V osmi týdnech bez srdeční akce? A následné vyčištění? Jak probíhá?

very
22. pro 2008

Ahoj, najde se tu některá těhulka, která na konci osmého týdne ještě nemá nebo neměla na ultrazvuku vidět srdeční akci.
MUDra mi dává ještě další týden, 29. mám ját nalačno na další ultrazvuk, když dopadne zase špatně, jdu rovnou na sál..
Napište mi jak to čištění probíhá, co následné bolesti , krvácení, pocity..
Děkuji.

raona
23. pro 2008

very cakali sme tri mrsky a potom som otehotnela znova a to hned na prvy krat .. teraz som v 13tt, dnes som bola na sone a vyzera byt vsetko ok.. tak sa neboj, zvladnes to...

raona
23. pro 2008

a hlavne psychika je dolezita, ked myslis pozitivne je to ok, ked je tebe dobre aj plod je v pohode... to mi ver.. ja som pri tom prvom bola vystresovana zo skusok v skole, z prace a potom som nevedela co a ako to bude s tym malinkym plodikom no a tak to dopadlo... teraz som na rizikovom, vacsinou sice len lezim {kvoli obcasnemu krvacaniu} a nemyslim na nic zle a vidis, dnes mi dal doky prve fotecky zo sona... hore hlavu

celine
24. pro 2008

very, to cakanie na konecny vysledok je najhorsie. Ja som to prezila 2x, zial sme sa 2x nedockali pozitivneho konca. Reviziu som teda absolvovala 2x behom roka. Ako tu pisali mnahe baby, revizia je kratky zakrok, hojenie dusicky potrebuje vsak ovela dlhsi cas. Aj toto tehotenstvo som sa velmi bala, a aj ked srdiecko krasne blika, stale mam vnutorny strach. Drzim palce, aby to dopadlo dobre.

murecka
24. pro 2008

very, nevím, jestli tě to povzbudí, ale naše miminko taky bylo v 8tt bez srdeční akce. Obrečeli jsme to s přítelem oba. 4.1.2008 jsem byla na revizi - ráno jsem nastupila a večer šla domů, špinila jsem asi týden. První MS přišla 28.1. a byla normální. Mudr řekla, že se znovu můžeme pokusit za 3 měsíce. Po té první MS jsme se spolu 1 "přitulili" a dnes mají naše dvojčátka - holčičky 2 měsíce 🙂. Chtěla jsem tím říct, že i když by to teď nevyšlo, nic nekončí, prostě jen Bůh nebo příroda mají jinej záměr. Držím pěstičky, aby všechno dobře dopadlo.

very
autor
24. pro 2008

Celine, jak dlouho jste po revizi čekali na další pokus??

A Murecko, nebáli jste se to risknout, když MUDra doporučila 3 měsíce?

very
autor
24. pro 2008

Včera jsem pekla buchtu, abychom měli něco sladkého, když cukroví odplavalo.. 😒
Dali jsme si jí s manžou na snídani..celé dopoledne jsem proležela a proseděla s hlavou v záchodě..bylo to děsivé 😝 .
Když tohle vidí manžel, ještě věří..co když už to ale dělá jen vysoká hladina hcg..?? Maličká jiskřička ve mě ještě zůstává.. 🙂 Další věc je, že těhotenský test jsem si dělala několikrát a asi až týden po očekávané menstruaci byla vidět opravdová druhá čárka..do té doby (asi na pěti testech různých značek) jen něco slabounké,skoro neviditelné..skutečně jsem mohla mít ovulaci až později..

andy.a
24. pro 2008

very,toho sa drž a fakt to môže myť tým,že tá ovulácia mohla byť neskôr 😕 🙂

pokiaľ ti je stále zle do žalúdka,aj to môže byť dobré znamenie 😉

písala som ti IP,došla ti ?? 😕 🙂

ako ste strávili Štedrý večer ?? 😕 😉 my teda nič moc,ale nechcem tu o tom písať,je to mimo túto diskusiu 😉 😕 😝

nika251
25. pro 2008

Ahojte.Very- keby si bola pacientkou mojho Dr. tak by ta na prvy UZV objednal az v 8+4tt. A ak by tam akcia nebola, urcite by ti zahlasil nieco o neskorsej ovulacii. Kolko dnovy si mala cyklus? Ja som mavala pri prvom tehu 32DC a otehotnela som az 20DC. Ak ti je zle od zaludka- je to dobre znamenie. Hovori sa, ze je to znamenim prosperujuceho tehu. Mne zacalo byt zle od zaludka tiez asi v 9tt a teraz je to coraz veselsie 😅 🙄 😖

very
autor
25. pro 2008

Niko, měla jsem nalepenou Evru, takže podle ní 28dní do každé další MS. Bez antikoncepce jsem měla tak 32dní..
Lákařka nám řekla,aťdo toho jdeme hned po vysazení..my ale měsíc počkali a stejně si myslím, že v tom prvním cyyklu ani ovulace neproběhla..poznám tona měsíčkách..u nás v rodině jsou prostě sado maso, ale byly jak při antikoncepci - slabé..

annika
25. pro 2008

Very, držím vám palčeky, aby ste to zvládli pekne spolu aj s tým maličkým v brušku!!! 😀 😀 😀 Mne ešte na konci 7. tt nevideli akciu, o dva týždne som musela naspäť, a vtedy už bolo všetko v poriadku a teraz máme doma krásneho 14 mesačného synčeka. Držte sa aj vy!!! 😉 😉 😉

draga
25. pro 2008

very mě se to stalo teď v prosinci...nechci tě strašit ale koukni se kdyžtak do diskuze zamklý potrat je tam plno holčin co si tím prošly...a nezoufej...já mám doma taky malýho prďolku a to mi dost pomohlo po té psychycké stránce...u mě to bylo tak, že jsem na první utz byla v 5.t a mudr, že tam nic moc nevidí, pak mě pozval na utz ještě 3x a stále jen dutinka, poslal mě i na krev hcg jsme měla vysoké ale ono roste i při tom zamklém těhu :((( nakonec jsem začla špinit v pátek 19.12. a jela jsem do nemocnice kde si mě nechali a v pondělí rozhodli, že mimi se opravdu nevyvýjí a je tam jen prázdný obal...takže jsme šla hned na sál, je to rychlé v narkoze a za 15 minut jsi už probraná ...druhý den pouští domů...doktorka byla moc milá a říkala, že tak po 3 měsících se můžem snažit znovu....Tobě přeji aby to všechno dopadlo dobře 😵 a bylo to opravdu jen mladší těhu 😉

very
autor
25. pro 2008

Draga, vím to o tobě, asi předevčírem jsem to četla v jiné diskuzi.. Je smutné, že se to děje. Držím palce, aby ti bylo co nejdříve lépe na duši. Věřím, že tě z toho malý vytáhne.. Co na to partner?
Mě včera kamarádka psala, že potratila 23. .. jenže na ní doma jiné mimi nečeká, je to smutné..tak dlouho se snažili, prodělala tolik operací..až teď po druhém um.oplodnění se podařilo a nakonec.. 😢
Skutečně až když je člověk v té samé situaci nebo je jí velmi blízko, může teprve pochopit, co ten druhý prožíval nebo právě prožívá.. ☹

draga
25. pro 2008

very kamarádky je mi moc líto...o to je to horší když je to 1 mimi 😔 ty se drž 😵

vinka
25. pro 2008

Very viem o čom píšeš.Prežívala som to isté.mne v 7 tt lekár oznámil,že tam ešte nieje akcia a už by mala byt od 6 týždna.kázal príst o týžden.Ale nič sa nezmenilo tak ma poslal na čistenie.Poprial mi aby sa mýlil ale tak dlho je lekár,že mýlit sa bohužial nebude.A tak aj bolo nemýlil sa. ☹ Vyšetroval má primár a oznámil mi,že mne sa už maternica stahuje.Musí to íst von.Tak v ten den ma aj čistili.A poobede bolo po všetkom.Sestrička mi povedala,že mne je dané mat zdravé deti.Asi to bolo choré tak radšej odyšlo.Takto to malo byt.Odchádzala som prázdna. ☹ Mne velmi dlho trvalo sa spamätat z toho.Dôležité je rýchlo nato zabudnút.Nedarilo sa mi otehotniet lebo na nič iné som nemyslela len nato.A zmenila som gyn.lekára ktorý ma psych.ukludnil.A po pár mesiacoch sa zadarilo.nechcela som ani velmi hovorit o tom ked som zistila,že som tehu.Bála som sa,že sa to zopakuje.A dnes má rok a 2 mesiace koza malá.A už sme ani neplánovali deti a už som zas tehotná. 😀 Very takže ti prajem vela štastia a nech to už dopadne ako kolvek neobvinuj sa ty.Ty si žiadnu chybu neurobila.Lebo ja som sa pýtala prečo ja a prečo mne.Takto to má byt a asi sa zle uhniezdilo.Neboj a o 4 mesiace môžete sa pustit z hurta do dalšieho tehu.A toto vám už vyjde a budete štastná rodinka. 😉

very
autor
25. pro 2008

Jsem vděčná, za všechno,co sem píšete..je vlastně smutné, kolik žen tohle prožilo a prožívá..kolik smutku a bolesti každá žena prožila, když přišla o své miminko..
A také jak je ten život pro každého jiný..někdo dítě moc chce a nepřichází nebo se dějí tyhle smutné věci a jiný si toho neváží..a jde třeba sám od sebe na potrat..nechci a ani nemůžu nikoho soudit..o tom rozhodují životní situace..o tom si rozhoduje každý sám..
Dnes ráno manžel koukal na net, jestli jsme nevyhráli ve sportce ty strašné peníze..ani bych je nechtěla..raději ať máme zdravé miminko..vy to chápete, že jo??!!
Také jak píše Vinka, už teď přemýšlím nad tím, za co to mám..měli jsme přes léto s manželem hrozné období, říkám si, že třeba za to..vždycky se důvod najde, když ho člověk chce hledat..
V každém případě to manžel moc těžko snáší..je mi ho líto víc než mě.. ☹

sophie1981
25. pro 2008

very, neoplatii sa premyslat, za co to je.....myslim, ze nijaka zena si to nezasluzi, len jednoducho to tu je a musime sa s tym len zmierit...nic ine neostava, ak chces fungovat dalej v zivote.....ja som o prve dietatko prisla v 12tt.....bez akcie srdiecka.....jasom to mala o to horsie ze prvy mesiac som mala menstruaciu pocas tehotenstva, taze mi ratali 4 tyzdne menej....az po kyrete a naslednych vyslekoch sa ukazalo, ze malinke bolo vo mne mrtve uz dlhsie...zakrok bol rychly, az neuveritelne rychly a neznesitelny....najhorsie bolo to cakanie....a potom cesta na salu....no a samozrejme prebratie, prazdnota, ja som sa citila ako zlyhana zena co nedokaze donosit dieta.....mne najviac pomohol manzel, kedze som sa uzavrela do seba a odmietala okolie...trvalo to asi mesiac, nakolko som po kyrete dostala silne zapaly a sla som si to odkrutit este raz.....ja som odvahu na dalsi pokus nasla az po dvoch rokov...ale bohuzial, tiez to dopadlo zle, v 6tt.....po druhom zakroku som sa nasla az u psychologicky, nedokazala som sa na seba pozriet a nenavidela som vsetko okolo..svoj prazdny byt..vycitky, kde som spravila chybu, z co to mam boli neuveritelne..nedokazala som rozpravat s ludmi, pozriet sa na cudzie dieta....postel a styry steny to bolo moje...zase pomohol najviac manzel, obdivujem ho aky dokazal byt a je stale trpezlivy voci mne a ze ma po tom vsetko dokaze stale tak velmi milovat, za co ho ja neuveritelne milujem a vazim si ho nadovsetko...na dalsi pokus som opat nasla odvahu po skoro 4 rokoch....zatial to zvladame, ale ten strach, ktory stale prezivam je neuveritelny, prvy scan mi nepotvrdil srdiecko az druhy a ja som nevedela prestat plakat od radosti ze tam je a bije a zaroven od strachu ze co ak sa zastavi....z vlastnej skusenosti viem, ze aj ked kazdy okolo ti bude rozpravat, ze na vine niesi ty ani to nieje trest za to co sa stalo alebo co bolo....ty budes trpiet tou svojou cestou...len sa neobvinuj, mas doma dietatko, ktore ta potrebuje...aj manzel...oni chlapy to znasaju takou tou inou cestou, ale tiez je topre nich bolestive....verim, ze mas len omeskanu ovulaciu, kedze priznaky tam su....ja som pri oboch zacala krvacat, .....velmi ti drzim prsty nech sa zrdiecko rozbucha.....a budete o jedno srdieco v rodinke viac.... 🙂 🙂 velmi to drzim prsty....

celine
25. pro 2008

very, po prvom MA sme cakali 6 mesiacov, po druhom sme neplanovali babatko tak skoro, lebo sme sa chystali prerabat domcek a otehotnela som ani neviem ako po 7 mesiacoch. Inak mne dr. povedal, ze 3 mesiace stacia.

very
autor
25. pro 2008

Sophie, je smutné, co píšeš..nejhůř je na tom vždy ta dušička, tělesná schránka se vždy nějak vyléčí..
Moc ti přeji, že jsi našla odvahu..a hlavně, aby to vaše třetí srdíčko bilo nejlépe dalších sto let.. Držím palce! 🙂 🙂 🙂 🙂

marcelapetrikova
25. pro 2008

very já neměla srdeční akci v 8 tt a šla na revizi a po dvou ms jsme do toho práskly znova a koukej 17 skoro 18 tt ale přeji ti aby to bylo jen opožděnou ovulkou já třeba u tohohle těhu zapadla až 23 dc 5 dnů před ms a klaplo to a dr mi taky řekl že mimčo je o týden až 9 dnů menší a že opožděná ovulka dělá strašně moc 😉

andy.a
29. pro 2008

very,dúfam,že dáš vedieť,ako si dopadla dnes na tej hematológii 😕 dúfam,že je všetko OK 😉

písala som ti IP 😉

very
autor
30. pro 2008

Ahoj, chci poděkovat všem, kdo mě podporovali a drželi palce.., ale bohužel mi včera nakonec dělali revizi. Teď jsem se vrátila domů.
Těm, co to zažili snad ani nemusím své pocity popisovat a těm, co to nezažili..přeji, aby to nikdy prožít nemuseli.
V tomhle případě skutečně nejde o extra fyzickou bolest..ta v duši je stonásobně větší. ☹
Tak hezké dny a všem jen zdravá miminka! 🙂

vinka
30. pro 2008

Very rýchlo nato zabudni po 3 mesiacoch sa pustite do zdravého tehu a potom už budete len štastná rodinka.Ono je to skoro a nieje to ešte riadne dieta a časom to prebolí.Ja som už aj zabudla nato.Nesmieš si to pripisovat.Niesi prvá ani posledná ktorej sa to stalo.Neboj ešte budeš rodit ako hruška. 😉 Aj ked je to tažké ale ked bude po všetkom zabudni nato rýchlo a snaž sa nato nemysliet. 😉

sophie1981
30. pro 2008

very, je mi to velmi luto, viem dobre co prezivas.....ja ti nebudem pisat, ze neboj este bude kopec deti...z vlastnej skusenosti viem ze to cloveku nepomoze, kedze si tuzila po tomto dietatku....len ti chcem popriat vela sil, nech sa s tym dokazes co najskor vyrovnat, a hlavne nech co najskor najdes // s uspesnym koncom.... 😉

raona
30. pro 2008

very, aj mne je luto, co sa Ti stalo, a presne viem co prezivas... drzim Ti palce, aby si sa z toho cim skor dostala a mohla sa tesit z nasledujuceho tehotenstva....

very
autor
30. pro 2008

Děkuju!!!!
Od začátku mi pomohlo, že i díky vám na to nejsem sama..

azhra
31. pro 2008

Very, je mi to taky MOC lito 😔 😢 Fandila jsem ti,ze to vyjde.
Ted je dulezite se divat dopredu..a hlavne,ze ty jsi vporadku.
Po par mesicich cekam na dalsi zpravy o tobe 🙂

doli1
31. pro 2008

very:škoda že to tak dopadlo ale další se určitě povede.
mě u prvního čekali až do 9tt než se ukázala srdeční akce a přišlo se že mám posunutou ovulku.jak tu ted píšete tak jsem ráda že pan doktor dal prckovi takovou šanci až do 10tt potom řekl že by mi to vzali ale naštěstí to dopadlo dobře.ted se snažíme o druhé a dobře to nedopadlo ale můžem se snažit dál a snad to dopadne.
tobě přeji at se ti vede fajn a za chvíli budou zase dvě čárky a dotáhne se to až do konce.

olajcova
31. pro 2008

Ahoj. Ja som bola v 6 tt u lekárky a povedla mi že som tehotná a že mám prísť v 7-8tt na UZV. Bohužial hneď po tom čo som dorazila domov som potratila. Išla som naspäť na Gyndu. Tam mi urobili UZV stým že potratila som doma.Čiže plod ostal doma v záchode. Prepáčte ale je to tak.
Preto povedali že ak sa niečo takéto žene stane že to majú vybraŤ zo záchoda a doniesť.
Zobrali ma na vyčistenie. Uspali ma a trvalo to iba chvílku. Bola som iba slabá potom. Ale tie 2 dni som preplakala v nemocnici.
Potom mi moja NOVÁ lekárka radila aby som 6 mesiacov neotehnela a užívala ochranu, potom mi dala Ďalšie 3 mesiace. Čiže ja som dokopy čakala 9 mesiacov. Potom si ma zavolala a urobila mi folikulometriu.Akurát som bola u nej na Sono keď mi praskol folikul čiže ma poslala domov ťuťu muťu. A hneď koncom mesiaca som mala //.
Ale v 6 týždni som zase začala krvácať.DAli mi Magnesium a šup šup ležať.
Teraz mám dve dcérky.Jedna má 6 rokov a druhá 2,5 roka. Pri obidvoch som mala problémy okolo 6-7-8 týždňa.

mimina321
31. pro 2008

very je mii to lúto,stalo sa mi niečo podobné,moc mi pomohli dievčatá z koníka.držím palce aby si sa s tým čím skôr vyrovnala....

draga
31. pro 2008

very....chjooo no co se dá dělat...vím, čím sis přošla ☹ tak teď hlavně hodně síly 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru