Ultrazvuk v těhotenství - vaginální x přes bříško?

joslynka
21. lis 2012

Jak dlouho je možno v těhotenství vyšetřovat vaginálně? Máte zkušenost?

alunka001
21. lis 2012

Vaginální UTZ mi dělal Dr. do 12 týdne,pak už normálně přes břicho 🙂

rainyday
21. lis 2012

Vaginální mi dělala Dr. naposledy ve 13tt, protože přes břicho pořád nešlo nic vidět, další UTZ v 17tt už šel normálně přes břicho.

elana
21. lis 2012

mně dělal gyndr poslední vaginální uzv v 16.tt, bylo to dost legrační, protože mimčo na něm vypadalo úplně jinak než na transabdominálním...bylo hrozně hubené, žebra mu šly spočítat 😅 Později už vždy přes břicho, na genetice NT (o necelý měsíc dřív) měřili taky přes břicho. Ale jde technicky samozřejmě celé těhotenství, později (ve II. a zač. III. trimestru) se tak měří délka cervixu.

jahudka.1
21. lis 2012

Do konce prvniho trimestru vaginalni pak uz jen transabdominalni;)

ange_de_la_morte
22. lis 2012

na prvotrimetrálním UTZ mi dělala doktroka už UTZ přes břicho ( 13tt) , a pokud si dobře vzpomínám tak už 2 týdny předtím mi moje doktorka taky dělala UTZ přes břicho, trošku sem nestíhala a přiletěla na poslední chvíli tak sem prý měla plný močový měchýř 😀 😀 a bylo už to krásně vidět i přes břicho

maximka33
22. lis 2012

@joslynka mně taky dělali vaginální utz asi do 13 tt. a to jsem si zrovna vzala manžela, že se možná bude odhalovat pohlaví, no měl z toho šok, z filmů to znal jen přes břicho 🙂

joslynka
autor
23. lis 2012

ok, děkuji všem za odpovědi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru