Ultrazvuk 5+4tt, pouze gestační váček, je to problém?

zuzilinka
27. črc 2012

Ahoj holky, dneska jsem byla poprvé u svého doktora na ultrazvuku. Dle poslední MS jsem 5+4tt. Doktor na ultrazvuku viděl gestační váček, avšak prázdný. Říkal, že v tomto stádiu těhotenství by měl jít vidět už žloutkový váček. Jaké jsou vaše zkušenosti?
Pořádně mě viděsil, pobrečela jsem si a pořád na to musím myslet ☹ Na další kontrolu jdu za necelé dva týdny a absolutě netuším, jak to vydržím ☹ ☹

ebsian
27. črc 2012

No nevím, ale 6+0t u mě byla jen pidi tečka uvnitř a bez srdíčka.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ebsian/album...

kalipso
27. črc 2012

@zuzilinka počkej na další ultrazvuk, rozhodně není nic ztraceno. 😉 Ovulace mohla být později než 14DC a hned je miminko mladší. Rozhodně nepanikař! Není důležitý co viděl teď, ale jak bude mimčo vypadat za ty 2 týdny. Když poporoste jak má, tak je jen holt o pár dní mladší. 🙂 Mě doktorka taky trochu vystresovala, když prohlásila, že je mimčo o týden menší než by mělo být... no taky aby ne když byla ovulace 19DC místo 14DC. A malá to krásně dohnala a v 13tt už byla o týden větší než dle menstruace.

pincola
27. črc 2012

@zuzilinka Já v tvém týdnu neměla ještě ani ten gestační váček! Hlavně neplakej. I když se to lehko říká a těžko udělá. Můj doktor se taky tvářil velmi neklidně. A za týden už tam váček byl, jestli s žloutkem nebo bez to nevím. Ale doktor říkal, že to je v pořádku. Jsou to stresy, ale opravdu není nic ztraceno 😉

slundo
27. črc 2012

nechci dávat plané naděje, ale na prvním ultrazvuku jsem byla zhruba jako ty, spíš ještě dýl a Dr. mi řekla, že vidí váček a že se jí zdá, že tam je vidět plůdek, ale jen maličký, ale vzhledem ke stáří těhu normální nález. Takže nezoufej, ještě rozhodně není nic ztracený. Jo a taky jsem měla dle uz o týden menší mimčo, takže to taky má vliv. Ono doktoři občas neumí mlčet a přemýšlí nahlas a zbytečně děsí..... snad to bude dobré, držím pěstičky 🙂

saminomimino
27. črc 2012

já byla většinou u dr konec 6tt a byl gestační váček a žloutkový váček,u posledního těhu byl tak malý že si nebyla jistá zda to žloutkový váček je byla jsem opět konec 6tt,čekala jsem 3 týdny a dočkala se tlukoucího srdíčko,neházej flintu do žita,jde i o kvalitu přístroje co dr má,taky kde žloutkový váček je,já ho měla třeba na stěně dělohy a fakt nebyl moc vidět,dr to zkoumala,pořád je naděje,držím palce 😉 😉 😉

zuzilinka
autor
27. črc 2012

@pincola
@kalipso
@ebsian
Holky moc děkuji, takové odpovědi mi neskutečně pomohly! Štve mě, že mě doktor neobjednal ani na krev 😒
Testy jsem měla tak krásně pozitivní. Na posledním 23.7. byla už čárka silnější než testovací. Uvažuji si ještě koupit další Clearblue, už jsem si ho dělala 18.7. a ukazoval 2-3 týdny

zuzilinka
autor
27. črc 2012

@saminomimino
@slundo
Moc děkuji aspoň za tu kapku naděje. Opravdu se člověk hnedka cítí lépe 🙂

rory_g
27. črc 2012

@zuzilinka mě byla vidět také jen dutinka, 5+4 a 7+1 už fazolka i se srdíčkem 😉

kettynka1234
27. črc 2012

Neboj, vše bude ok. K naší lékařce se chodí až kolem 8 týdne na ultr, aby bylo vše pěkně vidět. Po 8 týdnech jsem šla na první ultrazvuk, potvrdila těhotenství a pak našla ještě jednou 🙂) Teď mám už skoro 9ti měsíční dvojčátka 🙂
Neboj, vše bude ok, hlavně buď v klidu a nestresuj se.

jenny.kay
27. črc 2012

Věřím, že vše bude v pořádku. U mě v tuto dobu nebylo vidět ještě nic, v 7+2 byla fazolka s blikajícím srdíčkem a teď vedle v postýlce chrní 8 měsíční lumpice 🙂

chmurkaxy
27. črc 2012

ahojte baby, chcem sa spytat, mozno trosku od temy, nasla som si // na teste, len sme s manzelom v Amerike. zatial by som mala byt 13DPO, no kym sa v druhej polovici septembra vratime, budem uz v 12.tom tyzdni :( staci ist k doktorke potom ci im tu mam nechat majetok za vysetrenie v USA nemocniciach? :(

jenny.kay
27. črc 2012

@chmurkaxy No nevím, ale pokud bude probíhat vše v pohodě, tak ve 12.tt stačí. Mám známou, která byla s manželem a starší dcerkou v Izraeli a do Čech se vracela, až když byla v 5. měsící s druhou a teprve doma šla na první kontrolu 🙂

rory_g
27. črc 2012

@chmurkaxy ahoj zlatí, tak předně Ti MOC potichoučku gratuluju 😵 Já bych na Tvém místě počkala až domů, samozřejmě pokud nebudeš mít žádné problémy 😉 Ale mám velikou radost, že máš //, ať sílí a hlavně vydrží! 🙂

chmurkaxy
27. črc 2012

@jenny.kay super 🙂 dakujem za upokojenie, taka som z toho nesvoja, ze sa pytam, kade chodim 🙂)ved keby nieco bolo zle, tak mi to brusko nejak da hadam najavo, ze? 🙂

chmurkaxy
27. črc 2012

@rory_g ahoj Rorynka, keby vies, ako sa bojim.. po tych 4 biochemickych tehu.. ale zajtra mam termin MS, tak ked uz bude po a v utorok mi vyjde opat pozitivny test, zacnem sa tesit.. a podobne to berie zatial aj manzel.. a ty sa ako citis, mojko? 🙂

veronikaka
27. črc 2012

@zuzilinka Obě těhotenství stejně jako ty. A za 2 týdny už bylo vidět miminko ... Doktor mě taky vystrašil a připravil na zamlklé těhotenství, ale nic takového se nedělo ... Hodně štěstí.

pumuckl
27. črc 2012

@zuzilinka zazila jsem neco podobnyho. Pokud se ridis na 5+4 podle MS, tak bud v klidu. Muzes mit jen pozdejsi ovulaci a otehotnela jsi pozdeji. Ja bych podle MS mela mit termim 7.8. a podle UTZ mam 23.8., coz je v prvnich tydnech tehu sakra rozdil. Hlavu vzhuru a hlavne NO STRESS!

zuzilinka
autor
27. črc 2012

Holky, strašně moc vám všem děkuji, ani nevíte jak moc jste mi pomohly! Hned se mi bude lépe spát!

rory_g
28. črc 2012

@chmurkaxy vím, jak se bojíš, já se také moc bojím, ale věřím, že tentokrát to mimčo zvládne 😵 Držím pěsti!

pincola
28. črc 2012

@zuzilinka Když testy sílí je to dobrá známka. Můžes si zajít pro klid duše v pondělí nakrev jako samoplátce. AT nemáš stres. On možná doktor jen potřeboval ještě nějaký den a bylo by to krásně vidět 🙂

horakovatereza
28. črc 2012

@chmurkaxy Já byla poprvé až v desátém týdnu, dřív prostě nebyl čas a nejsem zastáncem toho, běžet tam hned. Pokud nemáš problémy, nic se nestane, kydž půjdeš, až se vrátíš.

zuzilinka
autor
28. črc 2012

@pincola a ty testy mi třeba nemůže udělat obvoďák?

jinjin
28. črc 2012

@zuzilinka Mám naprosto pravidelný cyklus, 27dní, vím, že ovu je v půlce, tedy žádné zpoždění krz delší cyklus nehrozí a 5+2tt jsem také měla jen gestační dutinku bez ničeho... a 6+5 na další ko už tlouklo srdíčko 😉, ale dle crl bylo mimi o 5 dní mladší, tak jsem se pořád bála...na ko 8+2 bylo mimi dle crl už o den starší než dle MS a bylo vše v pořádku... na další teprve čekám (a je to dloooouhý). Tak přeji podobný průběh! Pokud máš navíc delší cyklus, podle mě není důvod se znepokojovat! Hodně štěstí!

pincola
28. črc 2012

@zuzilinka To nevím, asi by mohl, pokud s ním dobře vycházíš a bude ochotný ti to napsat, pak bys to nemusela platit. většina obvoďáků ti řekne, ať si zajdeš na gyndu. Ale fakt si to můžeš za nějaké 3 stovky dát udělat sama, ženské to tak dělají, jsou tam na to zvyklí. Zaplatíš jako za dražší těhu test 😀

zuzilinka
autor
28. črc 2012

@jinjin
MS cyklus mám zhruba taky těch 27 dní a ovu spíš za půlkou, tak 15-17den, naprosto ma den to určit neumím.

jinjin
28. črc 2012

@zuzilinka Tak to máš lepší vyhlídky než jsem měla já, když je ovu později 😉 Držím moc palce!

zuzilinka
autor
28. črc 2012

@jinjin Moc děkuji za další kapku naděje 🙂

asaka
28. črc 2012

@zuzilinka zuzi, musim reagovat, protoze ja jeste pred par dny jsem taky cekala s hruzou na dalsi UZ. Ja sla na prvni UZ 6+5 s domnenim, ze uz bude vse krasne videt, mno a on gestacni vacek uvnitr s temer nemeritelnym embryem, podle mereni odpovidalo 5+0, tj skoro o 2t min :( byla jsem z toho vyrizena, o 2 mimi jsem uz prisla, dr se moc optimisticky netvaril, pozdeji nez kolem 14dc jsem otehotnet na 100% nemohla, takze na mladsi tehotenstvi to taky neslo svest.. po 9 dnech jsem sla na kontrolu a najednou embryo i se srdickem, uz jen o tyden mensi nez dle ms.
Ty se vbec nenervuj, v prvnim tehu jsem byla na UZ 5+2 a byl jen gestacni vacek, dr mi pogratulovala, ze velikost vacku odpovida a pozvali si me za 2 tydny na srdicko, vubec vnitrek vacku nikdo neresil.
Vim moc dobre jak to cekani do dalsi kontroly je stresujici, ale ono to nakonec utece docela rychle uvidis, najdi si nejakou zabavnou cinnost, at to utika. Drzim palce!!!

zuzilinka
autor
1. srp 2012

Holky, tak jsem byla dneska na krvi, dle poslední MS bych měla být 6+3 a HCG mám 22 065, myslíte, že je to v pořádku?

kettynka1234
7. srp 2012

@zuzilinka Ahojky Zuzilinko, byla jsi na dalším ultrazvuku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru