Ultrazvuk 5+4tt, pouze gestační váček, je to problém?

zuzilinka
27. črc 2012

Ahoj holky, dneska jsem byla poprvé u svého doktora na ultrazvuku. Dle poslední MS jsem 5+4tt. Doktor na ultrazvuku viděl gestační váček, avšak prázdný. Říkal, že v tomto stádiu těhotenství by měl jít vidět už žloutkový váček. Jaké jsou vaše zkušenosti?
Pořádně mě viděsil, pobrečela jsem si a pořád na to musím myslet ☹ Na další kontrolu jdu za necelé dva týdny a absolutě netuším, jak to vydržím ☹ ☹

peprlik
7. srp 2012

@zuzilinka naprosto ok 😀

zuzilinka
autor
7. srp 2012

@kettynka1234 Zatím ne, čeká mě to až příští týden.

eelliisskkaa
26. zář 2012

Ahoj, myslela jsem si, že takovéhle diskuze nebudu nikdy potřebovat, opak je pravdou. Dnes jsem byla na ověřovacím ultrazvuku. Dle poslední menstruace bych měla být 7+0, už v 4+2 jsem si dělala těhotenský test a byl pozitivní. Dnes se na ultrazvuku ukázal jen gestační váček - prázdný, hodnota hcg 3.120, což by prý mělo být embryo už vidět. Další ultrazvuk za pět dní, pokud bude váček stále prázdný, čeká mě revize. Máte někdo podobnou zkušenost?

evour
3. říj 2012

Pokud je tt počítán podle poslední MS, tak to může být ve skutečnosti úplně jinak - u mě například to bylo tak, že ovulaci nemám ukázkově 14. den od 1. dne poslední mestruace, ale až 19. den, tedy 5 dní rozdíl oproti výpočtům dle MS. Doktora jsem na to upozornila a řekl, že se mu UZ takto zdá naprosto v pořádku (přesně v 5. tt viditelný pouze gestační váček). Pozval si mě znovu za 14 dní na potvrzení srdeční aktivity, tak zase čekám a pevně věřím, že bude znovu vše tak, jak má být. 😉

saminomimino
3. říj 2012

@eelliisskkaa podle MS se nedá nic počítat,ovule se posune o týden a je to úplně jinak,pokud víš den početí dá se od toho v kolik tt jsi odvozovat,ale podle poslední MS je to hloupost,já tak měla posunuté poslední těhu o 8 dní,kdybych se stresovala počítala to od poslední MS a navrch měla doktorku panikářku,šla jsem na revizi zdravého plodu,naštěstí mám dr která nikam nespěchá,pokud je těhu neprosperující stejně člověk potratí sám🙂

saminomimino
3. říj 2012

@eelliisskkaa jinak pokud umně byl vidět jen gestační váček,jako vždy bylo jen to,čekal dr 14 dní a pak by se to řešilo,HCG neřešila vůbec,vždy nakonec bylo embrio i srdeční akce,pokud tě dr za 5 dní vyšetří a nebude to dle jejich představ,osobně radím ještě vyčkat,je to moc málo 5 dní aby si nešla na revizi zdravého dítka,jen později počatého

eelliisskkaa
7. říj 2012

Děkuju za odpovědi. Na kontrolním uz byl vidět žloutkový váček a asi 2mm velké klubíčko =) Takže teď "jen" to srdíčko na uz, na který jdu po neděli.

streghina
7. říj 2012

@eelliisskkaa ahoj, stalo se mi téměř to samé před 2 měsíci, 7+1 pouze gestační váček bez plodu, další týden 8+1 se objevil malý plůdek bez srdeční akce a při další kontrole 8+5 zmizel, na revizi jsem šla v 10tt, měla jsem i krvácející hematom, určitě vydrž, není na co spěchat, já mám taky delší cyklus, třeba se to změní, bohužel u mě došlo na revizi, ale upozornila bych a počkala 😉

randgrid
3. kvě 2013

@zuzilinka dnes jsem byla na ultrazvuku, jsem 5+2tt a taky nic nebylo vidět, ale pak si ultrazvuk přiblížil a nějaký náznak viděl.Bohužel ještě na 100% nevyloučil mimoděložní, za týden tam jdu znovu.

benickova62
25. čer 2015

ahojky dnes jsem se konečně dočkala v pondělí hodnota 2260 a na ultazvuku nic a dne na ultrazvuku gestační váček za týden jdu znova to už by tam měl být i žloutkový váček 😀 strašně mě to dneska uklidnilo jsem štastná děkuji Vám všem za pomoc a podporu

beny
27. lis 2015

Ahojky holky,nevím zda sem ještě někdo chodí,ale pročetla jsem celou tuhle diskuzy a mám asi to same trápení.Včera jsem byla na kontrole a dle MS jsem 7+5 a na utz byl vidět jen vaček o velikosti 10,5mm.Doktor mi vzal ještě krev a v úterý mám přijít. Moc se mu to nezdálo.Prý v teto fázi se to nevyvyji jak by mělo. Nechci se moc stresovat.Ale bojím se.Mam sice už dvě děti a obě těhu byly ok,dokonce u obou jsem už měla v 6tt srdíčko.Ale ted mám trochu strach ze je to zamlkle. ☹

domisha
1. lis 2017

Zdravím Nevím zda to sem patří chci se jen zeptat dne 6. 9. 2017 jsem měla poslední menstruaci 9.10. jsem si dělala těhotenský test dne19.10 jsem byla na vyšetření u svého gynekologa ten mi potvrdil těhotenství na ultrazvuku ale je tam gestační váček ale nepotvrdil jestli je žloutkový nebo ne nebral mi ani HCg takže nevím ani kolik týdnů jsem Když to spočítám podle poslední menstruace vychází to na osm týdnů což je asi blbost Když plod nejde vidět Stalo se vám to některé přikládám fotografií děloha příměří 10 mm děkuji

carmenz
1. lis 2017

Délka těhotenství podle poslední MS nemusí být tak směrodatna,já mám například skluz týden. Ale gynekolog Ti tedy nic neřekl? Kdy se mu máš ukázat příště?

domisha
1. lis 2017

No byla jsem toho 19.10 řekl že těhotná jsem ale že nejde nic vydet že za 14 mam dojit a toje zítra bříško roste kulatí se bradavky bolyyyý pachy mam jiné nálady taky

carmenz
1. lis 2017

Aha,ono opravdu záleží na tom,jak dlouhý je cyklus a kdy byla ovulace...je to hrozné čekání,jenže teď se prostě ještě nedá říct,jestli je vše OK.Ale příznaky máš,tak moc držím palce,ať to zítra vyjde!!!

domisha
1. lis 2017

Snad jo hned napíšu jak budu vědět

girl.misel
5. zář 2018

V lekarske zprave mam gest vacek se zloutkovym vackem a naznacenym echem plodu - takze to znamena ze je náznak srdicka? Nic mi doktorka neřekla jen ze sem mela pockat do rana 😒a ze srdicko tam neni tak nevim

soleilll
5. zář 2018

@girl.misel Ano, počkej do dalšího vyšetření.

anonymitka
3. říj 2018

Dobry den,dnes jsem byla na ult.,6tyden to vychazi.Byl videt neco,jako vacek,vysoka slizni,byla mi odebrana krev,vysledek zitra.Minuly tyden mi krev bral a bylo hcg v krvy 492.Od zacatku mne strasi s mimodeloznim.Navic jsem zacala spinit,slabe krvacet.Ne jako pri Ms.

agneska7
3. říj 2018

@anonymitka no pokud byl videt vacek tak to mimodelozni neni leda by tam bylo zatoulane dvojce . a dr to vi ze krvacis?

anonymitka
3. říj 2018

Ano,vi.Dness mi bral krev,zitra mam volat na vysledek.Jak hcg roste,navic dnes nasel cystu na levem vajecniku a tu obcas pekne citim.

anonymitka
3. říj 2018

@agneska7 Ano,vi.

agneska7
3. říj 2018

@anonymitka aha a dal ti treba utrogestan?

anonymitka
3. říj 2018

@agneska7 ne,nedal mi nic.Jen papir,kdyz by zacala vic krvacet,nebo vetsi bolesti bricha,tak musim hned do nemocnice a abych mela neco v ruce.Nejdriv jsem si rikala,ze se tecka hnizdi.Ted mam nervicky na dranc.Doktora mam v planu menit.

agneska7
3. říj 2018

@anonymitka a nechces skocit na pohotovost ? Treba ti tam pomuzou vic . ja vim ze v zacatku se toho moc delat neda, ale aspon to zkusit a treba ti tam daji nejake leky nejlepe utrogestan a askorutin na zastaveni krvaceni . a prece jen tam mivaji lepsi ultrazvuky .

lachtanice86
3. říj 2018

@anonymitka ten začátek je buď a nebo

anonymitka
4. říj 2018

@agneska7 cekam na vysledek krve,kterou mi vcera odebral lekar,na pohotovosti,jsem se nedozvedela moc jineho.Jen mi rekla p.doktorka,ze g.vacek by mel byt vejs,ze je v deloze,ze mozna odchazi,leky zadne.Bud a nebo,priroda vi co dela.Dekuji moc

tessdus
16. bře 2021

Dobrý den , dnes jsem byla u lekare na dalsi kontrole a byl tam navic zloutkovy vacek ale lekari sero nezdalo ze tam neni este srdicko ale me to prijde jako blbost aby kdyz v patek tam nic nebude tak abych musela na revizi .. pridavam foto ultrazvuku z minuleho utery

ema90
16. bře 2021

@tessdus Foto tezko neco rekne.
V jakej jste tydnu?
A doporucuju si zamazat rodne cislo vlevo nahore nad vasim prijmenim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru