Určení pohlaví podle UZ a výsledek jiný. Stalo se vám?

beruni121
3. led 2012

Dobrý den, maminky i těhulky🙂

Chtěla bych se zeptat - komu bylo určeno pohlaví podle Uz a výsledek byl pak po porodu jiný ??

Třeba jen pro zajímavost nebo i pro info, jak je tahle metoda spolehlivá.

Díky.

kalo
3. led 2012

Jestli je to velký UTZ.ve 20 tt, tak tomu věř...tam se doktoři téměř nikdy neseknou (pozn.když tam spočítají miminku prstíčky, tak holku od kluka poznají na 99,9% )...Na obyč.utz.u lékaře bych s jistotou nesázela...určitě lepší nechat si to potvrdit alespoň 2x

beruni121
autor
3. led 2012

No jo, nám sice řekli, ale já si to prostě nemyslím, tak by mě to zajímalo...

martinatrnkova
3. led 2012

@beruni121 Kamarádce 3x potvrdili holku a má kluka.
Tchýně (doktorka) tvrdí, že pokud řeknou že je to kluk, tak je to na 99%, ale když řeknou že holka, tak je to na 70%, že se to dá lehce zaměnit.

beruni121
autor
3. led 2012

@martinatrnkova Díky za příspěvek. Já právě nevím.. docela dám na kyvadlo - sice alternativa, které moc lidí nevěří.. ale tam mi vychází holka... no a na UZ kluk...ani se na kluka necítím.. prostě nějak to nemůžu pobrat..

martinatrnkova
3. led 2012

@beruni121 Tak se nech překvapit. Ono je vcelku jedno co to bude, hlavně ze bude a budezdravé a tvoje.

mirun
5. led 2012

@beruni121 Já na kyvadlo nevěřím, taky mi ukazovalo holku, na UZ se ukázal kluk a je to kluk. Celé těhu jsem nechtěla UZ věřit, ale je to tak..... Kyvadlem mi určovaly pohlaví 2 kamarádky, i já sama a ukazovalo jasně, bez pochyb, že to bude holka. Spletlo se.... Už bych se na kyvadlo neupínala 😵 .

beruska24.9.
5. led 2012

@beruni121 - např. tady a ještě dost podobných témat

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/chybne-u...

beruni121
autor
25. led 2012

@mirun - a můžu se zeptat - braly jste to tak, že určitý pohyb je jedno pohlaví a jiný druhé a nebo jste se kyvadla ptaly jaký pohyb konkrétně pro tebe znamená holku a jaký kluka ??

salomee
25. led 2012

Vidíte, je zajímavá otázka... mě jaksi nikdy nenapadlo, že bych mohla mít synka..já jsem z holek, sestra má jen holky, mamka je jenom z děvčat...a tak nějak jsem si vsugerovala holku..a každý kolem mě říkal, že jasně holka, nic jinýho. Pak jsem byla dost překvapená tím, co mi řekl doktor, ale stejně občas někde uvnitř zahlodá pochybnost, co když se spletli, ale už počítám s klukem🙂...A prvních pár věciček, co jsem koupila, je do modra, ačkoliv se mi líbí i žlutá, zelená..a hlavně bílá je taková něžná... případná holčička by to musela překousnout🙂.

jana804
25. led 2012

Ahoj, mně se to teda nestalo, ale známá čekala holčičku, doma všechno růžové, kraječky atd., celé těhotenství se těšila na holčičku, pro kluka ani neměli vymyšlené jméno, no a vykoukl jim Martínek....docela šok, ale samozřejmě byli rádi, hlavně, když je to zdravé.

salomee
25. led 2012

Jo to se stalo mojí kamarádce taky, ale ještě před porodem se dověděla, že to teda nakonec nebude holčička... asi na tom fakt něco bude, že chlapeček se spíš "tváří" jako holčička než naopak.

mirun
26. led 2012

@beruni121 Kamarádky mi daly kyvadlo nad dlaň a čekaly, jak se rozhoupe. Vždycky se točilo dokola, div, že jim nevyletělo z ruky. Já to dělala taky tak a i jsem se ptala. Pokaždé mi ukazovalo jednoznačně holku. Myslím si ale, že když si to žena určuje kyvadlem sama, tak může výsledek ovlivnit svým podvědomím. tím, co si moc přeje. pak kyvadlo ukazuje co by jsme chtěly.

beruni121
autor
31. led 2012

@mirun

a děti máš jakého pohlaví ?? Nebo spíš jsi v době plánování ?? 🙂

mirun
1. únor 2012

@beruni121 Mám 2 kluky a plánujeme ještě jedno dítě 🙂 . Jestli budeš mít chlapečka, tak se toho neboj..., kluci jsou taky fajn 😀 .

lucifereeek
1. únor 2012

souhlasím s @kalo pokud je to utz ve 20tt tak by to mělo být na 100% pokud je to dobře vidět, pokud je to u normálního dr. na kontrole, tak tam bych to 100% nebrala 🙂

salomee
1. únor 2012

@mirun To máš naprostou pravdu, že je riziko -nebo spíš skoro jistota- ovlivnění.
Vzpomínám si, jak se mě můj dr. v 18+0 zeptal: "Víte, co čekáte?"..a já si v duchu řekla, že od koho tak asi bych to měla vědět😀... a myslím, že by mi tu informaci tak velice sdělit nepotřeboval, kontroloval jen čípek, za malýho byl vidět jen kousek...ale byl zrovna nastavenej zadečkem v tu stranu a TO mezi nožkama jsem musela poznat i já🙂. A na velkém ultrazvuku (u mě 21.tt) mi to synka potvrdili.

salomee
1. únor 2012

@mirun To máš naprostou pravdu, že je riziko -nebo spíš skoro jistota- ovlivnění.
Vzpomínám si, jak se mě můj dr. v 18+0 zeptal: "Víte, co čekáte?"..a já si v duchu řekla, že od koho tak asi bych to měla vědět😀... a myslím, že by mi tu informaci tak velice sdělit nepotřeboval, kontroloval jen čípek, za malýho byl vidět jen kousek...ale byl zrovna nastavenej zadečkem v tu stranu a TO mezi nožkama jsem musela poznat i já🙂. A na velkém ultrazvuku (u mě 21.tt) mi synka potvrdili.

beruni121
autor
9. únor 2012

Holky, sice se říká, že Uz jen askoro 100%, ale já furt a to nehledám ani nevyhledávám mezi přáteli slyším jak někomu řekli jedno pohlaví a pak vylezlo druhé.. 😉 Tak to asi taky bude záležet na miminku jak moc chce ukázat a co chce ukázat..Taky jsem slyšela, že nastrčené prstíky mezi nožkama vypadaly jako pindík.. nebo naopak byl nějak přilepený k nožičce a tím vše vypadalo jako holka..

no uvidíme..

twoangels
10. únor 2012

Tak mně na každém UTZ řekli že budeme mít kluka (na každý UTZ jsem chodila několikrát, včetně toho ve 20tt) a nakonec v 38tt mi náhodou doktor řekl že je to holka. Samozřejmě jsme měli nakoupené už všechno modré, takže aše Michalka chodila víc jak do roku v modrém 🙂 Teď už si to říct nenechám. Vždyť je to jedno, jen ať je mimi zdravé!

anieanne
10. únor 2012

Nám u prvního v 16tt dal Dr. jen fotku mezinožek s tím, že co na ní je nám řekne po porodu 🙂 Vydedukovali jsme kluka, jiný Dr. ve 20tt nám to potvrdil a máme ho. Teď v 18tt mi chtěl dát zase fotku, ale spletl si tlačítko pro tisk, smazal to z obrazovky a znovu se prcek dobře nenatočil. Z toho, co jsem viděla na obrazovce jsem si myslela, že zase kluk. Ale ve 22tt jiný doktor řekl, že 100% holčička, že se za to zaručuje, že nic jiného u porodu čekat nemáme, i nám pěkně vše ukázal. Já teda uslzená jsem tu obrazovku nevnímala moc, ale manža tvrdí, že tam bylo fakt krásně vidět to kávový zrno 🙂 Tak snad nebude v květnu překvápko v podobě Matyáška 😀

suromana
22. lis 2019

@lucifereeek
Taky si myslím, že pokud jdete ve 20tt na screening do specializovaného centra, tak tam je to skoro jistota, mají lepší ultrazvuky, podrobnější než běžné ordinace, mě to právě moje gynekoložka nabízela, jestli si nechci zajet do Brna, že ona sice tu prohlídku ve 20tt udělá, ale nebude tak podrobná. Ale my pohlaví vědět nechceme, necháme se překvapit, i prvního syna jsme si nechali jako překvapení až do porodu. Akorát to vybírání jména je složitější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru