V kolikátém tt. jste byly na 3/4D ultrazvuku?

eficenka
14. čer 2012

Dobrý den,
v kolikátém týdnu jste absolvovali 3D UZ?
jsem objednaná na 25tt, sestřička říkala že ještě nic moc vidět nebude, že by to chtělo kolem 32tt,
ale dočetla sem se, že po 28. týdnu těhotenství je kvalita vyšetření omezena velikostí plodu a zmenšeného volného prostoru (plodové vody).
Mám se přeobjednat na později?

mayem
14. čer 2012

Byli jsme v 19 tt. Malá byla vidět úžasně, máme moc krásné video a fotky 🙂 Slyšela jsem, že kolem toho 25 tt je to ideální. Tak bych to neřešila a moooc se těšila 😉

2hanah
14. čer 2012

Mělo by se chodit až po 30.tt, protože tehdy má Vaše miminko dokončený vývoj v obličeji.

danaruj
14. čer 2012

říkali, že je ideální mezi 22.a 26tt...nevím, proč, prý nějak kvůli množství vody a velikosti plodu, že se to nejlépe zobrazuje.. Byli jsme ve 24. tt

caricia1
14. čer 2012

já byla ve 24 tt a vidět to bylo nááádherně,i video máme 😵 😵 později,kolem 30 tt už toho vážně moc vidět není.

michaela_2
14. čer 2012

Já byla ve 26. týdnu. Tam kde jsme byli brali maminky od 25. do 30. týdne. Dříve je to prý moc brzy a po tom 30. týdnu už zase pozdě, protože jak je miminko velké, tak je to všechno hůře vidět ( navíc pokud je třeba otočené). My jsme viděli všechno krásně, máme fotky i video ( a ta podoba už se tam pomalu rýsovala 🙂)

palomitacheca
14. čer 2012

U prvního syna jsem byla na konci 23.týdne (1.foto), teď u druhého dítěte jsem si ho ve 3D nechala ukázat na začátku 19.týdne (2.foto), ve 26.týdnu jsme byli na 3D/4D v Krči (3.foto) a ještě jsem si ho nechala ukázat při posledním UTZ na začátku 31.týdne (4.foto).
Většinou se uvádí, že optimální je to od toho 25. do 30.týdne, jak už tu holky psaly. To je nejlíp vidět obličej. Pak už má miminko míň místa v bříšku a nemusí být dobře vidět.

pejtho
14. čer 2012

My jsme byli ve 22tt a teď s druhým mimi jdeme za týden tj ve 21tt.
Podle mého doktora je od 20tt do 24tt nejlepší čas na 3D ultrazvuk, protože je miminko krásně vidět celé. Později v tom 30tt už je větší a je těžké ho vidět hezky celé a už se do obrazu může více motat pupečníková šňůra a děložní stěna.

denousek
14. čer 2012
svoba
14. čer 2012

26tt, tušim. po 30tt je prý už hůř vidět.

lukza
15. čer 2012

jak píše většina mě taky řekly že strop je do 28týdne a to už je na hranici že už to není pak moc vidět že mimi je veliké že ideál je okolo toho 26týdne a paráda🙂) ale taky hodně zaleží na tom jak je kvalitní UTZ kámoška má třeba ftoky horzné že není nic vidět a já mám užasné že jde vidět vše krásně🙂)

pajav
15. čer 2012

21 tt 🙂)))

weri1
15. čer 2012

25tt

456pata
23. dub 2017

Chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi 3D a 4D mám v tom zmatek 😀 chci jen fotečku bez videa jde to? Děkuji prosím o radu. 🙂

janulitko
23. dub 2017

Dobrý den, jsem PA a tyto ultrazvuky dělám - je to tak, jak píšete - 3D fotka, 4D videozáznam vyšetření. Samozřejmě můžete dostat jen fotku, popřípadě sérii fotek na flešku. Aspoň u nás to tak je 🙂 Mějte se

janulitko
23. dub 2017

Jo a ideál je 24. - 28. tt. 🙂

mobabe
19. pro 2019

@janulitko kde je děláte?

helenkavanova
7. srp 2020

22tt. Moje holčička bílo ji vidět úžasně 4D ultrazvuk

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru