Špatné výsledky ze screeningu v 1. trimestru

mamkule
10. srp 2009

Maminky, prosim o vase zkusenosti, byla jsem ve 12.tydnu na sreeningu za 900kc, krevni vysledky a ultrazvuk- mel odhalit Downuv syndrov,Patauuv syndrom a jeste dalsi, to me vyslo vse v poradku,ale nejake nizsi hodnoty Volny beta HCG,PAPP-A, nevim oc se jedna.Doktorka mi rekla, ze nevim jestli mimi bude mit kratke ci delsi nohy, hele ja myslela ze omdlim, uz jen jak mi to podala.
Uz jsem objednana do Podoli, kde jsem rodila prvniho synka.U nas v rodine se zadne vyvojove vady nevyskytly, pry musim absolvovat genetickou konzultaci a nasledne odber plodove vody, mam hrozny strach o mimi, pocit stesti se jak si vytratil, jsme tak bezradni uplne vsichni.Nemate nekdo zkusenosti? Budu rada, za kazdy radek, dekuju

vladik
2. zář 2009

Ahoj, já jsem taky měla špatné testy. Sestra od doktorky mi to jednoho rána suše oznámila. A že po telefonu mi nic více neřekne, že mám k ní dorazit. Hrozně jsem se bála. Už mám doma 8letého kluka a u toho jsem to měla všechno v pořádku. Musela jsem jít do Ústí nad Labem na genetiku a musím ti říct, že jsem ráda. řekli mi, že to bude zdraví chlapeček. Nabízeli mi, že můžu plodovku odmítnout, ale aspoň se nebudu do konce tak stresovat. Já radím z vlastní zkušenosti jdi na všechny testy co ti nabídnou - budeš klidnější. Odběr plodovky proběhl tak rychle , že jsem se i blbě zeptala, jestli je to hotový. Vůbec to nebolí, než mi sestra vysvětlila co bude doktor dělat, tak už to měl hotový. 😉 ahoj a držím pěstičky

johanka33
2. zář 2009

vladik: díky za rady...nic jiného nedělám. Odběry klků mám za sebou a vyšly špatně!!!! Což by mělo být spolehlivé jako plodovka!!!! O odběru plodovky jsem nepřemýšlela ani minutu, protože chci využít všeho, co je dostupné. Jsem ráda, že tady ty možnosti už jsou a celkem nechápu jak někdo riskuje tu možnost aby se mu narodilo postižené dítě. To dítě za to nemůže a my se musíme rozhodnou za něj....zda stráví plnohodnotný život nebo život s nějakým postižením a v nejhorším v ústavech. Chápu, že je vše věc názoru a jsou i takové ženy které to dítě budou vychovávat i s tím handycapem. Říkám rozhodnutí je každého věc. Člověk není jasnovidec na to aby mohl dopředu znát svůj osud - může se narodit úplně zdravé miminko a v průběhu života může onemocnět. To je život. Jinak jsem smířená opravdu s tím nejhorším a to je dobře. Pořád je lepší být mile překvapená než překvapená ze špatného výsledku. Tohle vše má v moci příroda a já s tím nic neudělám. Chovala jsem se zodpovědně ještě před otěhu jedla 3 měsíce listovku která je právě proti vývojovým vadám!!!! Miminku jsem dopřávala veškerý luxus, co se týká vitamínů, ale jak říká moje genetička" Ikdybyste strávila celé těhu na Seychelách v ***** hotelu nikdo na světě vám nezaručí zda se dítě narodí zdravé. Pokud k tomu není důvod tak by nad tím raději člověk neměl zase až tak přemýšlet, protože by se zbláznil a jak tady již někdo napsal - nemohli bysme vyjít ani z domu aniž bysme se báli, že nás srazí auto.

Díky všem za podporu a pěkný zářiový den 😉

mamkule
autor
3. zář 2009

Johance, pevne nervy, drzim moooocinko palecky, 8.9.napis- me ten den, by mel cekat tez verdikt.
Dnes je tomu holky 17.tydnu a dva dny co nosim naseho chlapecka.......
Vcera jsem se Samso mela dozvedet vysledky triple, nic tam nemeli, jim se o nic kruci nejedna, tak jsem ti vcera byla tak zahorkla, ze by to taky mohly uspisit maminkam, proc jim to tak trva, takze v utery me ceka genetika, doufam, ze tam ty vysledky budou, jen jak to pisi, mam sevreny zaludek, vecer mi asi i stresem zacali brat krece do podbrisku tak jsem si sla lehnout, je to vse od nerviku, zarekla jsem se, ze tomu budu narazet hlavou proti, ale ono to obcas nejde............
30.me ceka ultrazvuk hloubkovy- na organy a vady, ale to uz budu 21.tyden................
Musim doufat, holky musi nam to ok dopadnout.
A co se tyka premereni mimi, nam taky na 4D merili mimi, taky nam rekl, ze se mu jevi vse ok........... Ale uz nevim, cemu verit...........
Ale chci verit, tomu ze chlapecek je zdravy...........

johanka33
3. zář 2009

samsa: mozaika je laicky to, že některé buňky jsou naprosto v pořádku a mají 46 chromozomů a některé špatné a mají jich 47 takže napůl zdravé dítě a napůl Down. Moje domněnka je ta , že jich tam bylo třeba jen pár a na tom rychlotestu nebyly hned vidět a při té delší kultivaci se tam objevily nebo se moje buňky mohly dostat do odběrných klků a zkreslily výsledek. Jak říká genetička tak trochu zvláštní případ. Mám strach, že pokud by mi třeba opět rychlotest na plodovku vyšel v pořádku při té delší kultivaci 14 dní se může zase DS potvrdit!!!! Už nevím co je lepší zda aby se to potvrdilo a jít na ukončení těhu a začít nanovo nebo zda do konce nevědět zda se narodí dítě třeba jen lehce postižené???? Já si přeju jen ať už je konec toho čekání. Odběry 8/9 předběžné výsledky 10/9 to mi řekla genetička, že se dozvím na 90% a 22/9 konečné závěrečné výsledky!!!!! Je to hrůza skoro měsíc nosit v sobě miminko a nevědět jak to vše dopadne???

johanka33
3. zář 2009

mamkule: taky držím moc pěstičky a věřím, že u tebe bude vše ok. Kdy máš termín porodu? Podolí hrozně chválí a budeš i tam rodit? Já jsem z KO. Pokud vše dopadne špatně chci na gyndu jezdit do Phy, protože to se nedá s KO vůbec srovnat. Autem je to chvilka

samsa
3. zář 2009

Mamkule, to je mi strašně moc líto, že nemáš výsledky 😒 Víš, mě přijde, že ti doktoři jsou tak otupělí, že už snas nás, matky, ani nechápou 😔 Určitě máš zdravého chlapečka, věřím tomu.
Johanko, je mi tě tolik líto, že máš takové stresy, je to opravdu nefér, prostě verdikt by měl být jasný, ať to člověk může řešit.
Johanko, nejsem genetik, ale s metodou PCR pracuju, i když v jiném oboru, je to metoda opravdu hodně citlivá, takže je mi divné, že tam to vyšlo v pořádku. Podívej, vůbec ti nechci dělat falešné naděje, ale řekla bych, že stále je větší naděje, že je mimi zdravé. Měla jsi i nosní kůstku a NT bylo v pořádku. Přitom 70% plodů s Downovým syndromem má vysoké NT. Moc ti přeju, ať máš holčičku zdravou. S tím HCG, které máš tak vysoké, já ho mám zase extrémně nízké, jen 0,3 MoM. Nikdo mi není schopen říct proč, zda to něco znamená. Kdoví, proč to tak máme. Holky, kéž se tu za pár týdnů budeme všechny radovat. Moc nám to všem přeju.

johanka33
4. zář 2009

samsa: moc děkuju za to, co jsi napsala 🙂 já vím, že to není všechno ztracené, ale člověk myslí na to nejhorší. Ty hodnoty!!!! jak nejme tabulkový hned aby jsme měly nervy, vid?
mamkule: jsou to nervy, holka....já si říkám, když vidím malou vždy na UT, že je zdravá. Minulý týden jsem měla na tom přeměření vše také v pořádku, ale plodovka holt rozhodne. 😒

Holky, 😵 pěkný den

samsa
5. zář 2009

Johanko, ještě mě napadlo, nemůže ta mozaika znamenat, že má holčička jen určité procento těch chromozomů v nepořádku a že se to vůbec neprojeví? Třeba to máme taky a ani o tom nevíme. Třeba dejme tomu 3 %. Ale to z plodovky snad už zjistí najisto a budou ti schopni říct, zda bude vše v pořádku.
Drž se a ať už je čtvrtek a máš vše za sebou a ta nejistota skončí.
Mamkule, a tobě snad už přijdou výsledky triple testů a bude vše v pořádku a nebudeš muset na plodovku. Clapeček je ale určitě zdravoučký jako řípa. Holky, každý den se modlím za naše bobky, ať jsou v pořádku.

mamkule
autor
6. zář 2009

Dobre ranko holky,
tak jsem od sesti vzhuru, malej kopal, tak je to tak krasne, ale jak jsem psala nekde vyse, bojim se radovat, v patek citil pohyby i tatka..........
Ja uz se taky zacala modlit a mluvit sama pro sebe, teda hlavne na meho chlapecka, ze to bude silny chlapik, ze to musi zvladnout.
Utery se blizi, ale me prijde , ze je tak kruci daleko.
Nevim , zda jsem vam to uz psala, ale neni to jedina prekazka, ktera nas ceka, u prvniho synka mi zjistili , ze jsem si prodelala kdysi hepatitiduB, tak malej musel byt ihned po porodu ockovan, odlozili TBC, nastesti po veskerych odberech a tez cekani, zjistili, ze je zdrav.Vite, nemam to jednoduche, holt si musim probojovat detska se vsim vsudy, ale kdyz ockovani zabralo u prvniho synka, tak pevne verim, ze zabere i nyni.JA jsem sledovana v hepatalni poradne, problemy nemam, dietu nemusim drzet, alkoholu se vyhybam, ale vinko jsem si nekdy rada dala, ale bez toho se da zit, jen me ceka do budoucna biopsie jater, bala jsem se toho, ale ted to vidim jako banalitu,proti tomuhle problemu, clovek jak prehodnucuje, holky musime se drzet a preklenout spatne obdobi a pak se tady budeme schazet a predavat jen ty pekne zpravy, jsem rada, ze jste tady a muzu se kdykoliv vypsat, ze pochopite, holky dekuju a pohladte ty vase pupiky, ja ho hladim jak je to jen mozne, lidi na me vcera koukali v masne co delam, jeste nemam takovy to tehu brisko, jen takove to prezrane- jak rika muj partner 😀 😀 😀 😀 😀 mozna,ze jsem i na brisko mluvila, ze tak na me cucely, at je mi sumak, musime si to uzivat, kazdou chvilecku, ze ?????, Holciny krasnou nedeli, nejen vam s pupikama ,ale i vasim rodinam

johanka33
6. zář 2009

Ahoj holčiny,

mamkule: drž se....já jdu v úterý na plodovku, ale uvidíme malou. Určitě vše dobře dopadne 😉

samsa: je to možné, ale pokud člověk nemá jistotu...................je to zase ta nejistota 😒 jinak úterý je za rohem...nejhorší bude to nějak zvládnout do čtvrtka. Já tomu nerozumím jak to možné, ale pokud jich tam bylo třeba jen málo tak se to projevilo až při té delší kultivaci. Jinak asi by mi vyvolávyli klasický porod. Nevím každý mi říká něco jiného, ale miminko je už na tu interupci moc veliké. Z toho jsem měla obavy a ještě to takhle všechno protahujou!!! Mám připravenou tašku do nemocnice. Po pravdě moc velké šance si nedávám. Moc děkuju za podporu 🙂 jsem tady i několikrát za den takže určo dám vedět co a jak.

Holky, pěknou neděli všem i miminkám 😵

mamkule
autor
6. zář 2009

Johanko, v utery ti budu drzet palecky, ja se taky vse dozvim v utery, je to hrozny co , cekat a cekat.Nemysli na nic oskliveho, ja taky resila, jestli by udelali potrat, neudelali, je na vse pozde, ale na to nemysli, je to od Dr des, oni tohle prozivaji, hlavne, ze si davaji na cas tomu se taky divime, ze v dnesni dobe, by se vsemu uz mohlo zabranit vcas a za vcas jednat, aby si maminky nemusely prozivat celozivotni trauma, jenze oni nas berou jak na bezicim pasu, je to tak.
Ale ty Johanko mysli pozitivne. je to sice tezke,ale snaha musi byt.
V utery si dame pak vedet a budu na tebe myslet, ja rano jdu v pul devate na UTZ co vyzadala geneticka a pak ni, chjooooooooooo jak o tom pisi, mam zcvrkly zaludek, tak sviti slunicko - tak at sviti i v nas, papa

johanka33
6. zář 2009

mamkule: moc děkuju. úterý jen ta plodovka a ve čtvrtek výsledky........ono to je už ale jedno. Koukala jsem zpětně do tvých příspěvků. Já mám taky screening - negativní a UT minulý pátek na přeměření nožiček, ručiček, hlavičky vyšel skvěle. Z biocemky v 1. trimestru PAAP-A v pořádku, ale to HCG 4,67!!!! To je jediný a pak ty klky. Předběžný test v pořádku a kompletní test mozaika na Downa. Holčička vypadá podle screeningu a UT naprosto zdravá, ale ono to může být vše jinak.......nevím co si myslet a raději počítám s tou horší variantou 😒 Neměla jsem na ty klky chodit jen samé nervy dopředu měla jsem to nechat na tu plodovku a necháu proč mi říkali výsledky do 2 dnů. Ty byly OK a pak po 14 dnech taková pecka....................pořád si říkám, že to není možný!!!!!

Tak si budeme všichni držet pěstičky a myslet na ty svoje zlatíčka co nosíme, oni to taky potřebují. Jinak před 2 dny asi pohyby, ale já mám pořád problémy se zácpou tak se to ve mně vaří takže fakt nevím..............

mamkule
autor
6. zář 2009

Johanko treba to jsou pohyby, ja taky mam problemy se zacpou 😝 😝 😝
A kam chodis k Dr, ze te poslali na to odebrani klku, slysela jsem o tom, ale ze te rovnou neposlali na plodovku.A ta mozaika, o tom ani nic nevim.
A ty vysledky z plodovky by jsi vedela uz vysledky za jak dlouho? Ja jsem slysela, ze kdyz chces, ze si muzes zaplatit rychlejsi vysledky.
Urychlit si to cekani.
Tak budu drzet palecky.

samsa
6. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Mamkule, teda s tou hepatitidou to je teda taky něco. Fakt to nemáš jednoduchý. Ale věřím, že vše dobře dopadne. Víš, co je mi divné? že tebe takhle honí po genetice a mě ne, přitom to hcg jsem měla ještě horší než ty. Teda, já jsem ráda, aspoň nemám takové nervy, ale jdu až na velký ultrazvuk ve 20 tt, tak doufám, že něco nenajdou 😔
Johanko, ty jsi na tom z nás nejhůř, je fakt strašně nespravedlivé, že tě nahnali na ty klky, výsledky měly být jednozněčné a teď tohle. Sakra, měli by si uvědomit, jak straný nápro na nervy to je a podle mě to může poškodit i to dítě. Třeba moje holčička po nervech s těhu s ní je strašně vzteklá a nervově labilní, měla jsem do konce děsné nervy, zda nemá nebo nemá Downův syndrom a myslím, že se to na ní dost podepsalo. Teď se snažím být v klidu, ale ono se to lehko řekne a težko dělá. Opravdu závidím všem, co mají pohodové těhu a nemusí toto řešit. Já jen doufám, že vše dobře dopadne a už nikdy nechci být znovu těhotná, kdysi jsem chtěla 3 děti, ale na tohle opravdu už nervy nemám.
Johanko, to je moc dobře, že ultrazvuk holčičky dopadl dobře, fakt hodně věcí ukazuje na to, že by to mohlo dobře dopadnout. Já jsem taky pesimistka a vždycky je asi lepší připravit se na horší variantu a pak být mile překvapená, ale stále si myslím, že je od dost větší šance, že to dopadne dobře než že špatně. Tak se do čtvrtka drž, ať to uteče a hlavně ať máš pozitivní zprávy. Holky, řeknu vám, že jsem strašně moc vděčná, že mám zdravou dcerku, bez té by se to zvládalo o moc hůř.

johanka33
6. zář 2009

mamkule: já jezdím do Gennetu do Prahy. Jak jsem byla na tom screeningu ve 12.týdnu tak bylo vše ok. Jen to zvýšené HCG. Tak mi nabídli buď odběr choriových klků a výsledky do 2 dnů - bez dalších jiných vyšetření jako jsou tripple a nebo mezi 16-19 týdnem tu plodovku. Ty klky mně chtěli odebrat hned pokud budu mít zájem.....šla jsem do toho hlavně kvůli těm výsledkům do 2 dnů!!!!!!!!! Ty byly naprosto v pořádku a sdělili mi je na recepci, kdyby mi slečna na té recepci neřekla o těch komletních za 14 dní dr. mi o tom nezmiňovala...tak bych to ani nevěděla a ještě mi povídá, že je to v pohodě prý to je skoro pokaždé totožné. Takže jsem si ulevila a navíc jsem věděla, už ve 12. týdnu, že čekáme hočičku. Začala jsem nakupovat a byla jsem v pohodě, že na žádný vyšetření nemusím a mimi je zdravé a potom jsem tam volala za 14 dní a oni, že výsledky budou do hodinky ať si zavolám.....no, a to mi volala primářka z Gennetu tu pecku, že to vyšlo špatně na Downa. Hned druhý den do Gennetu na odběr plodovky a v pondělí tento týden jsem měla vědět verdikt!!! Jenže dr. co mi to měl brát mi říká, že to necháme na 8/9, že by to bylo riskantní pro mimčo z důvodu úniku plodovky...jen mi udělal kontrolní ultrazvuk to měření které dopadlov pořádku a měla jsem čekat 11 dní na tu plodovku a tak čekám......................v úterý plodovka a ve čtvrtek výsledek, ale k čemu ty rychlé výsledky jsou??? V Gennetu za ně ani platit nemusíš, když jsem je měla nejprve v pořádku a pak zase ne??? Pokud by se stalo to , že by mi teď ty výsledky z plodovky dopadly dobře stejně budu muset čekat na ty kompletní je ještě 14 dní!!!!! Takže prakticky měsíc v sobě nosím miminko o kterém nevím zda se dočká konce těhu......vím, že nejsem jediná kdo takhle čeká a trpí, ale těhu si máme užívat a ne se jen stresovat!!! Jinak ta mozaika - laicky je to, že některé chromozomy jsou jako by do páru 46 a jsou ok a některé ne takže je to takové 50% na 50%.....vím, že tady na koníku je holčina která zažívá něco podobného a z plodovky ji to vyšlo 1 zkumavka OK a v druhé 20% buněk špatných.....nikdo ji neřekne do jaké míry se to na miminku projeví taková sázka do loterie......další odběr plodovky odmítla a čeká porodem jak to dopadne....má můj velký obdiv...neví zda a kde se to postižení projeví a nebo třeba ani ne? Já bych chtěla výsledek jednoznačný ano 100% mimčo je zdravé a nebo mozaika a není a je konec tohle bych si vyčítala asi celý život.......ještě jde odebrat vzorek z pupečníkové krve a tam by se to mělo zjistit na 100% Samozřejmě bych to podstouila, ale vezmi si t už je 3 vyšetření tou jehlou do břicha a je tam riziko potratu. Teď jdu a na 2 a moc si přeju ať to dopadne hlavně jednoznačně a samozřejmě dobře. Ta malá v bříšku ani netuší, co se děje jen ty stresy prožívá chudinka se mnou 😒

mamkule
autor
7. zář 2009

Ahojik holky,
tak zitra uz vse v tuto dobu budeme vedet at uz je to cokoliv.
Ja se nejak bortim s nervickama, az jsem pred chvili vyjela na maleho a ted bych brecela, ze za to chudacek malej nemuze.
A druhy broucek taky ne a nervuje se semnou.
Johanko zitra ti drzim palecky a pak si pisneme, hlavu vzhuru.Papa

samsa
7. zář 2009

Mamkule, moc moc na tebe budu zítra myslet. Jsou to nervy, ale dobře to dopadne, pořád si říkej, že screening jsi měla negativní, NT v pořádku a krev určitě je tím, že máš poruchu srážlivosti. Miminko je zdravé, i na ultrazvuku bylo vše v pořádku. tak se drž.
Johanko, taky strašně moc držím pěsti, hlavně se pak šetři, já věřím, že holčička je zdravá a že to zvládnete. 🙂 Holky, dejte pak vědět, celý den na vás budu myslet.

patty1
7. zář 2009

Ahoj holky,
ja bych se k vam s dovolenim pridala, bohuzel sem tematem spadam taktez ☹

Johanko a mamkule, vam hlavne na zitra moc drzim palce, aby pro vas utery byl stastny den... 🙂
Johanko, za jak dlouho budes vedet ty kompletni vysledky z plodovky?
Je pravda, ze to cekani je fakt silene, ja vim o svych spatnych vysledcich pres tri tydny, a ted jdu teprve ve ct na genetiku a rovnou take na amnio.
Ale kez by nam vsem vysledky vysly dobre, pak to cekani stalo za to, hlavne ze budou miminka zdrava..
Tak nam vsem drzim palce 🙂

samsa
7. zář 2009

Ahoj Patty, vítám tě v né moc optimistickém tématu. Ale věřím, že pak založíme nové o našich zdravých dětičkách. Patty, můžu se zeptat, co přesně ti vyšlo špatně?

johanka33
7. zář 2009

mamkulko, beruško vím přesně jak ti je....se mnou už od odpoledne není řeč....radši jsem si zalezla. Zítra plodovka ve 12.30 hod a výsledky by měly být ve středu. Jsou to opět ty předběžné, ale Down by se tam měl odhalit na 90% to mi říkala genetička. Pokud to vyjde špatně tak si myslím, že hned ve čtvrtek nástup na Bulovku a na víkend pokud to půjde bych mohla být doma...pokud by se stal zázrak a vyšlo to dobře tak na ty kompletní raději počkám ještě těch 12 dní, ale myslím, že by mohlo být vyhráno. Nejsou prý známy případy, že nejdříve ty předběžné ok a pak kompletní ko alespoň u plodovky. Já to u těch klku, ale tak měla, proto nevěřím ničemu!!!!!!!!!!!
Drž se i miminko 🙂 budu na tebe myslet a říkat si, že v tom nejsem sama, ale věřím, že u tebe to dopadne opravdu dobře....já se uklidňuju tím screeningem a UT a tím, co mi řekla genetička, ale ta příroda si s námi nehezky zahrává.

Dobrou a díky všem 🙂

patty1
8. zář 2009

Ahoj všem,
samsa: no, doufam, ze se budeme moct radovat se zdravych miminek. Pomalu zjistuju, ze cim se mi ten termin blizi, tim bych to snad radeji nevedela 😒
Mela jsem vyrazne nizkou hodnotou Papp-a bilkoviny, ktera je prave u vvv nebo pripadneho bliziciho se potratu.
Nic jineho mi dr. nerekla, jen ze triply nam povi vic, ale kdyz vim, jak jsou spolehlive, tak jsem se na tu amnio rovnou objednala. Teda pred tim jdu na genetiku, v gennetu to proste objednavaji najednou.
Vetsi strach mam ted ze zamlkleho potratu, bylo mi par dni divne, a byly hodne stresy s nemocnymi rodici, ale doufam, ze to dobre dopadne. Zitra touto dobou uz to budu vedet, jdu rano na prohlidku, a ve ct do gennetu.
Tak drzim palecky vsem 🙂

patty1
8. zář 2009

Samso, kdy tebe ceka ten UZ? Ty hodnoty, kdyz jsi mela uz jine pri prvnim tehu, tak je snad opravdu velka sance, ze to bude i tak v poradku..Prece nemuzeme mit kazda stejnou fyziologii, urcite jsou se ty hodnoty ovlivnuji vzajemne s dalsim parametry, imunologie, prodelane nemoci a tak. Kdyz mas dobre NT a nosni kustku, tak by to snad melo byt ok..doufejme ze urcite ano 🙂 Ale stresik to teda je.
Jakpak je asi holkam, jestli uz maji nejake zpravy..
Zatim ahojky.

mamkule
autor
8. zář 2009

Ahojik holky, tak zacnu se stastnou zpravou, triple testy mi vysly negativni, tudiz na plodovku mi nezenou, jen doporucila ve 20.tydnu sreeningovy UTZ, ktery se dela bezne-je zameren kompletne na vse srdecni vady, organy.Dnesni UTZ ok, jen mimi se nechtelo natocit, tak jeste musi premerit srdicko, uz mi opet vykulilo dlouhy zaber na srdicko a cekala jsem co vypadne ze ust Dr.
Ale pry se zda byt vse ok zatim na ultrazvuku.Uplne jsem se zapomnela radovat, jsem jaksi jeste otupela, nez mi to sepne.Jeste si chci pockat na ten UTZ za 14.dni a pak mi to asi sepne, ze muzu byt stastna.Jak jsem psala, jeste nas pak ceka u porodu dalsi prekazka ma prodelana hepatitida, ale kdyz u synka zabral profylaxe ockovani- imunizace, tak si rikam, ze zabere i toho to prdolky.A Samso, jak se ciitis po plodovce, cekam nejakou zpravu a doufam, ze jsem konecne rozborila to ne hezke tema a zacneme s jinym tematem holky......Drzim vse tolik palce myslim na vas kocky

samsa
8. zář 2009

Mamkule, paráda, mám velikánskou radost 🙂 Uvidíš, že vše bude v pořádku.
Patty, takže jsi měla jen jednu hodnotu nízkou a jinak vše OK. Holky, všude píšou, že screening se musí brát komplexně, vyšel nám negativní, tak věřím, že budeme mít zdravá miminka. Patty, já si to také pořád říkám, že když jsem to měla v prvním těhu, tak že je to snad u mě normální. Patty, zamlklý potrat je teď už opravdu hodně nepravděpodobný, neboj. A na zítřek a čtvrtek moc držím pěsti.
Holky, já jdu na velký ultrazvuk 30.9., jdu na genetiku, kde jsem byl na na prvním screeningu, můžu říct, že ač je to daleko, tak se bojím moc. Mimi už kope, tak mu domlouvám, ať je v pořádku, ať to spolu dotáhneme do konce. Moje mudr. mi bude dělat taky velký ultrazvuk příští čtvrtek, to budu 19 tt, doufám, že bude všechno v pořádku, ale rozhodne ta genetika. Holky, já jsem o těhu nikomu neřekla, krom nejbližší rodiny, zatím to nikdo nepoznal, chci to oznámit až po velkém ultrazvuku.Po tom podzimním potratu se bojím někomu o tom říct, ještě jsem pro mimi nekoupila ani dudlík.
Pořád myslím na Johanku, ale asi leží po plodovce a nemůže na počítač. Snad je vše v pořádku, nezbývá, než držet pěsti na čtvrtek.

mamkule
autor
8. zář 2009

Ja taky prubezne cele odpolco koukala, zda uz neco nenapise, jen at v klidu lezi,at je vse ok.Drzime ji palecky i tak.Samso ja jdu tez 30.9.na ten ultrazvuk ve 20.tydnu a ke geneticce.Tak taky jeste clovek duma,ale musi to dopadnout ok.
Ja to musela vybalit v praci, ze cekame mimi, na me uz je to znat 18.tyden pri mych 54kg to uz znat je, ted mam 57kg a myslim, ze to pojede nahoru, ale jen at jede, at je mrnousek zdrav a ja pak holt budu behat za kocarkem 😀 😀 😀
Snad je Johanka v poradku, krasny vecer holciny

samsa
8. zář 2009

Mamkule, já začínala na 54 kg, to je legrace, že to máme stejné. Teď mám 55 kg, břicho už docela mám, ale koupila jsem si šikovné kalhoty a nosím volnější trika, zatím nikdo nic neříkal, možná si lidi myslí, že jsem ztloustla 🙂 Doufám, že to do 30.9. utajím. Musíme věřit, že to dobře dopadne. Přemýšlím, že bych se objednala na ten 3D, myslíš, že to má smysl? že tam bude poznat, zda je vše v pořádku. Popravdě jak mimi kope, tak si nedovedu představit, že by to dopadlo špatně, nevím, zda bych se dokázala vzdát 😔 Ale takové úvahy si nesmím připouštět, bude to ok a hotovo. Budeme si na 30. držet pěsti.
Snad i Johanka bude mít pozitivní zprávy.
Dobrou, holky. 🙂

johanka33
9. zář 2009

Ahoj holky,

tak mám po odběru plodovky a UT. Byl to docela záhul. Plodovka nešla vůbec nabrat a připadám si, že mě provrtali na skrz. Dělali mi ještě opět jeden Ut na orgány a vše přeměřovali. Vše je jak má bý, ale primařka Smetanová mi říkala, že u té mozaiky to tak může vypadat......výsledky budu vědět dnes kolem 14- té hod. Volat tam bude manžel já na to nemám nervy a pokud to dopadne špatně tak se mi to od něj bude přijímat líp. Jinak pokud by i plodovka náhodou vyšla v pořádku nemáme prý vyhráno, protože pak ty kompletní testy mohou opět vyjít špatně. Pak jedině opět na jehlu v pořadí již 3!!!!!!!! Odběr pupečníkové krve a tam by mi měli říct na kolik % by holčička měla být eventuelně postižená, ale ani to mi prý nemůžou říct na jistotu....takže jedna velká sázka do loterie.....bohužel to tak musím napsat. Dr. mi říkala, že si myslí, že dnešek rozhodne a já konečně budu mít nějaký verdikt.....sama říkala, že to musí být o nervy....jinak ta pupečníková krev se bere ve 20. týdnu a to bych musela 2 a půl týdne počkat....na to už nemám sílu. Patříme bohužel mezi malé % lidí, kterým se tento problém stává. Jinak byla spíš pesimistka.No, nic jsem připravená na to nejhorší a na Ut ve 20. týdnu mě ještě objednali....prý se to dá zrušit vždy. Holky, opět jedna probděná noc, navíc ten vpich bolí jako čert a to říkali, že ten odběr klků je horší....není je to bráno jen v dřív a ty tkěně nejsou tak velké.... navíc se to lokálně umrtví. No nevím, mně přišlo, že mi to tím spreyem postříkala u těch obou odběrů tak nevim......

Tak zatím...dám vědět výsledek...držte se a díky za podporu...mamkulko, hurá to je super 😉

samsa
9. zář 2009

Johanko, mocně držím pěsti, je mi teda líto, že primářka moc optimistická nebyla 😔, ale stejně to ještě nevzdávej. Budu nakukovat, přiznám se, že mě bolí žaludek za tebe a to si ani nechci domýšlet, jak musí být tobě. Drž se!!!!

mamkule
autor
9. zář 2009

Johanko, je mi to líto, že to takhle dopadlo, mooooocinko vam dnes budu ve 14hod drzet palecky, pak pisni, ja se dostanu az k veceru na net, jelikoz mame ve skolicce tridni schuzky, budu na tebe myslet, ty mysli pozitivne, je dobre i ze treba je clovek pripraveny na to nejhorsi, ale mysli pozitivne, snaha musi byt.Musi to dopadnout dobre, i ten UTZ nam vsem ve 20.tydnu.Holciny, jeste nemame vseci 😉 😉 😉 vyhrano,ale kruci za ty nerviky, by se osud mohl slitovat.................
Johanko odpocivej, setri se a vecer, pokud budes moc pisni nam.Papapa

johanka33
9. zář 2009

😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru