Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

moncicik
10. srp 2009

Ahojda a NT Ti měřili?
zkus se juknout sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Plodovky se neboj aspoň budeš klidná.
Neboj ještě je a nějaké závěry čas.

mamkule
autor
11. srp 2009

Ahojik maminky,
opravdu nemate zkusenosti ze spatnymi vysledky ze sreeningu?Jsem v bezradne situaci dokud nezastihnu meho Dr a nedomluvim se , je to sileny, pocity strachu, uzskosti, bezmocnosti, ze nosite mimi pod srdickem a ktere muze byt postizene, clovek nevim co bude.................................. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

klara.t
11. srp 2009

Špatné výsledky screeningu už tu mělo spoustu maminek. Je na to dost témat. Stačí si je přečíst. Třeba to téma NT hodnoty https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nebo vrozené vývojové vady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hladina HCG https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

amniocentéza https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pomalý nárust HCG https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

atd. zatím bych neházela flintu do žita. Já sama si procházím obdobím, kdy nám na konci I.trimestru našli velmi vysokou hodnotu NT, která poukazuje na to, že se asi něco děje. Už jsem vše vzdala, ale najednou se to k dobrému otočilo, i když stále nemáme vyhráno. vím jaké to je, čekat a nevědět.

Pokud hledáš info, jukni do těch diskuzí, nebo zadej do googlu špatné výsledky tripple testu nebo něco podobného a dost ti toho vyjede.

bsik
11. srp 2009

Já tě chci povzbudit 🙂 Taky mi vyšel screening pozitivní na DS 1:190 právě kvůli té krvi (i když ve výsledllku měl vliv i můj věk). Jinak UTZ byl v pořádku. Tak proběhla plodovka ................a výsledek - zdravý chlapeček 😀 😀 😀 A ta Doktorka je fakt blbka............já tehdy taky narazila na takovou necitu, která mi prostě jen do telefonu suše nahlásila:maminko screening pozitivní - uvidíme se na AMC, naschledanou ☹ Vůbec se mě ani nesnažila utěšit, že to není 100% a miminko třeba může být v pořádku........Tak vím přesně jak ti je a taky jsem tak plašila. Tak hlavně se neboj a věř miminku.

mamkule
autor
11. srp 2009

Taky nechapu, ze nedokazi nektere Dr byt tak trosku taktni vuci nam, hlavne vi, ze to neni nic stastneho co ti sdeli, ze ty se s tim budes muset poprat,nez opet budes vedet dalsi vysledky, no jo , oni to berou jak na bezicim pasu.
Dekuju ti za povzbuzeni, v tehle chvilich je to opravdu fajn slyset, ze to dopadne dobre, vzdyt ja mu domlouvam mimiskovi at je zdravej ci zdrava- na pohlavi nezalezi, ze to musime zvladnou, pri synovi jsem taky zvladla docela velke komplikace a je zdravy, zjistili mi prodelanou zloutenku a syn byl po porodu ockovan na hep.B a je zdrav a ma plno protilatek, do toho jsem si pichala injekce denne na spatnou srazlivost krve, ted si injekce pichat nemusim, jedna zprava dobra a misto toho ted tohle, tak chci verit a doufat,ze to snad taky dobre dopadne, v rodine se nic takoveho nevyskytlo...................Diky

bekulkamama
11. srp 2009

mamkule: já to moc nestudovala tak nevím ale přijde mi že kdyby to bylo vyloženě špatné tak řekne dr. rovnou že doporučuje ukončit těhu nebo že máš počítat s postiženým dítětem, já na tom nebyla, čeká mě až druhá genetika a triple mám ok a velký UTZ uvidíme ale držím ti pěsti ať je to jen blbej blud dr. a dopadne to dobře!

mamkule
autor
11. srp 2009

Děkuju

petra.vavra
11. srp 2009

bekulkamama- držím pěsti, jen jsem chtěla pšipět se svou troškou do mlýna. Já po první velkym UTZ jsem si hrdě nesla domů papír, že není problém a zrovna ten den dávali v Sama doma diskuzi na toto téma, Byla tam gynekoložka, která mluvila o měřených hodnotách apod., jaké nelibé bylo mé zjištění, že jedno z čísel na mém paíře je obrovsky vysoké, tak jsem začala plašit a byla totálně na prášky, volala doktorovi a všem kamarádkám doktorkám a tak. Jaké bylo mé zjištění po dvou dnech....pan doktor, který byl mimochodem pěknej kre..n, prostě pospíchal domů a jen tak náhodou se přepsal o desetinou čárku. Jen ta představa mě děsí, a jeho reakce byla, je to jen desetinná čárka ho..do. Stěžovala jsem si na něj až na vedení nemocnice a starý pán musel ohnout svá stará záda téměř až k zemi. Třeba ti to aspoň trpchu pomůže, i když chápu, jak je to strašně citlivá a těžká situace. Vše bude dobré neboj, budu na tebe myslet. 😉

mamkule
autor
12. srp 2009

Holky, za chvili jdu volat do Podoli drzte mi palecky, chci si vydupat jiny termin nez mi dal muj Dr,mela bych jit k nemu az v 16.tydnu ale to je uz pak na vse pozde.................
Drzte mi palecky budu to moc potrebovat, vecer pisnu, pak jedu s mrnousem na kontrolu, tak zatim krasny den vsem 😉 😉 😉

kvetik
12. srp 2009

ahoj, me taky nevysli vysledku ze screeningu dobre 1:94, hlavně ta krev spatna, ale vubec nevim, jake hodnoty, to mi sebrali papiry a objednali na genetiku. mohli jsme se rozhodnout zda jit na plodovku za 2 tydnu nebo na odber choriovych klků. nakonec jsem se rozhodla na plodovku (delaji to casteji, je z toho o nejake min. % možno zjistit vice, plodovky je tam taky vice atd...a 2 tydny se mi nezdali moc)...jo jenže z 2 týdnů se stali 3, nebot jsem byla hodne nastydla. odber plodovky byl ok, bezbolestne, rychle....dalši den urychlene vysledky, že je zatim vse v poradku....ale i tak to čekání...hrůza, stresy, pesimisticke myslenky, fakt des a pak dalši 3 tydny na zbytek vysledku, hrozne jsem se bala, nakonec vse dopadlo ok, tak jsem si rikala, ze jsem se nemela stresovat predem, ale copak se to da????? pak az teda vsichni rikali, ze to tam ta krev udelala spatny vysledek,ze dulezitejsi je UTZ, ale v tu chvili....
16. tyden neni pozde na genetiku, je to pozde na ty choriove klky (ted kdyby se to stalo znovu, tak asi jdu na ne a usetrim si 3 tydny nervu). oni te pak na plodovku objednaji rychle. ale doporucuji vse cim driv, tim lip, protoze to cekani je peklo.

bsik
12. srp 2009

Mamkule, já to měla taky tak 12.ttscreening a až v 16.tt AMC. Jak říká kvetik - klky se berou dřív, ale AMC se dělá až po 15.tt protože je tam potom nižší riziko.

mamkule
autor
12. srp 2009

Tak holky, dnes ochotne me objednali zitra do Podoli k nim na Genetiku v 11hodin tam mam byt, jsem sakra nervozni, jenze jsem mela litani s malym kvuli stitne zlaze, bereme jodit, tak nam to zvysila na den jednu tabletku a necekane nam pichli kortikoidovou injekci, ze nemel ve spravne umistene varlatku v sourku, putovala, tak chudinka muj maly tak plakal, tak jsem nemela cas myslet nad hroznymi myslenkami, zitra pisnu co mi rekli, drzte palecky a diky za podporu vsem

lenickan
13. srp 2009

ahoj holky, lékaři nás berou jako na drátku a na naše pocity kašlou až na vyjímky
já mám NT screening super a to že vyšly jiné výsledky volné hormonu v krvi nemusí nic zamenat celý test je kombinace 3 faktorů
- krev
- věk
- UTZ

důležité je si položit otázku zda kdyby z té plodovky to vyšlo taky špatně zda bysme si nechali mimi vzít? je tolik případů kdy to nebylo 100%

mamkule
autor
14. srp 2009

Tak holky, vcera byla geneticka konzultace v Podoli, pani Dr vynikajici..........
Vse pres hodinu vysvetlila, muj sreening- ve 12.tydnu , ktery jsem si zaplatila,mi vysel negativne- nechapu proc byvala Dr mi rekla, ze ne, abych upresnila problem- ultrazvuk, NT, trizomie na Downa a chromozonalni vady byly vysoke procenta, jen ma biochemie nevysla dobre- takze co se tykala vysetreni mimi ok, jen se pak porovna s mymi a vyhodnoti to nejak pocitac, ma biochemie vysly nejake hodnoty HCG a PAPP, nizske, mohlo to byt ovlivneno- jsem homozygot spatne srazlivost- takze hustotou krvi, dale mam tise prodelanou hepatitidku, jsem sledovana na hepatalni poradne, takze by to mohlo byt ovlivneno jaternimi vysledky, pry.Normalne by me uz na triple test neposilala, jenze to nemam proveden sreening u nich, tak mi triple u nich udelaji za dva tydny to jest 16.tyd a pak se to porovna se sreeningem, kde mi geneticka doporuci amniocentezu ci ne, ale pry opet triple z 50% vychazi falesne pozitivne, takze buhvi jak jeste dopadneme, ja se objednala za 14.dni na 4D at vidim toho nase drobecka jestli ma vsechno na spravnem miste..................
Takze zaver od geneticky znel - ze vse nasvedcuje zdarnemu vyvoji plodu, jak mi vcera rekla, to by jsi holcicko nemohla ani otehotnet, nebo si vem, nemohla by jsi sednout do auta, kdyby jsi myslela, ze ti za rohem naboura auto....................

seb
14. srp 2009

ahoj holky, nevíte co znamená nižší FbHcg ? měla jsem 0,46 MOM a dr. mi jen řekla, že je to nižší a že to, ale nemusí nic znamenat, tak sem z toho jelen 😖 , jinak závěr screeningu jsem měla negativní, všechna ostatní čísla v pořádku

mamkule
autor
14. srp 2009

Mila Seb, jestli mas na mysli volny beta HCG- me vysel 0,380MoM, takze na genetice mi rekli, ze sreening -z 12t.tydne se vypocitava- z ultrazvuku mimi,NT, Anatomie plodu, tak trizonomie to je Downuv syndrom a chromozalni vady- kde mas vypocitane 1:napr.co jsem mela ja hodnotu na Downa 1:20699, no a pak biochemie, ktera je z tve krve- me tyto hodnoty mozna zkreslily ty nizke hodnoty- muj problem srazlivost krve a jaterni testy( tise jsem nekdy v minulosti prodelala hepatitidu, zadne problemy nemam) a tyhle vysledky a hodnoty a vek tveho stari pak zpracovava nejaky specialni program na pc, kde ti tedy rekne ano je pozitivni tento sreeening a pak se uz triple test nedela, kdyz je sreening negativni, kvuli jeho falesne pozitivite, ktera je z 50% falesne pozitivni, pak nasleduje amniocenteza.............
Ja bohuzel musim podstoupit i triple, jelikoz nebyl podstoupit v nemocnice do ktere ted nyni chodim,takze se ocekavaji falesne pozitivni vysledky a amniocenteza, uvidime nebudu predbihat situaci, nestresuj se, ja se celkem uklidnila po vcerejsi konzultaci, jestli mame obe na mysli stejne hodnoty, tak bud relativne v klidu, vim ze ten cervicek tam hloda,ale Seb mysli pozitivne a verme, ze porodime miminka a zalozime diskuzi Stastny konec a nejstastnejsi maminky 😉

mamkule
autor
16. srp 2009

Holky, nejak to na me zase dolehlo, spatny myslenky, zitra rozjizdime s mimi 15.tyden to to leti, jeste necitim pohyby.Uz abychom vedeli verdikt...............................

mamkule
autor
28. srp 2009

Ahojik maminy, tak vcera jsme byli na 4D a ta mi to nedalo a zkusila se DR zeptat, zda by mi nemohl mimi vice shlednout a kouknout na VVV- jak jsem mela nizske hodnoty viz. vyse, tak mi rekl, ze se mu mimi zda byt ok a roste tak jak by melo.
Nemame jeste vyhrano, vcera mi brali odber na triple test, tak pristi stredu bych snad vysledky mela mit v ruce, tak cekam a stale cekam co bude, miminko se na nas krasne smalo, starsimu brachovi zamavalo, tak jsem tak rozpolozena citove, ale krasne..................... Snad nam to dopadne doufam, pevne verim dobre................

samsa
28. srp 2009

Ahoj holky, jdu se taky podělit 😒 Mně screening vyšel negativní, celkové riziko na Downův syndrom 1:17 000, ale mám hrozně nízké fbHCg, jen 0,300 MoM a PappA 0,620 MoM. V minulém těhu jsem měla něco podobného, fbHCG 0,540 MoM a a Papp A 0,800 MoM. Riziko jsem tenkrát měla cca 1:12 000. S dcerkou mi vyšly potom i špatně triple testy, opět jsem měla vše snížené, hlavně AFP jen 0,45 MoM, ale měla jsem nižší i uE3 a HCg. Na plodovku jsem nešla, dcerka se narodila zdravá. No a teď zase...Mimi má nosní kůstku i NT je v pořádku, ale strach mám, navíc jsem už potratila o to je strach větší. Moje mudr. mě hodně uklidnila, prý je screening negativní, tak mě nebude posílat ani na triple testy, ketré by mi zřejmě vyšly pozitivní a půjdu až na velký ultrazvuk ve 20 tt. Na genetice taky nic neříkali, tak se snažím být v klidu, říkám si, že když jsem měla snížené hodnoty i s dcerkou, tak prostě je to u mě asi norma. Je to ale nepříjemné, že ani jedno těhu nemůžu mít v klidu. 😔

mamkule
autor
28. srp 2009

Samso, mysli pozitivne a hlavne vis, ze pri prvnim mimi tedy dcerunkou to pak bylo ok, myslet pozitivne je to nejdulezitejsi, pochopila jsem to taky z tehle situace, co prozivam, jsme na tom stejne, mam tez nizsi hodnoty jako ty PAPP-A0,380mol a HCCG beta mam 0,398mol. Jinak mi geneticka rikala, ze je negativni sreening, ze kdyby ho vypracovavali v Podoli nemusim podstupovat triple, uz jsem vcera byla na odberech, ve stredu jdu na ko, tak jsem nejista a opet to cekani, byli jsme na 4D a Dr rikal, ze se mu vse zda byt ok, ze mi ceka taky ve 20:tydnu hloubkovy ultrazvuk na zamereni organu, tak pevne doufam, verim, ze miminko musi byt v poradku, stale mu domlouvam:O))))))))))))) drzim ti palecky, snad se neurazis za tykani, pak pisni jak jsi dopadla, pak zalozime diskuzi stastne maminky :o)))))))))))))))))))) krasny vecer

samsa
30. srp 2009

Mamkule, já věřím, že nám to oběma dobře dopadne. Screening vyšel negativní, což je dobře. U tebe to určitě bude problémem se srážlivostí krve, u mě nevím, ale pořád si myslím, že když jsem toto měla v prvním těhu, tak je to u mě zřejmě normální. Držím pěsti, ať ti vyjdou triple testy negativní a nemusíš na plodovku. Já jdu až ve 20 tt na velký ultrazvuk, snad bude vše OK. Snažím se nenervovat, to malé si to nezaslouží.

mamkule
autor
30. srp 2009

Krasny vecer, snazim se taky myslet ok, dnes jsem zaznamenala prvni pohyby, o to vic se snazim myslet,tak aby nam to ok dopadlo.Jiste se opet ozvu, ted jdu ve stredu na kontrolu tak cekam i vysledky ze sreeningu.Krasny vecer jdu na kute 😔 😔 😔 😔 😔

samsa
31. srp 2009

Mamkule, tak strašně moc držím pěsti, ať vyjdou ty výsledky dobře a na tu plodovku nejdeš. Já se teď hrozně bojím toho ultrazvuku ve 20 tt, aby vše bylo OK. Pořád mimískovi domlouvám, aby se držel. Prostě to musí dobře dopadnout, máme bojovníky. Už víte, co čekáte?

mamkule
autor
31. srp 2009

Ahojik,
vime co cekame 😉 😉 😉 😉 😉 😉 vybirame uz jmena a nejak se nemuzeme s tatkou shodnout 😠 😠 😠 😠 ve stredu pisnu pokud to stihnu, jezdime ze Severoceskeho kraje do Podoli, jsem si to pekne vybrala, chci videta az budu rodit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jak to stihneme to,abych rekla brachovi policajtovi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

samsa
31. srp 2009

Jejda, to jezdíte fakt daleko, ale porod snad stihnete, snad to nebude takový fofr 😝
No, o jménech mi povídej, nemáme ani pro holku ani pro kluka. Už jsem si z netu objednala knížku Jméno je váš osud. My zatím pohlaví nevíme, mimi stávkovalo, ale mám takový tajný tip, snad ženská intuice, tak jsem zvědavá, jestli mi to vyjde. A neprozradíš co čekáte? Nebo tajíte. My to asi zatajíme před rodinou, ať mají oni nějaké překvapení a jména zatajíme určitě.
Tak se na středu drž. Ale určitě to bude dobré, já se hlavně uklidňuju, že mám dobré to NT i nosní kůstka byla, to Papp taky není tak katastrifické, jen to hcg 😒

mamkule
autor
31. srp 2009

Tajime pred rodinou, jenze ten nas maly slepicka, nevim jak dlouho to vydrzi 🙂 me intuice nezklamala, je to kluk jako buk tusila jsem to od sameho zacatku, ani jsem tajne nedoufala, ze by to mohla byt holcicka, jen asi parter, ma uz 18leteho syna zacal v 18:O))))))) a mam maleho a ted dalsiho no takova mala sestava na hokej ci fotbal 😀 😀 😀 😀 a jmeno Tobiáš, ale nějak to neprochází a tak by se mi líbilo chjoooooo, pracuju ve skolce a tak deformace prirovnavam jmena k detem 😀 😀 😀 😀 😀 a co vy jake jmeno u vas boduje zatim papa a ze hladime toho tveho mimiska s nasim mimiskem
Jo a jeste nikdo mi vlastne nevysvetlil, co ty hodnoty znameji ty to vis? papa

samsa
31. srp 2009

No, co se týče těch hodnot, tak mám v podstatě nastudované, co znamená, když je něco zvýšené nebo snížené v triple testech. Co se týče PappA, tak snížené hodnoty mohou indikovat zvýšené riziko Downova syndromu, u hcg je to naopak zvýšená hladina. U PappA je ta "kritická" hodnota pod 0,4 MoM. Taky jsem vyčetla, že fBHCg je značně nestabilní a rychle se rozkládá. Já byla na odběru hned jako první ráno a určitě zpracovávají krev až v poledne po vyšetření ostatních těhulek, takže možná i to způsobilo, že ho tam mám míň, nevím, nejsem odborník...jestli setřeba část nerozložila. U tebe bych to viděla asi takto. Máš v podstatě stejné hodnoty fBHcg a PappA kolem těch 0,4 MoM, což si myslím, že je dobře. Mnohem horší by bylo, kdybys měla jednu zvýšenou a jednu sníženou. Takhle to fakt vypadá, že to je ovlivněné tou poruchou srážlivosti. Kolik jsi měla NT? A mimi má i nosní kůstku, opravdu si myslím, že budeme mít zdravé dětičky. Taky si myslím, že ten D. syndrom našim dětem určitě nehrozí, ty nízké hodnoty by mohly naznačovat spíš trošku vyšší riziko Edwardsova syndromu, ale zase si myslím, že tam by bylo zvýšené NT. Navíc Edwarsův syndrom je taková vada, že by měla být vidět na ultrazvuku. určitě budeme chytřejší po ultrazvuku ve 20 tt, ale zase nevím, zda jsi četla diskusi o NT, tam jsou holčiny, které měly NT i 6 mm a děti jsou pravděpodobně zdravé, takže já si opravdu myslím, že ty naše hodnoty nejsou tak tragické, screening je negativní, mně třeba nikdo nikam nehonil po genetice....V triple tesetch jsem někde vyčetla, že nízké hcg může znamenat nedostatečnou činnost placenty a tím vyšší riziko předčasného porodu, ale zase v prvním trimestru se měří jen jedna složka hcg, takže netuším, jestli to může mít souvislost.
No, musíme doufat.
Tak vy budete mít druhého klučíka, to je krása a Tobiášek se mi taky líbí. No, já spíš mám tucha na druhou holčičku, ale uvidíme, jestli mimi se bude chtít ukázat. Jdu až 17.9.Jména opravdu nevíme, kluk možná Lukášek, ale na holčičku vůbec, nemůžeme se shodnout, manželovi se líbí hodně dávaná jména jako Nikola a Natálka, ale to já nechci, já bych raději něco méně obvyklého, líbí se mi třeba Vanda nebo Zoe...to zase nechce on, no, tak uvidíme.Tak ti moc držím pěsti, ať ty triply dopadnou dobře a určitě dej vědět. Snad si za pár týdnů po 20 tt povíme ty nejhezčí zprávy a budeme moct to špatné hodit za hlavu.

johanka33
1. zář 2009

Ahoj holky,

dovolím se k Vám přidat........nenašla jsem lepší téma. Mně vyšel screening v 1. trimestru naprosto skvěle, nosní kůstka přítomná a NT také v pořádku. Jen krev!!!!!! PAPP-A v pořádku, ale FBhCG 4,67 MoM!!!!!! takže skoro 5x tak vysoké. Ten den mi nabídli odběr choriových klků. Předběžný výsledek za 3 dny byl v pořádku a dozvěděli jsme, že čekáme holčičku - moc jsme chtěli klučinu. Brala jsem to, že je vše v pohodě - navíc mi slečna na recepci sdělila, že výsledky se většinou neliší tak ať jsem klidná!!!! Průběžně jsem volala na kompletní výsledky, ale brala jsem to spíš jako formalitu a měla radost, že nemusím podstupovat tripple testy ani plodovku. Moje nadšení nevydrželo dlouho. Přesně po 14 ti dnech od odběru klků mi volala primařka z Genetu, že 2/3 výsledků jsou v pořádku, ale ty na Downa, že vyšly špatně - mozaika. Hned druhý den nás objednala na odběr plodovky, ale ještě předtím byla konzultace. To co jsem zažívala na pátek nikomu nepřeju. Spala jsem s manželem hodinu a byli a stále jsme připraveni na nejhorší. Primařka mě sice uklidňovala, že screening je v pořádku a , že se do odběrových vzorků mohly dostat moje buňky, a proto ten výsledek mohl tak dopadnout. Dává nám pořád 70% k dobru, ale nevím jestli nás nechtěla uklidnit. Odběr plodovky mi nakonec nedělali bylo byto riziko pro mimčo a doktor měl strach aby plodovka nezačala odtékat a tak jsem objednaní na 8/9. Udělal mi UT kde se porovnávali a měřili jednotlivé části tělíčka miminka a vše bylo opět v pořádku. Jak jsem se dočetla tak děti s Downem nemusí na těch počátečních screenincích a UT vypadat jinak než zdravá miminka a to mě děsí. Máme 17- tiletou dceru a mně je 37 let takže dle věku by tak riziko bylo, ale poměr byl na můj věk dobrý 1/250. Teď odpočítáváme dny do plodovky a pak dva dny na ten rychlotest tam mi potvrdí postižení na 90%. Jak jsem psala jsme smíření opravdu se vším, ale je to hrozná představa. Jsem ráda, že jsou tak hodní a případnou interupci by mi zařídili i s 3 denní hospitalizací na Bulovce. Jen přesně nevím jak by mi to provedli a z toho mám také obavy můj známý lékař říkal, že ještě v narkóze. Dnes jsem 16+4 takže beru + 1 týden navrch.

Všem které se tohoto tématu účastníte přeju jen a jen dobré a ty nejlepší prognózy.....vím co to je si prožívat doslova peklo na zemi a nejhorší je to čekání a nejistota!!!! Člověk si nemůže říci, ikdyž jsme všichni v rodině zdraví, že se ho to netýky a že se mu to nemůže stát....to dnes už vím a ještě větší hloupost je obrečet si pohlyví miminka. Na 1. mistě je opravdu jen a jen ZDRAVÍ a není to klišé!!!!!

samsa
1. zář 2009

Ahoj Johanko, je mi strašně líto, co prožíváš ☹ Můžu se zeptat, co znamená mozaika na Downův syndrom? Jen mě napadlo, protože mně tenkrát vyšly s dcerou katastrofálně triple testy a odmítla jsem plodovku, tak jsem studovala na netu, co jsem mohla....zkrátka já myslela, že Downův syndrom je trizomie 21. chromozomu. Ten rychlotest se určitě dělá metodou PCR, která odhalí, zda tam trizomie je nebo není. To vám dopadlo dobře. Tak jak to, že ten Downův syndrom stále hrozí? Moc moc přeju, ať se nic takového nepotvrdí. To přerušení, asi se dělá podobně jako revize dělohy, když to bude v narkóze. Toho se bát nemusíš, nic to není, já byla na revizi kvůli potratu v zimě 😔 , samotný zákrok opravdu není nic hrozného, ale horší je to s psychikou. Snad k ničemu takovému nedojde, je mi tě moc líto, co prožíváš. Sama mám stresy co bude, s dcerou to byla hrůza, pak potrat, a teď zase divné výsledky krve 😖 Je to hrozně těžké 😔

johanka33
1. zář 2009

samsa: moc děkuju za povzbuzení a pochopení......píšeš to určitě dobře je to trizomie 21. chromozomu. Nic víc k těm odběrům nevím. Studovala jsem na netu hodně moc, ale také nechápu , že rychlotest na klky dopadl v pořádku a pak tohle....víš, pořád si zpětně dávám spoustu věcí. Když mi nabírali ty klky doktorka byla hrozně nervózní a pak se utrhovala na sestru jak jí drží zkumavky, že to není čisté a bude to s krví.........je mi divné, že genetička nám dává takovou velkou šanci? Nejvíc je, ale alarmující ta hladina FBhCG z biochemie v 1. trimestru
193,00 ng/ml = 4,67 MoM!!!!!!! To není normální, když porovnám ty výsledky od ostatních!!!!!! Nevím ani kolik je spodní a vrchní hranice. Nechci být nedůvěřivá, ale shodou okolností ta paní dr. co nám dělala screening a odběr klků a teď mi bude dělat i odběr plodovky neměla tady na netu nic moc recenze. Paní ktrerá si na ní stěžovala měla úplně stejné pocity jako já. Vůbec nic mi k ničemu neřekla a když jsem byla bezradná šoupla mi papír s povídáním o zákroku....přeci jen ten odběr klků není standadní záležitost a v Gennetu co jsem koukala jich dělají ročně cca 90 a plodovku něco ke 4.000 tak jsem nebyla až tak informovaná. Teprve sestřička co se mnou narychlo sepisovala nějaké papíry byla ochotná mi o tom trochu povědět. Než jsem dočetla papír už jsem šla na odběr. Nechci si na Gennet nijak stěžovat jinak přístup super. Jinak s tím průběhem interupce si nejsem tak jistá, protože tady psala jedna paní, že v 19. týdnu vyvolávali normálně porod. Nechtěla jsem se genetičky ptát, protože pro ní to bylo předčasné dělat závěry, ale jsem musela znát všechny možnosti. Mám čas o tom moc přemýšlet a hlavou se honí různé myšlenky....to asi znáš. Je to asi špatné, co teď napíšu, ale já jsem smířená s tím nejhorším a pokud by to náhodou dobře dopadlo budu mít do once těhu otazníky v hlavě jestli se mimčo nenarodí postižené? Já vím asi bych neměla tolik číst, ale to prostě nejde. Přece jenom mi není 20 jeko při první dceři a člověk se mění. Tenkrát jsem si vůbec nic zkrátka nepřipouštěla a věděla jsem, že se mi narodí zdravé dítě...nevěděla prostě jsem si to tak vsugerovala....mladá holka 😒

Jinak co tady čtu holky tak to jsou osudy a věci. Moc vás všechny obdivuju a držím opravdu pěsti jak to jde. Místo abysme měli těhu příjemné a radovali se zněj tak to jsou stresy!!!!! Mám strach tím i o malou, chudinka vždyť to zažívá se mnou ☹

Zítra jdu na gyndu na pravidelnou prohlídku tak uvidím, ale od té mé doktorky nevím, nevím jestli se něčeho kloudného dočkám. Dám zítra vědět....tak pokud možno všem "dobrou noc"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru