Špatné výsledky screeningu v 1. trimestru

elektradelf
7. lis 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo neměl podobné zkušenosti a mohl mě třeba poradit. V úterý mi můj doktor dělat 1.creening ULT a posílal krev a moč na genetiku. Hned včera mě sám volal, že výsledky krve jsou hodně špatné, a že mám přijít dnes ráno na další kontrolu. Tam nám sdělil, že ty výsledky krve jsou hodně pod dolní hranicí a hned volal na genetiku, kam nás objednali na zítra. Říkal, že jsou dvě možnosti jak to zjistit, nějaké vyšetření vaginálně, kde něco odeberou miminku a pak později z plodové vody. Tak se Vám ptám jestli jste někdy nějaká byla na tom vyšetření vaginálně a co to je? Pravděpodobnost, že naše miminko bude postižené je 1:10. Puká mi srdce, protože jsme v lednu již o jedno miminko ve 23 tt přišli, byla tam těžká vrozená vada srdce, která by něšla operovat ...

veruska007
7. lis 2013

@elektradelf Zkušenost s vyšetřením nemám. Ale jedno naše miminko mělo riziko postižení (tripple testy) 1:13 a bylo zcela zdravé.

elektradelf
autor
7. lis 2013

@veruska007
Děkuji za zkušenost, vím, že jsou tripple testy dost chybové, taky bych to asi tolik neřešila, ale když nám na to přišli v tom prvním, přesnějším. Každopádně chci jít na to vyšetření, abychom měli jistotu zdravého miminka. A Vy jste byla na odběru plodové vody?

veruska007
7. lis 2013

@elektradelf Nebyla. V rizikové poradně mi to lékař nedoporučil. Mám trombofilii a prý je u toho potom vysoké riziko potratů, prý mnohonásobně více než udávaná 2%. 😖

sonka.77
8. lis 2013

@elektradelf my měli riziko DS 1:6 (taky ze skríninku ve 12tt), podstoupila jsem odběr choriových klků, ale ne vaginálně, ale přes bříško. Nic to nebylo, spíš ten hrozný strach o miminko. Vše bylo v pořádku a narodila se nám zdravá holčička. Přeji ti hodně štěstí!

ventilkova
8. lis 2013

I ja mela velke riziko postizeni miminka z prvomestrialniho screeningu na Patauuv syndrom 1:12. Absolvovala jsem odber chloriovych klku a vysledky dopadly dobre a cekame zdravou holcicku!!!!! Neboj se, tripple testy velmi casto vychazeji chybne, urcite bude vsechno v poradku!!! Drzim palce!!!

elektradelf
autor
8. lis 2013

@veruska007
@sonka.77
@ventilkova
Děkuji Vám všem za zkušenosti. Já mám také trombofilii, dnes jsem byla na genetice, byli jsme tam asi dvě hodiny, nejdřív nám povídal co a jak, pak mi udělal ultrazvuk a řekl, že není na co čekat, že zkusí odebrat ty chloriové klky, což se mu nepovedlo, protože miminko má strašně malou placentu. Nakonec odebrat plodovou vodu, abychom měli nějaký výsledek, a nemuseli se dlouho trápit, výsledky budou v pondělí. Jinak říkal, že podle ultrazvuku je to na první pohled neprosperující těhotentsví, miminko má málo plovodé vody, je malé, má velkou hlavičku a malý hrudníček. No nevypadá to dobře...

ventilkova
8. lis 2013

@elektradelf moc bych ti prala, aby to dobre dopadlo!!! Vis, dokazu si predstavit, jak ti je ;( budu na tebe myslet a moc drzet palecky!!!!!!

elektradelf
autor
12. lis 2013

@ventilkova
Tak to dobře nedopadlo, miminko umřelo, přestalo mu být srdíčko, dle pana doktora měl genetickou vadu, že místo 2 chromozomu mělo 3, což je prý neslučitelný se životem, a byla to otázka času, kdy by miminko umřelo. Zítra jdu do nemocnice na vyvolání porodu. Bohužel jsem to již jednou v lednu zažila ve 23tt a opravdu nevím jak to zvládnu ... Moc se bojím ...

ventilkova
12. lis 2013

@elektradelf to je mi strasne lito!!!! Moc rada bych ti nejak pomohla... Ale to asi nejde ;((((( jde s tebou aspon manzel? Boze muj ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru