• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ultrazvuk v těhotenství - vaginální x přes bříško?

23. listopadu 2012 
Jak dlouho je možno v těhotenství vyšetřovat vaginálně? Máte zkušenost?
21. lis 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vaginální UTZ mi dělal Dr. do 12 týdne,pak už normálně přes břicho :slight_smile:
21. lis 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vaginální mi dělala Dr. naposledy ve 13tt, protože přes břicho pořád nešlo nic vidět, další UTZ v 17tt už šel normálně přes břicho.
21. lis 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně dělal gyndr poslední vaginální uzv v 16.tt, bylo to dost legrační, protože mimčo na něm vypadalo úplně jinak než na transabdominálním...bylo hrozně hubené, žebra mu šly spočítat :sweat_smile: Později už vždy přes břicho, na genetice NT (o necelý měsíc dřív) měřili taky přes břicho. Ale jde technicky samozřejmě celé těhotenství, později (ve II. a zač. III. trimestru) se tak měří délka cervixu.
21. lis 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do konce prvniho trimestru vaginalni pak uz jen transabdominalni;)
21. lis 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
na prvotrimetrálním UTZ mi dělala doktroka už UTZ přes břicho ( 13tt) , a pokud si dobře vzpomínám tak už 2 týdny předtím mi moje doktorka taky dělala UTZ přes břicho, trošku sem nestíhala a přiletěla na poslední chvíli tak sem prý měla plný močový měchýř :grinning: :grinning: a bylo už to krásně vidět i přes břicho
22. lis 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joslynka mně taky dělali vaginální utz asi do 13 tt. a to jsem si zrovna vzala manžela, že se možná bude odhalovat pohlaví, no měl z toho šok, z filmů to znal jen přes břicho :slight_smile:
22. lis 2012 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ok, děkuji všem za odpovědi...
23. lis 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek