Špatné výsledky 1. screeningu. Může být mimi ještě ok?

aneta15
30. pro 2010

Ahoj holky,
v nálezu screeningu mi vyšla zvýšená hodnota free hCG a PAPP, s tím, že mi byl doporučen ultrazvuk a nové vyšetření za 7 dní a pak při špatném výsledku odběr plodovky. Vyšly Vám někomu špatné výsledky a bylo vše v pořádku? Jsem z toho docela vyděšená

evaviki
30. pro 2010

@aneta15 ahoj, mne vysli extremne nizke hodnoty, strasili ma downovym syndromom, odber plodovky som odmietla. Maly je zdravy (klop,klop), akurat sa narodil o par tyzdnov driv..
zbytocne sa nestresuj, staci, ze si otehotnela v iny den (v tomto pripade o par dni driv) ako rata doktor a hned su vysledky zle.. pockaj si na utz a uvidis.

delapa
30. pro 2010

@aneta15 holka, je nás spousta. Stačí otěhotnět jinak než vypočítá doktor a je to. Neboj se, buď v klidu, ať je v klidu i miminko.

sebestka
30. pro 2010

A kamarádce dr. říkal, že stačí i odchylka ve váze(každá váha váží jinak) a hned vyjdou testy pozitivně. Ona měla 3x pozitivní testy a má 3 zdravé děti, takže si tím vlastně prošla u každého.

vlckulka
30. pro 2010

@aneta15 určitě buď v klidu, počkej na UTZ, také mi vyšly vyšší hodnoty v krvi (sice jsem čekala dvojčátka, takže se zvýšené hodnoty daly čekat, ale já je měla zvýšené 8x), za týden jsem podstoupila genetický UTZ, který byl v pořádku, ale pořád se dr. nelíbila ta krev, vypočítal mi riziko Downova syndromu na 1:150, tlačili mne do odběru plodové vody, což jsem ale odmítla a narodily se mi dvě krásné zdravé holčičky 😵, výsledky krve může ovlivňovat spousta faktorů (např. i krvácení, což byl zřejmě i můj případ, dva dny před odběrem jsem krvácela a skončila na pohotovosti)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru