Špatné výsledky prvotrimestrálního screeningu

kamimnichov
4. črc 2014

Ahoj, vim, ze na toto tema bylo prodiskutovano uz mnoho...presto se s vami chci podelit o svuj zazitek a pripadne vam dodat odvahu.
Je mi cerstve 28 a hned pri 2.pokusu po vysazeni HA (11let) se nam podarilo otehotnet. Oba jsme mladi, zdravi, nikdy jsme nekourili a pravidlene sportujeme, tak proc by mel byt problem? Ve 12. tt nam bohuzel vysly velmi spatne testy s pravdepodobnosti 1/40 na Down.sy. Síjove projasneni NT- 3,5mm! Nasledovalo nekolik pokusu o odber klku placenty (choriozottenbiopsie), kdy ani po 4 pokusech nedoslo k odberu pro nevhodnou pozici placenty ☹ . Jiste si dovedete predstavit, jak strasne myslenky se mi honily hlavou... Nakonec jsem musela vyckat az na odber plodove vody v 16tt. Zatim nemame celkove vysledky, pouze tzv. FIsH testy (rychly prehled poctu chromosomu) a vse je v poradku... Nejsme sice jeste ze vseho venku...bude nasledovat detailni organove vysetreni - tak snad kazde 2tt ultrazvuk... ale to je jedno! Hlavne, aby bylo nakonec vse v poradku a my si svuj VANOCNI DAREK vychutnali...

pistalinda35
4. črc 2014

@kamimnichov drzim moc palce ! Mne vyslo riziko 1:15 , odebrali mi choriove klky a vse bylo v poradku...
Nyni se uz radujeme z 6mes. chlapecka, ktery kdyby ted neprodelal anginu, tak je uplne zdrav.... Drzim palce a hlavne bud klidna...

bielamacka
4. črc 2014

@kamimnichov ahoj, mojí vlastní gynekoložce vyšel screening ve 12tt špatný u obou dětí a potom tripple test i ty další už dobře a má zdravé děti. Důležitá je v tomhle i genetika - jestli v rodině máte někoho s postižením apod. Chápu, já si ty stresy kolem těch vyšetření užila taky - i když vyšly dobře.... držím palce a věřím, že tvoje miminko bude taky v pořádku!!!

pampalin
5. črc 2014

Zkus zůstat co nejvíc v klidu, uvidíš, až budou ty výsledky hotové. Ale doufám, že to dobře dopadne, budeme
držet palce! 😉

hanivasi
7. črc 2014

@kamimnichov snad tě trochu uklidním...
Znám hodně případů v mém okolí, kdy kamarádkám řekli to samé, špatné výsledky. Týdny čekání na další výsledky, to psychice taky moc nepřidalo. Každopádně těm, kterým to vyšlo takto špatně, po čase řekli, že se asi spletli a že je vše v pořádku. Dokonce znám i holky, kterým ani další testy nevyšly dobře, a doktoři po nich chtěli, aby šly na potrat, ale ne každý to řeší takto... a i přes to všechno se dítě narodilo naprosto zdravé. Taky chci zdůraznit, že neznám jen jeden případ, opravdu jich znám hodně..... a to byl taky důvod, proč já na ty testy nešla. 'Akorát tě to vystresuje.
Snaž se být v klidu, určitě to bude dobré......
hodně štěstí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru