Stačí jít na první těhu kontrolu v 10. týdnu?

oli26
23. led 2012

😀 Objednala jsem se k Dr. ale volno ma az za mesic, to bych byla cca v 10. tydnu, staci to? nebo mam premluvit sestricku na blizsi termin? dekuji

evabelk
23. led 2012

To je sranda, jak to každá mamina píše jinak 😀 podle svých zkušeností...a pak se má někdo rozhodnout! Já sama chtěla jít nejdřív až 6.týden, až bude vidět srdíčko, ať pak nestresuju, kdyby tam ještě nebylo. Nakonec jsem u obou šla až v 9.týdnu, brala jsem to jako že jsem 7.týden od možného oplodnění a dle výpočtů Dr, jsem byla tedy o 14dní více. Takže jsem byla mile překvapená. Pokud půjdeš ( oli26) v 10.týdnu tak dle mě je to v pohodě. Stejně ten UZ je +- nějaké dny. První genetika se dělá do 13+6, teda v Olomouci.Já byla akorát v 13+6 🙂 ale dle mé Dr.13+3... Jen kdyby byly nějaké problémy-krvácení, bolesti, tak bych šla dřív, i na pohotovost...

weri1
23. led 2012

myslím, že stačí...proč pozdě? já sice byla už v 7 týdnu, ale kdybych nevěděla,že jsem těhu, tak bych šla i později, že jo 🙂

cervenec
23. led 2012

Já jsem byla v 5 týdnu a byl jen váček,pak jsem byla objednaná až za 4 týdny a celou tu dobu jsem byla nervní,jestli bude srdíčko 😒 takže až budu těhotná podruhé -mám v plánu se objednat později,tak aby už byla srdeční akce 😎

bubliinka
23. led 2012

Já jsem zjistila těhotenství tak , že mi týden nepřišla MS , udělala jsem si test a na něm byly krásné dvě silné čárky 🙂 K doktorovi jsem hned neběžela. Test jsem si dělala 15.2 a k lékaři jsem šla 8.3:) Protože jsem věděla , že kdybych šla dříve tak tam ještě doktor nic neuvidí , uklidňoval mě pozitivní test a když jsem šla k dr tak mi hned potvrdil těhotenství a srdíčko už krásně bilo 🙂

zanet2009
23. led 2012

Pokud miminko chcete, tak myslím,že to úplně stačí. Já jsem teda v obou případech byla dřív,cca v 5-6 týdnu, ale dr. mi utz stejně dělal až když si mě objednal v 10tt- dřív ne.

smoulinka.ciko
23. led 2012

Ja na to přišla hned po vynecháni MS u obou těhu a byla jsem v 4 až 5 tt. Ale myslím že to stačí 8 až 10 tt. Jen někteří pak chou posílat n první velký ultrazvuk a na ten se chodí cca v 13 tt.

andelka
24. led 2012

Já byla v prvním těhu u Dr na přelomu 5 a 6tt, a v druhém až na konci 8tt, schválně, aby už bylo srdíčko a bylo tam víc než jen dutinka. V 10tt jsem pak byla na odběru krve na screening a ve 12tt na NT ultrazvuku. Takže ten 8-10tt mi přijde akorát.

pazhitka
26. led 2012

Uplne to staci, pokud nemas zadne problemy, neni duvod, proc chodit driv 🙂

maudn
26. led 2012

já byla ve 4. ,ale hlavně k vůli ověření, jestli nemám další mimoděložní, ale jinak úplně stačí 10!, od toho týdne to pak hradí i pojištovna (myslím poplatek za lékaře).

nikollita
26. led 2012

Já si taky myslím, že je to v poho. Já jsem byla v 6.tt., chtěla jsem jít na konci 7.tt, ale už jsem to nevydržela 🙂 A docela jsem litovala, bylo to strašně brzy. Srdíčko ještě nebylo a mrně bylo fakt malinké, 2,2 mm...takže příště bych šla mnoohem později.
Co se týče mimoděložního, z toho jsem strach neměla, tak nějak jsem cítila, že je embryjko v děloze.

slundo
10. únor 2012

Určitě to stačí, kdyby šlo o mimoděložní těhotenství, určitě by si měla nějaké příznaky a ničeho jiného se bát nemusíš.

gabadan
11. únor 2012

Teda já bych to nevydržela, šla jsem už v 6tt...vy jste asi do telefonu neřekla, že jste asi těhotná, ne? Jinak teda měsíc čekat....to je síla.

karlam
11. únor 2012

já byla v 8 tt

ladybugie
11. únor 2012

u obou těhu jsem byla na první kontrole v 5tt

nellygray
11. únor 2012

Stačí to, ale: v 2. těhotentví jsem chtěla taky jít až později, abych se nenervovala, že ještě není srdíčko. Pak mě tam dohnaly kolem 6tt nějaké bolesti v podbřišku a dr. zjistil, že mimi neodpovídá velikostně a vypadalo to, že potrácím... 😔 Nasadil mi hormony na udržení (které jsem pak brala ještě asi měsíc) a za týden jsem šla znova na ko a to už bylo vše v pořádku, i když mimi bylo stále menší. Pak to dohnalo. Proč to píšu takhle obšírně? Kdybys měla jakékoliv problémy, tak neváhej, zavolej tam a trvej na okamžité návštěvě. U mě je totiž možné, že tím včasným nasazením hormonů se mimi zachránilo. I když, kdo ví, třeba by to dopadlo dobře i bez nich, ale proč to riskovat.

bocinka
11. únor 2012

Moje teta byla v 18tt, páč tak nějak zjistila, že je těhotná - s prvními pohyby.... 😀 😀 😀 do té doby měla menzes a brala antiko 😀 😀 😀 Takže si myslím, že 10tt je v pohodě 😅

hansed
11. únor 2012

Tak pozdě to není 🙂 Já šla asi v 7tt jen proto že jsem pak musela na hematologii pro injekce na ředění krve, tak abych měla potvrzené těhu 😉 bez injekcí bych v krajním případě mohla i umřít 😖 Ale pokud jsi zdravá, nic tě nebolí, nekrvácíš apod., je to v pohodě 😉

laska.nezna.hranic
11. únor 2012

já se po zkušenostech z předešlých těhu objednávala záměrně v 7.tt s tím, že si mě doktorka pozvala za týden. tam si ode mne vzala třicet korun, zeptala se, jestli jsem si udělala test (ne asi) a sdělila mi, že mám přijít za další dva týdny. takže to sama řešila až v 10.tt a byla jsem ráda, že mě ještě ten den vzali v clg na utz bez předešlého objednání, protože moje doktorka podobná zařízení zná jen z doslechu. takže úplně klidně ti to stačí, je to tak akorát na zvládnutí screeningu ve 13.tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru