Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

mamkule
autor
8. říj 2009

Zuzko ,akora ctu vase radky, drzte se a ty vase prdelinky taky, musite byt v klidu a doufat, ze to vydrzite, v kolikatem tydnu jste?
Co jste si v nemocnici prozila muselo byt traumatizujici ,jak pisete, kdo to neprozil nepochopi, ale my se snazime vas pochopit, drzime se tady s holkama nad vodou, je to takova vrba zpovednice toto tema zalozene, Zuzanko uvidite, ze to dopadne dobre, myslete pozitivne, hodne taky zalezi na psychice, je pravdou, ze uz dokazi zachranit i tahle male prdolky,drzim palecky mooooc.

A holkam, jak se vam vede?
My vcera meli mini oslavu malej mel 4. narozeniny tak jsem vam byla, tak nejak rozpolozena citove vcera, jinak malej v brisku kope, i v noci 😀 😀 😀
Tak se mejte mooocicko krasne, s pozdravem Mamkule, uz vybirame jmena nemuzeme se sakramentsky shodnout 😝 😝 😝

samsa
8. říj 2009

Mamkulko, jsem ráda, že se máte fajn a že malej hezky kope 🙂 A co jména, máte nějaká užší ve výběru? My se taky nemůžeme dohodnout.
Patty se pořád neozvala, snad je vše v pořádku, Patty, moc na tebe myslím. Zuzko a ty s dvojčátkama se držte.

zuzka72
8. říj 2009

Mamkule, jsem v 19tt. -takže konec je ještě daleko. ☹

mamkule
autor
8. říj 2009

Zuzanko,
tak jen lez, snad mas okolo sebe takove lidicky, ze te budou opecovat a snazit se ,aby vse dopadlo ok, resila bych jen jedine, lezet a klid, je to daleko, ale musis to holcicko vydrzet, uz jen kvuli tem dvema fazolkam, co tam uvnitr taky bojuji o zivot, aby jste to dotahli az do konce, i kdyby se pak meli narodit predcasne a vypiplat je, uvidis a musis doufat, ze to tak dopadne, pak se jednou dame sraz i s prdolkama, verim a drzim ti palecky, ze se to musi v dobre obratit, prece nadeje umira az posleni Zuzi, lez lez lez, asi ti to casem poleze pak na nervy, ale musis, za to nam ty nase drobatka stoji, krasny vecer a pohlad ty tvoje fazolky od toho meho fazolatka papa

katy.m
9. říj 2009

Ahojte holky,

dopídila jsem se k této diskuzi,i když název nám trochu neodpovídá...nevyšly nám dobře tripply,zvýšené riziko Smith-Lemli-Opitz syndromu,velmi vzácné,ale závažné autozomálně-recesivně dědičné onemocnění.Nevím,proč zase my si musíme procházet takovým stresem ☹ .Ve středu jsem byli na amniocentéze a genetické konzultaci,dle genetika toto onemocnění spadá na 1:30 000 těhotenství,takže nemáme propadat panice,ale to se mu řekne lehce 😔 Určitě chápete,očem mluvím...
Teď nás čekají nekonečné 3 týdny strachu a nejistoty.Mé srdce prožívá infarktové stavy pokaždé,když nám zazvoní telefon ☹ Jsem z toho zoufalá...

samsa
9. říj 2009

Ahoj holky,
Katy, je mi moc líto, že musíš procházet takovým stresem, jen přeju, ať ty týdny do výsledku co nejdřív utečou. Je to hrůza, že se musíš takto stresovat. Jen tě malinko uklidním, toto vyšlo mé kamarádce, měla fakt strašné výsledky, mám pocit, že jí vyšlo SLOS 9z10, k tomu ještě měla vysoké riziko Edwardsova syndromu. Ona na amnio nešla, protože je věřící, stresy až do konce těhu, ale když byla ne genetice na velkém ultrazvuku, tak jí tam jeden starší primář řekl, že SLOS za celou svou kariéru ještě neviděl, že vždy to všem dopadlo dobře, tak věřím, že i tobě to dopadne dobře. kamarádka má zdravého čtyřletého chlapečka 🙂
Holky, čím to je, že někdo má čtyři děti bez komplikací a někdo má tak hroznou smůlu. 😔 Já též neměla ani jedno těhu v pohodě, s dcerou hrozil Downův syndrom, pak 2 potraty, teď zase divné výsledky z krve v prvním trimestru. Už je toho moc ☹
Katy, strašně moc držím pěsti, musí to dobře dopadnout, prostě musí. Určitě dej vědět a když ti bude ouzko, přijď za námi, budeme se snažit ti malinko pomoct. Drž se a věř miminku, určitě je zdravé.

katy.m
9. říj 2009

Díky Samso,
přesně to řekl i náš genetik,že za svou kariéru zažil asi 200takových případů,ale ani jedno se nepotvrdilo.Tak snad to bude v pořádku i u nás.Z tripplů nám vyšlo riziko 1:5,což mě hodně vystrašilo,že bylo tak vysoké 😔 .
Každý den si s našim prckem povídám a domlouvám mu,aby byl zdravý a spokojený,ať se mu u mě líbí...
Ještě jednou děkuji,dost si mě tímhle povzbudila 🙂

mamkule
autor
9. říj 2009

Katty, doufej a ver, budeme ti drzet palecky, jako si je tady drzime navzajem, je to hrozne cim si musime prochazet, zacinam razit teorii, zda nebylo lepsi jako me rika mamka, kdyz rodila pred 21lety brachu jednou za tehu krev a tot vse, tehu spokojene.......... Tak uz nevim, zda podrobovat se vysledku, ktere ve finale pak vyjdou negativne, ci falesne pozitivne, uz nevim a cemu verit, sama sobe a miminku v brisku, domlouvej mu, ja taky domlouvam neustale 🙂 Pisni kdykoliv a drzim palecky

patty1
10. říj 2009

Ahoj holky, Zuzko, moc ti držím palce a myslím na vás, aby jste to vybojovaly..muselo to byt silene v te nemocnici, a jeste ti nechteji udelat uz, kdyz vedi, ceho jste byly svedkem a ze nemuzes vedet, zda mas miminka v poradku..to je nepochopitelny, snad by jim to proboha nemelo byt uplne jedno..
Tak jen pekne lez a snaz si to nejak zprijemnit, pekny knizky, hodni lidi a zadny stres at ti neleze pres prah.. 🙂
Me docela stacila mama, kdyz rozvijela teorii, jak vselijak to mimi muze byt postizeny a co teda budeme v tom pripade delat..Pristup geneticky me teda taky nastval v mnoha ohledech, pojistovny fakt vladnou zdravotnictvi. To je i pocopitelne, ale myslim, ze my jako mamky do toho taky mame co mluvit, oni se za nas o jakkoli postizene ditko cely zivot starat nebudou..
No a kdyz jsem v tom 😉 , vcera me dostal manzel, zeptal se, jestli budu volat na ty vysledky.., tak jsem mu rekla, ze budou prece az prespristi po..No tak ja pocitam dny, pomalu i hodiny, aby uz bylo pryc riziko po amnio a priblizily se vysl., a on si to ani nepamatuje.. 😕 co maji ty chlapi v hlave, nevim. 😅
Jinak predbezne vysl. na 21 chr. jsou v poradku, tam jsme ani nemeli takove riziko, ale ulevilo se mi..a cekame holcinku.. 😵

zuzka72
10. říj 2009

Tak já budu výsladky vědět až příští týden ve čtvrtek. 😒

samsa
10. říj 2009

Patty, jsem moc ráda, že jste v pořádku a že předběžné výsledky jsou taky v pořádku a moc gratuluju k holčičce 😵 Uvidíš, že i celkové výsledky budou ok.
Zuzko, moc na tebe myslím, škoda, že ti nemohli nakonec udělat ty rychlé výsledky, ale věřím, že miminka jsou naprosto zdravá, to NT jsi měla pěkné a to je nejdůležitější. Teď jen ležet a opatrovat se, týdny ti pěkně naskakují, i když je mi jasné, jak se ti to vleče. Holky, za 2 týdny už se tu určitě budeme radovat s váma.

zuzka72
14. říj 2009

Tak já se ptala dokiho, kdy indikují císaře a on když první dítě jde koncem pánevním a druhé hlavičkou, že by se do sebe těmi hlavičkami mohli zaklesnout a pak by ty dvě hlavy v sobě mamina nevytlačila, ale i tak, že při této poloze se to dá i normálně a že to záleží na nemocnici a na doktorovi, že každý to vede jinak a že na to nemám myslet, no to se mu teda řekne. Včera jsem byla na té kontrole, doktor se zhrozil, co vše jsem prožila a že už snad mám vybráno dopředu, asi se nade mnou slitoval, že mi udělal UTZ, říkal, že až příště, ale já, že chci mít jistotu a on mě pak 20minut ojížděl břicho. Mimča sebou mleli o 106. Kopali nohama, mávali, hlavičky měli velikostně Ok, průchod pupečníkem OK, srdíčko OK, prej jsou to asi 2 kluci-hurá, mámto potvrzeno už po třetí. No uvidíme, až budu mít ty výsledky z genetiky bude to na 100% to pohlaví. Mají volat dnes, nebo zítra-moc se toho bojím. 4.11 jdu na srdíčka a 10.10 na screening v II trimestru, 27.10 na kontrolu-tak držte pěstičky. Holčina co ležela se mnou ve špitále mi psala, že má ve 26týdnu holčičku-600gr. To je co? Jo a v nemocnici jsem měla jedno mimčo hlavou dolů vpravo dole a druhy koncem pánevním vlevo nahoře a včera byly obě dvě vpravo, jedno dole a jedno nahoře. Jen si tak říkám, když sebou tak melou a nedej Bože zjistí, že to jedno je fakt špatny, jak poznaj, ktery to bylo? Mě z toho asi jebne. Při mém štěstí, kdyby došlo k vyndání jednoho, tak mi vyndaj určitě omylem to zdravy. Ať už volaj ty výsledky.......

katy.m
14. říj 2009

Ahoj Zůzo,
plně chápu,co prožíváš,jak s dvojčátkama,tak s výsledkama plodovky.Taky jsem jako na trní,ale já si musím ještě 14 dní počkat a zdá se mi to nekonečné ☹ !!! Držte se a neboj,kluci budou zdraví,když doteď nevolali,tak budou výsledky určitě v pořádku,protože je dělají ty 3 týdny průběžně.Takže dle mého názoru jste z toho venku 😵
Hodně štěstí 🙂 🙂 🙂

zuzka72
14. říj 2009

katy dík za podporu, spadlo mi smetíčko ze srdce a možná spadne i kámen-no musíme ještě vydržet. Budu na tebe taky myslet.

samsa
14. říj 2009

Zuzko, gratuluju ke dvěma chlapákům, to budeš mít teda doma mužskou přesilu 😉
Taky si myslím, že už by volali, kdyby bylo něco špatně. Takže jsou určitě klukáni zdraví jako řípy. Jen ty hrozné nervy, co jsi prožila. Holčička 600 g, bože, na to nechci ani pomyslet. Taky se bojím, abych náhodou neporodila dřív, kéž bychom všechny byly už aspoň těch 30 tt.
Katy, ať to utíká co nejrychleji, holky, je to hrozné, to čekání. 😔

katy.m
14. říj 2009

....když jsem rodila naše dvojčátka ( ZUZI, TY SI TO NEČTI,AŤ SE ZBYTEČNĚ NESTRESUJEŠ )... tak měli 580g a 530g a byla jsem překvapená a dojatá,jak to jsou dokonalí človíčci 😔 ,byli opravdu nááádherní a ta vzpomínka mi zůstane navždy 😔 😢
Moc té holčině přeji,ať je její holčička velký bojovník a hlavně,ať je v pořádku 🙂

samsa
14. říj 2009

Katy 😢 , já nakoukla do tvého albíčka a neměla jsem to dělat, pak jsem probrečela celý večer. Určitě to teď s miminkem dopadne dobře a ten SLOS prostě nebude. Když to tenkrát řekl té kamarádce ten primář a prý už byl fakt starý, že se s tím nikdy nesetkal, že by se to potvrdilo, tak určitě bude všechno v pořádku. Jen to čekání je opravdu nekonečné. Drž se, ale já vím, že to dobře dopadne. Když má mimísek takové dva hlídače z nebíčka, tak to prostě ani jinak dopadnout nemůže. 😉

zuzka72
15. říj 2009

Ahoj holky, tak já opět vyměkla a volala na tu genetiku, tak prý výsledky už tam mají, nevolali by mi i když mi to říkali-to teda nechápu a dopis s těmi výsledky zasílají až v pondělí,-tak do té doby by mě asi trefilo. Jinak ta doktorka říkala, že tam nevidí nic špatného, že by mělo být vše v pořádku, ale, že to musí zhodnotit genetik. Tak uvidíme, ale řekla, že je to snad v pořádku, tak už tomu i věřím. Uvidíme co bude v tom dopise, pak to nafotím

samsa
15. říj 2009

Zuzko, tak to strašně moc gratuluju 😵 Tak se s mrňouskama opatruj 🙂

johanka33
15. říj 2009

Ahoj holky,

tak jsem si říkala, že na vás alespoň juknu.......minulý týden jsem byly s manželem na velkém Ut v pražském Gennetu a malá je naprosto v pořádku a prospívá na výbornou 😵 takže všechny nervy jsou zapomenuty a jsme přešťastní. Dočítala jsem vás tady a některým z vás se přihodily hrozné věci...katy a zuzka bojuje....bojuj vše dobře dopadne!!!!!!

Držte se všechny i ty které přijdete 😉

mamkule
autor
19. říj 2009

Ahojik holky, preju krasne rano, ale hlavne jakpak se vam dari?????
My se mame celkem fajn, mimisek kope o stosest, my stale konzultujeme o jmenu, ja uz davam vybavicku dohromady, bere me zahnizdovaci syndrom, ze musi byt v naprostem poradku, kdybych nahodou, i kdyz je brzo, dnes zacinam 24.tyden, i kdyz se minule na velkem ultrazvuku zdalo byt Dr mimi vetsi o tyden, tak mozna 25.tyden,no proste si rikam, jak to leti, pak sup sup a jedeme do porodnice pokud to od nas stihneme do Prahy do Podoli 😀 😀 😀
Tak pisnete, jak se vam dari, mooooocicko vas zdravim, papa

patty1
19. říj 2009

Ahoj holciny,
prece jen napisu, nam to bohuzel dobre nedopadlo. Vysl.z amniocentezy zjistili chromoz.vadu, ne extremne tezkou, byli jsme na vice konzultacich, precetli asi vse, co lze, a nakonec se rozhodli pro ukonceni tehotenstvi. Doktori rikali, ze k tomuto opravdu mnoho nevedi, moc se to nestuduje..ale ve skutecnosti jen u nas, v zahranici studie jsou, precetli jsme vsechno a hodne osobnich pribehu, a je to velky rozdil v zavaznosti nez co u nas maji nastudovane doktori. Nechapu to, ale my uz jsme se rozhodli. Urcite nekdo jiny by se tak nikdy nerozhodnul, ale v tomto je holt kazdy sam za sebe a nese svoji zodpovednost. Zitra rano nastupuji do nem., hodne se bojim, nevim, co cekat, koncim 22.tt. Holky preju vam jen to nejlepsi, at mate ze svych andilku jen radost a vse dobre probiha. Pa.

mamkule
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wsmoulinkaa
19. říj 2009

patty neboj...je to tvé rozhodnutí a já ti přeji aby další těhu bylo v pořádku...hodně štěstí!!! 😉

zuzka72
20. říj 2009

Patty-je mi to moc líto, ale můj názor na tohle téma jsem už tady psala a rozhodla bych se stejně, mě výsledky na papíře ještě také nedošli, takže sama nevím na čem jsem. Patty hodně síly ti přeji.

johanka33
20. říj 2009

Patty,

co na to napsat...........všechna slova útěchy jsou zbytečná. Holčičko, drž se.....nebude to jednoduché a život je už někdy nespravedlivý. Věř mi, že po každém zatmění vyjde opět sluníčko a bude zase dobře. Jsem s tebou alespoň v myšlenkách 😨

jakelina
20. říj 2009

Dnes je tady smutné téma, ale to tak někdy v životě je. Taky tomu můžu čelit, třeba už za pár dní až mi přijdou mé výsledky. Zuzko, u Tebe si taky dávají načas s těmi výsledky. Já jsem z toho už celá špatná. Manžel odjel na služební cestu na čtyři dny a tak se mi to táhne dvojnásob. V pátek jdu na velký genetický ultrazvuk, tak nevím jestli se mám těšit, nebo strachovat. Zítra jsou to tři týdny od odběru plodové vody. Všem držím palce ať je veseleji.

jakelina
20. říj 2009

Patty, je mi to moc líto. Slova někdy nestačí. ☹

samsa
21. říj 2009

Patty, ☹ Je mi to moc a moc líto, nevím, co napsat a jak tě povzbudit. Doufám, že budeš co nejdřív těhotná a budeš mít zdravé miminko. Drž se 😔

zuzka72
21. říj 2009

Holky tak výsledky z genetiky ještě nedošli, tak jsem volala přímo doktorovi, asi teprve po 10té mě přepojili a pan doktor genetik říkal, že mu to dnes teprve došlo na stůl a mě to dojde poštou koncem týdne, že vada se může projevit až ve 30týdnu, třeba odstátou pánvičkou(ledviny), nebo, že se za vadu považují i odtáté uši, ale co se týká syndromů chromozomů, těch špatných tak, že je vše V POŘÁDKUUUUUUUU!!!!!! A jsou to dva KLLLLUUUUUUCCCCIIIIIII. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Takže asi Petr a Tomáš.... Holky, já brečím, jak malá holka, jen abych to donosila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru