• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Testy v těhotenství. Jaké jsou povinné? A co zjišťují?

25. dubna 2008 
Jake vsechny testy v prubehu tehotenstvi jsou povinne a co temi testy se da zjistit? A jake jsou jen doporucene?Nikde jsem to tu nenasla, ale pokud to tu je, tak se velice omlouvam.
23. dub 2008 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Myis, povinné není více méně nic, ale určitě ti vezme dr. krev na skupinu, protilátky, nemoci (AIDS .....). Pak se bere v 16.tt na triply, ty můžeš odmítnout, ale já bych to nedělala. Dobrovolně si můžeš zajít ve 12.tt na NT, tam bych osobně šla, pak nemusíš mít strach z triplů. No a pak ti bude brát krev zase na protilátky a možná tě pošle na test na cukrovku.
23. dub 2008 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
motylku, jestli to správně chápu, to NT ve 12.tt je screening, kde se prosvěcuje hlavička kvůli vyloučení Downa? A to samotné NT nestačí, že se pak musí ještě na triple test? Omlouvam se, jestli se ptam jako blbec :sunglasses:
23. dub 2008 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hulda: jako blbec se urcite neptas, ja to taky nevim :sweat_smile:
23. dub 2008 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
cca ve 12.tt se muze udelat geneticky screening - krev a UTZ. pak uz se na triply nemusi :slight_smile:
hezky to maji napsane tady: http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-a-screening.html
23. dub 2008 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
hulda: na UTZ ve 12 tt jsem nebyla... ptala jsem se doktora na možnost projasnění šíje (vyloučení downa) a říkal, že je to vyšetření hrazené a že nemám důvod na něj chodit...
25. dub 2008 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
No, ono nejde jen o Downa- jde taky o rozštěpy páteře a ty nás mohou potkat úplně v každém věku. Takže já jsem zastánce screeningu v 1. trimestru. Navíc nám tam zkontrolovali i mozek, srdíčko, ledviny, prstíky... Takže se už nemusíme bát velkého UZ ve 20.tt jestli je vše jak má být :wink:
25. dub 2008 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Přesně tak, radši dám pár stovek za NT a jsem v klidu, nemusíš pak na triply, ale zase proč ne, když je to zadarmo a z NT víš, že je vše OK :wink: :wink: :wink:
25. dub 2008 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
klidně bych si ten screening zaplatila, o to vůbec nejde, ale doktor mi ho nenabízel a ani jsem o tom nevěděla, jen jak jsem psala o šíjovém projasnění a nevím, jestli to není zase trochu jiné vyšetření :frowning2:
25. dub 2008 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem taky docela koukala, že to bylo tak komplexní... nevím, jestli jsem měla štěstí na centrum - Dr. mi doporučila Dr. Břešťáka, je to pobočka sanatoria Pronatal v Modřanech. Mně to nabídla doktorka sama, když jsem říkala, že plod švagrové měl právě rozštěp páteře.
Pattie a co pak že ještě nevíte pohlaví? Už brzy, že? :wink: Já jsem tak zvědavá, ale jak jsem tak dnes na UZ koukala na ty skroucené nožičky, tak teda pochybuju, že se to dozvímě někdy brzo :grinning: :grinning: :grinning:
25. dub 2008 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek