Úzký záznam z monitoru, co to znamená?

veru11
3. čer 2014

Přeji hezký den všem,

chci se zeptat, dnes jsem byla u svého gynekologa na natočení monitoru a protože se mu to nezdálo, poslal mě do nemocnice a když mi sestra vypisovala žádanku k vyšetření, tak řekl - "je to úzký". Stejně tak v nemocnici, když jsem opět byla napojená na monitor PA pronesla k lékařce - "Zatím to vypadá úzký". Na mojí otázku, co to znamená mi řekla - "buď spí anebo to taky může být něco jiného"... Což mi moc neobjasnila 🙂. Nakonec se miminko podařilo vzbudit a bylo to jen tím, že spalo, ale zajímalo by mě, jestli někdo nevíte, co by teda v "lékařské hantýrce" znamenalo úzký záznam z monitoru, když by se nejednalo o spaní miminka? Děkuji za odpovědi 🙂

blannie
3. čer 2014

Ahoj, znamená to, že v křivce nebyly moc velké rozdíly, při každém pohybu křivka vyskočí nahoru... podobně jako při zemětřesení 🙂

evulinkab
3. čer 2014

Oni vlastně sledují, jak reaguje srdíčko miminka na pohyb, jestli se zrychlí tep...Když spalo, tak bylo srdíčko v klidu.Mám dojem, že norma uderu srdíčka u miminka je 120-150 uderu za minutu.Když by to bylo méně, popř. více(ne v závislosti na pohybech), pak se musí zjistit příčina.Jak bylo psáno výše, uzký znamená, že tech uderu bylo jakoby v te normě, nevyskočilo třeba na 170uderu/min...-protože logicky při pohybu se frekvence zvýší.Kdyby mimi nespalo, ale frekvence byla nižší, musí zkontrolovat co se děje, jestli je třeba placenta v pořadku, apod...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru