Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

patty1
16. zář 2009

Ahoj hoky,
tak mam vysledky tripplu, nejdriv mely byt v pa, pak v po, a byly v ut. No ale to je nic. Jeste je tedy nemam v ruce, putuji k moji Dr., ale z Gennetu mi Dr. rikala, ze jsou atypicke, dve hodnoty z tech tri jsou mimo limity, tak mi tu amnio nakonec doporucuje.
Az na to, ze maji plno, a jsem objednana az na 2.10., to mi prijde teda dlouho, budu uz ve 20.tt, ale oni, ze to je v poradku, a ze driv proste volno nemaji. Trochu se bojim, aby to nebylo vic rizikove, pise se, ze optimalni je 15.-17.tt, ale asi s tim nic neudelam. Zkousela jsem i Motol, ale take plno. Stve me, ze uz jsem jeden termin u nich mela a diky te Dr. mi propadnul, stejne jsem tripply kvuli te nespolehl. nechtela.
No ale verim, ze mimco bude ok, asi ze me ma ted akorat srandu, co vsechno vymyslim 😉
Tak vy se mejte krasne, mamkule, uz se ti blizi ten velky UZ?

klara.t
16. zář 2009

patty, zkus to tady: http://www.brestak.medikus.cz/

mě tam odebírali klky, hned druhý den. Odebírají i plodovku. Je fakt, že tam zavolala doktorka a zeptala se, jestli mě můžou vzít hned (ten den) a oni jí řekli, že až druhý den. Ale čekat dlouho jsem teda nemusela. Pokud se budeš objednávat sama, tak to třeba bude déle trvat. Zkus, jestli by tam tvoje doktorka nezavolala osobně. Ale u mě to bylo vysokým NT, ne tripplama.
Pokud je to doporučené ze špatných výsledků, tak se to u nich neplatí.

mamkule
autor
18. zář 2009

Ahojik holciny,
tak jak se vam dari???
Ja uz se nemuzu dockat datumu 30.9. jak opet cekam na ten velky ultrazvuk, pizisek kope o stosest, tak si furt povidame at je zdravy chlapecek 🙂 🙂 🙂 🙂 I starsi braska mu domlouva.Uz mam 4kila nahore, budiš,ale popraskala mi noha tedy zilky, chodila jsem pred tim na sklerotizaci, mam k tomu dispozicni vlohy, ale jak ji mam fialovou, des bes.Hlavne at je mimisek zdravy, nohu dam do poradku po kojeni, holt opet injekce sklerotizacni.Pritom se clovek neprejida, ale holt mimisek potrebuje pribirat.Snad nepriberu tolik jako pri malem 17kg 😀 😀 😀 Holciny, krasny vikend papa

mamkule
autor
22. zář 2009

Ahojik holky, kde jste halo halo, ja se vratila z Bulovky jela jsem na krev- co se tyka te me prodelane kdysi zloutenky, tak padim za chvili do prace, malej je u tchyne, ale vy jste tady dlouho nebyli jak se vam vede???Mam o vas starost 🙂 🙂 🙂

zuzka72
22. zář 2009

Ahoj mamkule, nějak to tady utichlo, já jdu zítra do poradny a v pátek na tu genetiku, kvůli tomu jednomu špatnýmu mimískovi, třepu se pořád, jako ratlík a mám z toho strašny nervy.

kvetik
22. zář 2009

patty - to je asi ještě v termínu 20tt, ale že budeš dlouho čekat, pak ještě výsledky za cca 3 týdny, to je hrůza. čím dřív tím líp, ale jestli nemají volno, tak se nedá nic dělat, pozdě to není zhlediska tt, ale to čekání...

peta79
22. zář 2009

patty, zkus ještě Gennet v Liberci. Nejsou tam tak dlouhé čekací lhůty, jako v Gennetu v Praze 😉

mamkule
autor
22. zář 2009

Zuzko držím ti palečky a jak dlouho jsi těhu???
Já si jdu pro verdikt příští týden - velký utrazvuk - říkají tomu sreeningový UTZ ve 20.týdnu- já budu 21.týdnů, malej kope už o sto šest, tak si stále povídáme a já mu domlouvám, ať je vše ok.Písni co ti řekli, budu na tebe myslet.
Kam se podělal Samsa, Patty a Johanka halo holky 🙂 🙂 🙂 🙂

samsa
22. zář 2009

Ahoj holky,
já byla minulý týden na kontrole u své dr., zatím vše vypadá ok. jenže jsem chytla nějakého bacila, táhne se to už víc než 14 dní, tak jsem dostala antibiotika, mám strach, aby se něco nestalo, protože co je beru, tak miminko v břiše kope nějak míň 😔
na velký ultrazvuk jdu příští týden ve středu, Mamkule, ty taky, že? Musím říct, že mám celkem nervy. Snad si tu za týden řekneme pěkné zprávy.

mamkule
autor
23. zář 2009

Ahojik Samso,
neboj se mamka taky brala v tehu antibiotika a to trikrat trpi na anginy a bracha je zcela normalni 😀 😀 😀 😀
Miminko kope jiste- ja to taky citila pred tim vica ted se pacholek otocil a kope me smer na konecnik 🙂 🙂 🙂
Pristi tyden jdu na ten velkej utrazvuk, to vis, ze mam nerviky nejen z toho- ale muj malej, zacal tento rok bojkotovat skolicku, minuly rok uplne v poho, ted prestoupil do jineho oddeleni a dennodenne brecime, scenarie, honila jsem ho taky po parku- s pupkem a lidi na me koukali,co tam nacvicujeme 😀 😀 😀 at se zasmejes 😀 😀 😀 Takze budu mit dalsi neuroticke dite, jelikoz jsme neustale ve stresu, tehu si teda moc nestiham uzivat, diky stresum okolnich ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Musi nam to dopadnout dobre, uvidis 😉 😉 😉 Stale pevne doufam a verim, musime myslet pozitivne a Dr by ti nenasadila leky, ktere by mohly ohrozit miminko, ver ji, mejte se zatim mooocinko hezky, hlavu vzhuru a myslet pozitivne 🙂 🙂 🙂 🙂

pet.s
23. zář 2009

Děvčata, prosím o vysvětlení. Je mi 40, muž 60, zítra jdeme na Uz k NT sreeningu. Krev už mi brali před 14 dny. Vysvětlete mi prosím. Pokud dopadnou testy dobře, tak to se pak už nedělají žádné další testy?(i když nám hned doporučily ještě i odběr plodovky) A když dopadnou špatně, tak co bude dál? Je to moje první thotenství po IVF, tak jsem ze všeho vykulená.Díky.

johanka33
23. zář 2009

Ahoj holky, dnes jsem sem zrovna vlezla......................čekáme na výsledky z plodovky kompletní testy. Dnes je to 15. tý den a už mně z toho hrabe...dnes jsme tam volali a manžovi řekli, že na to mají 21 dní....myslela jsem, že to do těch 14 dnů budeme vědět 😒

mamkulko: mocinky zdravím.........já jdu na ten velkej ve 20. týdnu taky ve 21. týdnu...nemělo by to vadit a určo to bude vše lépe vidět. Dokktorka mě straší hlavně ze srdečními vadami ty jsou nejčastější. Ach jo, to snad celé těhu budeme v jedněch nervech....chci si to už naplno užívat. Dnes je to měsíc, co jsme v nervech, ale předběžná plodovka mě dost pozitivně nakopla 😉 já dnes byla na gyndě a v moči jsem měla nějaké bakterie, pý nemusím mít příznaky. je mi fajn...pokud tam prý budou i další kontrolu tak mi nasadí antibiotika a to se chráním jak můžu po malý se vždy omývám speciál mýdly.......je to děs 😒

pet.s: osobně si myslím, že tě na tu plodovku poženou , ikdyby bylo relativně vše v pohodě...kvůli věku!!!
Pak záleží co dopadne špatně krev nebo screening tam už se dá nastínit popř o jaký problém by šlo......, ale na většinu problémů dá odpověď plodovka a nebo pak velký Ut ve 20. týdnu. Zatím bych se zbytečně nenervovala na to času dost 🙂

johanka33
25. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem tady po dvou dnech s konečným verdiktem a to šťastným. Dnes nám potvrdili kompletní výsledky z plodové vody a byly naprosto v pořádku.

Chci Vám moc poděkovat, že jste celou dobu stály při mně a dávaly mi sílu jít dál...také vám všem co jste tady přeju, aby váš konečný verdikt ať máte jakýkoli problém byl jen a jen v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mějte se moc fajn a všem přeju jen zdravá miminka 🙂 Johanka

mamkule
autor
26. zář 2009

Ahojik Johanko,
tak ti mooooocicko gratuluje z celeho srdce a preji uz jen ty krasne chvile s briskem a kopancu 😀 😀 😀 😀 A vite co budete mit? Nebo se nechate prekvapit, ale jak rikam ja, hlavne at je mimisek zdravy, houpe se pak na lustru 😀 😀 😀 😀
Johanko tak stastny zbytek tehulkovsky a nekdy zase nahledni.
Ja se vse dozvim ve stredu- a pak az se nas chlapecek narodi, tak zda ockovani po porodu kvuli me prodelane hepatitide bylo ucinne, ale synek je taky zdrav, tak musim verit a doufat , jako to je nyni od sameho zacatku tehulkovani.Krasny, slunickovy vikend nejen tobe i holkam 😎 😎 😎 😎

johanka33
27. zář 2009

mamkulko: Budeme mít holčičku Alexandru 😉

Taky se všechny mějte...určitě juknu 😵

samsa
28. zář 2009

Johanko 😵 😵 😵 , strašně moc gratuluju, já to věděla 🙂 Tak, teď už na všechno špatné zapomeň a užívej si těhu. Snad jsi první vlaštovka a všem nám to dopadne taky dobře. Já se té středy tak bojím, že je mi už týden špatně.

mamkule
autor
29. zář 2009

Samso, mě taky je od nervů ne fajn, držím ti mooooc palečky, ja jdu zitra si pro vysledky testu jaternich a pak na velky ultrazvuk a na genetiku, tak pak pisni, pa Mamkule

samsa
30. zář 2009

Holky, tak vše je ok, mimísek vypadá naprosto v pořádku 🙂 , jsem hrozně moc šťastná 🙂 Díky moc všem za podporu.
Mamkulko, čekám na zprávičky, určitě bude vše v pořádku. Napiš co nejdřív.
Patty a Zuzko, jak jste dopadly, moc na vás myslím.

mamkule
autor
30. zář 2009

Tak holciny moje milovane,
UTZ sreeningovy mi dopadl negativne, mimco se jim zdalo byt ok, vse bylo krasne videt, srdicko, zaludecek, mini prsticky, pindourek a kulicky 😀 nosanek no proste, jsem se uklidnila.
Vysledky jaterek, ty mam v poradku jen po te zloutence mi zustava jeden antigen pozitivni, takze mimisek musi byt do 24hod ockovan po porodu, jako to bylo u synka- ktery je naprosto zdravy, tak jsem si dnes koupila tak za vse- bodycko v Tescu pro mimiska miluju svou maminku 😉 😉 😉 😉 😉
Holky jsem tak rada, ale zaroven tak unavena, na genetiku uz nemusim, pani Dr byla moc skvela, dokazala cloveka podrzet, jsem rada, tak se budeme setkavat nadale na tomto tematu- nebo zalozime, po vycerpavajicich nervikach toz stastne maminky 😀 😀 😀 😀
Samso gratuluju moooooocicko, co holky ostatni jak jste na tom???
Tak krasny vecer

samsa
30. zář 2009

Mamkulko, gratulace veliká, to je úleva, že? Jsem moc ráda. Věřím, že i u ostatních všechno dopadne dobře. Tak a teď můžeme řešit jména a výbavičku 😵

patty1
1. říj 2009

Ahoj holky,
moc Vam gratuluju ke zdravym a spokojenym mimcam v brisku 🙂 Johanko, mamkule, samso, to jsou vyborny zpravy a ted musite dohnat vsechno to teseni i za ty minuly tydny 😉
Me uz to konecne taky uteklo a zitra me ceka uz ta amniocenteza. Vysl. z 1.screen. i tripplu oboje ne dobre, ale ne uplne komplet tragicke. Tak fakt verim, ze to dopadne dobre, brisko uz tedka pekne roste, jsem podle ms ve 20.tt, podle uz v 19.tt. Uz si ted fakt nedokazu predstavit, ze by to mohlo dopadnout i jinak a co bychom delali, a to jsem predtim mela jasno 😒 Ale jak clovek vi, ze to mimi pekne roste a chce tu tedy byt...
Ale budu na nej moc pekne myslet a verit, ze bude vse ok.
Tak mi zitra rano po osme prosim drzte palce. Dekuju moc. Dam vedet, jak je po.
Holky jsem rada, ze vam to dobre dopadlo, tak to ma byt a je to super 😅

samsa
1. říj 2009

Patty, strašně moc držím pěsti na zítřek, dopadne to dobře, určitě. Budete mít ty rychlotesty? Ale já cítím, že všechno bude dobré, tohle je šťastné téma a všechny dětičky budou zdravé a v pořádku 🙂
Drž se, myslíme na tebe.

mamkule
autor
1. říj 2009

Patty, držíme mooocinko palečky, vzdyt vis jake mely holky i ja patalie, ja snad verim, na to svoje intuici, verit a pevne doufat, i ja vcera musela podespat pri ok ultrazvuku, ze podepisuju to, ze vim, ze ne 100%vylucuje utz vyvoj. vady, ale ja vim, pevne doufam, ze ten muj Bobisek bude zdrav a ten tvuj taky, o brisku uz ani nemluvim mam skoro 5kilo nahore, zatim jen v brisku- taky mam popraskanou pekne nohu od zilek metlicek, ale neresim, hlavne at je Bobisek ok, takze pevne drzim palecky s Bobiskem, ver a doufej, pak uz jen budeme vsichni psat stastne, papa

samsa
2. říj 2009

Patty, doufám, že je vše ok a amnio moc nebolela, hezky lež, vstvej jen na záchod a ber magensium, věřím, že miminko je zdravoučké, za pár dní se tu budeme radovat s tebou ze zdravého miminka 😵

patty1
3. říj 2009

Ahoj holčiny,
diky za podporu, uz celkem ukazkove lezim. samotne amnio vcera probehlo docela v pohode, brali mi tri zkumavky a mimco s sebou zase pekne silo, ono snad nikdy nespi... 🙂
Pak jsem dostala jeste globuliny kvuli Rh negat., to bolelo vic. Dneska rano to jeste chvilku bolelo jen fakt mirne misto toho vpichu po amnio, ale jinak neboli nic. Jen fakt nevim, jak mam odlisit norm. vytok od prip.odtoku olod.vody, ktery ma byt jen take mirny a kratkodoby, uz jsem mela cukani jet do nemocnice, ale jeste pockam, ted zase nic.
Jinak uz citim pohyby 😵 , zacalo to vecer pred amnio a ted take, tak jsem rada, ze vim, ze tam je a doufam, ze je mu dobre. V po maji byt vysl. na 21.chr., za dva tydny komplet.
Tak at to u vas pekne bezi, zatim pa.

patty1
4. říj 2009

Tak se znovu ozyvam, dopoledne jsme prece jen vyjeli do nemocnice, zase vytok, ale takovy vodnaty, tak jsem fakt nevedela, jestli to neni voda, ale je to v poradku 🙂 Nic neunika a mimco je ok. To jsem se uklidinila.
Mimco se ozyva, docela casto, az to vypada, ze nikdy nespi..Jak casto citite pohyby vy? Zatim paa.

samsa
4. říj 2009

Ahoj Patty, jsem ráda, že je vše ok 🙂 Mám taky pořád vodnatý výtok a strach, zda to není plodovka, ale zase si říkám, že bych snad měla nějaké bolesti, kdyby něco nebylo ok. Co se týče mimča, tak ho cítím jak kdy, někdy skoro celý den, někdy se hýbe míň, když něco dělám, tak se mi stane, že ho necítím klidně půl dne, pak si lehnu a hned se tam mrská. je to moc fajn pocit, ale raději bych už, aby byl únor a já měla drobečka u sebe. Občas na mě padají depky, aby se něco nestalo, hrozně se o mimiska bojím.
Tak, zítra napíšeš, že předběžné výslekdy jsou ok a budeme se tu všechny radovat 🙂

samsa
7. říj 2009

Patty, pořád na tebe myslím, co předběžné výsledky, doufám, že je vše ok.

zuzka72
7. říj 2009

Tak už jsem konečně po 14dnech ze špitálu doma. A teď co mě postihlo- 25.9. jsem šla na odběr té plodové vody, vše OK, vzorek brali z obou mimin, byla tam nějaká "bezdomovkyně"-5dítě a říkala, že se nemám bát, že už je tam po páté a, že na nějaky šetření se kašle a, že bude dělat vše(no nechápu tu spravedlnost, ty děti nechtěla a nic se jí nestane a má vše v pohodě). No a já asi po hodině odběrů UTZ a pohovoru s genetikem v češtině i v angličtině s mediky odešla s tím, že výsledky ty rychlejší zavolají a pošlou za týden a ty pomalejší pošlou za 3týdny a budou taky volat. Tak si jdu pomalu k autu asi 100metrů a najednou rup, praskla mi voda, kalhoty mokry, všechno durch. Podotýkám, že riziko potratu je 1:200 (proč musím zrovna já mít všechno?) Tak jsem to otočila a frčela na Gynekologii asi 50metrů, tam mi po 2,5hodinovém čekání udělali UTZ a vyšetření a vzali na okamžitý příjem-to byl pátek, nasadili kapačky, léky. A jinak mě nekontrolovali. Říkali, že čekají, až, jak tělo zareaguje a vypudí plody ven-takže psychika na bodě mrazu. Vúterý už jsem to nezvládla a klečela na kolenou ať mi udělají alespoň UTZ jestli ty děti žijí, nebo né, nebo co se děje. Nikomu bych tu situaci nepřála. Doktorka se slitovala a UTZ mi udělala. Srdíčka bušila a vody měli přiměřeně-zázrak. Potřřebovali pokoj, tak mě přestěhovali na větší, kde byla mimo jiné i mamina 17tt s podobnou diagnózou-odtekla ji samovolně plodová voda. Jenže ještě ten den navečerer před zraky nás všech porodila-potratila dvojčátka-děsny, měla jsem opět psychiku na dně. Další den mě opět převezli na jiný pokoj, abych já, ani ta paní jsme neměli z toho trauma. Já se bála, že dopadnu stejně a vyškemrala jsem si v neděli další UTZ, protože po tom, co jsem viděla, jsem měla opět nervy na špagátě, nechtěli mi ho udělat, tak jsem se zoufalá vydala na jinou budovu, kde mi dělali genetiku s tím, že je poprosím, aby mi udělalai UTZ-bohužel o víkendu nepracují. Šla jsem zpátky a u oběda se mě sestra zeptala co mi je a já začala brečet, jak maly děcko, slitovala se a zavolala doktorku a ta mi ten UTZ udělala. Fakt,kdo to nezažije nepochopí. Teď jsem už doma vody mají přiměřeně ale musí se to hlídat, kdykoliv mi voda může odtéct, nesmím nic dělat a musím vydržet do 24týdne nejmíň. Je to bomba, když jsem viděla, jak rodí maminy ve 26týdnu s 800gr dětma-obdivuji je, že to dokáží vypiplat. Prej stejně skončím zase v nemocnici, ale mám to vydržet do toho 24týdne, do té doby to berou pouze, jako plod a nezachraňují to. Snad to vydržíme.
Mimochodem volali mi ten výsledek plodovky a řekli mi, že ho nemohli udělat, že se jim to pomíchalo-nemám já smůlu? Takže teď budu čekat na ty pomalejší, snad se jim taky nepomíchají.

samsa
7. říj 2009

Zuzko, panebože, to je tak strašné 😢 Hlavně, že zatím se miminka drží, jsou to bojovníci, nic nedělej, odpočívej, určitě to vydržíš mnohem déle než do 24 tt. A výsledky budou v pořádku, uvidíš. Vůbec si neumím představit, co prožíváš. Zpětně jsem moc ráda, že jsem tenkrát plodovku u dcerky odmítla. Já se taky pořád bojím, teď po tom, co píšeš, se bojím hrozně moc. Je mi z toho do breku, tohle by se stávat nemělo. Zuzko, drž se, posílám moc sil, ale vy to zvládnete!!!! A určitě dej vědět, jak pokračujete.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru