Ultrazvuk průtoků. Máte s tím zkušenost?

anza
22. dub 2008

Ahoj, jsem vyděšená, dneska jsem byla na kontrole, a poslali mě na UTZ na "průtoky" - tzn. jestli dobře proudí krev pupeční šňůrou, jak jsem teď z netu vyrozuměla. Doteď jsem měla všechno v naprostý pohodě. Myslela jsem teda, že se jedná o nějakou rutinní věc, i proto, že doktor nic neříkal, ale v Podolí, kam jsem se teda měla objednat, se hrozně divili, že mi pan doktor neřekl, co se mu nezdá. A objednali mě na pátek, takže se asi až do pátka budu stresovat ☹ Nemáte s tímhle nějakou zkušenost?

haniczkaa
22. dub 2008

Ahojky! tak to teda fakt nevím, já jdu dnes taky na posl. ultrazvuk, tak jsem zvedava. Rekne mi kolik mala asi váží atd.. Hlavně se nestresuj! Vse bude v pohodě... Já mam ted ke konci nejakou depku a můzu rict ze to neni dvakrat prijemny... Taky ani nevim jeslti to je normalní.. 😖

anza
autor
22. dub 2008

Hehe, honíme se po svých tématech 🙂 Doktoři mě s..ou, ten můj byl v pohodě, ale nikdy mi žádný info nedával, všechno jsem si sehnala sama a tak, ale tímhle mě dostal. Nevím, jestli mu nemám volat. Měla jsem se ho zeptat rovnou, jsem blbá :-/

haniczkaa
22. dub 2008

no hele ja se ptam na vsechno, dokonce mu i volam a píšu smsky ha ha 😀 no co jako, on je tu od toho aby mi vsechno vysvetlil! nedavno mi braly krev na rh protilatky a celej mesic se to nekde seklo, byla sem z toho tak nervozni, ze sem mu psala i sms, az nakonec sam volal ze muzu byt v klidu, ze je to ok... zkratka musis je otravovat, jde o tvoje dítě..oni to maj na háku

lucy..
22. dub 2008

Ahoj, me teda ten prutok pupecni snurou kontrolovali automaticky pri UZ v 32tt. Jedine me napada, ze by se tomu tvymu MUDr. mohlo zdat mimco mensi, tak to chce zkontrolovat. Ale jak rikam, me to delali pri beznem vysetreni 😉

anza
autor
22. dub 2008

Díky za odpovědi, nevydržela jsem s nervama a voalala mu, tak mě uklidinil, že jde o normální screening po tom 30. týdnu a že on chce ještě i ty průtoky, i když by to nemuselo bejt 🙂 Bude to možná stejný jako u Lucy. A hanicz, máš pravdu, pro ně je to rutina, už si většinou ani neuvědomí, jak se můžeme vystrašit každou jejich poznámkou. Ale jak říkám, doteď jsem byla v klidu, tohle mi nahnalo 🙂

luciferek
22. dub 2008

anza: buď v klidu, teď už to víš i od svého doktora 😉 . Mě sledovali průtoky pořád, páč jsem měla těhotenskou cukrovku a muselo se sledovat jestli malá nestrádá a tak, protože byla pořád malinká, naštěstí ne obřík, jak je většinou u "cukrovkářek" zvykem 🙂 . Těmi průtoky se zjišťuje, jestli placenta dobře funguje, miminko správně zásobuje vším co potřebuje a tak.... takže bez obav a užívej si pěkně mimíska v bříšku tak jako doposud 😉

anza
autor
22. dub 2008

Luciferek: díky. Ono je to i lepší, že mi to zkontrolujou, protože mám dost nízkej tlak, dneska to bylo 90 na 70. To se ví, cokoli Dr řekne, má na mě teď veliký vliv 🙂

luciferek
22. dub 2008

Určitě to bude lepší,uvidíš ještě mimíska (nejpravděpodobněji) naposledy v bříšku 😉 a pak už jen naživo 🙂 , tak se opatrujte a užívejte bříškování 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru