V 17+0 mi dotkor nedělal vyšetření, je to normální?

evcounek
4. čer 2013

Ahojky maminy, jsem 17+0 a dnes jsem měla poradnu a žádné vyšetření mi dr. nedělal 😒 . je to normální? 😒 Když jsem byla těhu poprvé tak mě dr. vždy vyšetřila + pustila srdíčko synka. teď jsem u jiného dr. než při prvním těhu. děkuji za odpovědi

gintare
4. čer 2013

Taky mám pocit, že tu péči nějak zredukovali - u prvního těhotenství v r. 2010 vyšetření pokaždé, teď jen na každé druhé poradně. I ultrazvuků méně. A moč už se nenosí na biochemii, jen sestra zkontroluje proužkem.

speedygon
4. čer 2013

Mně přijde, že je to stále stejné...v předchozím těhu jsem chodila jinam a víceméně to samé...moč se na rozbor posílá snad jen na začátku těhu nebo v případě potíží, ne?

evcounek
autor
4. čer 2013

no tak moč mi kountroluje sestra proužkem. Nikam nic neposílají. UTZ mi teď dělali častěji jelikož jsem na začátku 2měsíce krvácela a pak že nemáme srdíčko pak že máme no horor. Dnes mě vůbec dr. nevyšetřil ani nedělal UTZ jen se zeptal jak mi je 😒

werumka
4. čer 2013

Týjo, ona se někdy moč nosila pokaždé na biochemii? Vždyť je to docela drahé, proužek bohatě stačí.
Ultrazvuky jsou pojišťovnou proplácené v těhotenství pouze tři. Záleží na "benevolenci" lékaře a rizikovosti těhotenství.
Vyšetření není potřeba, naopak se třeba ke konci ani nedoporučuje, aby se nedráždil překrvený čípek.

llluckaaa
4. čer 2013

Já musela chodit na kontroly při druhém těhotenství každých 14 dní a moč mi měřili jen papírky a srdíčko poslouchala takovým starodávným nástrojem přes břicho (říká se tomu myslím zvon 😀 ), určitě nedělala utz pokaždé. Mně to teda nijak zvlášť nevadilo, nemyslím si, že je potřeba mít utz pokaždé. Někde jsou i názory, že utz na každé prohlídce škodí 😒 ... no nevím, nechci spekulovat, protože se v tom nevyznám, jen mi to přijde zbytečný.

gintare
4. čer 2013

Já si nestěžuju, jsem ráda, že nestresujou 🙂 Tu moč jsem opravdu pokaždé nosila, vyfasovala nálepky a zkumavky, vypadalo to, že je to rutina, problémy jsem žádné neměla - a teď vidím, že to jde i bez toho.

evcounek
autor
5. čer 2013

@llluckaaa mě nejde o UTZ jako o takový taky jsem ráda, že mi ho už nedělají na každé kontrole, ale, že dr. neposlouchal srdíčko (ještě jsem ho ani jednou neslyšela) to mi přijde divné. Při prvním těhu každá kontrola vyšetření čípku a poslouchání srdíčka a teď nic. První těhu bezproblémové a teď jsem na začátku 2měsíce krvácela a tak se trochu bojím aby se něco nezanedbalo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru