• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Špatné výsledky PAPP ve 12. týdnu. Máte zkušenost?

5. srpna 2011 
Ahoj holky, byla jsem na sceaningu ve 12. týdnu a vyšly mi blbý výsledky PAPP hormonu (nebo jak se to píše). Po telefonu mi moc nechtěli říct, co to znamená a objednali mě na genetickou konzultaci za tři týdny (už je to naštěstí za týden). Nemáte někdo zkušenosti s těmi výsledky, genetickými konzulatacemi, popř. odběrem plodovky (kámoška mi říkala, že mi jej stejně doporučí). Díky za info, těším se na odpovědi..... Ivana
4. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem měla špatný PaPP. Na genetickou konzultaci mě poslali hned, protože vyšlo riziko na Downův syndrom 1:61. Tam mě doktorka v rámci možností trošku vyzpovídala (pořád jsem brečela), jestli chci jít na odběr choriových klků, plodovky nebo nic z toho. Zvolila jsem odběr choriových klků (nevydržela bych čekat na odběr plodovky a pak další týdny čekat na výsledky) a ještě ten týden jsem šla na odběry. Domů mi dala papíry, kde jsme museli vyplnit jaké jsme prodělali nemoci + vše od zdravotním stavu rodičů, sourozenců. To jsme ji potom donesli a z toho si udělala závěr jestli není zvýšené riziko nějaké nemoci či vady. U nás to bylo zvýšené riziko srdeční vady a proto nás objednala na ECHO srdíčka ve 20tt. Naštěstí vše dobře dopadlo a máme zdravého chlapečka. Přeji hodně štěstí ať máte zdravé miminko :slight_smile:
4. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nám vycházelo riziko Downa na základě tohoto testu 1:50. Doteď si teda myslím, že to bylo nepřesným určením stáří těhu, tudíž jsme hodnotou nezapadali do tabulek...... Ale k věci - nikam nás nehonil a to mi bylo k třicítce, teda ne tam, kam píšeš ty - prostě jsem šla ve 13tt na NT screening, ten dopadl dobře, pak jsme ještě počkali na triply, ty byly taky dobrý a tím se to uzavřelo. U nás se na srdíčko chodí ve 20tt standartně a já coby těhucukrovkářka ještě častěji, ale to už zase bylo sólo, ne k tomuto. :wink:
Držím pěsti, ať to dopadne stejně dobře jako u nás a u Aaadus. :dizzy_face:
4. srp 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky jsem měla nízkou hodnotu PAPP-A ze screeningu v I. trimestru. Ostatní hodnoty byly v pořádku, dle UTZ také vše v pořádku, jen ten nízký PAPP-A (0,34). Díky této nižší hodnotě mi vyšlo riziko DS 1:890, celkově ale screening negativní. Byla samozřejmě řeč o genetické konzultaci a odběru plodové vody, ale to prý až po výsledcích tripple testů. Ty naštěstí vyšly negativní a tak už mě na plodovku nikdo nehnal. UTZ ve 20. týdnu také v pořádku, ve 30. též a v červnu se nám narodila krásná zdravá dcera. :dizzy_face:
Držím palečky a věřím, že i u tebe bude vše v pořádku a narodí se vám krásné zdravé miminko. :wink:
5. srp 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla taky nízký papp-a a díky tomu bylo riziko ds něco kolem 1:800, nikdo mě nikam nehnal, zmínila jsem se o tom na uzv ve 20. týdnu, doktorka říkala, že některé znaky se na tom uzv taky dají vypozorovat, dcerka je v pořádku
5. srp 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek