Triple test. Vyšší estriol, extra nízké HCG

la_cheri
25. bře 2010

Ahojky všem doufámž e se tu najde někdo moc chytrý aby mi poradil a vysvětlil co to znamená dneska jsme si volala na výsledky tripl testů a vyšly následnovně:estriol je o něco vyšší než má být, hcg je o více než polovinu nižší než má být a AFP je v pořádku.Ani mi vlastně genetička nevysvětlila co to znamená respů mohlo znamenat pro miminko.Ve středu jedu na odběr plodovky,bojím se ale jen těch výseldků na plodovce jsem byla i u prvního syna ale z jného důvodů...nevíte někdo co by ty hodnoty tripl testu mohly znamenat?Co by hrozilo miminku?Já to nikde nějak nemůžu najít:(

eloana
28. bře 2010

Ahoj la-cheri.
Nizsi HCG muze znamenat,ze by mohlo byt neco s placentou. A nebo take vubec nic. Kamaradce brali triply u gynekologa a v gennetu.Od gynekologa ji vysly hrozne a v gennetu perfektne.Pritom to vyhodnocovala ciste nahodou jedna laborator.
Geneticka nad tim docela kroutila hlavou. A vzhledem k tomu ,ze ji v gennetu delali i screening V 12tt.tak to vice neresili.
Je divne ,ze ti to geneticka vubec nevysvetlila. Ja byla v gennetu na konzultaci -mela jsem zas HCG vyssi a vse mi vysvetlili

la_cheri
autor
28. bře 2010

Já vím že to dost často vychází felšně pozitivně...placenta by měla být ok.shodou okolností jsem večer předtím našla na kalhotkách hnědý flek tak jsem jela do nemonice a byla tam moc příjemná pani doktorka vše zkontrolovala placenta je na zadní stěně a byla taky ok.... a bylo to jendorázové mimčo se tam nějak poadila tka prý asi od toho do té doby je vše ok ale mám strach.Hrozně chci věřit že to bude v pořádku ale obavy mám stejně:(

eloana
28. bře 2010

to chapu.Taky bych mela a mela jsem neb mi triply vysli pozitivni. Nekdy to staci nabrat znovu a vse je zas trosku jinak.
Je divne ,ze ti nerekli ani co by to mohlo popripadne signalizovat-zda nejaky syndrom.....

la_cheri
autor
28. bře 2010

genetička mi řekla že na plodovku mám přjít ve středu aby se vyloučili chromozomální vady ale co vše to může být mi neřekla jen hlavně abyhc přišla na plodovku(bohužle je tímhle jak sjem zjistila známá že nahání že z toho má peníze no ) ale odvahu odmítnou nemám

eloana
28. bře 2010

Ja to nechtela rict na plnou hubu......ale tak mi to prijde.Me geneticka vse vysvetlila ukazala -co mi mimcu popripadne hrozi...
Udelalali mi kontrolni utz a kdyby se jim neco nezdalo domluvili bychom se eventuelne na plodovce...
Nemas delany screenig v prvnim trimestru?

la_cheri
autor
28. bře 2010

mám ten vyšel skvěle kombinované ziriko je 1:8400...NT 1cm
Jo mně to tak taky přijde protože fakt mi neřekla žádná hodnoty jaký je vastně čeho konkrétně riziko a jen že musím na plodovku a jestli můžu přijet ted ve středu...ale zas tohle si nedovolím odmítnout nebo se snima háda že chci nějaká¨ý kontrolní UZ nebo tak:(

eloana
28. bře 2010

Aha -no me nejak extra tripl testy neresili -screening I mi vysel negativni-ale uz tam bylo HCG vyssi a pak i u tripplu.
Vysvetlila mi to. Udelali mi utz. A plodovku ani nejak extra nedoporucovali...
Docela me to prekvapuje -tamty testy ti vysly v pohode.a ted ti ani k tomu nic nereknou.....
Byt tebou, jeste bych se nekde poptala -nebo bych sla za nejakym genetikem,ktery by mi to vysvetlil....
Ale to jak chces-ja na plodovku jit nechtela -vzhledem k tomu ze mi to v prvnich testech dopadlo dobre.
Je blbe ,ze ty nevis co ti jako melo dopadnou hur.

la_cheri
autor
29. bře 2010

tedka jsem někde našla článěk že pokud jsou hodnoty vyšší jedná se o dauna a pokud nižší tak o edwardse...nevíš asi jak to bude kdžy jednu hodntu mám trochu vyšší a druhou o moc nižší čeho tma je teda riziko?:(to jsem nikde nenašla:(

eloana
29. bře 2010

Ja fakt nevim ,ale jedne holcine -vysel,ze muze hrozit edwards-ale mela HCG iE3 snizene.
A plodovka ji vysla v pohode

janulal
29. bře 2010

Ahoj La_cheri, ten tvůj případ hladiny hormonů jsem taky nikde nenašla. Jen to, jak píšeš, že vyšší hcg může značit Downa, snížené hcg a uE3 zase Edwardse.
Já jsem měla v triple testech snížený uE3, AFP v normě a hcg na hranici. Měla jsem riziko Edwardse a SLOS syndromu, tak jsem raději šla na plodovku a ta dopadla dobře i morfologický ultrazvuk, čekáme zdravou holčičku. 🙂 Nám teda genetička vše podrobně vysvětlila.
Měla bys zajít za jiným genetikem, aby vám to lépe vysvětlil. Jinak plodovky se neboj, aspoň budete mít jistotu, že je mimi zdravé. Hlavně 3 dny po odběru jen lež a pak ještě dva týdny dodržuj klidový režim.
Držím palce, ať vám to dobře dopadne a mimi je zdravé.

la_cheri
autor
30. bře 2010

Nám snad vše vysvětlí zítra to jdu i na plodovku i ke genetičce no jsem nervní ale staršně moc si přeju aby miminko bylo v pořádku.

janulal
30. bře 2010

To ti věřím, že jsi z toho na nervy, taky jsem byla. ☹ Měla jsem hrozný strach, aby bylo mimi zdravé a nejhorší bylo to čekání na výsledky. Trvalo to necelé tři týdny. Ty možná budeš mít výsledky do 3 dnů. U nás ale ta zrychlená varianta plodovky kvůli těm dvoum rizikům nešla, tak jsme museli čekat. ☹
Ale když vám vyšel negativní NT+ screening z 1. trimestru, tak bude mimi určitě zdravé, neboj a hlavně se zkus tolik nenervovat, ať mimi neubližuješ. 😉

aurecon
30. bře 2010

Můj doktor mi neříkal, jaké jsem měla hodnoty. Jen mi řekl, že mám riziko jak na Downa, tak na Edwardse.

eloana
3. dub 2010

Ahoj la_cheri ,tak jak jste dopadli?

la_cheri
autor
3. dub 2010

No nic moc genetička mi potvrdila že mám nízký estriol a prý hrozí daunův syndrom no abyhc řekla pravdu třeba na stránkách gennetu sjem našla že to znamená problém s placentou,takže nevím .Byla jsem teda na plodovce to bolelo jak čert píchali 2x poprvé ucpaná jehla.Mě se udělalo hrozně špatně a nakonec jsem se tam rozbrečela jak malá holka no....Navíc mi nějak nehraje jak to mám vlastně s placentou v nemocnici mi říkali že je zandí stěně a ted na plodovce po týdnu můj dr že je na přední tak jsem z toho taky jelen a netrpělivě čekám do 14.dubna na výsledky plodovky a vůbec nevím jak vše teda je....mám hrozný strach že nakonec bude něco špatně

eloana
3. dub 2010

Aha
drzim pesti uvidis dopadne to dobre

la_cheri
autor
3. dub 2010

Děkuji snad no moc si to řpeju...neumím si představit že nám řeknou že to v pořádku není ☹

eloana
4. dub 2010

la_cheri ja verim ze bude.Screening ti dopadl dobre v tom 13tt. Tripply byvaji casto falesne.
Ale chapu -ja se taky stresovala a bala se.To clovek nejak moc neovlivni:(

la_cheri
autor
4. dub 2010

No právě já si sice říkám že to určitě bude v pořádku ale červík hlodá ne že ne...ale ted to utíká už jen 10 dní do výsledků...

janulal
4. dub 2010

Ahojky La_ cheri, určitě bude mimi zdravé, musíte tomu věřit. 😉
Z těch triple testů je stejně nejdůležitější hladina AFP a tu jste měli v pořádku. 😉
Mě teda odběr plodovky taky dost bolel, mám placentu na přední straně, tak ji museli nejdrřív propíchnout, aby se k té plodovce dostali a taky se mě udělalo špatně. 😖

la_cheri
autor
4. dub 2010

Janulal:já vím díky ale stejně červíček hlodá s tím nic nenadělám až do výsledků.....Fakt?AFP je nejdůležitější?To jsem nevěděla...myslela jsem že všechny tři hodnoty jsou důležité...
Mně snad placentu nepropíchli dr šel kolem ní ještě tak aby mi do ní píchnul....ale asi to bylo i tím že před víc než dvěma lety se synem byla jehla jiná byla silnější a delší do dneška tam mám po ní památku to nebylo ani cítit ale touhle pidi hnus fujky...tobě plodovka dopadla asi dobře vid🙂

janulal
4. dub 2010

To tě chápu, že ti to hlodá, já jsem byla taky na nervy, i když mě všichni uklidňovali, že mimi bude určitě zdravé. 😉
Já jsem měla o polovinu nižší estriol, než má být, ale genetička mě říkala, že je významnější ta hladina AFP a to, že ti jeden z hormonů vyjde trochu jinak nemusí vůbec nic znamenat.
Jinak mě dopadla plodovka dobře, žádné vady se neprokázaly ani na morfologickém ultrazvuku. 🙂

la_cheri
autor
5. dub 2010

takže to nemusí nic znamenat?Ptala se mě genetička na léky že na to můžou mít vliv a já jsem v 10tt byla na operaci se slepákem a pak mi dávali léky proti bolesti tak jestli to může být tím...

janulal
5. dub 2010

No ta operace slepáku a léky to můžou ovlivnit, tak se tím zkus hlavně moc nestresovat, určitě to dopadne dobře, držím moc palce. 😉

collette
11. dub 2010

la_cheri - hlavinku vzhůru, bude to dobré 😉

co se týče odběru, naprosto Tě chápu, já měla to samé ☹ 2 x a přes placentu... A k tomu HCG - mě genetička řekla, že se rád váže na tuk, takže já říkám, že jsem ho měla místo v krvi ve špeku 😀 Nevím, jak vypadáš, ale pokud nejsi zrovna vyzunka, tak to může být to samé 😉 Ukazatelem by mohlo být, za jak dlouho se Ti ukázaly "tlustice" na těhotenském testu. Já měla ještě týden po očekávané menstruaci skoro ducha 😅

la_cheri
autor
11. dub 2010

colette mě to nakonec poplaetli že extra nízký je estriol takže a jinak ej to prý ok výsledky plodovky se blíží už ve středu...no jsem nebo spíš řped thěu jsem byla spíš asi hubenější 167cm a 51kg a mimi je podle uz asi o týdne menší nebo aspon na uz na 1.screeningu bylo.Jo a // jsem našla až pár dní po chybějící ms předtím byla jen jedna ale netestovala jsem každý den...

janulal
11. dub 2010

La_cheri: Mě ještě říkala gynekoložka, že jsem ten nízký estriol a hraniční hcg mohla mít ovlivnění tím, že mám v krvi hodně nízkou hladinu cholesterolu. Tak si mám příště před odběrem dát nejlépe bůček a vyjde mě to dobře. 😀

la_cheri
autor
11. dub 2010

mně zas řekla na genetice že to mohlo způsobit i léky jak mi dávali jak jsem byla na tom slepáku ale to by sna z těla dáno vyprchalo ne?no ted už nic neovlivním zbývá jen pár dní....holky to jsou nervy

janulal
11. dub 2010

Neboj, určitě to dopadne dobře a zase se potvrdí, že ty blbý triple testy chodí falešně pozitivně. Věřím tomu. 😉
Moc držím palce, drž se. 😵

collette
11. dub 2010

Držím pěsti, určo to bude OK 🙂 Já testovala jen dvakrát a když byl i druhý test stejně "výrazný", tedy ala duch, tak jsem měla strach, že to je v čudu, ale vyšlo to 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru