V dutině břišní plodu je voda, setkali jste se s tím?

martulinka111
25. zář 2013

V plode miminka tekutina
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat nesetkali jste se někdy že vam doktor řekl ,že u plodu v dutině bříšní v oblasti pod žaludkem je menší množství tekutiny ???
ten muj se tvářil ,že to vidí poprvé ☹(
Děkuji všem

ivular
25. zář 2013

@martulinka111 Zkušenost nemám, ale našla jsem tohle: Přítomnost tekutiny v dutině břišní, tzv. ascites = výpotek. Příčin je mnoho, ale málokdy se opravdová příčina zjistí. Pokud nemáte nesoulad mezi krevními skupinami, nemáte-li tzv. pozitivní protilátky, tj. nejste-li krevní skupina rh. negativní např., může se pak jednat např. o tzv. neimunní hydrops plodu, tekutina v bříšku je např. na podkladě virového onemocnění plodu. Oboje možnosti, pokud se zachytí včas, mohou znamenat celkem příznivou prognosu pro mimčo. Důležité bude UZ vyš. průtoků krve pupečníkem a mozkem dítěte, to bude rozhodující. Bude-li to v pořádku, mimčo bude dále sledováno,ale není vyloučen, samozřejmě, event. předčasný plánovaný porod císařským řezem, abychom mimčo "vytrhli" z nepřátelského prostředí, po porodu se pak všechno dá upravit. Pokud je vitální tak by se to mělo vstřebat, případně to prckovi po porodu odsajou a budou ho sledovat.

martulinka111
autor
26. zář 2013

je dekuji to jsem nenasla vubec dekuji za odpoced 😀D

zazulka
26. zář 2013

@martulinka111 Slyším to prvně, ale moc držím pěsti, aby bylo všechno v pořádku!

lamarika
26. zář 2013

@martulinka111 taky držím pěsti aby vše dobře dopadlo a přeji hodně sil!

martulinka111
autor
29. zář 2013

dekuji za pesti 😀D jj ja jsem byla taky v soku kdyz mi to rekli ale vypada to ze to je jen nejaky vypotek doufam uvidime 9.10 jestli tam jeste neco bude nebo ne 😀

charaka
29. zář 2013

Ahoj 🙂 vobec sa neboj, aj mna takto doktorka vystrasila, ze ma mimi v brusku vodu, bolo to asi v 22. tyzdni... ale dalsi doktor nam vysvetlil, ze to sa mimi napilo trochu viac plodovej vody a akurat malo plne brusko. Dufam, ze som ta trosku upokojila, naozaj sa neboj 🙂

martulinka111
autor
15. lis 2013

Dekuji vsem 😀D tekutina nam zmizl ,ale nikdo mi nerekl proc tam byla 😀 tak uz je vse v poradku 😀 dekuji všem za rady

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru