Ultrazvuk v Prenatalu ve 30. týdnu. Doporučte někoho

2veverka
3. kvě 2011

Holky z Brna, nemohly byste mi doporučit někoho v Prenatalu na ultrazvuk na 30. týdnu? Na Orlí, kam chodím, se množí kritika i tady na fóru, a ja opravdu nevím, jestli Mudr. Janca nebo mlada Mudr. Kubickova ultrazvukove diganostice opravdu rozumí. Děkuju moc!

vilibalda
3. kvě 2011

@2veverka Jako shodou okolností jsem byla na UTZ ve 30tt právě v Prenatalu tohle pondělí a šla jsem tam poprvé, protože ostatní UTZ jsem měla dělané v jiném centru prenatální diagnostiky. Slyšela jsem, že v Prenatalu jsou všichni skvělí a odborníci, tak jsem se jen objednala a netrvala na někom konkrétně. Musím říct, že jsem byla trochu rozčarovaná, nějak tam vázla organizace, na řadu jsem se dostala až za hodinu po objednání. Pak mi udělala UTZ doktorka, která se podivila, že jsem u nich poprvé (přitom jsem to vždy hlásila) a odešla se někam poradit. Když se vrátila, přišla s informací, že mě prohlídne ještě jiná doktorka na lepším UTZ, protože jsem u nich poprvé. Přitom mi celou dobu říkala, že je vše v nejlepším pořádku, tak mě trochu vyděsila, protože jsem nechápala, co se děje. Pokud byl problém, že jsem předchozí vyšetření měla dělané jinde, tak to mohli vyřešit už při objednání, nebo hned při příchodu na recepci, popř. ještě před prvním vyšetřením. No nicméně jsem čekala další hodinu na jinou doktorku, která byla docela nepříjemná (což se jí nedivím, když dostala pacienta navíc), ale naštěstí potvrdila výsledek vyšetření daný první doktorkou a navíc zkontrolovala toky v pupečníku. Takže můj pocit z Prenatalu je bohužel rozpačitý. Nejdříve jsem se dostala k mladé doktorce, která na mě dojem odbornice neudělala a její chování mi přišlo trochu zmatené. Pak mě prohlídla (patrně) zkušenější. I zpráva mi přijde strohá (oproti tomu, co jsem dostávala z UTZ z jiného centra). Tak jen doufám, že opravdu zkontrolovaly všechno, co bylo třeba. Jde jen o můj subjektivní pocit a ten jsem bohužel z tohoto centra neměla moc dobrý 😒 Píši Ti to hlavně proto, že stejně jako já půjdeš do Prenatalu poprvé až ve 30tt.

2veverka
autor
3. kvě 2011

@vilibalda Já jsem v Prenatalu už jednou byla, u všemi chváleného dr. Vlašína ve 23. týdnu, byla to pětiminutovka, ale on prý ultrazvuk ve 30. týdnu nedělá. Prosím Tě, nevzpomínáš si na jména těch doktorek, nemáš je ve zprávě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru