Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

samsa
21. říj 2009

Zuzko, velikánská gratulace, už byla potřeba pozitivní zpráva 😵 Držím pěsti, ať se prďolkové drží co nejdéle. A jména máte krásná 🙂

johanka33
21. říj 2009

zuzko: moc gratuluju...zasloužíš si moře radosti...tak si ho užívej a věř, že vše bude v pořádku.....ten osud si s námi občas pěkně zahrává 😒

DRŽTE SE VŠICHNI 🙂 🙂 🙂

katy.m
21. říj 2009

Zuzi,moooooc gratuluji 😵 😵 😵

mamkule
autor
22. říj 2009

Zuzko, přijmi ode mě gratulaci k dvěma rozbířům 😀 😀 😀 😀 a přeji nadále už jen ty šťastné chvilky.Mamkule

mabe
22. říj 2009

Ahoj holky, chtela bych vas poprosti o nazor, i kdyz jsem si precetla celou diskuzi, uklidni me to. 🙂 NT screening negativni, riziko 1:30000. Triplle testy zvysene AFP - podezreni na rozstep 1:320. V pondeli jdu na genetiku. Podle vsech diskuzi co tady jsou si rikam, ze jsou to falesne vysledky. Co vy na to? Diky

verisek
22. říj 2009

mabe: ja mam za sebou NT screenninig, dopadl negativne 1:31000, na triplle testy nechci jit z tohoto duvodu, vychazi hodne falesne, ptala jsem se doktora a ten mi rekl, at se vzdy priklanim k NT je daleko presnejsi

mabe
22. říj 2009

verisku, dekuju. ja jsu blba, nemela jsem tam chodit. 😒

samsa
22. říj 2009

Ahoj holky 😉
Mabe a nekrvácela nebo nešpinila jsi v těhu? To pak prý vychází často zvýšené AFP. Neboj, jen ti udělají podrobný ultrazvuk, ale určitě miminko bude v pořádku. Mně s dcerou vyšly taky špatné triple testy, ale na D. syndrom 1:140 (měla jsem AFP hodně nízké) a dopadlo to dobře 🙂

mabe
22. říj 2009

na zacatku jsem 3x spinila, tak po tydnu, ale jinak dobry.

sami, kdyz mam AFP vyssi, tak musim na amnio, nevis nebo staci UTZ? ty si byla na amniu? gratuluju, ze je vse ok. 🙂

samsa
22. říj 2009

Mabuško, co vím, tak u nás na genetice při vyšším afp dělají jen podrobný ultrazvuk. Velké rozštěpy jsou vidět, na 3 D i rozštěp rtu a malý rozštěp (třeba patra ) - to má holčička od sousedky, tak ten ničemu nevadí a ani není vidět. Vím, že jsou to hrozné nervy, ale bude to dobré, ty triply jsou fakt strašně často falešně pozitivní. A myslím, že tě na amnio nikdo hnát nebude.
Já na amnio s dcerou nebyla, odmítla jsem ji, bála jsem se , že bych mohla potratit a věřila screeningu z prvního trimestru. I když mě upozorňovali, že bohužel na ultrazvuku nemusí být Down poznat, naštěstí ty rozštěpy ano. Teď v druhém těhu jsem měla zase strašně nízké hcg, ale celkově screening v prvním trimu vyšel negativní 1:17 000, takže jsem na triply už nešla a šla jsem až na velký ultrazvuk. protože tohle absolvovat znovu...na to už jsem neměla.

mabe
22. říj 2009

samsi, dekuju mooc za info. ja verim, ze bude vse ok. debilni testy, fakt.

aaadus
23. říj 2009

Ahojte,
já jsem byla na screening v 1. trimestru v úterý. UTZ vyšel na 1, nosní kůstka nalezena, NT 2,0 mm, vše ostatní taky v naprostém pořádku. Krev špatně. Riziko Downova syndromu 1:61. Hned mě poslali na genetiku, kde mi moc hodná paní doktorka vše vysvětlila a nabídla 3 možnosti - že mi bude jedno, jestli mimčo bude postižené a necháme to tak,odběr choriových klků nebo amnio. Vybrala jsme si odběr klků. Dnes jsem na zákroku byla ve FN Olomouc. Jsou tam moc milí, ještě před zákrokem jsme byli s manželem v genetické poradně. Tam nás pan doktor vyzpovídal, udělal si rodokmen našich rodin. Taky nám říkal, že UTZ je dle něho ťip ťop a myslí si, že výsledek by měl být negativní. Krev mi vyšla údajně špatně proto, že jsem v 5tt špinila, což bylo způsobeno syndromem mizejícího dvojčete a taky tím, že jsme brala Utrogestan. Zákrok nebyl zrovna příjmný a bezbolestivý (ne pro mě,každý je jinak citlivý) a i když jsem po něm poctivě ležela a pak jsem si šla ještě sednout do čekárny, tak jsem stejně omdlela. Nakonec mi ještě pichli obrovskou injekci magnesia a dali paralen od bolesti. Ty nejhlavnější výsledky budou v úterý, celkové za 3 týdny, kdy se dozvíme i pohlaví.
Všem, které to čeká přeji hodně štěstí a zdravé mimča.

aurecon
23. říj 2009

aaadus: To byly tripply nebo co? Já myslela, že se dělají až v 16. týdnu. Přeju ti, aby vše bylo v pořádku.

aaadus
23. říj 2009

aurecon: ne ne, odběr choriových klků (CVS) se dělá z placenty od 10tt do 14tt. Já si to vybrala, protože na amnio bych čekala 3 týdny a pak 3 týdny na výsledku. Ty nejdůležitější výsledky mi budou volat v úterý, kompletní pošlou za 3 týdny.

zuzka72
24. říj 2009

Hodila jsem do albíčka výsledky té genetiky-KONEČNĚ !!!

mamkule
autor
24. říj 2009

Ahojík holky,
tak jak se vám vede, mě celkem ok, jen si připadám, jak oteklina, už mám v 25.týdnu 6kg nahoře, tak to nějak neufuním, to máme ještě 3.měsíce před sebou 😀
V týdnu jsem dostala zprávu od jedné nebudu jmenovat maminky, nelíbilo se jí jak jsem psala patty1- chtěla jsem jen vyjádřit své pocity, tak jsem požádala admina, ať to tedy smaže, ale myslela jsem, že to je od toho, abychom si zde psaly názory, zkušenosti.
Moc na ní myslím a doufám, že písne.
Tak Vám přeji hezký večer, i zitřejší neděli s vašimi bříšky 😉 😉 😉 Mamkule

zuzka72
24. říj 2009

Aadus- v klidu, já čekala taky nekonečny 4týdny, ale výsledek stál za to. Počti si v mých albíčkách.

patty1
26. říj 2009

Ahoj holky, dnes jsem doma z nemocnice. Fyzicky to bylo dost desne, psychicky ted jeste horsi, ale necekala jsem zadnou prochazku zahradou, tak to proste je a clovek se s tim musi vyrovnat, jak dokaze.
Mamkule, diky, jenom jestli nebyl vzkaz pozitivni, ale opak, tak prosim ani nepsat, uz jsem dostala i takove sms, jakoze jsme urcite udelali spatnou vec, a nemam nijak potrebu do sebe tlouct vic. Asi je to tak, ze vyber ze dvou spatnych moznosti ani nemuze byt nijak dobry.
Tak holciny ahojky, mejte se krasne a preju same zdrave a spokojene miminka, at se vam dari.

samsa
26. říj 2009

Patty, jsem ráda, že to máš za sebou a uvidíš, že napodruhé už všechno dopadne dobře. Nechápu, jak ti někdo může psát hnusné sms, jakoby to i tak nebylo těžké. Podle mě jsi moc statečná. Drž se.

mamkule
autor
26. říj 2009

Patty, bylo to pozitivni, jen par slov navic, ze je to jen vase rozhodnuti, nikdo te nemuze odsuzovat proboha, to byla vase zalezitost, holt jsem se tak trosku rozepsala, jako mam tendence i ted, jenze by to zase nekdo nemusel ustat a psat mi na maila, coz taky nechapu.
Patty, jsi silna osobnost, cas pomalu vse vyleci.......v srdecku nadale zustane,pokud budes nekdy chtit, jiste te radi vyslechneme od toho si tady piseme,drz se Mamkule

mamkule
autor
30. říj 2009

Ahojik holky,
tak jak se vam dari.
My jdeme pres pristi tyden na cukr, pry to delaji bezne nyni tehulinkam, tak uvidime a jdu na UTZ kvuli me homozygotni mutaci krve- spatna srazlivost, zda mimi roste jak ma, tak me tak trosku zase vykulili, tak mi to snad dopadne dobre, napiste jak se vam dari?
Ja jsme nyni v 25.tydnu, 6kilo nahore, docela me pobolivaji zada, ale to je normalni, unava z prvniho trimestru utichla a ja jsem nabita energii, uz jsem zacala prat vecicky, co mam po malym, neco jsem dokoupila a budu jeste nakupovat, chybi mi jeste tolik toho a hlavne resime jmeno a kocarek 😀 😀 na tomto se nejak rozchazime ☹ A co zalozit nove tema, at je to veselejsi,co vy na to? Nebo az budeme mit odrozeno?Tak krasny vikend devcatka a pohladte briska od nas pa

moheda
30. říj 2009

Ahoj všichni, jsem tady dnes poprvé a všechny moc zdravím. Jsem ve 13. týdnu těhotenství a dnes mi volali z genetiky, abych se v úterý dostavila na konzultaci, protože jsou moje první výsledky z krve pozitivní. Vůbec nevím, co mám čekat, pravdou je, že před týdnem na UZ naměřili NT 2,6. Je mi 37 let a čekám své druhé mimi. Strašně se bojím, co bude dál. Máte podobnou zkušenost?

mamkule
autor
30. říj 2009

Mohedo, vítej na tématu 🙂
To jsou ty výsledky ze 12.týdne sreening prvotrimestrialni, hodnoti se vek maminky, krev maminky, pak se meri na UTZ mimi to NT sije miminka, vse pak vyhodnoti pocitacovy program, me to vyslo spatne, nizske hodnoty PAPP a HCG, je mi 28let, chodim na kontroly kvuli prodelane hepatitide, tudiz mohlo ovlivnit i vysledky jaterni testy, nebo mam spatnou srazlivost krve, to taky muze ovlivnit pry vysledky, tak mi to bylo receno na genetice, pak mi udelaly triple testy, ty vysly negativni, takze na amniocentezu uz me pak nehnali,jen dochazim na UTZ kontrolni, drzim palecky a treba se ti nekdo s podobnym problemem ozve na tomhle tematu, drzim palecky to NT si myslim, ze mas v norme, jukni na diskuzni temata NT hodnoty, vim, ze tam holky hazely tabulky NT vysledku, hezky podvecer Mamkule

moheda
30. říj 2009

🙂 Ahoj , děkuji za povzbuzení, možná jsem zbytečně hysterická, nezbývá než čekat. Tak uvidíme. Asi je třeba doufat do poslední chvíle, že je vše v pořádku. Upřímně lituji všech maminek, které si tím prošly nebo procházejí. Jsou to nervy a jek je vidět, v mnoha případech zbytečné. Doufám, že do té šťastné skupiny budu patřit i já. 😉

mamkule
autor
30. říj 2009

Mohedo, musíš doufat a věřit, to je jediná teď možnost a trošku mi to i dalo- když jsme tím špatným obdobím procházeli, řešit situaci až když nastane, ubližuješ sobě, miminku, okolímu -pokud máš doma už nějaké ratolesti, i když i já tu jistotu nemám, dokud se mimi nenarodí a budeš poznávat, zda je to vše ok, ale to by jsme při dumáním nad tím vším ani nemohly otěhotnět, nebo vyjiít z domu....................Hezký večer a mysli pozitivně 😉

zuzka72
31. říj 2009

Mohedo, mě bude v 12/09 37let a výsledky jsem měla taky špatny a nakonec to dopadlo dobře, mrkni do mých albíček. To bude v pořádku, uvidíš.

moheda
3. lis 2009

Ahoj všichni, tak jsem dnes byla v genetické poradně a bylo mi řečeno, že riziko na Downa mám 1:2. Doporučili mi amnio, samozřejmě souhlasím, ale budu čekat až do 9.12.- to je hrozné. Ostatní hodnoty jsou následující:
NT 2,6
beta- hCG 2,13
PAPP-A 0,13 u všech dalších rizik je 0.

samsa
3. lis 2009

Ahoj holky, všechny moc zdravím.
Mohedo, to je strašné, jakto, že tě nechají tak dlouho čekat? Nenabídli ti odběr klků? Přeci tě nemůžou nechat v těch nervech víc jak měsíc! Drž se, a moc doufám, že je miminko zdravé a je to jen planý poplach.

zuzka72
4. lis 2009

Moheda-nejhorší je čekání-zkus si zažádat o ty klky a amnio dělají v 16tt.
Tak holky, teď jsme dorazili z echa na srdíčka, vše naštěstí v pořádku, jen jsme si tam pobili dýl, jelikož dětičky měli ródeo a nechtěli spolupracovat a mrskali s sebou, jak divoká vajíčka. Prej mám malou průhlednost-asi jsem špekatá 😀 (teď vážně, prý se dvojčata překrývají, tak to jde špatně vidět).

mamkule
autor
4. lis 2009

Ahojík všem,
UTZ my vždy museli odejít se procházet po schodech, dát si čokoládu a chodit a chodit, dokud se mimi neukázalo, tak jak Dr chtel- a, to cekam jedno:o)))
No hlavne, ze sebou mrskaji:O))))) dle fotecky,spekata snad ani nemuzes byt, i kdyz ja si ted ve 27.tydnu prijdu jak otekla velryba 😀 😀 😀
Tak holky krasny vecer a Mohedo drzim palecky pa vsem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru