V osmi týdnech bez srdeční akce? A následné vyčištění? Jak probíhá?

very
22. pro 2008

Ahoj, najde se tu některá těhulka, která na konci osmého týdne ještě nemá nebo neměla na ultrazvuku vidět srdeční akci.
MUDra mi dává ještě další týden, 29. mám ját nalačno na další ultrazvuk, když dopadne zase špatně, jdu rovnou na sál..
Napište mi jak to čištění probíhá, co následné bolesti , krvácení, pocity..
Děkuji.

very
autor
15. led 2009

Ptala jsem se proto, protože moje setra po revizi měla ještě dlouho vysoké hcg, lékaři měli podezření na mimoděl.těhot., a ovulace jí v té době neprobíhala.. Když mám být upřímná, já se toho testování bojím..
Spíš přemýšlím, že nakoupím ovulační testy.., abych věděla, jestli se něco děje..

markettka
15. led 2009

very: já u Dr. ještě vůbec od propuštění nebyla, takže vůbec nevím, co a jak
pocit, že začnu už po první mě drží psych. v poho a dost možná ty 3 počkám...
snad přijde aspoň ta první

very
autor
15. led 2009

Markétko, když jsi takhle potratila, to nedělali ani histologii?

samsa
15. led 2009

Very a nevis, za jak dlouho se sestre ten cyklus obnovil ? A podarilo se ji otehotnet?

very
autor
15. led 2009

Samso, ona měla po revizi problémy několik měsíců..bolesti, krvácení, stále po doktorech..nikdo jí neuměl poradit..o mimi přišli v únoru 08, teď už jsou dobrý..jen snažení odložili na neurčito..
Nevím přesně, kdy se u ní ovulace vrátila do normálu.. Ze začátku jsme o tom často mluvili a když ty problémy skončili, přestali jsme..bohužel jsem netušila, že za pár měsíců budeme řešit mě.. ☹

samsa
15. led 2009

Very, ach jo, tak budeme doufat, ze u nas to probehne lip. Ja tak nejak doufam, ze kdyz jsem mela spontanni potrat, tak me snad jen docistili a problemy nebudou...Taky me stve, ze uz nejsem nejmladsi a chtela bych stihnout druhe miminko do tech 3 let veku dcerky, coz uz asi stejne nestihnu. Nechtela jsem ji davat do skolky, ona je takovy mamanek, boji se cizich lidi i deti, jenze ja budu muset jit do prace....je to nanic.

very
autor
15. led 2009

Samso, ona měla také spontální..doma..v nemocnici ji pak dočistili..
My také chtěli druhé stihnout do tří let..to už teda opravdu nestihneme.. Od mala jsme byli hodně nemocní, lékaři doporučují malého do školky vůbec nedat.. Teď se mi opět potvrdilo, že člověk si může něco naplánovat, přát..a zasáhne vyšší moc..a vše je převoráno a musíš si plánovat od znova..
Vždyť vy byste to mohli ještě jen tak tak stihnout..? Podle věku malé ve vizitce..

chaala
16. led 2009

Ahoj holky,hezké ráno 🙂 ,
včera večer jsem si to ještě hdně oplakala a dávala si pocit viny. Po ránu taky ještě malinko,ale zkusím si to tolik nepřipouštět.Zkusím...těžko se to slibuje.

Markettko,divím se,že jsi neměla kontrolu po 14dnech po potratu.Já jsem ji měla u své doktorky a Vera psala,že ji také měla.

Samso,je mi moc líto,co se Vám stalo.Taky jsme chtěli Lukymu pořídit sourozence,je spíš bázlivý mezi cizími lidmi a mamánek.Tak jsem se školkou nevěděla,jak to půjde,ale po dobu dvou let se nám nezadařilo.Teda zadařilo,ale 2x se špatným koncem.

Holky,já čekám menstruaci příští týden.Cyklus jsem měla 30dní,tak uvidím,co moje tělo.

tara78
16. led 2009

Ahojky,
tak já jsem většinou po revizi krvácla týden a asi za další 3 týdny přišla MS.
Mě doktor doporučil počkat právě jeden celý cyklus a pak se začít snažit. Říkal, že není proč čekat, že tělo je nabuzené hormony (jako phnojená půda) a proto je větší šance na otěhotnění. Taky záleží na tom jestli jte neměli nějaké komplikace.

markettka
16. led 2009

Holky, já taky nechápu, že jsem bez kontroli. V nemocnici chtěli, aby mě zkontrolovali, především, když jsem nebyla po revizi a ještě jsem krvácela, když jsem šla domů.
U mé Dr. mi řekli, až po měsíčkách a já ne, tak aspoň po měsíci. Tak mě teda laskavě objednala na 19.1. což bude po 5 týdnech...
Ale vás po revizi třeba fakt musí po 14 dnech vyšetřit a mě ne. Já tomu nerozumím...

tara78
16. led 2009

Na vyšetření by jsi měla jít proto, aby se doktor ujistil, že nemáš nějaký zánět nebo tak. Mě když propouštěli z nemocnice, tak řekli, že musím na kontrolu ke svému lékaři do 10 dnů.

murynka
16. led 2009

ahojík doporučuji všem kdo prodělali MA či potrat at vám naberou krev na protilátky mě dnes vyšli hoodně pozitivní prodělala jsme nějakou silnou infekční nemoc která není lečená,proto ty vysoké jaterní testy a zplsobilo to zamlklý potrat ☹ ted se musím zaléčit antibiotiky a snad už se to opakovat nebude 😕
kdybych se nenabrala klidně jsem ted otěhotněla a u největší pravděpodobností by se to opakovalo ☹ ☹

chaala
16. led 2009

Je to zvláštní,že Tě neobjednal dřív.Možná proto,že jsi neměla tu revizi.Ale že Tě chtěl objednat až za 6neděl(jako to je po porodu).

markettka
17. led 2009

Chaala: já hlavně mluvila jen se sestrou a to takhle rozhodla, že prý teď s pani Dr. nepotřebuju mluvit a oni to takhle běžně dělají, tak proč bych měla jako jít na prohlídku dřív, když to takhle vždycky dělají po revizi...
tak jsem jí řekla, že jsem revizi neměla a ona: aha, ale to je stejný

lucinka83
17. led 2009

Ahojte🙂 ja som bola na kontrole, ale lekar ma neprehliadal, on ten zákrok robil sam, tak si je asi isty, ze je to ok, na kontrolu mam ist az o 2 tyzdne, ale to len ukoncime PN. Ja by som sa tiez snazila o babo rada co najskor, ale povedal, ze by bolo dobre par mesiacov neotehotniet, dokonca mi predpisal antikoncepciu,aby sa cyklus upravil, telo sa zahojilo a vraj, ked takto bude slapat na ine hormony, tak ked ju vysadim, lahsie otehotniem🙂 tak snad🙂 :D :D uz aby to bolo:D a najradsej, keby sa nam uz narodilo zdrave miminko :D, lebo teraz sa uz budem neustale bat, ci sa znovu nieco nestane. Tak drzim palce tym, ktore sa uz zacinate snazit!!!!!!!!!!!
😵

chaala
17. led 2009

Lucinko,když jsem vysadila antikoncepci poprvé(bylo to po 5letech),tak bylo všechno v pořádku a do 3měsíců jsem byla těhu. Když jsem ji ale vysadila podruhé,tak mi to udělalo hroznou paseku ☹ Cyklus dlouhý,musela jsem chodit na injekce(nezabíraly),tak pak prášky. Tak se mi teď do antikoncepce vůbec nechcce.

Murynko,jak píšeš. Souhlasím s těmi odběry krve,určitě pmohou.Mně zjistili toxoplazmozu,a proto jsem měla MA.

Markettko,tak asi doktorka ví svoje nebo sestřička.Ale jinak jsi s ní spokojená?

mirip
17. led 2009

dievčatá, nezávidím vám to čakanie, nám sa zadarilo po troch rokoch a v septembri presne na moje narodky som namiesto tehuknižky dostala výmenný lístok na príjem s tým že missed abortion v 11tt a to sme mali srdiečko už tri týždne a aj tak to dopadlo zle......................čo sa týka zisťovania príčiny po dvoch missedoch doktori posielajú na vyšetrenia krvi automaticky ale vy si môžete vyžiadať a nástojiť u doktora aby sa urobili hneď, čo nie je na škodu, kým budete čakať na snaženie tri mesiace tak zatial využijete čas na hladanie príčiny ako nejaká je aby sa na nu prišlo a nie až potom ked sa to zopakuje 😉

very
autor
19. led 2009

Ahoj..
Murynko, který lékař by měl nabírat krev na protilátky? A co přesně mám po něm chtít..chci udělat co nejvíc, aby to příště dopadlo..půjdu na hematologii, genetika už jsem také kontaktovala.., tak ještě ty protilátky.., jen nevím jak a kam na to..

andy.a
19. led 2009

dievčatá,nezávidím vám 😔 ale všetkým držím palce 😉
a tiež sa divím a som z toho smutná,koľko sa vás tu nazbieralo 😕

ale naozaj treba myslieť pozitívne,všetko zlé je na niečo dobré a asi to tak malo byť,keď sa to tak stalo..príroda,vie čo robí..trebárs dieťatko-ak by aj donosilo,by nemuselo byť zdravé ☹ 😒

takže držte sa,nech sa vám darí..príjemné snž a nech sa rodia samé zdravé detičky 😵 😵 😵

a very,IP 🙂 😉

murynka
19. led 2009

very já si nabírala boreliozu,toxoplasmozu ,jaterní testy,štítnou žázu,protilátky,to by ti měl nabrat normální dr.je to klasická barevná žádanka je na toxoplasmozu je jiná 😉

murynka
19. led 2009

a vesten blok 😉

markettka
20. led 2009

Ahojky,
říkala jsem si, že napíšu co na tom vyšetření včera.
Mám cystu na vaječníku a proto nepřicházela ms, aplikovali mi agolutin.
Nechala jsem si odebrat toxoplasmózu.
Snažení nejlépe po 4ms, ale jelikož nemám po revizi, tak říkala, že když se stane dřív tak se stane...
Ptala se jak se chráním před těhu a já že přerušujeme - z toho měla doopravdy záchvat smíchu 🙂

Takže tak 😉

murynka
20. led 2009

ahojky holky mě vyšla toxoplasmoza negativní uffff,ale hraniční hodnoty boreliozy 😖 tak jsme si nabrala ten vestern blok to je podrobnější vyš.boreliozy a uvidíme 😉

very
autor
20. led 2009

Markétko, to byla asi pořádná kr.va.. né?? 😲 Mohla ses jí rovnou zeptat, jak to dělá doma ona.. 😀 😀 😀
Já měla také před otěhotněním bolestivou cystu..v určitých obdobích cyklu mě dělala dost těžkosti.., ale i přes to jsem otěhotněla a na ultrazvuku už pak ani nebyla..

Murynko, ty jsi určitě ze zdravotnictví, viď? 😉

markettka
20. led 2009

very: Vzala jsem to v pohodě, páč už si nemíním přidělávat starosti tím, co mi kdo řekne...
Jinak jsem se setkala s řecma, když jsem potratila, že jsem myslela, že už nikdy nevyjdu z domu.
Některý lidi fakt nepřemýšlí když mluví - viz. jedna holka od nás "on to dítě chtěl nebo jsi se ho neptala a udělala to kvůli jeho penězům?" a další "Musím se Tě na něco zeptat. Po vesnici šla fáma, že jsi měla mimiděložní, ale to je asi fuk, prej jsi to dítě stejně nechtěla" a další tentokráte moje kamarádka "nemysli, že mě to nemrzí, ale už se o tom nikdy nebudeme bavit - mi napsala po 1 mejlu, co jsem ji napsala když mě pustili z nemocnice" občas koukám jako puk, ale asi to nemůžu nikomu vyčítat, koneckonců je to můj problém

Cysta snad bude ok!!! Je to veůlmi časté a je fakt, že už mě to delší dobu pobolívá

Jak je jinak Tobě very?

murynka
20. led 2009

very jo jo dělám ve zdravotnictví 😉
jak ti je?kdy se začnete snažit?

chaala
20. led 2009

Ahoj holky 🙂 ,
byla jsem včera na infekčním a paní doktorka byla moc příjemná. Řekla mi,že ten prosincový MA určitě nezavinila toxoplasmoza.Měla jsem ji,ale už dávno. Tak mě doporučila ještě další vyšetření krve,která nemám.(listerioza,zarděnky)

Markettko,to je síla ☹ ...ty řeči. dalo by mi asi hodně zabrat,abych takové řeči rozdejchala. Je to děs! Musím říct,že se divím i reakci Tvé kamarádky. Ach jo.Doufám,že budeš v pořádku(kvůli té cystě).

murynka
20. led 2009

chaala to je dobře že ji nemáš to je dlouhodobé lečení ☹
třeba to nic nezavinilo a o to by to bylo lepší 😉 také si přeji aby mi nic nezjistili 😔

chaala
20. led 2009

Murynko,když mi jsme přišli o mimi v květnu ve 28tt a v prosinci v 7t ☹ A vůbec neví,čím to bylo. Ani u jednoho. Tak nevím, co si mám přát. Zjistit něco a vyléčit nebo nic nezjistit a věřit do třetice 🙂 A ty už máš nějaké testíky za s sebou?

very
autor
20. led 2009

Děkuju holky..no snažím se..fyzicky dobrý, ale srdíčko žádná sláva..už bych si docela přála měsíčky, abych tak nějak věděla, že to vevnitř funguje, tak jak má..a také nakoupím ovulační testy..chci to zkusit..

Markétko, i já jsem z malé vesnice..mám úplně hrůzu, že se to tu provalí..lidi umí být opravdu zlý 😖

Murynko, chceme počkat troje měsíčky..mám strach, že bych si to pak vyčítala.., kdyby něco.. ☹ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru