Testy v těhotenství. Jaké jsou povinné? A co zjišťují?

myisiska
23. dub 2008

Jake vsechny testy v prubehu tehotenstvi jsou povinne a co temi testy se da zjistit? A jake jsou jen doporucene?Nikde jsem to tu nenasla, ale pokud to tu je, tak se velice omlouvam.

motylek
23. dub 2008

Myis, povinné není více méně nic, ale určitě ti vezme dr. krev na skupinu, protilátky, nemoci (AIDS .....). Pak se bere v 16.tt na triply, ty můžeš odmítnout, ale já bych to nedělala. Dobrovolně si můžeš zajít ve 12.tt na NT, tam bych osobně šla, pak nemusíš mít strach z triplů. No a pak ti bude brát krev zase na protilátky a možná tě pošle na test na cukrovku.

hulda
23. dub 2008

motylku, jestli to správně chápu, to NT ve 12.tt je screening, kde se prosvěcuje hlavička kvůli vyloučení Downa? A to samotné NT nestačí, že se pak musí ještě na triple test? Omlouvam se, jestli se ptam jako blbec 😎

myisiska
autor
23. dub 2008

hulda: jako blbec se urcite neptas, ja to taky nevim 😅

paolin
23. dub 2008

cca ve 12.tt se muze udelat geneticky screening - krev a UTZ. pak uz se na triply nemusi 🙂
hezky to maji napsane tady: http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-...

pattie
25. dub 2008

hulda: na UTZ ve 12 tt jsem nebyla... ptala jsem se doktora na možnost projasnění šíje (vyloučení downa) a říkal, že je to vyšetření hrazené a že nemám důvod na něj chodit...

tanuki
25. dub 2008

No, ono nejde jen o Downa- jde taky o rozštěpy páteře a ty nás mohou potkat úplně v každém věku. Takže já jsem zastánce screeningu v 1. trimestru. Navíc nám tam zkontrolovali i mozek, srdíčko, ledviny, prstíky... Takže se už nemusíme bát velkého UZ ve 20.tt jestli je vše jak má být 😉

motylek
25. dub 2008

Přesně tak, radši dám pár stovek za NT a jsem v klidu, nemusíš pak na triply, ale zase proč ne, když je to zadarmo a z NT víš, že je vše OK 😉 😉 😉

pattie
25. dub 2008

klidně bych si ten screening zaplatila, o to vůbec nejde, ale doktor mi ho nenabízel a ani jsem o tom nevěděla, jen jak jsem psala o šíjovém projasnění a nevím, jestli to není zase trochu jiné vyšetření ☹

tanuki
25. dub 2008

Já jsem taky docela koukala, že to bylo tak komplexní... nevím, jestli jsem měla štěstí na centrum - Dr. mi doporučila Dr. Břešťáka, je to pobočka sanatoria Pronatal v Modřanech. Mně to nabídla doktorka sama, když jsem říkala, že plod švagrové měl právě rozštěp páteře.
Pattie a co pak že ještě nevíte pohlaví? Už brzy, že? 😉 Já jsem tak zvědavá, ale jak jsem tak dnes na UZ koukala na ty skroucené nožičky, tak teda pochybuju, že se to dozvímě někdy brzo 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru