Údaje z ultrazvuku. Vyznáte se v nich?

luciv
22. říj 2007

Holky vyznáte se někdo v údajích z ultrazvuku, vím že CRL: 1.13cm je delka to je jasné 😉 , Pak: C.A. 7tt2d + - 7 to chápu taky, EDD předpokl.porod. ALe co je BW 128(není to srdíčko?) a pak tu mám 0.0/8.0 pod tím G70/P90/DR100 a pod tím FA2/Gen. ??????????? to je znaků a čísilek 😎

denousek
22. říj 2007

luciv napis si ve volne diskusi do poradny porodni babicky jiste ti odpovi na vse 😉

luciv
autor
22. říj 2007

díky moooc
🙂

lu777
24. říj 2007

některá ta čísla z ultrazvuku taky bývají jen nastavení přístroje a číslo modelu toho ultrazvuku 😉 to jsem se dozvěděla já, když jsem se vyptala 😅 ... takže ne každé číslíčko je míra miminka...

gilotek
14. lis 2007

tak i já bych potřebovala poradit s údaji na ultrazvuku:

Dle poslední menses jsem ve 31+5
Podle ultrazvuku: BPD - 82mm --- 31+1
TTD - 80mm --- 31+5
FL - 58mm --- 30+6

PPLH post II, placenta na ZS - ne¨zasahuje, VP přiměřeně, srdce bez bpn.
Dr. na ultrazvuku byl ochota sama 😠 takže nevím nic, jestli je to OK, nebo jestli zaostáváme 😨

gilotek
14. lis 2007

a nevíte jestli je normální když se mi ted ve 32. týdnu už pomalu zkracuje čípek a místo tuhý je polotuhý? hrdlo děložní mám uzavřeno 😨

mkr
14. lis 2007

gilotek:BPD- průměr hlavičky, FL-délka holení kosti,ještě většinou uvadí AC - obvod bříška

lendy1
14. lis 2007

gilotek:
PPLH- je poloha plodu-nevím, co to je LH, placenta ZS - placenta na zadní stěně - to je O.K., VP-plodová voda přiměřeně - to je O.K. Srdíčko má taky O.K., nedělej si starosti.

lendy1
14. lis 2007

PPLH-poloha podélná hlavičkou

rozměry hlavičky plodu (BPP), obvodu bříška (Thorax AP) a délky stehenní kosti (FL)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru