupracoval, nedalo se to změřit přitom ještě pár hodin předem byl krásně natočenej. nakonec jí řekli ať přijd za týden a to samé prostě nešlo to a tak jí i díky těm odhadovaným hodnotám které si tam dr. naházel jí vyšel screnning špatně takže jí honili na další vyšetření ale vše bylo v pořádku. prý se to stává někdy že je mimčo v rohu a ještě tam překáží větší placenta nebo cokoliv

janca.k
10. bře 2010

Ahoj, tak já minulý týden zažila něco podobného, na vaginálním utz nám šlo mimčo pokaždý krásně vidět, ale přes břicho mazec, doktorka mi s ním asi 10minut třepala aby se prcek aspoň otočil, pak mi řekla, že mám hodně vzadu dělohu, takže to bude těžké, měřila prcka taky asi na třikrát, nakonec se ji povedlo, pak NT, to byla taky hoňka. No a taky, zavazela placenta a mimčo schovaný někde úplně vzadu, takže z vaginálních uz máme krásný fotky a z tohohle máme jednu divnou, na které pomalu nepoznáte jestli je to hlavička nebo zadeček 😀
Ale změřeni nakonec jsme, akorát máme problém s výsledky, protože nám doktorka řekla něco jiného než napsala do zprávy 😠 ☹

lenule79
10. bře 2010

ahojky holky 🙂 ,
my máme opačnou zkušenost.. vaginální sondou u mojeho MUDra jde vidět jen rozhozenou rýži-chyba je prý ve velkém překrvení dělohy a tím pádem se UZ vlny nemají o co odrážet.. ale na NT ve Zlínském Prediku přes bříško bylo všechno v pořádku..
Být vámi zkusím jiné pracoviště na NT.. 😉 Vím, že to stojí penízky ale jistota zdraví mimíska.. 🙂
Všem držím pěstičky... 🙂

breberuska
autor
10. bře 2010

lenule79: my jsme byli právě v prediku🙂

holky, jinak moc a moc díky, jsem ráda, že je to v podstatě "normální". 😀

terezt
21. kvě 2010

Ja byla na ultrazvuku ve 20. tydnu dneska, ne na tom NT, ale taky mam porad spatnou viditelnost. Tak si me pozval za tyden. Uz na tom NT to bylo spatne videt pres bricho, vaginalnim dobre... Gynekolog rikal, ze nektere zeny holt maji hur prostupnou stenu bricha. Tak nevim, jestli za to muze ten muj tuk.... 😒 Ale zas tak tlusta nejsem.... A taky mam tu delohu nak divne zastrcenou, ani bricho nemam moc videt... Jezdil mne tam tim ultrazvukem, ze to docela bolelo, prevalovala jsem se z boku na bok, abysme miminkem hybli a moc to nepomohlo. Jsem docela zklamana, ze porad nic nevim... Tak snad bude vsechno v poradku pristi tyden...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru