V kterém týdnu těhotenství lze zjistit pohlaví?

amona
4. led 2009

Ahoj maminky, jsem netrpělivka a ráda bych znala pohlaví svého dítěte co nejdříve. ☹ Standartně se lze pohlaví dozvědět až ve 20 tt, že?" Ale znám maminky co tvrdí, že to ví už od 12tt, tak by mne zajímalo, kdy jste se to dozvěděly vy? 🙂

smardik
5. led 2009

jana jo 4 a pak jak jsem odcházela z nemocnice tak poslední den dovezli paní - 7potrat, čekala na vyčištění ☹

jana.cb
5. led 2009

ja si porad rikam a taky kristýnce domliouvam ze jako musi byt hodna a nebrecet a enchat mami vyspat v noci a ze musi byt moooc hodny miminko 😀 takze snad me slysi a vezme si to k srdci 😀

jana.cb
5. led 2009

to je fakt hruza tohle .....-((( a je na prd kdyz pak daji pani co jde na tohle jak pises na pokoj s nekym kdo ma zdrave a mimco v pohode to na tu psychiku teda musi byt sok pro tu pani co jde na potrat 🙄

smardik
5. led 2009

jana ani mi nemluv, na té gyndě neuvažují. dají na jeden pokoj mě, paní po potratu a pak holku na potrat jde dobrovolně nebo mi tam dali holku co byla těhotná stejně dlouho jak já a zjistili že miminku přestalo bít srdíčku tak musela jít na potrat - z toho jsem byla na prášky já, jak jsem byla na pak na UTZ byla jsem úplně nervní

jana.cb
5. led 2009

me stacilo kdyz jsem byla v nemocnici jen teda jeden den od rana do odpoledne zadny pres noc diky bohu aby me zkoukli jak makaj vajecniky nebo vejcovody tedka nevim neco jako laparka ale jen rentgenem a kontrastni tekutinou jak nevedeli cim se to u me stava coz diky bohu zjistili ze je mam plne ok mno ale musela jsem o tom RTG lezet asi pul dne a byla jsem na pokoji s 2 panima cca 35 a 42 let co jim den predemnou brali celej spodek z duvdu rakoviny a nejakyho myomu bo ceho tak to bylo fajn jak oni narikali a breceli skoro jak je to bolelo a povidali jak na to prisli a jak jim to museli vzit a kolika zenskym se to stava apod fakt jako to jsem si desne moc prala lezet nekde na chodbe klidne i ale jen ne to tam poslouchat ☹

jana.cb
5. led 2009

magori to jsou fakt ze jo .-((( no jo kdyz dneska to nikdo neresi se ta zenska soupne kde je misto a des se vule bozi no .... to ja tam byt takhle s nekym tak jako ani nevim zda bych s nim kecala bo se mu snazila nejak pomoct nebo ja nevim ty jo ..nebavit se je divny kdyz by tam brecela a byla z toho spatna tak jako asi podporit by bylo na miste ale zase podpora od tehule kdyz by dotycna o to prave prisla no nevim no .-((( a kecat s ni o pocasi a odkud je je o nicem panz by byla myslenkama nekde jinde takze jako cely na prd 😠

jana.cb
5. led 2009

kurna to je smutny tema to tu nemuzeme resit nebo vsechny vystrasime a uz sem nikdo neprijde 😀

jana.cb
5. led 2009

tady se musi resit holky verusus kluci a chybne urceni pohlavi 😀

smardik
5. led 2009

jani tak já musím jít,mě pohlaví určili dobře 🙂

jana.cb
5. led 2009

tak to jsi mela stesti Smardiku .o) nam snad taky ale jeste uvidime na tom 3D zda je to fakt ona no 😀 ja taky padim neco delat tak se tu mej nejen ty krasne a prima den preji a zas nekdy napokecanou 😉

smardik
5. led 2009

jani 3d je super 🙂 hlavně když dítě spolupracuje a neotočí se k vám zadkem 😀 😀

wjerushka
5. led 2009

Já jsem nakonec ráda, že se to provalilo na tom ultrazvuku ve 32tt, že to bude klučina, i když nám před tím tvrdili, že je to jasná holčička. kdyby mi pak v porodnici strkali kluka, tak bych ho snad ani nechtěla. Kolegyni z práce pořád předpovídali holčičku no a protože měla doma klučinu, tak se hrozně těšila. Pak musela rodit císařem pod narkózou a když ji na pokoj přinesli Michala, tak to obrečela. Ale ono se říká, že holčičky jsou nejistý. nejsem první komu se takhle najednou ukázal kluk. Akorát příbuzní si teď myslí, že si z nich děláme srandu, tchyně se skoro urazila 😉

jana.cb
5. led 2009

😀 to verim Wjerko 😉 no ty jo fakt jsem na nas zvedava no ale asi se to holt dozvim na sto pro az na sale no 😀 ja bych byla taky v soku prinest mi klucika 😀 😖

luciejadr
5. led 2009

wjruš, tak v tom máš pravdu. já se tak setkala s maminkou, která pořád čekala myslím Simonku a najednou na sále musela řešit, že je to kluk a jak se bude jmenovat. taky rodila v 31tt, takže ten poslední UZ neabsolvovala a ten šok nedokázala přežít. jen jsem se jí smála, zda to jejího Domina nepostihne, že na něho pořád mluvila jako na holčičku a kupovala růžové 😀
a mě se o tom taky ted zdálo ve snu, že se nám narodila vysněná Leontýnka, ale já už ji nechtgěla. já chtěla Domina 😀 a v tom snu jsem to musela psát babičkám sms.. a vzbudila jsem se dost orosená.

amona
autor
5. led 2009

Ahoj holky, tak jsem zpátky...🙂 Tak nějak mě napadlo toto téma i proto, že jsem byla na genetice v 12+1tt a když jsem se doktorky zeptala, zda by mi nemohla naznačit pohlaví, tak se na mě utrhla, že pokud nejsem ještě informovaná, tak pohlaví lze zjistit až od 20tt. No a ultrazvukem se samozdřejmě ani nemrkla! ☹ Tak jsem z toho byla taková smutná, né že to nevím, ale že mě takhle odbyla, no a přitom jsem si toto vyšetření sama platila (1450,- Kč- což není zanedbatelná částka) no a ona na mě takhle. Přitom na té stejné klinice (ovšem ale jiní doktoři než už zmíněná MUDr. Čuprová) pohlaví bez problému "odkrývají"..... TAkže rada pro ty, co se na vyšetření v I.trimestru teprve chystají a jdou do Pranatalu Brno na Veveří...Nechoďte k MUDr. Čuprové. Odbude vás, žádné vnitřní orgány jako např.srdíčko se nekontroluje, to je jak naznala otázka až 20 tt a na pohlaví taky zapomeňte! 🙂

bertica.h
5. led 2009

Amona..aj ja som bola v Brne a tiež ma ultrazvukovala dr.Čuprová a tiež som sa jej na pohlavie pýtala a povedala mi,že je moc skoro..idem tam za 2tt..tak snád..
Inak s tým srdiečkom..ja som tiež z toho bola prekvapená..lebo sa mi zdalo,že to tam nejako nefarbila ako mala..atd..a asi som mala pravdu..Držím palce 🙂 🙂

jana.cb
5. led 2009

uz jsem taky zpet 😉

jana.cb
5. led 2009

a neni treba jiny kriterium dle jakyho by se to dalo poznat?ze to u nekoho tipnou uz tak brzo??Jako rozmery mimca apod? 😉

amona
autor
5. led 2009

Ahoj Bertico 🙂 A v kolikátým tt jsi tam byla? Víš co, mně nejde o tomže mi nic neřekla, ale jde mi o to jak se ke mně chovala... I manžel koukal jak kuře. Prostě se mohla usmát a říct: maminko, vy na to nějak spěcháte, ale ona mi jen tak odsekla. Navíc si půlku pětiminutového vyšetření vykládala cosi se sestřičkou a nám jen řekla... dvě nohy, dvě nohy, jedna hlava..... ☹
Jinak ahoj Jani 🙂 Myslím, že podle velikosti to nepoznají, holčičky sice asi bývají drobnější, ale můžou být i macandy a to platí i opačně.... Babský vykládačky jsou o tom, že pokud máš bříško hezky dopředu do špičky, je to chlapeček, pokud je bříško více roztáhlé do stran..je to holčička. Taky podle jídla...Pokud máš chutě na sladký tak je to holčička, a pokud jíš furt maso, tak by to mohl být chlapeček...Nebo opačně 🙂 Teď fakt nevím. 🙂 Je teda ale pravda, že dříve jsem hodně mlsala a teď bych jedla jen šunčičku, masíčko a samo lehce pikantní pochoutky, no a na sladký není chuť vůbec.... 🙂

deathy
5. led 2009

Ahoj, mě pohlaví řekl pan dr. na II. screeningu a to sem byla 22+6. Řekl mi to tak jistě, že ani nepochybuju, přece jen si řikám, že kdyby to bylo nějak neznatelný, tak by řekl, že to vypadá na... No a jinak mi to potvrdil můj dr., když sme se pokoušeli o 3D, to sem byla cca 29tt, jenže prďola se otočila zádama, takže z 3D nic nebylo 😀 Tak jestli se nám z Kristýnky vyklube Jakub, bude to celkem sranda 😀

wjerushka
5. led 2009

to amona: To je teda něco, takové doktorky existují i pro těhotné. při tom, když si přečteš nějaký článek o vývoji plodu, nebo koupíš kníku, takje tam psáno že na dobrým ultrazvuku už je šance v tom 12-13tt pohlaví poznat. Pí doktorka nějak zaspala dobu.
Ono asi má nějaký smysl, že se člověk nechá překvapit a nenechá si to říct, ale já to fakt nevydržela. Chtěla jsem vědět, co to bude, taky proto, že jsme měli hrozný problémy s vybíráním jména 😀

jana.cb
5. led 2009

tak to se ti nedivim ani Amoniku ze se o to tak zajimas 😖 Mudra je fakt divna 😠 no na povery taky neverim ze dle chute a briska apod :o))))) mozna u nekoho to sedi ale verit se tomu neda 😀 to se neda jiste potvrdit v tom 13 tt dle me odhadnout jo ale rict to jiste ne 😠

amona
autor
6. led 2009

Ahoj holky, tak jsem přišla dnes z práce uplně "mrtvá", no a to už chodím jen na 4-5 hodin...☹ Tak si tak říkám, co budu dělat v nějakým tom 7-9 měsíci. No asi ležet a spat...🙂
Jani, dívala jsem se na tvé albíčko a máte nachystaný moooc pěkný pokojíček...🙂) Hned bych se tam nastěhovala sama! 🙂)

andreahrbacova
6. led 2009

holky přidávám se do diskuze,dneska nás čekal velký ultrazvuk ve 20tt,tak jsem se těšila že budeme vědět konečně pohlaví,ale hold mim si dalo nožky k sobě,bylo špatně natočené,takže jsme nic nezjistili.Takže není pravidlo,že se to dá ve 20tt zjistit

amona
autor
6. led 2009

Ahoj Andrej, to vás pěkně vypeklo, co....🙂 TAk držím pěsti ať je mimi příště "hodnější" ....🙂

andreahrbacova
6. led 2009

to jo,ale já byla šťastná,že je všechno v pořádku.V pátek jdu ke své doktorce,tak třeba už si dá říct.Doktor tipoval chlapečka,ale je to prý jenom tip,ale já taky tak trochu cítím že to bude kluk.Ale to je úplně fuk,zatím se zaměřuji na neutrální věci,takže mi to ani tak nevadí.Jen ráda bych ho už oslovovala jménem,a nevím jakým 😀

konja
6. led 2009

zjistila jsem to v 20tt při velkém utz 😉

andreahrbacova
6. led 2009

konjo,tak to jste měli štístko,nám dneska mimi trucovalo 😉

petrach
7. led 2009

Andrej to bude stydlinek 😀 😀 ten vas převezl,zase bude překvapko...vim že ses tešila,ale my jsme to meli u Elin stejne,nechtela se ukazat,tak jsme to pak vzdali a mužu řict,že u porodu je to pak velka odmena!!!!!

amona
autor
7. led 2009

Ahoj Andrej, že je vše v pořádku, no to je nejdůležitější! 🙂 Já jsem si říkala, jesltli se nám mimi bude schovávat do 30tt a neukáže se, tak pak už bych si to taky nechala jako překvápko k porodu, ale zatím jsem 15+2 tt a ve fázi že to chci vědět...🙂)
JInak mě už druhej den pobolívá bříško (magnesium beru), tak nevím, jestli raději nezajít k mudře....☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru