V jakém týdnu těhotenství 3D ultrazvuk pozná pohlaví?

loolli
27. kvě 2009

ahoj maminy, je možné, že 12 tt se 3D ult pozná pohlaví?děkuji za info.

jeudi
27. kvě 2009

ahojky loolli asi te zklamu ale myslim ze to je asi jeste moc brzo 😔

dracekmracek
27. kvě 2009

loolli u kamarádky to poznal ultrazvuk na NT kolem 12tt

laska.nezna.hranic
27. kvě 2009

podle mě ne, ale vždycky je 50% šance, že se doktor trefí. a když ne, řekne ti, že to stejně bylo moc brzo. což opravdu je. nakonec ať ti to řeknou kdykoli, otáčet se na tom nemůžeš, stopro to víš stejně až po porodu 🙂 kolikrát se to nedá pořádně poznat ani na velkém utz ve 20. týdnu a nejednou se stalo, že pak byl chlapeček celý v růžovém 😉
ve 12. týdnu je většina mamin ráda, že se dočkaly průkazky, natož aby řešily pohlaví. i když chápu, že je člověk zvědavý, taky jsem byla. nicméně všechno má svůj čas.

zuzu_z
28. kvě 2009

looli: na 3D utz pokud jsou dobré podmínky není rozlišitelné pohlaví jako takové, ale rozdíl v upnutí pohlavního systému (pahorku). Nevím, jestli jsem to napsala 100% správně, ale takto mi to vysvětlovala dr na genetice. Tvrdila mi, že se zatím nezmýlila a taky záleží na přístroji.
Osobně zastávám názor,že dokud mi miminko neplesknou na břicho, tak si nemůžu být jistá, je-li to holka nebo kluk.
Pro barvu výbavičky bych se tím ještě asi 100%neřídila, ale pro zajímavost je možné to zjistit 😉

marinka
28. kvě 2009

loli, výjimečně to může jít opravdu poznat kolem toho 12, 13 tt, evanek má v albu jasného chlapečka z 13 tt a to a ani nebyl 3D utz, ale u mě to třeba vůbec poznat nešlo, ani u jednoho prcka. Furt to bylo 50 na 50 😉 Takže já si holt budu muset počkat do 20 tt, aspoň to bude ještě pár týdnů napínavé 😉

sshiva
28. kvě 2009

ahoj looli, osobne si myslím že 3D ultrazvuk v 12tt nie je pri určení pohlavia moc spoľahlivý. V období okolo 14-17tt ak je k tomu vážnejší dovod, sa robí amniocentéza (rozbor plodovej vody), a z tej je možné pohlavie dieťatka určiť. My sme boli na 3D až niekedy okolo 20tt a to už bolo zreteľné že to bude chlapček 🙂 Viem že tam kde sme boli my ponúkali určovanie pohlavia 3D ultrazvukom od 18tt, skor nie. Chce to trpezlivosť 😉

dracekmracek
28. kvě 2009

Tak nám chlapečka poznali ve 13tt 😀 viz album 😀

murynka
28. kvě 2009

ahojky

tak nám ve 12tt na NT také řekli asi kluk..ale něvěřím tomu 😅
pohlaví v tomto období je dost podobné labia jsou takové zvětšené že to vypadá jak pindík 😀
takže bych na to nespoléhala 😉

jinak mám sousedku který celý těhu tvrdili holka a narodil se kluk 😅 takže nikdy to není jisté až potom co se to narodí 😵 😵 😵

dracekmracek
29. kvě 2009

no tak to by byla holčička chudinka kdyby měla takhle velký klitoris 😀

motylek
29. kvě 2009

Ve 12.tt už lékař věděl co to bude, na nt screenigu, a opravdu to viděl správně.

motylek
29. kvě 2009

A byl si dost jistý 😀 😀 😀

jarula
2. čer 2009

no,největší jistotu asi při určení pohlaví budeš mít po odběru plodové vody,nebo vzorků z dělohy 🙂. Já jsem ty testy musela podstoupit a teď vím,že mimi je zdravé a je to kluk 🙂 a jsem ve 12tt 🙂

lilili2
2. čer 2009

Mi doktor řekl už ve 12+3 že to bude s největší pravděpodobností kluk. Že u málo koho to jde tak vidět jako u nás. Tak jsem zvědavá 😉 . Zjistím to přesně za 3 týdny kdy jdu na kontrolu.

f.miracle
10. čer 2009

Nám doktorka v 11. týdnu řekla, že budeme mít holčičku a máme chlapečka 😉 Můj vnitřní pocit byl ale stejně od začátku takový, že je to chlapeček, takže dejte na instinkty. Pokud jde o ty ultrazvuky, tak v 16. týdnu mi můj doktor řekl podle klasického utz, že je to kluk a o čtyři týdny později nám to potvrdili na 3D utz.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru