Testování preeklampsie v Brně

ajcak
13. bře 2014

Holky už dříve jsem psala že ve FN Brno se testuje preeklampsie, ale nenapsala jsem přímo kontakt.
Tady je číslo na paní, která to přímo zařizuje 724 044 416 Beňovská, nebo stačí jít na příjem do Bohunic na gyndu 3 patro nebo na příjmovku na Obilňák, tam to dělá paní doktorka Hodická. Cena všetření je 1650 kč, což je dost, ale zase kolik má žena dětí?..
Měly by tam mít letáčky na vyšetření preeklampsie...Výsledek Vám řeknou do týdne i dřív.
Dělá se to od 16 tg.
Tak jen jako info, kdo má zájem pro sebe v těhotenství udělat maximum

kifsepixam
23. črc 2014

@ajcak A nevíš do jakého týdne se to dá testovat?

ajcak
autor
26. črc 2014

@kifsepixam Ahoj testovat se můžeš od 16 TG až do porodu. 🙂

bajana
26. črc 2014

A je dôvod testovat preeklampsiu, keď nie sú žiadne priznaky? ja som teda o takom vysetreni nepocula, príde mi to ako dalsie tahanie peňazí od tehotnych

kifsepixam
26. črc 2014

@ajcak Děkuji, už jsem objednaná na úterý, tak uvidíme🙂

tamarila
26. črc 2014

Také by mě zajímal důvod testování. Přece preeklampsie se projevuje v první řadě zvýšeným tlakem a bílkovinou v moči. A moč i tlak se kvůli tomu kontrolují v každé poradně. Pokud by byly hodnoty nějak v nepořádku, jde se na vyšetření zdarma. Jako nejde o těch 1600,- pro jednou, ale připadá mi to dokonale zbytečné. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru