Vadí, když nestihnu praktického doktora v těhotenství?

vercaflorinda
4. lis 2013

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli vadí když nestihnu praktického doktora a co vlastně se tam odehrává, jaká kontrola. Mám tři týdny do porodu a praktického jsem nestihla nejsem ani zaregistrovaná u něho, protože mi teď skončila dětská doktorka děkuji za odpovědi 🙂

blondynka400
4. lis 2013

@vercaflorinda nevadí, je to úplně o ničem. Já tam nebyla ani u jednoho těhu. Akorát by jsi měla mít ekg, pro případ akutního CS. To je jediné, co má ztoho smysl.. myslím tím zbní, plicní, praktika apod.)

vercaflorinda
autor
4. lis 2013

To bude asi problém 😒 já nemám ani zubního 😒 od té doby co jsem se odstěhovala od rodičů a bydlím s přítelem mám všechno daleko a jsem od nich odhlášená, snad to stihnu nějak do porodu 🙂

saminomimino
4. lis 2013

já nebyla u praktika nikdy za všechna těhz,nikdo to neřešil

saminomimino
4. lis 2013

@blondynka400 jsem po akutní sekci a na ekg se mně nikdo nepta,myslím že ekg je v případě plánované sekce

blondynka400
4. lis 2013

@vercaflorinda problém to není. Na gynekologii by ti měli vypsat žádanku a ty si pak dojdeš na jakoukoliv internu, kde dělají EKG.... Výhoda nětkerých praktiků je to,že mají ekg v ordinaci.
Jako ono se to přežije i bez, ale je to fakt lepší mít sebou, už kvůli tobě 😉

saminomimino
4. lis 2013

@vercaflorinda já byla u zubaře jen v nouzi,ale taky nechodím pro razítko do průkajdy,vůbec to neřeš

blondynka400
4. lis 2013

@saminomimino správně by jsi měla mít ekg založené v těhu knížce, kterou odevzdáváš na přijmu, stejně tak jako další kopie vyšetření. Jako jo, když je to akut, nikdo tě na ekg nepoveze, ale anesteziolog tě opravdu rád mít nebude a je to zbytečný risk. Když jsme u toho, tak jaký je rozdíl mezi v tomto hledisku mezi plánovaným a akutním CS? 😉

blahova_andrea
4. lis 2013

já si myslím, že potvrzení obvoďáka je snad dobré jen na to, aby jsi měla v průkazce danou třeba alergii na nějaké léky, kdyby došlo ke komplikacím. já dostala jen razítko, že jsem ok a šla jsem. zubařka jen mrkla, nic většího by ti v těhu stejně nedělala. prostě máš na to ze zákona nárok, protože některým těhotným se více kazí zuby 😉

vercaflorinda
autor
4. lis 2013

Tak děkuji malinko se mi ulevilo, neměla bych problém si tam tak nějak dojít, ale doma předěláváme barák a já jsem vůbec ráda, že dojdu s tím velkým pupkem nakoupit a nechci se před porodem tahat někde po doktorech 🙂

veruska007
4. lis 2013

Nevadí, taky jsem ho neměla. Pořád jsem to odkládala, nakonec měli v létě dovču. Nikdo to nekomentoval.

vercaflorinda
autor
4. lis 2013

@blahova_andrea Já na nic alergická nejsem a zubaře nemám, protože mi nevyhovoval, tak jsem se odhlásila a už jsem se nestihla přihlásit k jinému.

blahova_andrea
4. lis 2013

@vercaflorinda tak si s tím nelam hlavu. po porodu na marodění stejně ani mít čas nebudeš a časem si pak nějaké lékaře najdeš, no. já byla u obvoďačky právě ve 3m těhu a pak až před týdnem pro razítko na autoškolu a tak mi udělala preventivku. důležité je teď pro tebe mít gynekologa, abys měla kam chodit na prohlídky a pak po šestinedělí a zbytek má čas.

andelka
4. lis 2013

Heh, já jela podle toho jaké kolonky byly v těhotenském průkazu. Při prvním bylo i EKG u praktické a zubař, tak jsem šla. V druhé průkazce ty kolonky nebyly, tak jsem nešla. Navíc to bylo sotva 2roky od toho prvního, tak co. Na preventivce u obou jsem pak byla až když měl mladší 1rok. 😅 Povinné to určitě není, ale měla by sis nějaké sehnat, dokud jsi 2v1. Po porodu s miminem to není o nic snazší. Zásadní teď je mít gynekologa a pediatra.

vercaflorinda
autor
4. lis 2013

Gynekologa a Pediatra mám 🙂

saminomimino
4. lis 2013

@blondynka400 tak nikdy nikdo po mně nic nechtěl rodila jsem 3x ve stejné pordnici,u sekce mně nikdo za nic nepeskoval zajímala je jen váha všichni byli milí,moje doktora je i zaměstnancem porodnice říkala že preventivně to mít nemusím,takže asi jak kde 😉

saminomimino
4. lis 2013

@blondynka400 zajímavé fakt zybtečný risk a čeho,nikdo se o mé ekg vůbec nezajímal???

lu777
4. lis 2013

@vercaflorinda zubaře bych si určitě sehnala... zuby je dobré během těhu nebo po něm zkontrolovat 😉 😉

blondynka400
4. lis 2013

@saminomimino risk toho, že by si taky sekci nemusela přežít 😉 Jde o narkozu... Když není ekg v pořádku, používá se jiná látka na uspání, člověk se více sleduje. Tohle bych opravdu nepodceňovala. Jako ona mladá žena ho má z 99% procent v pořádku, ale co když ne? Tohle se nijak nepozná...
To není o to, jestli tě někdo bude peskovat nebo ne.. Bohužel to co píšeš je klasickýobrázek českých nemocnic a pak se lid šleně diví, když to občas někdo nepřežije 😝 A stále jsi neodpověděl jaký je pdole tebe rozdíl v aktuním a plánovaném CS ohledně EKG? Proč by ho asi na plánovaný chtěli, když je to tak strašně zbytečné? 😉

3cacorky
4. lis 2013

@vercaflorinda -tak praktického jsem tentokrát také neřešila,fakt se mi nechce čekat v zaprskané čekárně,a to,že jsem těhotná tam nikdy nikoho nezajímalo.EKG a zubař určitě ano,k zubaři stejně jdete né,když je těhotenství 9 měsíců a chodí se na prohlídku po půl roce,od zubů může být i něco vážnějšího a pro těhotné určitě.Ale praktická nic neřešila,pokud nemáte nějakou vážnější nemoc-úraz

saminomimino
4. lis 2013

@blondynka400 hele já nejsem doktor,co mi řeknou dělám,já nerozumím odoborným věcem,když to pomně nikdo nehtěl,já z těží vím zda to nutné je nebo není,ale upřímně ani moc neslýchám v ČR o mrtvích ženách po sekci,umřít můžeš i bez špatného EKG,prostě operace je hold operace a když je nutná,vím že jsou asi lékaři v mnoha případech lempli,ale jak já tí mám poznat já medinu nestudoval

liss_durman
4. lis 2013

@vercaflorinda Měla jsem to úplně stejně, zrovna jsem skončila u dětské dr, stěhovala se dost daleko od všech dosavadních doktorů. Zubaře jsem si při pravidelné kontrole odchytla pro razítko do průkazky (ještě toho starého), pak asi za 2 roky jsem se zaregistrovala ke stejnému, co má manžel... Obvoďačku jsem si sháněla v posledních týdnech, šla jsem tam kvůli registraci a ona mi dala razítko do průkazky, ale bylo to o ničem. Akorát mi řekla, že mi chybí ekg, že se mám ještě objednat. Letěla jsem tam jak debil a na ekg mi řekli, že teď už to stejně nemá smysl a že bude zázrak, když v týhle fázi nic nenaměří 😀
Takže bych se tím nestresovala 😉 Akorát tu obvoďačku si zkus ještě zařídit, mohla by se ti hodit - je podzim, po porodu můžeš mít oslabenou imunitu a pak budeš třeba někdy potřebovat ošetřit, raději bych ji měla domluvenou. Ale je to na tobě 🙂

blondynka400
4. lis 2013

@saminomimino jo to souhlas. Ono ale akutní CS je fakt špatný, ženy předtím dost často pijou, jedí, je to narychlo, velká břišní operace, je to taková noční můra dobrého anesteziologa, tak proč to ještě podporovat tím, že nemám pro ně důležité vyšetření. A dojít si tam je to nejmeší....
Mně ho osobně sestra na přijmu kontrolovala jednou, rodila jsem přirozeně KP a riziko CS tam tedy bylo o něco vyšší, napodruhé už ne, ale sestra u gynekologa prudila někdy od 20tt, zda už ho konečně mám. Je to hold o rozdílném přístupu a zodpovědnosti a bohužel u většiny doktorů nenajdeš ani jedno.
Jenom když jsme u těch úmrtí při CS, jedno měli zrovna minulý měsíc v Praze Podolí, akutní CS. Jestli měla ekg nebo ne to tedy nevím 😀 Bohužel ty případy jsou...

blondynka400
4. lis 2013

@liss_durman já jsem byla na ekg u druhého v 39tt a nameřil to tedy bez problémů 😕 Dřív jsem taky nestíhala 😀

paracka
4. lis 2013

@vercaflorinda ahoj,ja u prakticke nebyla. Jen 2x u zubare. Pred porodem jsem lezela ve spitale kde nas hlidali,ale ekg mi nenataceli. Maly se narodil prirozenou cestou

jija
4. lis 2013

@blondynka400 po me v porodnici chteli pouze tehotensky prukaz vsechny ostatni papiry nechteli, nakonev jsem rodila neplanovanym cisarskym rezem, ale cekala jsem na vysledky jrve asi 2hodiny a ani v te dobe ekg nechteli a to mam selest na srdci a moje prakticka doktorka to dokonce do teh. Prukazky uvedla a nic, asi tolik s nutnosti mit ekg🙂

vilibalda
4. lis 2013

@vercaflorinda Pokud jsi zdravá a neléčíš se s ničím, tak k praktikovi nepotřebuješ 😉
@blondynka400 V obou těhotenstvích jsem byla u praktické doktorky, pokaždé mi udělala ekg,ale ten záznam mi do průkazky nedala 😀 Poprvé vytiskla zprávu z poslední preventivní prohlídky (včetně toho, že beru HA 😀), podruhé mi jen dala razítko a to jsem si zároveň nechala dělat celou preventivní prohlídku.

saminomimino
4. lis 2013

@blondynka400 vždy se může něco stát...a u akutního SC je to buď anebo,já naštěstí nejedla a téměř nic nepila a sekci jsem zvládla i s malou na 1,co do fyzičky,s psychikou to bylo horší,asi to vypadá že to zlehčuji,nerozumím problematice,prostě v takových situacích věřím lékařů, kteří to studovali a mají svědomí,upřímně sekce je teď moje noční můra víc než kdy předtím tím,nechci to už zažít,ty jsi lékař?

andy80
4. lis 2013

Po mě chtěl razítko od obvoďáka při obou těhu můj gyndr.

naomi6
5. lis 2013

@vercaflorinda Tak já tu budu koukám asi výjimka, ale po mně to teda gynekolog vyžadoval u prvního i teď u druhého těhu. Musím mít razítko od praktického doktrora, zubaře a ještě i EKG a jsem teda poctivec a nedovolila bych si to přejít. No myslím, že 9 měsíců na vyřízení tří doktorů je dost dlouhá doba. Rozhodně bych nepodcenila toho zubaře, třeba u nás je zubařů tak málo, že lidi mají problém nějakého sehnat. Aspoň toho bych si teda vyřídila před porodem, protože pokud jsi neměla čas doteď, tak po porodu už teda nebudeš mít čas vůbec 😉 . Jinak je fakt, že ta kontrola u praktického je spíš formalita, jen změří tlak, který stejně měří pravidelně na gyndě, ale i přes to bych si nedovolila tam nejít, když mi to gyndař řekl. Dřžím palce, ať seženeš toho zubaře. 🙂

glimmer
5. lis 2013

@vercaflorinda já nebyla ani v jednom těhu u zubaře a nikdo mi nikdy nic neřekl. Je to prostě tvoje věc jestli tam půjdeš nebo ne. Je to jen doporučení. U praktickýho mi akorát měřila tlak, poslechla mě, vypsala nějaký info z karty do průkazky a bylo to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru