Těhotenství + vyšetření v UK. Máte zkušenost?

hadulak
20. bře 2009

Ahoj !

Rada bych se zeptala, zda nemate nektera zkusenost s otehotnenim v UK. Jsem v 5. tydnu tehotenstvi. 23.5 se nastalo vracim do CR. V 7.tydnu by se mel delat prvni ultrazvuk. Mam cislo na Midwife. Je nutne se zaregistrovat u GP nejdrive, kdyz se za chvili vracim ? A delaji tu ultrazvuk ohledne zjisteni Downoveho syndromu ve 12.tydnu tehotenstvi ? Prosim prosim o radu... 🙂

wsmoulinkaa
20. bře 2009

ve 12tt dělají testy na DS...ale to ostatní ti neporadím

hadulak
autor
20. bře 2009

to wsmoulinkaa

bydlis teda v UK a test ti udelali na DS ? A jak tomu tady rikaji ? Chystam se k registraci tak abych vedela 😉

wsmoulinkaa
20. bře 2009

ne ne nebydlím v UK ....tak se na to zeptej nějaké těhulky...jako myslím osobně nepotkáváš??nebo doktora-nebo na netu!! Ale tady na 12tt dělají testy na DS 😉

teri30
21. bře 2009

Cau, jsem 5 mesicu tehotna a bydlim v UK, neudelam ti asi hadulak moc radost, tady se prvni utz dela az ve 12 tem tydnu. Pokud jeste nejsi zaregistrovana u GP, tak to zkus co nejdrive udelat (pokud te vezmou, protoze nekde delaji problemy pokud uz jsi tehotna). Jinak se pak vsechno resi pres GP. ten te objedna k Midwife, pozvanka ti prijde asi tak do tri tydnu, tam sepisete vsechny detaily a vezmou ti krev na ruzne testy, dostanes takovou modrou slozku. No a potom cekas na pozvani k utz, ktery jak jsem uz psala dela az ve 12 tem tydnu. Daji ti i moznost udelat si testy na Down syndrome, ten se provede na utz a vezmou ti krev.

magi.b
24. bře 2009

AHoj, mám stejnou zkušenost jako teri, po pozitivním testu jsem šla k GP, ten napsal do nemocnice a až poslední den 12. týdne jsem šla na všechna vyšetření a ultrazvuk. Bohužel to bylo zamlklé těhotenství a už docela dlouho dobu 😢 . ale tím tě nechci strašit. Teď už jsem v ČR a jsem moc ráda, vím, že za gynekologem můžu kdykoliv....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru