Stalo se, že by se podle UTZ z chlapečka stala holčička?

pajinka85
22. bře 2012

Byla jsem v 16 tt na UTZ, kde pan doktor docela jistě prohlásil, že je to chlapeček, pindíka jsme viděli i my. Teď ve 21 tt nám jiný lékař řekl, že si spíš myslí, že je to holčička. Ale nebyl tak přesvědčivý jako ten první doktor.

Já si spíš myslím, že tam ten chlapeček je, ale tatínka to rozhodilo docela dost. A tak se jen chci zeptat, zda se někomu stalo, že by se z jasného pindíka přece jen vyklubala holčička?

Já jsem si do 16 tt myslela, že čekám holčičku, tak nějak mi to podvědomí říkalo, s chlapečkem jsem se musela trochu smiřovat, jelikož holčička byla můj sen.
A přestože jsme věděla, že je to chlapeček (podle pana doktora) tak jsem měla pořád v podvědomí, že bude mít Kubík sestřičku. Teď už jsem se s chlapečkem sžila a těším se na něho...no a nakonec toto.
A teď už mi tak nějak podvědomí neříká nic, teď už jen rozum....přece se ten pindík nemohl ztratit.

mamkamarketa
22. bře 2012

@pajinka85 ahoj,nejsem doktor,ale mela jsem za to,ze kdyz neni dobre videt pohlavi,tak to dr pozna podle vnitrnich organu 😕

pajinka85
autor
22. bře 2012

@mamkamarketa Tak to netuším, neříkali nic o vnitřních orgánech, jen koukali mezi nožky...oba.

simimo
22. bře 2012

Já co mám zkušenosti, tak se říká, že pokud řeknou chlapečka, tak se nespletou! Co vím, kde to je dost časté, že řeknou holčičku a pak to je kluk, tak to se stalo hodněkrát. Ale s Tvým případem nikoho neznám. Tak se nechte překvapit a pak budete koukat na porodním sále 🙂 A neboj, holčička si taťku jistě omotá, že bude taťka i s holčiny celý na měkko 🙂

mamkamarketa
22. bře 2012

@pajinka85 ja si prave zaplatila 3D (zamer byl jediny-zjistit pohlavi 😀 ) a me prave rekli,kdyz jsem se objednavala,ze kdyz nebude videt pohlavi,tak se dr kouka na vnitrni organy, obzlaste u holcicky to jde poznat

evulina77
22. bře 2012

no naše první dcera byla až do nějakýho 24. týdne chlapeček na 85 % (podle doktora). Nechtěla ukázat přímo, co má mezi nohama. Ale byl vidět pindík, který byl nakonec jenom zalomený půpečník. Pak začal doktor mlžit - jako že 50 na 50. No a pak ukázala konečně "kávové zrno" a bylo vymalováno a to na 100 %. Takže pokud jste viděli jenom pindíka, možný je všechno...

jainy007
22. bře 2012

@mamkamarketa Ono ani to nekdy neni uplne prukazne, moji mamce taky presne podle velikosti hlavicky, podle zrychlene srdecni akce a nevim jeste podle ceho, rikali, ze budu urcite kluk...no a kdyz pak mamka tatovi nechava vzkaz, ze se naroila holka, myslel, ze si z nej dela srandu a pak z toho byl hodne prekvapeny, zustalo mu to do jiste miry dodnes, takze proste do porodu je podle me vsechno pouze orientacni 🙂 U naseho synka vsichni tvrdili, ze je to jasnej kluk, a byl, tak nemam zkusenost, ale taky mi prijde divny, ze by se pinda ztratil...jediny mozny je, ze v 16. tt to bylo jeste brzy a ted se to upravilo, ze zacatku totiz pohlavi kluku i holek vypada hoooodne podobne a poznat to je docela orisek. Takze bych asi spolehala na druhy odhad. Ale jak rikam, definitivni to bude az na sale 🙂

januzza80
22. bře 2012

@pajinka85 Ahojky i tohle se muze stat,ja spis teda znam pripady,kdy kamoskam rekl doktor holku a pak z holky byla kluka,jen jednou jsem to zazila a ta pani si byla jista klukem az do porodu a mela vse v modre 😀
Bylo by fajn,kdyby se vyklubala holcicka.Samozrejme,ze i chlapecek je super.A jestli ten doktor vahal,tak je velka sance a mohla to byl prave do 16.tydne ta pupuecni snura 😀

pajinka85
autor
22. bře 2012

@simimo Tak on tatínek chtěl spíš tu holčičku..... Ale pak byl šťastnej i když řekli, že je to chlapeček. Jeho rozhodila ta nejistota....a zakázal mi nákupy modrých věcí. 😒

@mamkamarketa Taky půjdeme na 3D...ale tak za měsíc.

marecek4
22. bře 2012

no ono to není tak jednoduchý,pindík může být zalomený pupečník-jak se tu psalo,ale i celkově jen šikovně smotaná pupeční šňůra mezi nožičkama a v 16 tt je to nejistý celkově,a přiznám se že já tomu že čekám kluka nevěřila když se mi dr nechtěně prořekla tři týdny před porodem-a celkově jsem byla zděšená co jako že budu s tím pindíkem dělat 😀,protože u nás byly v okolí jen samý holky a s klukama jsem neuměla zacházet

salomee
22. bře 2012

@marecek4 přesně tak to mám já...
nějak pořád nemůžu pobrat to, že bych zrovna já měla mít synka..jaká exotika!
A občas mě napadne: co když se spletli🙂...ale už to potvrdili tři různí doktoři a to ne tak že "možná", nikdo z nich neváhal...poprvé ve 20. a naposled v 31.tt

mamkamarketa
22. bře 2012

@jainy007 tak predpokladam,ze tvoje mamka rodila pred x lety. prave,ze kdyz neni jasny co je mezi nozickama,naci dr. si najdou extra cas a zkouknou vnitrni organy. btw. odhadovat pohlavi,podle velikosti hlavicky je podle meho nesmysl 😉

marecek4
22. bře 2012

@salomee že by se exoti rodili v květnu-ten náš je taky-a ještě k tomu na Hurvajze 😀 hned druhého,jen je to už pár let zpátky,teď ten druhý mě už ani nepřekvapil,i když jsem tajně doufala v holčičku,velice brzo mě vyvedl z omylu-ten pohled nezapomenu,byl nezaměnitelný,škoda že dr neudělal fotečku

salomee
22. bře 2012

@marecek4 ..a dá se to teda jo..?.. s tím pindíkem🙂

marecek4
22. bře 2012

@salomee a co???

salomee
22. bře 2012

@marecek4 No, jak jsi psala, žes nevěděla, co budeš dělat....🙂 Mě taky není jasný, jak si s tím poradím😀

marecek4
22. bře 2012

@salomee no musela jsem se to naučit 😀,zvládli to jiní tak já taky ne?,jen jsem byla rozhozená z prvního koupání,jelikož jsem rodila ve stejné porodnici,tak mě tam coby druhorodičku,která si Terku koupala hned sama,ani jsem na sestřičky nečekala braly jako dětí znalou,a najednou se do toho nehrnu-koukaly,že to chci ukázat 😀,pak jsem jim to velice jasně a stručně vysvětlila-holky znám,ty jsem koupala od sedmi let,ale kluk je pro nás doma novinka a já chci ukázat jak se s ním a hlavně s tím jeho nádobíčkem zachází,tak a bylo to 😀,ale dlouho jsem si na něho nemohla zvyknout celkově,byl oproti Ter úplně jinačí,takový pořízek odmala a Ter byla drobunká panenka-v roce měla 7,5 kilo,jen tak tak dvojnásobek porodní váhy a on to měl snad ve dvou třech měsících

garfie
22. bře 2012

Tak ten pocit překvapení-že zrovna já budu mít kluka-znám taky....jako bych na to vůbec nebyla nastavená 🙂
Ale už se s tím sžívám.....(nejvyšší čas)
Jinak co se týká určení pohlaví, už jsem tu historku v nějaké diskuzi psala-ale moje sestra čekala 2x kluka podle UTZ a má dvě holky. Poprvé jí ze zdravotních důvodů dělali těsně před porodem odběr plodovky, tak to prasklo, podruhé až na porodním sále-švára byl taky pěkně v šoku! 🙂
Kluka jim potvrdilo několik doktorů-jen jedna známá lékařka (stará paní) jí tvrdila že to bude holka-neteř viděla jen na fotce z UTZ(!), prý to pozná podle tvaru lebky....

pajinka85
autor
22. bře 2012

@salomee S pindíkem to je v pohodě, možná i jednodušší než s holčičkou. Tam se musí hlídat směr otírání , u chlapečků to je jedno. Akorát nás často pěkně počůral a někdy dokonce i sebe. 🙂

Jsem na to zvědavá. 😀 Já jsem byla po prvním UTZ přesvědčená že tam je Tobiášek a teď mě tatínek pěkně nahlodává, jak o tom váhá. 🙂

ivetm
22. bře 2012

kolega má podobnou zkušenost - celé těhotenství jim doktoři říkali, že maj jasnýho kluka a na porodním sále to byla Emmička - taky nechápu, kam se jim ten pinťa ztratil ☹

crca
22. bře 2012

Z mého případu,jeden kluk jasný na 100% druhé mimi na 75%taky kluk..... a to mě řekli všichni dr.u kterých jsem byla na UTZ což mě tak nějak přišlo už jasný,když se takhle schodli všichni bez ohledu na sebe...3týdny před porodem mě vzala ještě večer před jejím odchodem domů dr.,že jí to nedá a že se bude zkoumat mimi 😀 je pravda,že se nikdy mimi neukázalo tak jako Matěj 😀 a najednou to bylo zase 70% ale holka,ale že teda sama nemůže říct,jestli to tak je... 😅 No a BYLO 😀 nakonec je z toho sourozenecké tornádo 😀 Ale za mého pobytu v nemocnici(ležela jsem tam měsíc) se stalo kamarádce to,že prej čeká holčičku...šla rodit a sestry pak říkali....U porodu byl i budoucí tatínek a na ohlášení"tatínku máte chlapečka"odpověděl"to si děláte prdel ne???? 😀 😀 No a byl z holčičky fakt kluk 😀 Když odjížděli domů,tak přivezl modré oblečení půjčené od svojí sestry 😀

veruunkat
14. kvě 2012

@pajinka85 ahojky, můžu se zeptat jak ti to nakonec dopadlo?? Mně totiž doktor řekl že si myslí, že je to kluk, ale já si celou dobu myslela, že to bude holčička. Musím přiznat, že jsem z toho byla i trošku zklamaná ale kluk by byl taky super. jenže tomu nějak vnitřně nevěřím(mám pocit na tu holčičku) ani nevím proč.

petulle01
14. kvě 2012

Mám podobný problém,chtěli bychom s manželem holčičku a pan doktor nám ve 20tt řekl,že to vypadá na kluka.Byli jsme trochu zklamaní,ale já vnitřně cítím,že to bude holčička.Řekl nám to i kartář a všichni z okolí mě také tipují na holčičku🙂 Tak nám to nedalo a ve 23tt jsme se ptali znova jiné lékařky a ta řekla,že to není vůbec poznat,ale že tipuje na kluka.Ale nemáme se tím prý řídit,že je to opravdu špatně vidět i poznat.Mám placentu před mimčem takže je vše hůř vidět.Každopádně se nejspíš necháme překvapit co nám řeknou na porodním sále a budem raději nakupovat neutrální barvičky 😎

pajinka85
autor
14. kvě 2012

@veruunkat u nás je to pořád ještě ne zcela jisté.Na 3D UTZ se malý neukázal tak přesvědčivě, aby to bylo 100% ale pan doktor říkal, tady to je asi pytlík, takže asi chlapeček.
Kartářka mi taky řekla holčičku a všichni v okolí tipovali holčičku... Hlavně kynu do šířky, mám jiné těhu než s Kubíčkem...ale asi to je ten chlapeček. Už se s tím tak nějak zžívám.

@petulle01 Mám to stejný. 🙂 Uvidíme na porodním sále. 😉

garfie
14. kvě 2012

Moje sestra čekala kluka 2x-a má dvě holky....u té druhé dokonce nebyly žádné pochybnosti.....

veruunkat
14. kvě 2012

@garfie 😕 tak to teda čučím, že se ti doktoři dokážou opravdu tak seknout 😀 Ale zase mi to dává možnosti, že přece jen budu mít tu holčičku, o které jsem byla přesvědčená.

garfie
14. kvě 2012

@veruunkat no abych byla upřímná (a ještě víc ti zamotala hlavu)-vidělo ji několik doktorů a všichni se shodli-jen jedná stará lékařka (už důchodkyně) říkala holka-prý podle tvaru lebky! 😀

veruunkat
14. kvě 2012

@garfie ??? tak to je gol! to mimoušci museli mít mnezi nožkama pupeční šňůru ne?! protože co jinýho by tam viděli??? Podle lebky?? To je takový divný, vždyť každý mimčo ji má jinou.....nebo ne?? 🙂

palomitacheca
14. kvě 2012

@veruunkat
@garfie
Ono na tom tvaru lebky asi něco bude, protože už jsem o tom taky slyšela. Ale sama to nepoznám 🙂

garfie
14. kvě 2012

@veruunkat No ona je ta doktorka tady dost známá-prý je to stará čarodějnice, říkají o ní kolegové 😀

palomitacheca
14. kvě 2012

"Určení pohlaví lze provést hlavně na základě těchto kostí: lebky, pánve, obtížněji pomocí dlouhých kostí končetin a lopatky." I když na utz to určitě může být i trošku zkreslený, tak u nenarozenýho miminka to podle mě nebude tak průkazný jako u kosterních pozůstatků 🙂

http://z-policejnich-archivu.blog.policista.cz/...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru