Triple test. Vyšší estriol, extra nízké HCG

la_cheri
25. bře 2010

Ahojky všem doufámž e se tu najde někdo moc chytrý aby mi poradil a vysvětlil co to znamená dneska jsme si volala na výsledky tripl testů a vyšly následnovně:estriol je o něco vyšší než má být, hcg je o více než polovinu nižší než má být a AFP je v pořádku.Ani mi vlastně genetička nevysvětlila co to znamená respů mohlo znamenat pro miminko.Ve středu jedu na odběr plodovky,bojím se ale jen těch výseldků na plodovce jsem byla i u prvního syna ale z jného důvodů...nevíte někdo co by ty hodnoty tripl testu mohly znamenat?Co by hrozilo miminku?Já to nikde nějak nemůžu najít:(

la_cheri
autor
14. dub 2010

Hlasím je to v pořádku takže sjem byla asi jedna z těch které triply vyšly falešně pozitivně a čekáme druhého chlapečka holky to mi spadl kámen ze srdce

collette
14. dub 2010

😵 No vidíš! Paráda! Tak jak se bude jmenovat?

janulal
14. dub 2010

La_cheri: Tak obrovská gratulace ke zdravému chlapečkovi, věřila jsem, že to dopadne dobře. 😵
Tak už si konečně užívej klidu a pořádně tu výbornou zprávu oslavte. 😉 Ty teda radši bez alkoholu. 🙂

la_cheri
autor
14. dub 2010

dík holky byly to nervy ale ted snad už nebudou🙂
Měl to být Oliver ale tuším že bude ještě boj o jméno....

eloana
14. dub 2010

ahoj🙂) tak moc gratuluji -fakt jsem verila,ze to bude ok. ....zbytecne cloveka nervujou:(( ale zase mas jasno🙂

antoaneta
23. dub 2010

Holky prosím, vy která tomu rozumíte, nebo prosím nevíte?, nebo podle svých hodnot, jaké jste měly, můžete mi poradit? Ve středu jsem byla na NT sreeningu, který dopadl podle lékařky dobře, nosní kůstku máme a nuchální projasnění máme 1,2 mm. Ten den, ráno mi ještě brali krev aby vypočetli kombinaci a odpoledne mi doktorka volala výsledky a to mi řekla že sice ten nález byl v pořádku, že podle mého věku, riziko 1/388, ale že mám jednu hodnotu v krvi sníženou a že doporučuje ještě na posouzení tripl test. Jakou to nevím. Ale vím, že tripl není moc přesný a bojím se, že mi výsledek vyjde třeba ještě hůř. A dalších vyšetření, jako třeba odběru plodové vody atd. se bojím. Prosím, podle některých holek na jiné diskuzi mi vyšla nízká hodnota u hcg. Je to tak? A prosím co to znamená? Jaká hodnota je správně? A ta moje, je moc nízká? Strašně se bojím, ten den jsem vůbec nespala a celý den jsem proplakala. Doktorka mi sice řekla, že nemám na to myslet, abych neubližovala miminku, ale z té hlavy to jde dostat těžko. Je mi 31 let, a miminko je naše první, dlouho očekávané a opravdu jen zázrakem vymodlené. Moc se o něj bojím. Podle svého doktora jsem 12+4, podle to sreeningu, jsem byla 12+6. Celkové kombinované riziko 1/4000. A co tato hodnota? Jak jsem na tom. Vůbec tomu nerozumím. Opsala jsem ty údaje a čísla ze zprávy. Prosím poraďte mi...... Nebo máte nějaký tip, kde se o tom můžu něco dočíst?

Nosní kost: přítomna
NT (nuchal translucency) 1,2 mm / 0,75 MoM
Papp - A: 1,59 mlU/ml / 0,39 MoM
FBhCG: 25,77 ng/ml / 0,81 MoM
----------------------------------------
Riziko M.Down odpovídající věku matky: 1/388
Morfologické anomalie: Nenalezeny
-----------------------
Závěr screeningu: Screening negativní
Kombinované riziko T21 z výsledků 1. trimestru: 1/4000
-------------
Doporučeme doplnit TT v 16t. g+UZ na spec. prac. ve 20t g+Doppler a. uterina/Papp/

eloana
23. dub 2010

ahoj ---malinko snizenou mas Papp hodnotu. udaj 1/4000 T21-trisomie 21 paru chromozomu-neboli dawn mas 1/4000.to je,ze 1 zena ze 4000 zen bude mit dite postizene timto syndromem.
neboj me vysel NT screening podobne aq tripply blbe -na plodovku me nehnali -udelali mi navic geneticky ultrazvuk.
drzim pesti🙂

jinak idealni hodnota je vse kolem 1MoM.
ber to jako celek a to ti vyslo dobre 🙂

antoaneta
28. dub 2010

Eloana: moc děkuji za informace a za povzbuzení. Děkuji. Snažím se na to nemyslet a netrápit se. Nechci abych nějak miminku škodila. Ale přiznám se, někdy mě ten strach přepadne, stejně tak jako hledání příčin. Můžu se tě prosím ještě zeptat, když píšeš, že i tobě nevyšly ty výsledky optimálně a tripl test taky ne, miminko je podle doktorů v pořádku? Víš, že tě fakt nehnali na tu plodovku. A eleonko, prosím ten genetický ultrazvuk to je ten, co se dělává zhruba v tom 20týdnu?, jak mi ho v závěru té zprávy doporučila i ta doktorka? A jak to prosím probíhá? To je takovej ten jako miminko a jeho všechny orgány podrobně prohlížejí?
Děkuji moc. A opravdu moc děkuji za tvou zprávu, která mě vážně moc pomohla a částečně uklidnila.

eloana
28. dub 2010

antoaneta- me pozvali na genetickou konzultaci, kde to se mnou vse probrali a navrhli reseni.....
Plodovku mi rekla ,ze je vice mene zbytecna,ale pokud chci udelaji mi ji. Udelali mi kontrolni genetick\ utz-ve 19tt prohledl vse -organy -hlavne srdicko... rekl mi,ze se mu zda ,ze je vse v poradku nic nenasvedcuje nejake vade. Pak mi jeste ten ultrazvuk zopakovali ve 21tt kde udelali v podstate to same...Nevim, jak ti budou delat tripel testy- me je zapocitali do toho screeningu I. a vysledek byl negativni-ATYPICKY. ale samotne triply mi vysly pozitivne prave na downuv syndrom.-proto ta kontzultace.
Urcite se snaz byt v klidu -vim,ze se to rekne (taky jsem plasila) screening ti vysel negativne coz je dobre - byva presnejsi rozhodne nez triple testy....-
Na rovinu -krevni testy ti muze cokoli ovlivnit....
Kamaradce ku prikladu delal tripel ttesty jak gennet tak gynekolog... od gynekologa ji vysly silene a z genetu v poradku-pritom to vyhodnocovala jedna a ta sama laborator-akorat byl rozdil tyden v odberu. podle me tu krev muze ovlivni spousta faktoru.
Drzim pesti

olesja
12. lis 2010

Ahojte holky byla jsem tady před 14 dni byla jsem strašně vynervovana ,dostala jsem vysledky s tripl testu ktery buly dost vysoké měla jsem 1:760 a je mi 29 let,ginekolog mě docela uklidnil aby jsem s toho neměla obavi a že mě pošle na konzultaci,byla jsem tam probrala jsem to s p.doktorkou co bude dál a co kdyby,podepsala jsem papiry souhlas odběrem plodové vody a jestli náhodou vše dopadne hodně blbě a dítě budu mit s dawnem tak pujdu na předčastný porod,byla jsem s toho hotova,byla jsem tam ve středu ale p.doktorka byla tak ochotna že mě objednala na pátek na plodovku,konečně jsem tam des byla udělali mi velky ultrazvuk a odebrali i plodovku,no a pak se mi ptali jestli chci vědět výsledky do 24 hod,no aby jsem na to nečekala 14 dni ,tak jsem s tim souhlasila ,zaplatila jsem jim 1950kč a konečně jsem to dozvěděla 19 hod jak ty testy dopadly ,mám strašnou rádost že čekáme zdravého chlapečka.Takže holky nemějte obavy vše dopadne dobře 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru