V kterém týdnu těhotenství lze zjistit pohlaví?

amona
4. led 2009

Ahoj maminky, jsem netrpělivka a ráda bych znala pohlaví svého dítěte co nejdříve. ☹ Standartně se lze pohlaví dozvědět až ve 20 tt, že?" Ale znám maminky co tvrdí, že to ví už od 12tt, tak by mne zajímalo, kdy jste se to dozvěděly vy? 🙂

bertica.h
4. led 2009

ja snád do toho 16.1 ani nevydržím 😔 😔 😉 😉

anngie
4. led 2009

luci: odkud jsi? přímo z MB?

luciejadr
4. led 2009

Anngie, jsem přímo z MB. scházím se s holkama i na diskuzi z MB.

veruska007
5. led 2009

Nase mimi bude asi pekny exhibicionista, pani doktorka nam pohlavi sdelila uz ve 12. tydnu. Na kontrole ve 20. tydnu nam pohlavi jeste potvrdili, takze super.V

jana.cb
5. led 2009

bre ranko holky preji vsem 😉 Lucíku tak to jsem rada ze me chapes no ja si obcas pripadam ze plasim a zmatkuju zbytecne ale jako kdyz uz ti 4 reknou co to bude tak s tim nejak pocitas a zjistit ted ze je to kluk je daleko mensi sok nez na porodnim sale aby nam rekli paninko mate kluka jako buka 😀
Takze to 38 abych se udrzela pohromade jo? 😖 thy jo co tedka kolem me kamosky rodi tak maji klidne o 3 tydny min ☹( malokomu se to narodi v teminu ci ze by prenasel jsem hodne dlouho neslyslela 😒 uff n snad to nejak vydrzim .......jo jo jo bejvaly kuraci nooo 😀

jana.cb
5. led 2009

jo jo ta nase cubinka bude taky exibicni 😀 pulca vzdy ukazana krasne mno .o))) jeste se natocila mura jedna pelesiva 😀 kazdopadne fakt je dulezity aby miminka byla zdrava 😉 a zbytek neni podstatny .... i jsem dost videla kolem ze byla zjistena vada az se narodi na genetice nebo se narodili zase moc brzo a meli 1,3 kg apod .-((((( coz jako na optimismu taky moc neprida 😒

luciejadr
5. led 2009

Jani.. tak u mě zase okolo všichni přenášejí. ale většinou holčičky..takže já třeba doufám, že tak za 14dní už budu mít Domču u sebe a zdravého 😉
a já panikařila asi až do 30tt pořád. fakt. kdybych mohla, tak jendou týdně si platím UZ. až ted se uklidnuji. za prvé pohyby nelze necítet :o) to fakt ne a pak si říkám, že to by mě musel ten nahoře hodně nenávidět, aby nám něco provedl... 😅

jana.cb
5. led 2009

no tak to jsem stejna jako tys tim panikarenim a UTZ denne bych na nej chodila 😉 😀 tema pohybama jsem se taky malonko uklidnila ale stejne se clovek asi bude bat do ty doby nez porodi a bude ho mit v naruci a bdue vedet ze je vse ok 😉 ja tomu taky verim ze nejen tady budou vsechna miminka zdrava a v poradku 😉

smardik
5. led 2009

jana.cb o malé už se budeš bát celý život i když jiný strach je to v těhotenství a jiný ted když už je na světě, alespon u mě tada

jinak v 16týdnu nám doktor řekl že to je jasný kluk a fakt to chlapeček je 🙂

jana.cb
5. led 2009

ty jo no tak to u nas tady v CB z meho okoli fakt samy porody drive no nez prenaseni .-(( ale asi bych vic brala to prenaseni kazdopadne .o)))) nez mit malyho prcka uplne malinkatyho v inkubatoru 😉 nase fenka kdyz tedka v cervnu poprve rodila tak jedno bohuzeel ji uvizlo v pulce za hlavicku panz slo nozickama napred a uz se ho nepodarilo zachranit a druhe ji vzali icsarem panz uz nemela silu ho porodit ale uzila si svy chudinka mno a jsem si rikala estli me ceka taky tohle tak potes koste :o)) ale prenasela asi 8 dni cca psi na tom 63 dni a ona porodila asi az 73 bo tak nejak ☹((((((

jana.cb
5. led 2009

no jasny Samrdiku to jo jako budu ja vim ale uz ho budes mit pred ocima a v naruci a ne v brisku kde vis prd co se deje a co te ceka za mozne komplikace no .-(

smardik
5. led 2009

jana.cb já rodila přesně na 1.termín 🙂, myslím že v dnešní době jsou UTZ, vyšetření v těhu na dobré úrovni, že se bát nemusíš 🙂 a pokud vybereš porodnici co má dobrou pověst tak to určitě bude v pohodě

mobina
5. led 2009

Tak já jsem ten extrém. Mě to doktorka řekla na začátku 13tt. Padla mi brada, když se mě zeptala, jestli to chci vědět. S touhle otázkou jsem tak brzy nepočítala a to, že to bude kluk jsem brala trochu s rezervou. Nikdo mi to nevěřil, protože v týhle době jsou pohlavní orgány opravdu skoro totožné, ale mám machr mudru a asi se tam taky Ondra tehdy pěkne vystavil 😀 Ve 20tt dělal stydlína, ale doktor tam pak toho bimbáska vyšťoural a ve 33tt už jsme si jen potvrdili, že pindík neodpadl 😉

jana.cb
5. led 2009

hje tak to je krasny Mobino 😵 😵 to jsi mela stesti jako blazen 😉 jo jo Smardiku asi mas recht dneska je to o necem jinem nez drive to kazdopadne 😉 no jo ale strach tu stejne bude ....kazda ma jiny porod, jiny tehu a to vse kolem ...jako jo nejde si to pripoustet ze se enco stane a bdue enco mimo plan ci spatne to by se pak musel clovek zblaznit asi 😨 ale fakt uz to chci mit za sebou a byt tady doma s mrnouskem 😵

luciejadr
5. led 2009

Jani, tak naše jorkšírka měla podobný porod. první kluk v pohodě a pak holčička se zapřela a už byl císař. a i kdž se narodila živá, tak holt jsme nedokázali dát takovou péči jako jsou schopni dát v nemocnici miminku a umřela. takže to mě uklidnuje, že v dnešní době už jsou šikulky doktoři a dokážou nemožné. no my malej vážil před měsícem 2kg.. takže už jsem klidná. jen ted tam někdo otevřel diskuzi, jak miminko zemřelo 4týdny před porodem a to mě fakt přivádí akorát do depky ☹

smardik
5. led 2009

jani já bych někdy brala být znova těhotná, zvlášt v noci kdy se mi budil po 1,5hod 🙂

petronelie
5. led 2009

Ahojky, tak mě řekl pan doktor v 16. tt, že to vypadá na holčičku, ale že si nemůže být v žádném případě jistý, pohlaví se zatím vyvíjí. Ve 21. tt mi pak na velkém UTZ pan doktor ukázal, že prvni zdání bylo jen zdání a čekáme chlapečka 🙂 Příjemné překvápko pro manžela, ikdyž nám pohlaví bylo jedno 😉

jana.cb
5. led 2009

coze? 😢 ty jo tak to by privedlo i me do depky tohle .-(( to snad ani nejde umrit 4 tydny pred ne??pochopim do toho 12 tydne ale pak kdyz je to mesic pred tak jako to teda koukam jak puk .-((( to necti tohle ti to zakazuju to nedela dobre tobe ani mimcu 😠 😠 jasny???A to ze se to talo nekomu preci neznamena ze se to stane tobe .....hele ja jak se obcas schazim tady z Budejc s ruznyma holkama z ruznych temat tak jsme zrovna tuhle probiraly ze i tady na konikovi jsou divny zensky ...je to pry jedna co si meni NIcky a je nejaka ujeta bude se tim avi nebo je to nejaky psycho ze nemuze mit deti tak si ´vymysli desivy pribehy a diskuze apod a co se ani nestaly jen aby vyschyzovala ostatni tehulky a ja tomu verim ze jsou tu takovy ....takze to ber s rezervkou Lucí 😉

lenkabu
5. led 2009

Mně odhadla dr holčičku ve 14 tt a byla tam 😉 A říkala že kluk se dá určitě klidně už v tom 14 tt když je dobře položený 😉

jana.cb
5. led 2009

Smardiku covece tak to ja bych zas menila mit to maly vedle sebe klidne ozelim i to buzeni a vstavani 😀 to tehu je fajn ale porad se tesis na UTZ jak ho zase uvidis pak na mimco a vubec neutika to a ty se kulatis a funis a nic nemuzes no proste na prd 😀 kdyby bylo tehu 3 mesice treba tak bych to brala ale 9? 😖 kdo tohle vymyslel zase 😀 urcite nejakej chlap 😀 😀

jana.cb
5. led 2009

Petronijko jéé no jo tak alespon jste pocitali s obouma moznostma kdyz jedna nebyla na 100% 😉 a pak se ukazala druha varianta to je fajn 😉 to bych taky jeste brala ale cely tehu mit potvrzelo jedno a pak na sale sok z druhyho to musi byt prekerka 😀

smardik
5. led 2009

luciejadr tu váhu bero obrazně, podle UTZ měl malý 3100 v den porodu a porodní váha byla 2850 a byl v termínu a naprosto v pohodě 🙂

jana.cb já měla celé těhu problém, malém jsem potratila, léky na udržení a klidový režim a pobyt v nemocnici a zvládli jsme to a Tomášek je krásné zdravé miminko 🙂, zrovna spinká

jana.cb
5. led 2009

no u kluku je to jednodussi pry to mas recht leni kdyz dobre lezi to jo ale u holek je to vzdycky pry ne na 100% mno 😒

smardik
5. led 2009

jani co je lepší si řeknem po pár takových nocích jo 🙂 ale ne je to krásné mít ho vedle sebe když se to jeho mini tělíčko ke mě tiskne ale těhu bylo taky krásné 🙂

jana.cb
5. led 2009

Smardiku o problemovem tehu mi ani nemluv .-((( ja mela problemy s pritilatkama na trofoblast coz znamena to ze otehotnis ale kolem 6 tydne a dal to telo samo vylouci panz si s im nedokaze poradit a bere to jako vetrelce a to se nam stalo 2x a vsichni dr rikali ze se to stava jen o tom ty zensky ani nevi jenze me to teda normalni neprislo kdyz otehotnim v pohode ale je problem v tomhle ..tak jsme to zacali resit a zacali jezdit do Prahy Podoli kde nam teda moc pomohli ....a ty protilatky vymyzely a diky bohu jsem kde jsem takze mam rizikac na protilatky, ´pak mi na genetice nasli Leydenskou mutaci coz zpusobuje x krat vyssi riziko potratu a uduseni na pupecni snure panz mam hustou krev a obcas siji musem redit fraxiparinem kord u porodu .-(( a do otho protoze jsme nechteli zase ceka´t a pocitat plodny dny a az se zase zadari apod tak jsme rovnou chteli IVF aby byla jistota mno takze na 3 veci mam rizikac a jsem hlidana jak ve vezeni .-((( samy Dr a samy kontroly a zakazy .-(((( takze ja si sakra toho tehu vazim ☹ 😉

smardik
5. led 2009

jana jo o tom co píšeš vím, jak jsem byla v nemocnici byla tam paní co o mimčo přišla 4x než přišli co jí je, až na to přišlo pak sice v nemocnici byla ale mimi donosila 🙂

jana.cb
5. led 2009

nu jako je mi jasny ze nekdy v kvetnu az sem zabrousim tak budu hudrovat ze jsem se zase nevyspala 😀 😀 ale i tak se na to moc tesim no ja jsem nebyla jina preci a ty urcite taky ne 😀

smardik
5. led 2009

jana ted už noci v poho, od 2měsíců mám pocit že mi dítě někdo vyměnil, spí 21-5,21:6.30, dneska 20-4,nakojila jsem a spal do 7:45 a už 30 minut chrní zas, ale šestinedělí jen řval a já taky protože jsem si přišla jak neschopná matka

jana.cb
5. led 2009

4x jo? ☹(( tak to by me smejko .-(( ale hlavne ze to u ni dobre dopadlo 😉 nekdo tu cestu k mimcu ma snazsi a nekdo holt tezsi no 😒

jana.cb
5. led 2009

jéééé tak to je hodnej smudlik 😵 😵 jen pockej az porostou zoubky to budou probdele noci 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru