Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

betelgeuzz
12. únor 2015

@kackarebicerova Ono záleží, kde jsou jak zvyklí to dělat. Někde vezmou krev a za 2 týdny je UZV a výsledek víš po UZV. Mně to dělali v jeden den a výsledek jsem dostala hned do ruky.

kackarebicerova
12. únor 2015

@betelgeuzz Me krev bude brat moje gyndarka....jsem z Mostu a nevik kde ci kam to posilaji...ale bojim..jelikoz jsem nevedela ze jsem tehu a brala jsem mesic HA...tak se bojim aby mu to nejak neublizilo...

betelgeuzz
12. únor 2015

@kackarebicerova nebudeš první ani poslední, kdo bral HA v začátku těhotenství, tak klid 🙂 a dr ti pak bude dělat i UZV na screening? Pokud ti chce jen brat krev, tak to by byl spíš tripl test.

kackarebicerova
12. únor 2015

@betelgeuzz Ja nevim ..jen vim ze mam prijit na lacno a s ranni moci..dostanu uz tehotenskou knizku...a urco nejaky test bude kdyz mam byt na lacno

betelgeuzz
12. únor 2015

@kackarebicerova tyhle testy se ale nemusí dělat na lačno. To ti spíš bude brát krev na krevní skupinu, HIV, žloutenku, krevní obraz a další nemoci. To se dělá kolem 10. týden.

kackarebicerova
12. únor 2015

@betelgeuzz
to je mozne a kolik krve mi vemou? Pritel e strasi ze prej 3 ampule

betelgeuzz
12. únor 2015

@kackarebicerova moc už si to nepamatuju, ale na tyhle testy jí asi bylo fakt víc.

myisiska1
14. únor 2015

@kackarebicerova to jsou testy na zloutenku, hiv a podobne lahudky.Mimo jine i celkovy krevni obraz a krevni skupina.Berou se 3 nebo 4 zkumavky.Hlavu ale vzhuru, u porodu bude bolest vetsi 😉

kackarebicerova
14. únor 2015

@myisiska1 Bojim bojim...:-\

saryk9
20. únor 2015

Ahoj holky....dnes jsem byla na screeningu v 1 trimestru....týden 10+2 moc jsem se těšila že uvidím miminko šel semnou i přítel, ale bohužel se stalo, co se stát nemělo.....miminku nebylo srdíčko. Co vám budu povídat, celý den brčím, hormony si dělaj co chtějí, v pondělí jdu na gynekologii a objednají mě na revizi dělohy....nechci vás tu strašit, ale toto téma se jmenuje: špatné výsledky screeningu a to já mám.... ☹

nradka
22. únor 2015

@johanka33 Dobrý den, čtu ve Vašem příspěvku, že jste byla na odběru klků (placenty). Mohla by jste mi, prosím, napsat, jak to probíhalo, jak moc je to nepříjemné a co vám řekli z výsledků. V pondělí nám jít na toto vyšetření, tak bych ráda věděla, do čeho jdu. Bolesti se nebojím, jen si přeji, aby bylo miminko v pořádku. Děkuji

johanka33
22. únor 2015

@nradka Dobrý den, držím pěstičky ať je vše v pořádku.....je to o trošku větší bolest než při odběru plodové vody....jehla je silnější.....jinak klidový režim přesně jako po odběru plodové vody.....ničeho se nebojte....vše zvládnete 🙂

uzjetotak
26. čer 2015

Je tu někdo, komu během prvotrimestrálního screeningu odhalili velmi nízkou hladinu free Beta hCG (16,00ng/ml = 0,29MoM) a přesto se vám narodilo zdravé a donošené miminko v termínu?
Straší mě špatnou funkcí placenty, potratem či předčasným porodem ☹

pavlakosec
26. čer 2015

Nám v 1.trim. vyšlo riziko DS 1:20. Šli jsme na odběr klků a druhý den nám řekli, že je vše v pořádku. Za tu bolest a stres to stálo. Strach je opravdu velký ale díky podpoře mého partnera jsme to zvládli. Moc držím palce, aby Vám to také vyšlo dobře.

uzjetotak
26. čer 2015

@pavlakosec
Díky....
No nám DS vyloučili úplně, Edvards a Patau 1:2200 (to mi také příjde super výsledek), ale to nízké Hcg mě děsí ☹

kosakr
7. říj 2015

Ahoj Maminky 🙂 , tak se taky podělím.. jsem poprvé těhotná a je mi 25 let.. byla jsem na NT screeningu v 1. trimestru spíš pro klid a zážitek z krásného UTZ, ale hladiny HCG i PAPP-A mám tak nízké, že nejprve na krvi pochybovali, zda jsem vůbec těhotná, proto mi test opakovali bezplatně znovu, ale bohužel se stejným výsledkem.. UTZ je ok... nosní kůstka super, NT 1.9.. DS mi vyloučili, ale Edwarson 1:192 a pokračuji dále na genetické testy.. na odběr jdu zítra ráno a výsledky by měly být do 14ti dnů... 😖
Má někdo stejnou nebo podobnou zkušenost? Děkuji 🙂

malissa
7. říj 2015

@kosakr ahoj, já mám špatné výsledky screeningu NT:8mm, něco se jim nezdálo na srdíčku a doktor mluvil i o nějakých cystách na krku, které viděl zatím jen 1.riziko všech tří vad strašně vysoké: 1:5, 1:8 a 1:6.. zítra jdu na genetiku a odběr choriových klků. Už počítám s ukončením těhu.. Teď bych jen chtěla co nejdříve, čím to je, co to je a zda se to bude příště opakovat. Je mi z toho strašně smutno a chtěla bych to už mít za sebou.. Tobě držím všechny palečky, aby bylo vše v pořádku.

teatime
7. říj 2015

Ahoj, my měli podezření na vývojové vady 1:50 podle NT screeningu v kombinaci s trippl testem. Já měla pro změnu úplně nesmyslně vysokou hladinu hcg a ostatní hodnoty taky nebyly v pořádku. UTZ byl taky v pořádku a včera jsme se dozvěděli dobré zprávy, všechny vady byly vyloučeny. To čekání je hrozné, držte se!

kosakr
8. říj 2015

@malissa Achjo.. to je hrozné :/ vůbec nevím, co na to napsat. Můžu se zeptat na Tvůj věk a jestli si měla už dříve problémy v těhotenství??
Teď se mi jeví spoustu mých dosavadních problémů jako prkotina...
Držte se!!!!

kosakr
8. říj 2015

@teatime To je báječné! Díky za podporu!
Včera mi dokonce volal můj gynekolog, že se byl podívat na mé výsledky přímo v Sanusu a volal mi, že UTZ je výborný a ať nemám strach.. výsledky z krve, že jsou úplně zcestné.. mohl by mi takhle volat dalších 14 dní každý den 🙂

malissa
8. říj 2015

@kosakr tak jsem dorazila z genetiky.. Poslali mě na další ultrazvuky, které screening potvrdili (selhání poloviny srdce plus další vady, šance0), takže zítra jdu na ukončení těhu. Na cvc jsem ani nešla, vzorky odeberou z vyjmutého plodu.. Udělali nám s manželem odběry krve na genetiku, aby se zjistilo, zda je něco špatně u nás nebo to byla náhoda.. Je mi 28 a za sebou mám jeden zamlklý potrat.. Přeji ti jen samé dobré zprávy, ať jste ty i mimčo v pořádku! Je pravda, že samotná krev nic neznamená, tak se zkus zbytečně nestresovat!!! Určitě to dobře dopadne!!!

nradka
9. říj 2015

Já jsem měla špatnou krev a ultrazvuk výborný. Šla jsem na odběr "klku a plodové vody" a vše vyšlo dobře. Dnes už mám nádhernou dvouměsíční zdravou holčičku. Špatná krev nic neznamená!!!

babanci
23. říj 2015

Tak jsem si přečetla celou diskuzi a jímá mě hrůza, čím jste si tu musely projít. Moje dcera je těhotná a tak hledám informace ... Nevyšly jí dobře krevní testy ve 12. týdnu, sono v pořádku, taky stres jak blázen, pláč. Do plodovky jsme nechtěly jít , zaplatily jsme Prenascan a výsledky už víme, přišly za 8 dnů. Máme zdravou holčičku. Takže držím palce všem, ať to dopadne vždycky dobře.

kosakr
23. říj 2015

Tak od pondělí jsme netrpělivě čekali na výdledky a dnes po 9. hodině telefonát, že budeme mít zdravou holčičku 😵 takové štěstí jsem dlouho nezažila.. teď aby vše ostatní dopadlo dobře.
To přeji i Vám!!!! 😉

xxlucaxx
27. říj 2015

Ahoj, taky mám významně sníženou hladinou FbHCG z 1.screeningu. Celkový výsledek ale negativní, UTZ v pořádku. Nikdo mi k tomu nízkému HCG nic neřekl, takže jsem teď ve stresu, co to muže znamenat. Hodnota byla 0,39 MoM, máte někdo něco podobného a přesto bylo vše v pořádku? Nemůže to také ovlivňovat to, že mám Leidenskou mutaci = vysokou srážlivost krve? ☹

babanci
27. říj 2015

MÈě vždycky udivuje,že musime hledat informace kde všude. Měli bychom se to dozvědět od lékaře. Jsou tam od toho,aby nas informovali.

gepe
27. říj 2015

@babanci casto problem byva, ze se i lide sami neptaji.

kosakr
27. říj 2015

I to je pravda... Já se třeba ptala, ale honilo se mi hlavou tolik věcí, že se mi spoustu otázek dodatečně vybavilo až doma.. 😕

babanci
27. říj 2015

Oni sami by mĕli podat úplné informace. My jsme laici a vetšinou vyděšení. Pokud věci nejdou ideálně. Ja mám smůlu na arogantní a nepříjemné lékaře. Zrovna nedávno na sono prsou. Třásla jsem se strachy,kdyz lékař něco viděl a měřil,15 minut jezdil sondou pod paží beze slova,už mi tekly slzy. Moje dcera na rakovinu prsu zemřela. Pak mi suše oznámil,ať se obleču. Na moji otázku,co viděl a měřil,řekl,že mi to pak vysvětlí moje gynekoložka. Protože jsem měla jet druhý den na dovolenou a neměla bych klid,znovu jsem se zeptala,ale nahlas. Pak teprve jsem se dozvěděla,že to byla malá neškodná cysta.

gepe
27. říj 2015

@babanci s Vasi dcerou je mi to lito :( chapu, sama jsem hlidana na prsa a kazda moje kontrola neni ve veselem duchu. Asi je to rozdilnosti povah, ja se nikdy nenechala odbyt, pokud mel nekdo takovou tendenci nedialogu se mnou.
Napriklad pred 12ti dny jsme ukoncili tehotenstvi v II.trim. vzdy jsme dostali veskere informace co jsme chteli ci potrebovali vedet/znat, jak na screeningu, pak i prenatalniho kardiologa, vcetne samotne gynekologie v Podoli. Mimco melo Hypoplazii leveho srdce (nevyvinuta leva komora a nebyla i videt aorta), bohuzel :(
@kosakr stava se a chapu, ze je clovek rozhozeny a plno otazek ho napadne az pote. To je pak z meho pohledu dobre, bud si tam pokud nebude dalsi ko apod. Diskuse na internetu muzou nekdy pomoct, ale povetsinou clovek nenajde objektivni erudovanou odpoved. Mas vyhodu v tom, ze mas take dobreho gynekologa.Hlavni je, ze vam to dopadlo dobre, blahopreju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru