Ultrazvuk ve 32. týdnu. Kolik měřilo a vážilo mimi?

f.miracle
3. pro 2008

Kolik měřilo a vážilo vaše miminko podle ultrazvukového vyšetření, které se provádí kolem 32. týdne těhotenství a jaké byly jeho míry při narození?

mimilaura
29. lis 2013

Já ve 32 tt a malá skoro 2,2 kg :D nebude to tlustoch??

terezafaltysova
11. bře 2014

Také jsem ve 32.týdnu, prcek má prý okolo 2,2 - 2,3kg, tak uvidíme 🙂

sarusinek
11. bře 2014

Ve 30+3 měli oba moji synové 1970 g 🙂 Byla jsem na UZ na den stejně a měli na gram stejnou naměřenou váhu 🙂

evatomiskova
8. dub 2014

Ahojky holky,mam obdobny problem se vyznat ve zkratkach pani doktorka mi rekla ze mala vazi malo,ze je hubenejsi kdyz jsem byla na UTZ 1.4 byla jsem e 32+0 a mela tyto vysledky UZ cervikom;cervix delky 33mm,bez dilatace,UZ II.Skrinink;pplhl,facies bpn,dle BPD31+5,HC 30+5,AC 28+5,FL 31+3 vahovy odhad s moznou odchylkou 1510g,OP+,4DOS,krizeni+,pater bpn,branice+zaludek+ledviny++,mocovy mechyr+,placenta na ZS mimo DS se znamkami degenerativnich zmen I.st,primerene mnozstvi VP,pupecnik - 3 cevy,flow.- or.norm.prutoky i krivka. pokud nekdo tomu rozumite prosim odepiste zdali je to normalni nebo co z toho neni v poho je to me prvni a tak nevum z cehi nit nebi nemit strach.Dekuji predem za odpoved.

frufrunka
8. dub 2014

@evatomiskova Nerozluštím úplně všechno, ale čípek 33mm, což je na 32. týden krásná hodnota, zevnitř je úplně uzavřený. Poloha plodu je podélná hlavičkou (tj. hlavičkou dolů), bez patologického nálezu. Pak tam jsou hodnoty hlavičky, délky stehenní kosti a bříška - každé z toho odpovídá trošičku jinému týdnu (naprosto normální a běžné - např. bříško nejde nikdy změřit přesně, záleží na tom, jak je mimčo stočené), průměr hodnot odpovídá 31+3 (což je taky v pořádku - do rozdílu 2 týdnů se to vůbec neřeší, protože teď už každé mimčo roste individuálně, některé je drobnější, jiné větší), váha je v pořádku. Ozvy srdeční slyšitelné, čtyřkomorové zobrazení (vidí všechny 4 komory srdíčka), křížení cév v pořádku, páteř bez patologického nálezu, bránice, žaludek, močový měchýř viditelné a v pořádku, dvě ledviny a v pořádku. Placenta je na zadní stěně děložní, nezasahuje do dolního segmentu (tj. není položená nízko, nebrání porodu). Má známky degenerativních změn 1. stupně (s tím jsem se u sebe nesetkala - bohužel nevím, co to znamená, jak moc je těch změn), přiměřeně plodové vody, normální průtoky pupečníkem, křivka srdeční akce v pořádku (tepe správně rychle a pravidelně). Takže tolik - nejsem gynekolog, jen jsem si s dětmi užila své a po v posledních dvou letech v celku sedmiměsíčním pobytu na rizikovém těhotenství s ultrazvuky po 2 týdnech jsem už něco málo odposlouchala... 🙂 Jediné, co bych zkusila vygooglit, tak ty degenerativní změny 1. stupně, ale podle mě to nebude nic vážného, protože to by si Tě pozvali na další vyšetření.

evatomiskova
8. dub 2014

@frufrunka Mockrat dekuji jsem o dost klidnejsi,krasne si mi to vysvetlila;)lepe jak doktori ;D doktorka me po tomto vysetreni poslala na SONO vc.FMAU k vylouceni IUGR Jelikoz mi napsala ze mam placentu zralejsiho vzhledu tak jsem sla a tam mi napsali tyto vysledky Diagnoza; Z358 Dohl. n.jin.vys.rizik.tehot. Vysetreni; Dle I. UZ odp 33+0 t.g. Pphl , AS + Placenta mimo DS, bez deg.zmen.VP prim. Biometrie; BPD 31+5,HC 31+3 ,AC 29+1,FL 31+1 FMAU; normalni krivka i indexy vaha uz byla 1521g takze i 11g vetsi 🙂 A dalsi vysetreni 24.4. tak doufam ze vse bude ok.Jeste se zeptam to do kazde zpravy kdyz delaji ultrazvuk tak pisi UZ vysetreni nemuze odhalit vsechna postizeni plodu?Jeste jednou mockrat dekuji za vysvetleni znamena to pro me hodne.

frufrunka
8. dub 2014

@evatomiskova Není zač! 🙂 Aha, takže ta patologie prvního stupně asi znamená zralejší placenta, než je běžné, že? 🙂 Protože jinak to na IGUR nevidím, váha miminka je podle mě v pořádku (taky jsem měla v 32tt u druhého a třetího dítka kolem 1,6 kg - odpovídalo to tabulkám). Takže snad jedině kvůli té placentě, aby do budoucna mimi dobře vyživovala, zatím je váhově v pořádku. Na číslo diagnózy nekoukej, oni tam musí vždycky napsat o trošku víc katastrof, aby to mohli líp naúčtovat pojišťovně, já jsem se taky dost lekla, s čím vším vlastně ležím ve špitále... 😀 Asi Tě budou hlídat po těch dvou týdnech, jak je u rizikových těhotenství zvykem. O té větě, že to nemůže odhalit všechna postižení plodu, nic nevím... Ale nejspíš to píšou tam, kde se ultrazvuky dělají na různých pracovištích. Já když je mám dělané pořád ve stejné nemocnici a zprávy jsou určené jen pro jejich interní potřebu, tak je to asi zbytečné. Jen se tím asi chrání, kdyby náhodou něco, aby je pak maminka nemohla zažalovat, že to nezjistili, protože některé věci opravdu ultrazvuk neodhalí - taky tu kolem sebe takové případy vidím, ale jsou to hodně vzácné věci, s tím se vůbec nezatěžuj... 🙂 Tak držím palce a hodně štěstí, ať je všechno v pořádku! PS: Kamarádka rodila 30+3, klučina je teď v první třídě a je tam premiantem v učení i sportu, nikdy nebyl v ničem opožděný, chodil v 10 měsících, společenský, komunikativní, úžasný. Takže i kdyby muselo mimi na svět dřív, už by bylo v pořádku! 🙂

evatomiskova
8. dub 2014

@frufrunka Ty si uplnej poklad 🙂 hned vse povim pritelovy bude mit tez radost z vysvetleni...je fajn ze muzem alespon naosat takhle na ty fora,pisu poprve za cele tehotenstvi ;D Dekuji jeste jednou a zatim ahojky pak dam vedet jak to dopadlo🙂

frufrunka
8. dub 2014

@evatomiskova 🙂 Tak já taky moc často nepíšu, ale pro inspiraci těm, které to nemají tak úplně jednoduché, jsem ze svých bohatých zkušeností sepsala článek v mém blogu - protože i když to někdy nevypadá úplně růžově, tak to růžově prostě dopadne! 🙂 Tak mi pak určitě pošli zprávu, akorát já budu rodit teď v pátek a pak nevím, kdy se dostanu k počítači, asi jen tak ne, ale až se dostanu, ráda si přečtu dobré zprávy od Tebe! 😉

evatomiskova
8. dub 2014

@frufrunka To ti preju prijemny porod a hodne stesticka;)ja uz se na svuj porod moc tesim a jsem zvedava jak to bude probihat ceka me to 27.5.14 tak uvidime jestli na termin nebo drive;) budu mit holcicku a hned po sleze kdyz vse dopadne tak jak ma tak bychom chteli kluka;D Urcite napisu. 😉

evatomiskova
8. dub 2014

@frufrunka To ti preju prijemny porod a hodne stesticka;)ja uz se na svuj porod moc tesim a jsem zvedava jak to bude probihat ceka me to 27.5.14 tak uvidime jestli na termin nebo drive;) budu mit holcicku a hned po sleze kdyz vse dopadne tak jak ma tak bychom chteli kluka;D Urcite napisu. 😉

frufrunka
8. dub 2014

@evatomiskova No, příjemný porod... 🙂 Myslím, že císařský řez nikdy nebude patřit mezi to, na co bych se vyloženě těšila, ale zase na druhou stranu mě to čeká už počtvrté, takže člověk přesně ví, do čeho jde... 🙂 První dva dny peklo, třetí den lepší a od čtvrtého už to nějak půjde. Ty naše dětičky za to stojí! 🙂 Tak ať máš všechno v pořádku, držím palce!

evatomiskova
8. dub 2014

@frufrunka To me mozna taky ceka cisar kvuli uzke panvi,ale pokud malicka bude malicka;) tak bych mohla snad rodit prirozene...

evatomiskova
8. dub 2014

@frufrunka Tez ti drzim palce zatim papa 🙂

verik2
2. črc 2014

Tak mi měla 31+3 1530 gramů. Prcek. Dcera ve 30+5 měla 1850 gramů a narozená 38 tt 3150 a 2 dny před porodem odhad 3120.!tak se trefili. Teď jsme velikostně o 9 dni zpoždění, ale neřeší to.Stoupli i průtoky pupecniku 😀

pisisvori
2. črc 2014

První dcera 30+6tt odhad 1850g, porodní 3650g, druhá dcera 31+2 1960g....odhad 37+5tt 3760g...porodní se ukáže za pár dnů🙂.

weronikasul
23. črc 2015

Ja včera 32tt a maly pry važi 1800g tak sem zvědava jelikož nemam skoro žadne břiško a přibrala sem 11,4kg tak uvidime

terezkl
23. črc 2015

Včera jsem byla na utz, 32+3tt a malej má 1860g. Podle dr. bude malinkej, tak jsem zvědavá s jakou váhou se na nás podívá v září 🙂

nasemiminecko
23. črc 2015

my se měřili 30+1 a odhad - 1382g - prý bude mimčo průměrné, nebo menší... hlavička a stehenní kost odpovídalo týdnu, bříško je menší, uvidíme příště

keckemet
31. črc 2015

ja dnes 31+3 a 1300gr..........asi budu chodit na biometrii pravidelne,jinak pry vse ok,pry mam drobne deti...první syn mel ve 41+6tt 3100gr,druhy 36tt 2400gr tak uvidíme co ta holcicka teda 🙂

myskaol
31. črc 2015

Ve 33t měl malej myslim 1660g 😕

lenka2006
5. zář 2015

ahoj,já jsem byla v pondělí a malej vážil ve 31+1tt 1650g, tak jsem zvědavá kolik bude mít po porodu 🙂

humpio
5. zář 2015

Míru nevím ale 1855g 32+0

michalka_n
1. pro 2015

Já měla ve 32+1 váhu 1480gr vel odpovídá 30+0 tak nevím co teď.. Dostala sem železo a řekla z asi budu rodit ve 38..

azalka123
2. lis 2016

holky mame ve 32tt 1350g mam se bát, koukám že všichni máte víc

elsiska
8. kvě 2017

@azalka123 pročítala jsem diskuzi, kolik nakonec mimčo vážilo?

nevesta2708
8. kvě 2017

32+6tt 1980g a je to holčička.. 🙂

absintka19
8. kvě 2017

32+0 1705 gr holcicka.

absintka19
8. kvě 2017

@azalka123 a ceho se chces bat? 🙂 malym drobnym maminkam se rodi i mensi deticky.

siocka
8. kvě 2017

31tt+5 mela mala jen 1340g, hold bude prcek po me

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru