V osmi týdnech bez srdeční akce? A následné vyčištění? Jak probíhá?

very
22. pro 2008

Ahoj, najde se tu některá těhulka, která na konci osmého týdne ještě nemá nebo neměla na ultrazvuku vidět srdeční akci.
MUDra mi dává ještě další týden, 29. mám ját nalačno na další ultrazvuk, když dopadne zase špatně, jdu rovnou na sál..
Napište mi jak to čištění probíhá, co následné bolesti , krvácení, pocity..
Děkuji.

murynka
22. pro 2008

very tak doufej že srdíčko ještě bude 😉 třeba jen špatně vypočítal týden naděje umírá poslední!!!
a nemysli hned na takové věci jako je sál a revize ☹

kopa
22. pro 2008

Ahoj Very,
zbytečně se nestresuj se srdíčkem,je možné,že máš špatně vypočítaný týdny. 😉 Revizi jsem podstoupila a dá se to přežít,ale po psychcické stránce je to horší. ☹
Přeji ti hodně štěstí!!!

very
autor
22. pro 2008

Murynko, už jsme čekali týden..dnes už mudra sama začala mluvit o tom, co možná bude za týden..chci se připravit na všechno, nemám ráda,když jdu do neznáma..
A hlavně..pozitivní myšlení mi nikdy moc nešlo.. ☹
Poslední měsíčky jsem měla 26.10. ..to už je dlouho.. ☹

murynka
22. pro 2008

very jo jo revize je krátká,narkoza trvá 5 minut....potom je to horší po té psychice..někdo se s tím vyrovná dříve někdo později 😔
hodně štěstí jsou Vánoce tak si přej srdíčko a ono bude držím pěstičky 😉

aspinka
22. pro 2008

ja som bola na UTZ 7+2 a akcia bola viditelna. ale fakt moze byt ze to mas zle vyratane a embrio je mensie zalezi aky mas cyklus. Ten tyzden vydrz a uvidi sa bude bude nebude nebude ako to ma byt tak to nakoniec bude. Cistenie nie je ziadna hroza robi sa v celkovej anestezii aj dobre ze keby to v pondelok nebolo OK pojdes hned na cistenie niektore zeny museli cakat a to je horsie. DRZ SA!

zuzana76
22. pro 2008

very, drzim palce nech sa aktivita srdiecka preukaze

ak nie, tak revizia maternice je kratky 10 minutovy zakrok, si v celkovej anestezii, preto nalacno, bolesti potom su len pri stahovani maternice, asi ako menstruacne bolesti, v nemocnici si pobudnes mozno len v den zakroku, ak budes viac krvacat, tak 2-3 dni. Ja som mala krvavy vytok este tyzden po zakroku len velmi slabunky, tyzden sa doporucuje klud, nedvihat tazke, viac oddychovat, nenamahat sa. Pocity, moje konkretne smutok a prazdnota, drzim palce nech sa srdiecko objavi.

murynka
22. pro 2008

very fajn já se srdíčka dočkala,kontrola byla v 8 týdnu...srdíčko bylo ale mudrovi se zdálo že plod neodpovídá poslední MS a že je menší ale říkal žádný strychy 😔 za 14 dní jsem šla na kontrolu znova a srdíčko už nebylo byla jsem v 10tt ☹ ještě mě posla se zprávou do nemocnice na nějaký větší ultrazvuk,cesty byla hrozná celou dobu jsme plakala manžel byl semnou přijela jsem do enmocnice kde mě ubytovali a dlouho se nic nedělo já pořád jen plakala 😢 pak mě vzali na ten velký ultrazvuk a řekli že miminko se zastavilo cca v 7 týdnu ve vývoji ☹ konec..za 2 hodky jsme šla na sál,narkoza super trvalo to krátce,potom jsme krvácela druhý den už nic a to mě pustili domů.V nemocnici mi nic neřekli 😠 kontrola do 3 dnů u svého dr.se zprávou,Doma to bylo kruté ale nemohla jsme mezi lidi 3týdny jsme byla na nemocenské,museli jsme dodržet šestinedělí.To skončilo ted v prosinci dnes jsem byla na kontrole vše v pohodě čípez zhojen a v březnu máme zelenou na snažení 😵 se těšíme ale bojíme,Ms dorazila 5tt po revizi a byla normální
snad jsem ti pomohla.Bolesti po zákroku žádné,mírně špinění ale jen pár dnů 😉

very
autor
22. pro 2008

I když už mám doma syna nebo právě proto..teď mám ze všeho větší strach, aby se to podařilo..syn mi dal tolik radosti, samozřejmě i starostí.., ale dítě udělá život tak nádherný..
Za minulý týden se nám stalo tolik špatných věcí..nejprve se nám vytopil sklep, všechno cukroví, co jsem měla napečené se vytopilo a vyhodilo..ten samý den se nám utopil pes na zahradě v jezírku a tohle má být jako pokračování..vážně z toho zblbnu.. 😢

murynka
22. pro 2008

very tak to je mi líto ☹ ☹ ale věř že to zlé máte za sebou a štěstí před sebou 😉
chápu že pro tebe ted bude ten týden nekonečný já šla na kontrolu a nejednou konec ☹ kdežto ty to čekáš 😖 je mi to líto...nám se konec roku také s.r. ☹ v sobotu mi umřel králíček 😢 a s tím pejskem to je mi moc líto to si neumím představit ☹

very
autor
22. pro 2008

Murynko, čekáte na první miminko? Doufala jsem, že tohle mě nikdy nepotká..mojí sestře se to stalo v březnu..
Máme něco s krví..chodíme na hematologii, kvůli trombifilním stavům..snad jsem to nepopletla.
Prostě máme v rodině trombozy, embolie, každá starší žena v rodině má ředěnou krev..a prý to také způsobuje potraty v ranném stádiu těhotenství..
Také jsem někdy v šestám týdnu měla virózu..bohužel se ale nikdy nedozvím, proč se to pokazilo, když se to pokazí.. 😒

murynka
22. pro 2008

very ano první miminko ☹ jsme mladý před půl rokem jsme se vzali..u mě bylo příčin více ihned po vysazení HA,v době otěhotnění jsme brala antibiotika,letěla jsem dlouho letadlem 10 hodin na svatební cestu,změna prostředí,fotila jsem se tam s exotickými zvířátky...nikdy nepřijdu na to proč,ale vyhnu se všemu příště velkým obloukem a hlavně i práci děláme tam lasery,které také nejsou asi bezpečné ☹
very to štěstí na nás čeká 😵 😵

raona
22. pro 2008

Very, ja som to zazila tak, ze mne uz na prvom ultrazvuku povedal lekar, ze je to akesi male {to bolo cca v 6tt}, odozvy sice boli, ale sam ma tak troska pripravoval na najhorsie, aby som sa prilis netesila.. potom som sla o dva tyzdne na kontrolu {tiez som stale na to myslela a cakala co bude}, a uz akcie neboli, sa to prestalo vyvijat, proste bolo to neovplyvnitelne, na vycistenie som sla az o tri dni {to ma este objednavali a povedali, ze pokial nemam krce a nekrvacam a mali by vela pacientiek, tak by som mohla aj tyzden cakat}, poviem TI, to cakanie bolo najhorsie, v narkoze necitis nic, a dlho to netrva, ale potom po prebudeni som riadne revala. nastalo pre mna take trosku blbe obdobie, stale som sa pytala, preco ja? ale preslo to.. som znova tehotna, sice mam vacsie obavy ako ine tehotne {ktorym sa to nestalo}, ale tesim sa a dufam, ze tento krat sa to podari... drzim TI palceky a aj ostatnym babenkam

very
autor
22. pro 2008

Raona, za jak dlouho jste znovu otěhotněli?

zuzana76
22. pro 2008

very, aj ja som potratila pred patkom a mas pravdu, trombofilia sposobuje potraty, ale su na to lieky, pichaju sa injekcie heparinu do brucha, aby sa tehotenstvo udrzalo a neskor sa pichaju do stehien, ked uz je babo vacsie, teda tusim tak mi to vravel lekar, ja nemam sice trombifiliu, ale potratila som tiez z hematologickych dovodov. Mozno sa to stalo,ze babetko by nebolo zdrave a priroda si takto vyselektuje zdravych jedincov. Druhe tehotenstvo, teda s Patrikom uz bolo ok. Ja som zo zaciatku aj akciu srdiecka mala, ale plod sa prestal vyvijat v 6tt, kedy som bola na UTZ a potvrdila sa akcia, ale na druhom UTZ v 11 tt uz ziadna akcia nebola a tak nasledovalo cistenie. Este kvoli trombofilii, teda bola som na vysetreni ci ju nemam, tak mi jedna lekarka hovorila,ze zenam s trombofiliou sa odporuca pred otehotnenim brat acylpyrin,ze ten riedi krv a embrijko sa lahsie udrzi v maternici. Ale vsetko radsej komzultuj s lekarmi.

very
autor
22. pro 2008

Byla jsem na hematologii asi dva měsíce před otěhotněním..výsledky jsem měla v pořádku, lékařka mi doporučila užívat "jen" kyselinu listovou..přesně ty tabletky beru.
Mám se ukázat na další náběry do 12.týdne..??!! Pak by se vidělo, zda je nutné něco přidat.. 😒

zuzana76
22. pro 2008

kyselina listova je dobra, aj calibrum babyplan mozes brat, ved sa spytaj na ten heparin, ale zalezi aky typ trombofilie mas. Mne gynekolog v 2 tehotenstve nasadil este Utrogestan na udrzanie tehotenstva.

A este poznam pripad, moja kamoska, mama 3 deti, ma velke problemy s krvou, trombofilia, prekonala embolie, lupus , v prvom tehotenstve aj preeklampsiu a ma 3 deticky, zdrave a nikdy nepotratila, lekari len krutili hlavami,ze to nie je mozne 🙂 , takze treba verit, ze nakoniec vsetko dobre dopadne.

very
autor
22. pro 2008

Když jsem dnes lékařce říkala jak je mi od žaludku stále špatně, říkala, že je to dobré znamení..i ten váček vyrostl asi o sedm milimetrů.."jen" to srdíčko schází.. ☹
Jak to, že některou ženu po potratu čistí a jinou ne?? Čím je to dáno??

zuzana76
22. pro 2008

cistia vtedy, ked embrijko zostane v maternici, napr pri Missed abort, alebo anembriole. Ked ide o spontanny potrat, kedy zena zacne nahle a prudko krvacat, vetedy vlastne z nej to embrijko vyjde a netreba cistit, ale treba poriadne pozriet sonom maternicu, lebo ak by tam nieco predsa len zostalo, moze nastat otrava krvi. Radsej vycistit, nie je to hrozny zakrok, ta dusevna bolest je vacsia. Inak moja maminka bola 6.12. na kyretazi, teda cisteni, lebo ona zase vela krvacala, nevie sa jej zastavit menzes, tak ju museli tiez vycistit, to cistenie sa nerobi len z dovodu ukonceneho tehotenstva, ale aj z inych dovodov.

jajona
23. pro 2008

joj baby, keď čítam takéto príbehy, tak mi to príde ľúto.
ja mám prvé sono už za sebou. bolo všetko ok. keď ale vidím, že u veľa z vás to
bolo tiež takto a potom to nedopadlo dobre, tak začínam mať opäť obavy. brrr
musíme myslieť pozitívne a veriť, že bude všetko OK.
Pekné Vianoce 🙂

azhra
23. pro 2008

Ahoj Very, zbytecne nehazej flintu do zita. Nekdy lekari zbytecne plasi.
Ja jsem dnes v 6+6[konec 7.tt], tzn,ze podle nekterych by uz srdicko mohlo byt videt a neni. Kdyz jsem byla na 1.UTV pred 14dny,tak byla videt jen zvysena sliznice, embryo nekde?spise jen odhadem, dnes uz byla videt bublina[vak] 13,6mm a embryo?zatim jen jako bila tecka,nic vic..natoz nejake srdicko.. pry ma embryo lehce opozdeny vyvoj,ale dulezite je ,ze tam ten vyvoj je . Ja mam ovulaci presne urcenou,takze nejake vymluvy na delsi cyklus apod. u me odpadaji.
Hlavne bud v klidu, odpocivej 🙂 Pak urcite dej vedet . 🙂

azhra
23. pro 2008

Very, kdyz to pocitam,tak jsem od sebe jen o 10 dni.. to chtela videt srdicko uz pred tydnem? U me dr. se objednava na srdicko 8-9.tt. 😕

very
autor
23. pro 2008

Azhra, my tam nemáme ani tu bílou tečku.."jen" černý ( gestační ) váček o velikosti 25mm..já nevím, už jsem z toho půl blázna!!
Už ten týden byl na mě dlouhý a teď další..bolí mě ze stresu žaludek, manžel je celej zelenej..
A pak že šťastné a veselé.. ☹

very
autor
23. pro 2008

S ovulací to mám nejisté..dělali jsme miminko víc jak 14dní v kuse každý den 😔 , když se nám povedlo. Byl to druhý měsíc po vysazení antikoncepce..myslím si, že kdybych otěhotněla jeden z posledních dní našeho snažení..měli bychom šanci.. To je ale jen naše domácí úvaha..manžel stále věří.., já jsem strašně znejistěla.. 😖

azhra
23. pro 2008

Very, jestli je to teprve 2.mesic po vysazeni HA,tak by ovulka mohla byt pozdeji nez obvykle..jeste neni cyklus uplne srovnanej v norme.
Vyrobci hormonal.antikoncepce udavaji plodnost ihned po vysazeni ,ale neni to tak uplne pravda,nemusi hned naskocit a bohuzel v prvnich 3mesicich ,pokud se 'zadari',se pak casteji stava,ze se to nedotahne az do konce.
Ale nemusi to byt tvuj pripad..treba jsi mela ovulaci az 20.den nebo tak .
Treba dr.neumi delat UTV ,neumi ho tak natocit,aby to nasla.. me s tim taky dlouho jezdila nez neco uvidela.

sirinka
23. pro 2008

very velmi vam drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

kopa
23. pro 2008

Very,to čekání je opravdu hrozné ☹ v tom tě uplně chápu.Protože já jsem taky na srdíčko čekala o týden déle a ten týden byl opravdu šílený,přítel věřil tomu,že to dopadne dobře,ale já byla ve stresu.
Bohužel to u nás nedopadlo dobře.
Ale člověk se s tím musí naučít žít!!
Moc ti držím palečky!!!!

petrach
23. pro 2008

very drzim moc palce,at vse vyjde,moc ti to preju!!!!!!

jen ti chci napsat k te trombofilii-ja ji mam taky,dr nechtel psat hned injekce,ani me nikam neposlal a o jedno mimco jsme prisli,pak uz me zacal honit po doktorech,hned napsali injekce fraxiparin a pichala jsem si do 13 tt,ted mam pauzu,budu pichat az po 30tt..
nenech se odbyt a at te posle na hematolku,tam uz ti doktoři vedi co delat...je pravda ze prvni tehu neni tak rizikove,u male my na to prišli 6 tydnu pred porodem a bylo to dobry,jen ted se to nejak porad sype,same problemy..

tak at je vse v poradku a mate to za sebou 😉

tribitka
23. pro 2008

very, mna čistili v 8tt.....bolo tam aj bábo, dovtedy mu srdiečko bilo a v 8 tt prestalo......

andy.a
23. pro 2008

very,držím vám palce 🙂 😉 snaž sa myslieť pozitívne,viem,že je to ťažké ,ale verím,že všetko dobre dopadne 😉 🙂

želám celej rodinke krásne sviatky 😵 😵 😵

a dúfam,že Ondráškove papacie problémy už pominuli,keďže som ťa už dáááávno nevidela v téme o nepapkáčoch 😕 😅

very
autor
23. pro 2008

Dnes jsem volala na hematologii..mají mezi svátky volno, ale 29.tam jsou..mám ještě před tím ultrazvukem přijít k nim na krev. Byli ochotní, zlatí..vím, že se budou snažit pomoct..

Ahoj Andy, jsi hodná, děkuji. Často na tebe myslím a neboj, diskuzi sleduji..
Ondra? Je to stále stejné ☹ ..asi jsem se už smířila,i když někdy také vyletím..manža je mnohdy překvapený, ajk můžu být při jeho papání nepapání tak klidná..je to asi vážně už ze zvyku..celý podzim jsme měli zdravotní problémy, opět očkování nám ho úplně rozhodilo..byli jsme 3xv Motole..konečně ale obrat k lepšímu..začali se mu vytvářet alespoň částečně protilátky..i lékaři jsou konečně spokojení. A jídlo..stále nesníme rohlík, chleba, skleničky už také nejí, přesnídávky, ovoce, zeleninu..prostě nic. Máme úspěchy s domící polévkou.., ale víc než jednou denně mi jí nesní,a k snídani jsme stále na kaších..dobrý na takového velkého kluka, viď?
Kdybys měla chuť, napiš mi do IP jak se máte vy? Byla bych ráda!!

A jinak všem přeji, ať se krásně vyspíte do Štědrého dne a celé Vánoce strávíte v klidu s těmi, které máte rádi.. 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru