Špinění po vyšetření u gynekologa v těhotenství. Znáte?

katzi
1. zář 2008

ahoj,

byla jsem dnes v na kontrole v porodnici. Doktorka mi dělala vniření vyšetření čípku. Dost to bolelo (jako zatím od žádnýho jinýho doktora). Teď jsem přišla domů a zjistila jsem, že kapinu hnědě špiním. To se mi zatím ještě po žádném gynekologickém vyšetření nestalo, tak jsem trochu nejistá a nevím jestli je to normální, nebo jestli se mám jet pro jistotu znovu k doktorce ukázat. Stalo se vám to taky některé? Jesti tu už toto téma je, tak se omlouvám.

marci
1. zář 2008

Katzi já byla dnes na kontrole ještě u své doktorky a ta mi mimo jiné říkala, že vyšetření v porodnici je jiná drasťárna oproti tomu co dělá ona - jenom abych se pak nebála, že často jí pak maminy volají, co jim to v té porodnici udělali, že často začnou špinit a tak. Takže si myslím, že je to následek toho nešetrného vyšetření, ale problém to nebude (hlavně pokud jde jenom o špinění a není to jasně červená krev). Kdes byla v porodce?

katzi
autor
1. zář 2008

Marci, díky za odpověď. Byla jsem na Obilňáku. Nepamatuju si bohužel jméno té doktorky, ale podle popisu je to ta stejná, která zřejmě kamarádce teď v pátek popohnala o 3týdny porod. Ta kamarádka taky říkala, že ji to vyšetření od téhle doktorky dost bolelo, pak celou noc nespala, měla nepravidelné bolesti. Myslela, že to jsou poslíčci, pro jistotu se jela druhý den ráno ukázat zas na Obilňák a ten den v 15.30 porodila. Malá byla naštěstí už macek - 3350g. Fakt ta doktorka se s tím nemazala, myslím, že nejsem citlivka, ale strčila mi ruku spodem snad až do krku a ještě tam s ní jaksi šťourala. No lezla jsem po tom křesle nahoru 🙂 Pohyby mimča cítím, tak snad je OK, ale teda vystraší to, když člověk vidí po tak dlouhé době něco hnědýho na kalhotkách.

kajjinka
1. zář 2008

katzi, dneska jsem byla na vysetreni a dr. me na to upozornil, ze budu trosku spinit, jak si prohlizi cipek atd. muze ho trosku "poranit" ...takze pokud se ti to nejak nerozjede, je to normalni 😉

marci
1. zář 2008

Katzi to ti věřím, že jsi vystrašená. Nedělala ti Hamilton? Ale zase jsi teprve v 37 tt, tak proč by to dělala?? Nebo byla prostě jenom surová 😠 Toho se taky docela bojím, zatím chodím ke své dr. - její vyšetření je takové, že o něm ani nevím, nelezu ani na kozu, vyšetřuje mě na lehátku - tak jsem na porodku taky zvědavá 😒

katzi
autor
1. zář 2008

Kajjinka, zatím se to nerozjíždí, jen to tak po kapkách špiní 😉
Marci: ne ne, Hamiltona mi nedělala. Nebo mi to alespoň neřekla. Kdyby mi ho ale dělala, tak by musela být fakt divná, protože jednak jsem teprve 37tt a jednak máme mimčo menší, tak je spíš žádoucí aby tam bylo co nejdýl. Já jsem právě od ostatních doktorů a zvlášť od mojí nikdy nic zvláštního necítila, maximálně nějaký tlak. Ale tohle bylo fakt docela nepříjemný. Když si představím, že by mě tímto stylem vyšetřovala když už bych měla kontrakce před porodem a byla celá taková rozcitlivělá tak teda brr 😝 Snad pak před porodem chytnu nějakou jinou.

katzi
autor
8. zář 2008

znovu ještě otvírám toto téma. Dnešní kontrola čípku v porodnici byla snad ještě bolestivější než minule a taky hned po odchodu z ordinace ze mě vyteklo hodně tmavé krve. Musela jsem se vrátit do ordinace pro vložku a taky aby mě raději ještě zkontrolovali. Chci se zeptat -myslíte, že mám právo příště tohle vnitřní vyšetření čípku odmítnout? Dělají vám to vnitřní vyšetření čípku všem doktoři? Přijde mi totiž, že to už takto relativně těsně před porodem nemá smysl kontrolovat jestli je čípek otevřenej nebo ne - buď je a porodím a už v tom není v tuto dobu problém, nebo není a ještě budu miminko do termínu nosit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru