V kterém týdnu těhotenství lze zjistit pohlaví?

amona
4. led 2009

Ahoj maminky, jsem netrpělivka a ráda bych znala pohlaví svého dítěte co nejdříve. ☹ Standartně se lze pohlaví dozvědět až ve 20 tt, že?" Ale znám maminky co tvrdí, že to ví už od 12tt, tak by mne zajímalo, kdy jste se to dozvěděly vy? 🙂

andreahrbacova
7. led 2009

Ahoj amono,tak určitě že máš ještě časík a snad mimi se ti dobře natočí,já si taky myslím,že s enám nebudu dlouho schovávat.Doktorka mi dělá ultrazvuk při každé poradně,takže snad....
mě taky dva dny bolí bříško,ale to kvůli roztahování dělohy,dlouho jsem měla klid,prcek měl asi dost místa na svůj růst,ale teď ho domeček už tlačil 🙂

aponchie
7. led 2009

me na screeningu v prvnim trimestru rekla co si mysli,ze to bude a pak rikala,ze to nelze brat jednoznacne pac pohlavni organy vnejsi se vyvyjeji az pozdeji tudiz to vypada tak i tak a je to pul na pul i muj gyndar rikal,ze presnejsi je to ve20tt pri velkem USG a nam to u male rekla i na FECHU ve 20tt lekarka sem uplne cucela pac kvuli tomu se tam nejde 🙂

hrusti
7. led 2009

ahoj holky, mne doktor poprve rekl pohlavi v 18 tt a na velkem utz, na kterem jsem byla ve 21tt, nam potvrdili chlapecka. na tom prvnim screeningu mi doktor rekl, ze nebude tipovat, protoze ty pohlavni organy chlapecky a holcicky jsou podobne v tomhle tt, takze by se mohl splest.

amona, zalezi jak te boli brisko. jestli te taha po stranach, tak se ti asi trosku roztahuje. zkus si lehnout a byt v klidku a pokud to neprejde, tak zajdi k dr. za to nic nedas. nebo to muze byt od zacpy. kolem 18tt jsem takhle absolvovala dve navstevy u dr. protoze jednou mne zlobily streva a podruhe mi po namaze zacalo tvrdnout brisko. dala mi magnesko a vyresil se tim i problem se zacpou 😉

bertica.h
7. led 2009

amona..boli sme na tom veľkom UZ..myslím že to bol 12tt..myslela som,že sa tam viac s nami pohrá..ked sme tolko platili..ale bola to chvilinka.aj teraz ideme(som písala tuším..nie)16.1 o 18tej 😉
a čaká ma zubárka.. 😒

amona
autor
7. led 2009

Ahoj Bertico, tak pak určitě písni jak jste dopadli, co se vám ukázalo a jen pro zajímavost který mudr.tě vyšetřoval. 🙂 Já tam taky pojedu na ten velký UTZ v 20tt, ale to nejdřív za měsíc, takže si ještě počkám. Ještě k tomu 12tt, kámošky co byly u mudr. Vlašima byly velmi spokojené, byly tam tak 20 min a všechno jim to pěkně ukázal.....☹ Tak držím pěsti ať to toho 16-tého dobře dopadne! 🙂)

amona
autor
7. led 2009

Ahj Hrusti! 🙂 No asi máš pravdu, možná se jen po delší době roztahuje děloha, ale bylo to takový nepříjemný, že jsem nevěděla... Každopádně zácpa nic, to mám spíše opačný problém...🙂 Dneska se mi to zdálo být už lepší, tak uvidím do pátku...🙂

luciferek
7. led 2009

tak nám řekli pohlaví ve 20 tt a tak tomu i bylo, myslím, že je tento termín okolo toho 20 tt takový nejpravděpodobnější, pokud teda nejdete z nějakých důvodů na plodovku... známé ale taky zjistili pohlaví již v 13 tt a to podle 3D UTZ, kde to bylo prý už dobře vidět, tak nevím, vlastní zkušenosti nemám tak brzo 😅

amona
autor
7. led 2009

Jinak pro ty co mají DIGi stalit. Každý všední den od 15.35-16.20 dávají na kanálu ZONE REALITY pořad z reálu ČEKÁME MIMINKO. ( O těhu až do porodu u různých žen). Moc zajímavý...🙂 Tak já pádím koukat! 🙂)

janika7
8. led 2009

Ahoj, nam rekli, ze to bude chlapecek v 13+5tt. Ale pry je docela obdareny a meli jsme stesti, ze byl dobre natoceny 🙂 Bylo to na normalnim UTZ a pak nam to vsude potvrdili.

jana.cb
8. led 2009

Ahojky AMoníku koukam tady se pekne rozjela diskuze covece jak jsi ji krasne zalozila 😉 clovek tu par dni neni a je toho tolik k docitani 😉

amona
autor
8. led 2009

Ahoj Jani, to bude tím, že kolem pohlaví se 100% točí každé těhu....🙂 Dneska jsem byla na prvním těhu cvičení a kurzu, tak jsem z toho ještě maximálně nadšená...🙂

amona
autor
8. led 2009

Ahoj Janiko7, takže kluk jak buk..🙂) Tak to gratuluji! 🙂)

amona
autor
9. led 2009

Ahojky, dnes jsem byla nečekaně v jedné ultazvukové ordinaci a narazila jsem na úžasného doktora. Udělal mi 35 minut dlouhé ultrazvukové vyšetření, během něhož mi udělala několik fotek a asi dvě desítky video záznamů, které mi vypálil na dvd. 🙂 No a to vše za naprosto neuvěřitelnou cenu! 🙂 Takže náš myšák je v 16+O tt, CRL 10 cm, ale pohlaví si furt schovávalo. Každopádně doktor naznal, že žádného pytlíka nevidí, takže to bude spíše holčička. Samozdřejmě zdůraznil, že je to furt 50 na 50 a že uděláme další záznamy za 14 dní a snad už něco zjistíme. KAždopádně myšák sebou mlel a kopal jak o život, tak se mám na co těšit...🙂)

janika7
9. led 2009

amona: ahojky, nas mimisek sebou taky porad hrozne mele. Kdyz jsme byli na 4D UTZ, tak ho sestricka nemohla zabrat, jak byl rychlej a utikal🙂 Neboj, za par tydnu ti to urcite reknou 😀 Muj doktor je takovej trosku od rany a je to spoluzak manzela taty z gymplu, tak si ke me vic dovoli. No kdyz nam rikal, ze to bude kluk, tak rikal, ze by ho zajimalo, po kom to dite je tak obdarovany, ze mu to budou vsichni zavidet 😀 Uz se na nej moc tesime, tak urcite zalozim album s foteckama.

amona
autor
10. led 2009

Ahoj JAniko, určitě založ album a budu se těšit na fotečky miminka! 🙂)

jana.cb
22. led 2009

Ahojky holky - dneska jsem byla na 3D-4D UTZ v Jihlave a jsem vic nez nadsena 😉 moc sympatickej a ochotnej pan doktro i sestrika a maimalne se vam venuje zadny 15 min a nazdar ale kompletne ukontroluje mimco taj pomoci 2D tak pak i 3D UTZ od hlavy az k pate cim vse zmeri a zadava se to automaticky do celkove tabulky kde pak vyjedou rozmery stehen, hlavicky, telicka, vaha delka apod. proste trvalo to cca hodku a my jsme byli moc spokojení ..taky jsme resili zda Praha ci neco jineho ale za 1000 kc co to stoji v Jihlave dostanete maximalni venovani se vam a ysvetleni detailne vseho jak 3D tak 2D i s komentarem k plodu fotecky 😉 utz dela sam Dr zadny sestricky a zadna plna cekarna kde to jde jak na bezicim pasu 😉 nahodim vam tu odkaz kdyby jste mela nektera zajem ale predcilo to moje i manzovo ocekavani a tsalo to to v te Jihlave za to!! 😉
Tady je link: http://www.pp-gyn.cz/sluzby-foto2.htm

amona
autor
23. led 2009

Ahojky maminy, tak jsem dnes byla na UTZ a už je to několikrát potvrzené.... Je to HOLČIČKA!!! 🙂)

inna12.
23. led 2009

Ahoj, ve 13+3 tt mi bylo sděleno, že tam toho má víc než holčičky v tomhle stáří, takže asi klučík, ale uvidíme 😀

reni7
23. led 2009

ahoj,nám to řekl doktor na genetice ve 13+1 že to vypadá na hplčičku,tak uvidíme jestli nám to 5.2.potvrdí 🙂

sandra81
23. led 2009

To se mi vubec nezda ze vam ve 13tt mohl doktor rict jestli je to holka nebo kluk, protoze me rekli ze na venek jsou jeste uplne stejny v tuhle dobu. Jen vnitrne ne a to neni na tom malickym tvorecku jeste videt. Vim ze se pohlavi urcuje od zhruba 20tydne.

sachmetka
23. led 2009

Ahojik, na UTZ i v 16.tydnu mi dr. rekla, ze je jeste na zjisteni pohlavi brzy (delali mi ho na prijmu do nemocnice). Ze i na jejich dobrem UTZ se to pozna na 100% az kolem 20.tydne a to jeste za predpokladu, ze bude dobre natocene.

reni7
23. led 2009

sandra,kámošce to taky řekl ve 13tt že to bude kluk,si myslíš,že sem si to vymyslela nebo co? 😕

petrach
23. led 2009

nam řekli na 3D ve 13 tt kluka a ve 20tt to potvrdili,pak ješte 2x,asi zaleži na kvalite utz,ale splest se určite mužou 😉

wsmoulinkaa
23. led 2009

ahoj mě to dr řekl na 16tt že budu mít holčičku a ukázal...bylo to vidět. Ale přesto mi to upřesní na 20t na scrreningu.

berus
23. led 2009

mně můj doktor řekl ve 12tt, že je to kluk a pak už to jen potvrzoval 😉

janika7
23. led 2009

sandra: Me to doktor rekl v 13+5tt, pry by tohle holcicka nemela a na fotce je to videt. Pak mi to v 18tt znova potvrdil jiny doktor na genetickem UTZ. Jeste sice neni na svete, ale uz mi to potvrdilo 6 doktoru, takze tomu verim. Zalezi v jaky je poloze, v tom 13ttto doktor vyfotil jako kdyby miminacek sedel na skle a on fotil zespoda. Je to tam nadherne videt...

lakshmi
29. led 2009

Nám taky včera na utz doktor řekl (13tt), že neslibuje, ale vypadá to na kluka. Tu hrčku mezi nožičkama jsem viděla i já 🙂 Takže věřím, že něco už může být vidět, ale jistota to není...

myska
29. led 2009

Nám tento týden řekl doktor na UTZ, že už je to možné poznat, ale my to vědět nechcem.

poletucha
29. led 2009

fakt myska? 🙂 ja byla vcera a mam i DVD z 4D zaznamu a ja tam taky vidim pindika,ale kdyz jsem se zeptala doktora,tak rikal ze to v zadnym pripade jeste rict nemuze,ze je brzo ... 😒

kajra
29. led 2009

Ahoj holky. Mně říkala doktorka, že nejlepší určení je kolem 20. týdne. Do té doby je to spíš vyjímka to poznat. Taky by mě zajímalo, kde se dá vyfotit mimi 3D nebo 4D.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru