Typ diagnózy. Psal vám gynekolog kód?

werminka
6. pro 2007

Zdravím všechny těhulky! holky, jakou diagnózu vám napsal váš gyne? stačí kód diagnózy - podle něj se dá na netu vyhledat, co se pod tím skrývá. Jen mě to tak zajímá..... a taky jestli podle diagnózy se určují vycházky - popřípadě zda berou na sociálce nějaký ohled na to, že jsme těhotné a ne nemocné!!!! Fakt tohle domácí vězení nechápu ☹

krista
6. pro 2007

Já mám diagnozu Z359 - Dohled nad vysoce rizikovým těhotenstvím;
Na začátku těhu jsem špinila a vycházky mám od 10-12 a od 14-16 😉

mikca
6. pro 2007

tak já měla O223 a vycházky neomazený..u prvního 🙂

werminka
autor
6. pro 2007

Mikca: tak to je fajn mít neomezený vycházky. Já mám diag. 0269 a teď nemám žádné vycházky (až do další kontroly)-což je za 3 týdny.Tak pak uvidíme. Tak díky holky za info

krista
6. pro 2007

Werminka prvních 14 dní jsem taky neměla žádné vycházky 😖

werminka
autor
6. pro 2007

Vážně? takže snad se taky nějakých dočkám 🙂 a ty sis ten čas zvolila sama?? nebo ti to nadiktoval doktor....?

krista
6. pro 2007

Ne kdepak neřekla jsem si ho sama, za ty 4 rozkouskovaný hodiny se totiž nedá nic zařídit, max. si dojdu nakoupit a na poštu, ale když jdu třeba do práce něco vyřizovat nebo lítám po doktorech tak to se nedá a to taky na vycházky prdim, protože mám "alibi" 😝

Já když dostala PN, tak jsem ani nevěděla že žádný vycházky nemám, tak jsem se ptala zkušených a bylo mi řečeno že když je kolonka prázdná tak mám smůlu, tak jsem byla naštvaná a kdyby mi domů přišla sociálka tak bych je ještě seřvala 😠 😀 no a pak za těch 14 dní jsem podávala Dr. PN aby mi tam napsala další kontrolu a očividně měla dobrou náladu (já mám slépku protivnou tak jsem ani neoponovala) takže mi tam písla i ty vycházky a už od jiných holek co k ní chodí vím, že ona je jinak nedává, tvrdí totiž že jinak to nejde, což neni pravda, viz ostatní případy těhulek na PN 😉

werminka
autor
6. pro 2007

Krista: jo jo - máš úplnou pravdu. Je to mazec s vycházkama. Já jsem zvědavá, co pořídím u doktora za ty dva týdny. Údajně by ti doktor měl dát na vybranou - kdy si ty 4 hodiny chceš vybírat.... je fakt že 2x po 2 hodinách je to na nic.... dohromady je to lepší. A je zvláštní,že někdo může dostat vycházky neomezeně nebo např. od 10-18 atp. a někdo nedostane nic. Fakt by mě zajímalo, kde je pravda....myslím, že tohle je vyloženě na doktorovi... jakou má zrovna náladu a jaký je vůbec... A ty jsi doma odkdy, Kristi?

krista
6. pro 2007

Werminka jj je to na doktorovi, to si myslim taky 😉
Já jsem doma od 25.7., dělala jsem dvanáctky a navíc po těch začátečních peripetiích jsem prostě na tu PN musela, i kdybych se bránila 😝

krista
6. pro 2007

Taky jsem chtěla dodat že ty vycházky byly fakt "super" do 5.měsíce mi bylo blbě, občas jsem zvracela ... takže poruč tělu že v 10 ti musí být dobře aby si si mohla někam dojít 🙄 a když už se mi dobře udělalo tak to bylo mimo vycházky a já byla vystrašená si dojít na čerstvý vzduch, fakt super, zavírat těhule doma 😉

werminka
autor
6. pro 2007

jo jo - já jsem teď první týden na nemocenské a bez vycházek. Nijak zvlášť to neřeším-když je třeba, tak prostě ven jdu.Například včera jsem měla takové bolesti zad, že jsem si zašla na masáž .... a bylo mi jedno, jestli na mě někdo přijde. Stejně tak chodím plavat a na kurz těhotných. Ti "nahoře" by měli trochu zapřemýšlet..... a rozlišovat těhotenství od nemoci. Nebo fakt nevím.... A ty se Kristi nestresuj - mysli na svoje miminko a na vzduch si prostě zajdi, když to potřebuješ.... tak mě teď napadá jeden citát: "nejhorší je srážka s blbcem"🙂 a s tím nic nenaděláme 🙂)))) mimochodem - znáš nějakou těhulku, na kterou přišla kontrola?

krista
6. pro 2007

Werminka no bohužel takovou těhulku znám 😖 Byla jsem z toho dost v šoku, ale to bylo prý na popud zaměstnavatele 😉 Jinak mi hodně lidí říkalo, že sociálka samotná na těhulky nechodí, ale co je na tom pravdy to fakt nevím 😖 Pak jsem taky četla tady někde na diskuzi že na jednu těhulku přišli dokonce v neděli v 19h večer, ale to už nevím jestli to bylo na udání nebo ne 😖

Jako já se taky bojim, že na mě přijdou, ale když jdu na kurz, k Dr. nebo do práce tak na to prdim, tohle mi prostě nezakážou 😉

werminka
autor
6. pro 2007

Přesně tak Kristi, 🙂 souhlasím s tebou - těhotenský kurz, masáže ani plávání si prostě vzít nedám!! 😉

many
7. pro 2007

mojí kámošce z práce přišla kontrola ráno v 8.30 😉 i sestra mě varovala,že hodně kontrolují těhotný,ale to jsem ještě neměla vycházky vůbec ,teď se nebojím

many
7. pro 2007

jinak já neměla měsíc vycházky a teď mám od 7.00 do 20.00

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru