Ultrazvuk v 30. týdnu těhotenství v Břeclavi

petruska_007
1. bře 2011

Ahojky holky,včera jsem byla na ultrazvuku v 30.tt v BV a byla jsem děsně zklamaná.Jednak na mě vybafli,že mám zaplatit 30 Kč poplatek a jednak,když jsem řekla,že nechci vědět pohlaví,tak mi p.doktorka oznámila,že za oznámení pohlaví se platí.To mě docela vyděsilo.Předtím jsem byla 2x v Brně a ani jednou něco takového nestalo,tak jsem se chtěla zeptat,jak jste na tom vy...Předem děkujííí 😉

rezicka
11. bře 2011

Ahoj petrusko,jsem v 21.tt a taky chodím na ultrazvuk v BV.Musím říct,že ve 12.tt mě vyšetřovala taky paní doktorka a byla taková odměřenější a teď jsem byla ve 20.tt a byl tam velice ochotný a příjemný doktor,všechno mi důkladně vysvětloval a ten poplatek platím vždycky ale to všude a pohlaví mi oznámila sestra,že mám říct dopředu jestli chci vědět.Chodila jsem tam i při prvním těhu a nemám to vlastně s čím srovnat,Brno bude asi lepší. 😉

sussanah
11. bře 2011

@rezicka poplatek 30Kc se u standardnich vysetreni v tehotenstvi neplati 😔

rezicka
11. bře 2011

@sussanah Fakt? To jsem vůbec nevěděla,tak až půjdu příště,budu to tvrdit a nic jim nedám! 🙂 Díky za upozornění.

sussanah
11. bře 2011

@rezicka "• Žena je od zjištění těhotenství také tzv. dispenzarizována. To znamená, že má od poplatku osvobozeny všechny lékařské úkony, které nějak souvisí s jejím těhotenstvím." tzn napr 1 povinna navsteva zubare v tehu, ktera se pise do prukazky, stejne tak navsteva obvodaka, ktera se taky zaznamenava do prukazky + utz primo souvisle s tehu se neplati poplatek. Pokud bys ale sla k zubnimu s jinym problemem nez beznou tehu kontrolou nebo treba napr na pohotovost se zlomenou rukou, tak to se plati poplatky normalne. Hospitalizacni a pohotovostni poplatky se plati i v pripade souvisejicich s tehu. Takove mam informace ja 🙂

rezicka
11. bře 2011

@sussanah To mě vůbec nenapadlo ani zjišťovat.Můj gyndař chtěl po mě dvakrát 30kč,poprvé dokonce 50 za použití zrcátka a až mi dal těhotenskou průkazku,už jsem platit nemusela.Obvodní ani zubařka poplatek nechtěla.Takže jsem ráda za informace,díky.A poplatek na ultrazvuku chtěli vlastně i po petrušce,tak buď jsou špatně informovaní oni,nebo zneužívají neinformovanosti maminek 😒 .

sussanah
11. bře 2011

@rezicka pokud to jsou ty utz ve 20 a 32tt (coz jsou), tak ty jsou plne hrazeny pojistovnou a bez poplatku, alespon teda ja jsem o tom presvedcena, tak jsem to v predchozim tehu i mela a tak jsem to i vycetla ted. Jakze ono az o tech 30kc nejde, ale podle me spis o princip 😉 Ale to uz jsme hodne OT 😅

rezicka
11. bře 2011

@sussanah Přesně tak,jde o princip,ale v Brně se zřejmě poplatky neplatí.Příště na to sestru upozorním.Zatím se loučím..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru