V osmi týdnech bez srdeční akce? A následné vyčištění? Jak probíhá?

very
22. pro 2008

Ahoj, najde se tu některá těhulka, která na konci osmého týdne ještě nemá nebo neměla na ultrazvuku vidět srdeční akci.
MUDra mi dává ještě další týden, 29. mám ját nalačno na další ultrazvuk, když dopadne zase špatně, jdu rovnou na sál..
Napište mi jak to čištění probíhá, co následné bolesti , krvácení, pocity..
Děkuji.

mgraja
14. led 2009

ahoj .. aj mna postihlo to iste , 20.12. som začala špinit a na druhy den som potratila... bolo to naše prve dietatko a moje prve tehu. po týždni som začala chodit do prace, teraz je to 3 tyždne a začala som krvacat... a neviem, či je to MS alebo nejaky problem... mam ist zajtra na gyn a mam obavy...
😠

chaala
14. led 2009

Mgraja,může to být MS,ale taky nemusí. Za zeptání u svého doktora nic nedáš.Raději bych šla.Máš i nějaké bolesti?

tara78
14. led 2009

Ahoj,
tak jsem jedním dechem přečetla vaší diskuzi, a je mi moc líto, že je Vás tolik, co musí trpět ☹ . Vím co říkám, také jsem si tím prošla. Je to sice už nějaká doba, ale na to se nezapomíná.
Potratila jsem 4x, vždy to mělo stejný průběh. Těhotenský test pozitivní, chvíle radosti. Pak začali bolesti a špinění. Návštěva pohotovosti a potom konec ☹ . 3x jsem byla na revizi, jednou si tělo poradilo samo. Většinou se to stalo mezo 6- 12tt. Po tom všem jsem zase otěhotněla, ale bohužel to bylo mimoděložní těhotenství. Už bylo prasklé, tak jsem měla štěstí, že jsem vyvázla živá. Přišla jsem o jeden vejcovod. V nemocnici jsem si poležela 14 dní. Pak nějaká ta rekonvalescence.

very
autor
14. led 2009

Teda holky, vy mi dáváte..je mi smutno z toho jak se to tu rozjelo..

Azhra, proč musíš nastoupit? Také vám chybí srdíčko?
Upřímně..zákroku se vůbec neboj..žádná hrozná bolest tě nečeká..spíš až se vrátíš domů, to bude jako při silných měsíčkách..myslím bolest.
Po zákroku a asi už při něm ti dají léky proti bolesti, takže v pohodě.
Nezapomeň na pantofle, nějaké int.mídlo, pití, dva ručníky a fajn je, vzít si svoje vložky, tam dostaneš erární a ty nejsou nic moc..taky teplý ponožky nejsou úplně špatně..možná košile dvě.
Mě také původně slibovali, že mě pustí rovnou domů, ale lékař mi pak vysvětloval, že je lepší pohlídat si pacientku přes noc..kvůli komplikacím..zvlášt ženy, které ještě doma nemají děti..
Hlavně, prosím tě, nic nejez, nepij..já si to jedním napitím o několik hodin prodloužila..
Pro mě bylo úplně nejhorší to čekání na zákrok a pakposlední vteřiny před uspáním..
Neboj se, lékařů na všechno ptát..vždyť jde o tebe..jinak zákrok trval vážně asi 15 minut..
Jestli tě jestě něco zajímá..ptej se..možná jsem na něco důležitého zapomněla..jo šperky nech doma..
To byly ty praktické věci.., ale chci ještě napsat.., že vím jak ti je a že ti moc držím palce.. Klidně mi napiš do IP..

very
autor
14. led 2009

Lucinko, mě lékař pověděl, že se mám tak týden šetřit..asi pět dní jsem teda nevylezla z domu, vařila jsem jen rychlovky a vždy jsem si po obědě poležela..
Bolesti jsem měla doma docela velké, 2x jsem si vzala algifenové kapky..asi čtvrtý den po zákroku jsem doma začala více krvácet, měla jsem opravdu velké křeče a pak mi začaly odcházet kusy sliznice..velké kusy..krvácení ale nebylo nijak extra silné..většinou radí, že je nutné navštívit lékaře při velmi silném krvácení, velkých bolestech a teplotě..
Já při těch bolestech zvažovala,že pojedeme, ale počkala jsem do rána a pak už bylo lépe..krvácela jsem po zákroku skoro čtrnáct dní, ale nijak silně.
Lékař mě upozornil, že musím dodržet normální šestinedělí a zvlášťco se sexu týče..prý je velké riziko zavlečení infekce a následných komplikovaných zánětů..
No a otěhotnění mi doporučil nejdříve po třech měsíčkách od revize..s tím, že nejlépe je po půl roce od revize..
Jestli tě ještě něco zajíma, klidně piš..
Chci ale říct, že každá holčina to prožívá jinak..některá už dfruhý den potřebuje jít ven na vzduch a vůbec to není špatně, když se nepřetěžuje a nemá bolesti..

very
autor
14. led 2009

Chaalo, mě řekl o posledním těhotenství genetik to samé..prostě špatná spermie nebo vajíčko..prý ani nemá smysl nabírat krev, když se to stalo poprvé...
Věřím, že ti návrat do práce pomůže..i když začátek bude určitě těžký..

Lucinko, to jste se trápili dlouho..možná to bude znít hrozně..samozřejmě jsem byla moc smutná, ale i když to dopadlo zle..byla jsem už ráda, že to u mě nějak dopadlo..to hrozné, nejisté čakání, plné smutku, obav..bylo nekonečné..možná mi rozumíš..

lienka79
14. led 2009

baby..drzim vam palce....viem presne,ako sa citite..ja som to zazila nie raz,ale dvakrat....je fakt,ze najlepsi liek je cas...niekde tam hore mam 2 anjelikov ☹ ..drzte sa a vela sil ist dalej

very
autor
14. led 2009

Mgraja, dej zítra vědět jak jsi dopadla..

tara78
15. led 2009

Ahoj,
já jsem po revizi strávile v nemocnici většinou týden.
Manžel také byl na spermiogramu (2x), pokaždé stejný výsledek. Málo a pomalé spermie 😢 . Doktor nám nedával šanci na přirozené otěhotnění, ale povedlo se 😉 . Byl dost překvapený. 😢
Holky nevzdávejte to a hlavně se dlouho netrapte. Pokud by to neměl být zdraví človíček, tak je lepší se sním rozloučit brzo na začátku, než aby to bylo někdy dýl. To už by bylo mnohem horší.

lucinka83
15. led 2009

Dakujem Vam vsetkym za rady a podporu, je naozaj smutne, ze je nas tolko, ale asi je to naozaj dobou,ktovie ci aj pred 30 rokmi bolo tolko potratov :( ved dnes uz pomaly nic nemame zdrave, ani vzduch,vodu,jedlo...
ale ja som bojovnik 😉 budeme skusat znovu! Vsetkym nam drzim palce...

som vdacna za odpovede!

chaala
15. led 2009

Ahoj holky,
tak jsem se dneska dozvěděla,že ten potrat v prosinci byl v důsledku toxoplazmozy ☹ Vůbec nevím,kde jsem ji mohla chytit.S kočkama v kontaktu nejsem,tak sned jedině ze syrového masa.Ale to také vůbec nejím.Ach jo.Tak musím v pondělí na infekční.

markettka
15. led 2009

Ahojky,
omlouvám se, sem k vám nechodím, ale všimla jsem si o příspěvku chaaly...
Chtěla jsem se zaptat či jsi si o to vyšetření řekla nebo Ti ho lékař sám doporučil?
Taky jsem potratila v prosinci.
Myslím však, že to nikdo řešit nebude.
Jak dlouho budeš na infekčním? Jak to ovlivní další snažílkování?
Děkuju Markét

zuzana76
15. led 2009

ahojteee

chaala , ta toxoplazmoza moze byt tusim aj zo zle umytej zeleniny 😒

chaala
15. led 2009

Markettko,o vyšetření na toxoplazmozu jsem si neřekla.Udělala mi ho moje doktorka sama,protože jsme přišli o mimi i v květnu.Tenkrát mi ten test dělali přímo v nemocnici a byl v pořádku.Prý mě budou z infekčního sledovat(dělat rozbory krve),ale ležet tam naštěstí nebudu.Snad ani nebudu brát prášky,protože jsem ji už prodělala.

Zuzana76:Opravdu i špatně umytá zelenina?Ach jo.Tolik si to vyčítám ☹

markettka
15. led 2009

Chaala: děkuji a přeji hodně štěstíčka

zuzana76
15. led 2009

chaala, viem,ze je to tazke teraz a tych keby je asi vela, ale teraz sa musis dat do poriadku, aby si mohla znovu otehotniet a potom bude vsetko lepsie, uvidis.

ja som pocas tehotenstva tiez vzdy trpla, ci nieco nechytim, ked sme isli do restauracie, to vies, tam nikdy nevies, kto to maso chytal akymi rukami a na akej doske to krajali, alebo aj zeleninu mohli pokrajat na doske od suroveho masa.Opatrnosti nikdy nie je dost, ale zase nemozeme zit ako v skleniku 😒 , proste je to hop alebo trop 😒

chaala
15. led 2009

Zuzko,děkuju,teď s tím už opravdu nic nenadělám.Žádné výčitky to nevrátí zpátky. 😒

Markettko,i Tobě hodně štěstíčka 😵

pici
15. led 2009

chaala
toxoplazmozu prenasaju aj kraliky.. vobec nemusis byt s mackami v kontakte.. staci ze si zjedla zle umytu zeleninu, ktoru predtym nejaka nakazena macka ocikala.. bohuzial.. aj moja kamoska ju mala a macky nenavidi.... prajem vela stastia

very
autor
15. led 2009

Ahoj..
Teda toxoplazmoza..to je hrůza, kde co na nás čeká..!!!
Já na začátku tohoto těhotensví nezodpovědně snědla dva chlebíčky..a pak jsem přemýšlela o listerióze.., jenže jsem měla nevolnosti i bez chlebíčků, tak nevím.. Asi bysme každá měli raději jistotu a věděli jsme, čeho se máme příště vyvarovat, žo jo??!!

Markétko, jak jsi na tom? Já tě potkala myslím v diskuzi "čekáme na srdíčko prosinec", tehdy jsem byla těhotná, ale už jsem věděla, že asi špatný, tak jsem se nechtěla přidávat..a tys tam psala, že jste včera přišli o mimi..jak jsi na tom?

chaala
15. led 2009

Pici,jo,jo,přemýšlím co jsem všechno snědla...je to k ničemu.Abych se příště bála,co vezmu do pusy.

Ach jo,fakt si to teď tolik vyčítám.Na to těhotenství jsme se těšili a moc jsme si ho přáli.A teď zjistím,že jsm to takhle zvorala...udělám takovou blbost. ☹

very
autor
15. led 2009

Chaalo, takhle nemůžeš přemýšlet..to se utrápíš..!!!!
Je to určitě souhra náhod, do toho osud, věřím, že mnohé prostě nemůžeme ovlivnit i kdyby jsme jedli třeba jen bio, pili vodu ze studánky a žili na samotě u lesa bez stresu..
Lékaři se teď o tebe postarají a hlavně ohlídají,aby to příště dopadlo tak jak má.. 😉

samsa
15. led 2009

Chaalo, ber to tak, ze se aspon vi, z ceho to bylo. Ty za to vubec nemuzes. Presne jak pise Very. Ted te pekne poleci a bude to dobre. Holky, jsem uz 5 tydnu po zakroku, MS nikde a ja mam depky snad jeste vetsi. Myslela jsem, ze se to pomalu zacne zlepsovat, ale je mi hur. Nemuzu spat, nemuzu poradne jist, dny se silene vlecou...

very
autor
15. led 2009

Samso, i já mám strach o měsíčky..běžně mě totiž bolí při ovulaci v podbřišku na jedné straně a teď jsem už 17 dní po revizi a ještě žádná bolest.. Úplně tě chápu..mám strach z toho, že mám rozhozené celé tělo, netuším jak dlouho to pak budou mudrové dávat do pořádku a kdy dojde vůbec na snažení.. Nesnáším nejistotu!! ☹

samsa
15. led 2009

Very, ja jsem zase zvykla si merit BT a bohuzel po revizi zadna neprobehla, mam pocit, ze telo se stale chova jako tehotne, mam BT stale kolem 37. A to jsem se po sestinedeli chtela zacit snazit.

markettka
15. led 2009

Ahoj Very,
měla jsem kompletní spontánní potrat, takže bez revize.
Už 4 dny čekám na měsíčky a nemůžu se jich dočkat. PO první ms jsme se chtěli zase snažit. Doktorce jdu poprvé v pondělí. Snad se ms dostaví. Uvidím co mi taky Dr. řekne.
co ty?

samsa
15. led 2009

Chtela jsem napsat, ze ovulace neprobehla, uz jsem fakt mimo.

murynka
15. led 2009

holky toxoplasmozu mají už snad všechny zvířárka ☹
začalo to u koček ty se vykakali čuchli k tomu psi a dostali to také,a je to i z neumyté zeleniny či ovoce 😔
také jsme po revizi 11 /08,už jsme s epomalu začli snažit...ale nabrala jsme si právě krev jsme zdra.sestra a výsledky dopadly tak že mám špatné jaterní testy ☹ a snažení máme stop 😢 😢
po prvním potratě se prý nic neeší,já měa tu možnost a vše si nabrala ted ještě čekám na výsledky toxoplasmozy 😖

chaala ted tě dají do pořádku a už s eto nebude opakovat,spousta holek ani příčinu neví 😔 😢

very
autor
15. led 2009

Samso, a zkoušela jsi si dělat těhotenský test? Já nad tímstále přemýšlím..dnes jsem dokonce byla v lékárně, ale odolala jsem..s měřenímBt nemám vůbec žádnou zkušenost.. Jak dlouho jste se pokoušeli otěhotnět?

Markétko, to já jsem proti tobě ještě "na začátku"..zatím mám za sebou jen prohlídku po 14 dnech..ta proběhla vcelku dobře, jen mi nic moc neřekla..bylo to hlavně o kontrole čípku.
Nemáte strach, snažit se tak brzy? Já ano..nevím, jestli mě teda nestrhnete sebou.., ale zatím se držím toho, že troje měsíčky raději počkáme..

murynka
15. led 2009

very jo raději počkejte...je to asi lepší,ale tělíčko si podle mě řekne kdy je připravené 😉 já doufám že se to s námi vyřeší a v březnu se do toho pustíme 😵 😵

samsa
15. led 2009

Very, ano test jsem zkousela asi 16 dni po revizi a byl uz negativni. A tehotna ted taky nejsem, protoze jeste nebyl styk, cekam az po sestinedeli. Otehotnela jsem s malou hned napoprve a ted treti mesic. Trochu mam strach to zkouset tak brzo, ale ja myslim, ze hrozi realne jen 2 veci, bud se zarodek vubec neuchyti, protoze nebude mit v cem - ale cetla jsem, ze trofoblast je velmi aktivni a zazere se klidne i do svaloviny, no a z toho si odvozuju, ze by mohla hrozit prirostla placenta, coz by asi prijemne nebylo, ale to se muze stat i normalne. Myslim, ze treba na zamlkly potrat to vliv mit nebude. Jinak moje mudr rikala nechat probehnout 2 MS a muzeme zkouset, ona je takova pokrokova a ma 2 atestace a vybornou povest, tak snad vi o cem mluvi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru